Отново заедно с проектите на Махсун К., Берен С. и колеги в турския ефир

  • 49 307
  • 744
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Добре дошли в темата за проектите, новините и любопитна информация около актьорите, привлекли вниманието ни със сериала "Щастливи заедно".
Желая на всички интересни и приятни мигове!



Историята на "Щастливи заедно" - "Aşka Sürgün"

Въпреки че е с източен произход, Хазар е отгледан на запад и в духа на западната култура. Целият му живот се променя след убийството на брат му. Семейство Азизоглу се преселва в Инстанбул от Догубеязит преди много години, за да избяга от враждата с рода Шахвар, и за пореден път дава жертва. И двете семейства искат да сложат край на враждата и затова стигат до споразумение - тя ще бъде прекратена само с кръвна връзка.
 
Хазар трябва да се ожени за Зилян, дъщерята на Азам Шахвар. Отначало Хазар се противопоставя, но когато разбира колко сериозно е положението, се съгласява на женитбата. За да затегнат връзката между семействата, те трябва да осъществят и съвместен бизнес.
 
Пристигането на Зилян в Инстанбул бележи края на омразата между родовете. Но сега, въпреки че са сключили този брак насилствено, любопитството на Хазар и Зилян един към друг расте. И това, което започва с откраднати погледи, ще доведе до неочаквана любовна история...

Музика : Кемал Сахир Гюрел, Ерол Мутлу
Сценаристи : Дениз СертБарут, Неше Джехиз, Билял Бабаолу, Хулия Шахин, Илкел Баръш, Пънар Орду, Джунейт Болак
Режисьор : Джемал Шан

Очите ти, като две далечни звезди в небето, чакай ме!
С ветровете аз ще сляза от висините, от планините, чакай ме!
Ще ти донеса шепи пълни с надежда, чакай ме!
Ще ти подаря времето, изживей го с мен!

Актьорски състав и герои




Beren Saat

Родена е в Анкара (24 февруари 1984 г.), където завършва един от най-престижните турски колежи ТЕД, в който образованието е изцяло на английски. Вторият й западен език е испански. После следва “управление на бизнеса” в анкарския университет “Башкент”.
Първите снимки на Берен били в рекламно филмче на фирма за захар, а през 2004 г. получава роля в сериала „Смърт има в любовта ни“. Славата обаче я спохожда две години по-късно в „Спомни си, любими“. За ролите си на Бихтер в „ Забраненият плод” и на Фатмагюл в „Пепел от рози” тя получава награда за най-добра актриса.
Освен в сериали, Берен Саат има роли и в пет игрални филма, последният от които "Сезонът на носорозите" ще участва в международния филмов фестивал в Кан тази година.

Крилете на нощта - сценарият е на Махсун Кърмъзъгюл , участва Teoman Kumbaracıbaşı

Mahsun Kırmızıgül - Певец, композитор, актьор, сценарист и режисьор

За първи път започва да се занимава с музика през 80-те години – първо като аматьор, а в последствие и като професионалист. От тогава до днес е продал 16 милиона бройки от 22-ия си албум и е изнесъл хиляди концерти на шест континента. Първият филм на Махсун, който от дете е влюбен в киното – "Белият ангел", става най-гледаният в Турция филм за 2007 г. Следващият – "Видях слънцето", на който той е едновременно сценарист и режисьор, е избран за американската филмова награда Оскар за чуждестранен филм през 2010 г.
Актьорът е от кюрдското племе заза, живял е в Диарбекир, но се преселил в Истанбул, за да влезе в музикалния бизнес. Той живее заедно с майка си и сина от първия си брак, който е вече на 23 години и е копие на известния си баща.

Белият ангел - сценарий, режисура, музика и участва
Видях слънцето - сценарист, режисьор и участва
Видях слънцето - друг източник, линк
Пет минарета в Ню Йорк - сценарист, режисьор и участва


Филмите на Teoman Kumbaracıbaşı:
Мале, мале - Eyyvah Eyyvah  
Jack Hunter and the Lost Treasure of Ugarit - Джак Хънтър и изгубеното съкровище на Угарит
Yazi Tura - Ези Тура

В сериала „Щастливи заедно” участват и други известни на българската публика турски артисти – Аслъ Тандоан /Ламия от "Мелодия на сърцето"/, Селин Сайлан /Пънар от "Ангел хранител"/, Дениз Гьокчер /Саадет от "Незабравима"/, Йълдъз Кюлтюр /леля Зариф/ и Фърат Танъш /Юсуф/ от "Двама завинаги".

Любопитна информация

Преводи на milena d
Преведeни песни от milena d
Преведeни сцени от milena d
Колажите на Тара (1)
Колажите на Тара (2)
Колекция "Щастливи заедно" на Тара във VBox - музика и клипове
Колекция "Щастливи заедно" на Тара във VBox - серии
Снимки на Mahsun Kırmızıgül
Снимки на актьорите от сериала
Снимки от сцени в сериала
Снимки от филмите на Mahsun Kırmızıgül
Снимки на Firat Tanis
Сериите, сваляне от торент
Сериите, гледане on-line
Сериите, гледане on-line - VBox
Сериите с оригиналната турска номерация и български дублаж - VBox


Новата страст - "Не се измъчвай заради мен" - "Benim icin üzülme"



Архиви, спомени и още нещо...

Последна редакция: пт, 09 ное 2012, 20:15 от di_dody_di

# 1
  • Мнения: 20


Първите цветя за Диди, която ни е приготвила новата къщичка-за да ни е хубаво, весело и забавно мястото на нашите срещи! 

# 2
  • Мнения: 2
   Ха да се "цопна" и аз в новата темичка.
   Ди, няма за какво да се извиняваш момиче! Не унивай, всичко лошо по-бързо да отминава! Важното е, че ни приюти в нова къщичка, а всички ние заедно и задружно ще успеем да си я подредим.
   Иве, при гледането онлайн има доста емоции.
Скрит текст:
Нищо не казваш за огненото сърце. Хареса ли ти? Увлече ли те? Споделете моля.

   А това е за нашата гостоприемна домакиня Ди.

      [/size]

# 3
  • Мнения: 188
Доро утро Hug
Ди благодаря ти за новата къщичка
Скрит текст:
Изкарах една много напрегната и безсънна нощ,дано не ми се размине прибиането у дома.Ако всичко е наред ще погледна серията и ще си кажа мнението,но от сега имам чувство че ще ми хареса.
Тара-силно се надявам и с теб да се "чуем" Hug

# 4
  • Мнения: 2
   Добро утро, момичета!
   Лек и спорен ден на всички. Все пак уикенда чука на вратата.

      

   Среща отново - по-късно. Чао до после.  love001  love001  love001 newsm51 smile3525

# 5
  • Мнения: 0
Ди, и в новата тема да ти благодаря  newsm51 . Дано бързо отминат проблемите ти, а ние сме тук и морално те подкрепяме.
Вили, и при теб дано се развият нещата според очакванията ти. Четивото с кантара беше много забавно  newsm10
Муци, вече съм с чашата кафе, благодаря!

Скрит текст:
Да, "Огнено сърце" определено ме увлече. И Туба е голяма красавица. Докато в ЩЗ Зилян скриваше емоциите в себе си, то циганското сърце на девойчето не крие нищо-побърква учителя. Но при ЩЗ гледах всяка серия по два пъти поне, а и сега се връщам на някои епизоди. Сега не е така.

Последна редакция: пт, 09 ное 2012, 11:14 от Iva49

# 6
  • Мнения: 2
   Добър ви ден, момичета.
   Стана вече обяд, помислих си да не сте огладнели вече. Хайде малко подсилка.
      img]https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png[/img] 

Чао до после.

# 7
  • Мнения: 188
Муцииии,какви са тези вкуснотии HugКантара само като ме види да го наближавам и ще избяга Joy
Скрит текст:
http://www.bg-damma.com/trapeza/Kulinarni-taini/1164_Oriz-s-meso?fb_action_ids=555257534490461&fb_action_types=og.likes&fb_source=timeline_og&action_object_map={%22555257534490461%22%3A206511416150504}&action_type_map={%22555257534490461%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=[]
Скрит текст:

# 8
  • Мнения: 536
Привет и от мен  Hug
Ди ,не унивай ,миличка ,проблемите са неприятни ,но са за това да се справяме с тях и да ги преодоляваме ,дано бързо минават!   bouquet Чудесна темичка си ни спретнала-благодаря!  Heart Eyes
Вили, от къде го изкопа това с кантара -истински се забавлявах ,но има и истини ,за съжаление като кача някое килце все той ми е виновен ,че е в грешка  Mr. Green
Муци, ако знаеш мен как ме завладя този филм и щурата Хасрет изгледах го на един дъх -е късно го открих ,но се плених тотално!  Crazy И както винаги си щедра в почерпките ,а как ще се разберем  с моя кантар незнам.
Сиси , благородно ти "завидях " ,че не правиш диети -толкова е хубаво -уви аз не съм от тези -сега правя втората такава в живота си (веднъж през 2000год) и сега ,но се имам за ината в това отношение и твърдо вярвам в успеха си - въй че съм скромнаааа  Embarassed
И на края да поздравя именниците от вчера ,да са живи и здрави и много щастливи!

# 9
  • Мнения: 1 115
Здравейте момичета!
За кой ли път гледам "Мостовете на Медисън" и винаги плача ли плача. newsm45
След малко свършва и тогава ще пиша повече. Hug

# 10
  • Мнения: 2
Луси, хич да не ти пука за кантара. Аз от 10 години качих 25 кила отгоре. Направо не мога да се понасям. Като взема да се вайкам, моя ми казва, че не е куче да глозга кокали. Около сватбата свалих около 10-на кила и ми иде да хфръкна. Е, ако успея да ги задържа тези 80 ще съм "супер" а ако сваля още 10 ще е супер яко. Важното е да не ти пука. А филма на мен много ми хареса още миналата година като го гледах. Преди това изгледах и Под липите след Аси и бях страшно впечатлена от играта на Туба. И сега от време на време си пускам отделни моменти.
   Силве, явно си благословена, щом нямаш проблем с килата. Блазе ти.
   Иве, продължавай в същия дух с Огнено сърце. Няма да съжаляваш.
   Вили, Ди - горе главата момичета. Всички проблеми ще отзвучат.
   За сега Чао - до после.
  

# 11
  • Мнения: 898
Привет момичета !!!!!   Hug
 Ди просто си супер домакиня темата е страхотна , горе главата и не се давай на проблемите ние сме с теб .  Hug



Вили дано при теб се наредят нещата както искаш   Hug

Тара  Hug
Скрит текст:
  Ако имаш нужда

# 12
  • Мнения: 1 115
Клинт Истууд,  Мерил Стрийп, страхотни актьори!
Сега да се върна в темата. Нямаше ме един ден и ви намирам в нова тема. Hug
Ди,
Милена, макър и със закъснение ти честитя именния ден с пожелание за много здраве, радост, обич и все по-големи успехи в овладяването на езика. newsm51
Вили, Ди, животът ни винаги е съпроводен с проблеми, но рано или късно,те имат своето разрешение, дано при вас то настъпи по- бързо. Peace

Луси, Муци, Сиси, Иве newsm51

Момичета, позволявам си да сложа в спойлер последните преводи на Милена и снимките на героите в сериала, защото сигурно  ще имам нужда да правя справки при гледането на следващите епизоди.
Скрит текст:
http://www.atv.com.tr/diziler/benim-icin-uzulme/kadro
„Не се измъчвай заради мен” - Екип:
Угур Гюнеш – Шийар (Uğur Güneş – Şiyar) – 27-годишен, племенник на Давуд. Платонически влюбен в Буке.
Неджметтин Чобаноглу – Давуд (Necmettin Çobanoğlu – Davut) – 55-годишен, сезонен работник в Хопа. Работлив, мъж, който е видял много през живота си. Единственото важно същество в живота му е дъщерята Буке.
Фулия Зенгинер – Буке (Fulya Zenginer – Buke) – 24-годишна, много красива кюрдска девойка. Притигнала е в Хопа като сезонна работничка заедно с баща си Давуд и сина на вуйчо си Шийар, за да берат чай.
Ханде Каптан – Филиз (Hande Kaptan – Filiz) – 28-годишна, неомъжена, дъщеря на Фатма. От детството си е влюбена платонически в Нияази. Мечтае един ден да се омъжи за него.
Налан Йоргют – Фатма (Nalan Örgüt – Fatma) – 55-годишна, вдовица, живее заедно с дъщеря си Филиз. Клюкарка и интригантка.
Шевкет Чапкъноглу – Неджми Мориньото (Şevket Çapkınoğlu - Morinyo Necmi) – 30-годишен, ерген, треньор на „Хопаспор”. Целият му живот е бил посветен на футбола. Допълнително има временен рибен ресторант, в който той самият работи.
Селин Шекерджи – Ърмак (Selin Şekerci – Irmak) – 25-годишна, дъщеря на богатия бизнесмен Атилла. Запознали са се със Синан, когато е отишла в Англия да се лекува. Красива и симпатична девойка. По външния си вид и маниерите напомня на богато разглезено момиче. Влюбена до полуда в Синан.
Шерпил Гюл – Мерием (Serpil Gül – Meryem) – 57-годишна, съпруга на Шахин от религиозен брак, сестра на Мелахат. В резултат на катастрофа, която е преживяла преди години, се е затворила в своя вътрешен свят. С никого не говори и не реагира. В този момент живее във вилата на Шахин.
Ахмед Али Кутоглу – Ресул Шекер (Ahmet Ali Kutoğlu - Resul Şeker) – 5-годишен, син на Фехиме и Яашар. Едно обикновено дете, но в очите на дядо си Ресул е най-прекрасното и най-умното дете на света.
Елиф Коркмаз – Биргюл Шекер (Elif Korkmaz - Birgül Şeker) – 17-годишна, най-голямата й мечта е да стане известна балерина. Но крие това от дядо си Ресул, защото знае, че той ще се противопостави и лъже, че ходи на курс по народни танци.
Ахмед Варлъ – Орхан Шекер (Ahmet Varlı - Orhan Şeker) – 23-годишен, син на Фехиме. Изобщо не познава биологичния си баща. Поради преждевременното си раждане има лека умствена изостаналост и физически увреждания. Но в края на крайщата е добронамерен, и от време на време може да изтърси такива умни забележки, че по този начин да изненада хората. Най-добрият му приятел е Ариф Изобретателят. С втория му баща Яашар въобще не се разбират.
Мехмед Полат – Яашар Шекер (Mehmet Polat - Yaşar Şeker) – 45-годишен, съпруг на Фехиме. Живее в къщата на Ресул и се издържа като работи като шофьор на микробуса на Ресул. Биргюл и малкият Ресул са негови собствени деца. Нагаждач, манипулатор, човек на когото не може да се има доверие. Отношенията между него и Фехиме не са добри.
Йозлем Башкайя – Фехиме Шекер (Özlem Başkaya - Fehime Şeker) – 40-годишна, съпруга на Яашар, децата й са Орхан, Биргюл и Ресул. Биологичният баща на Орхан е изчезнал, докато Фехиме е била бременна. Ресул е принудил Фехиме да се омъжи за Яашар.
Яасемин Хепер Бюйюкагаоглу – Хаджер Кълъчоглу (Yasemin Heper Büyükağaoğlu - Hacer Kılıçoğlu) – 58-годишна, съпруга на Ресул. Сломена от гнета на Ресул, но силно привързана към децата си жена.
Рана Джаббар – Ресул Кълъчоглу (Rana Cabbar - Resul Kılıçoğlu) – 60-годишен, съпруг на Хаджер, баща на Харун, Бахар и Фехиме. Авторитет за семейството си и за околните хора, и в същото време един консервативен мъж. Притежава железарски магазин на пазара. Егоистичен и безчувствен. За него всеки начин може да бъде допустим, за да постигне собствените си истини.
Арда Ашък – Онур Демирджи (Arda Aşık - Onur Demirci) – 5-годишен, син на Ариф и Емине. Въпреки че все още не ходи на училище се е научил да чете. Едно много умно за възрастта си и обичливо дете.
Тимур Йолкебаш – Ариф Демирджи (Timur Ölkebaş - Arif Demirci) – 35-годишен, съпруг на Емине. По средата между лудост и гениалност, той е изобретател. Извършва търговска дейност в собственото си ателие. В допълнение отговаря и за поддръжката на колите от вилата на Шахин и на разнообразните уреди там.
Туба Чом – Емине Демирджи (Tuba Çom - Emine Demirci) – 25-годишна, живее със съпруга си Ариф в собствена къща. Има и един син на 5 години, на име Онур. Най-голямата й грижа е съпругът й Ариф Изобретателят.
Баръш Ардуч – Ахмед Авджъоглу (Barış Arduç - Ahmet Avcıoğlu) – 17-годишен, брат на Нияази, Синан и Емине. Красив и симпатичен младеж. Талантлив футболист от „Хопаспор”, най-голямата му мечта е да облече екипа на „Трабзонспор”.
Саджиде Ташанер – Нермин (Sacide Taşaner – Nermin) - 50-годишна, снаха на Енвер и Мелахат, майка на Нияази, Синан и Емине. Преди години е загубила при морски инцидент съпруга си Джемал, който е бил рибар. Посветила се е на собствените си деца. Живее в къщата на Енвер.
Рючхан Чалъшкур – Мелахат Авджъоглу (Rüçhan Çalışkur - Melahat Avcıoğlu) – 60-годишна, съпруга на Енвер. Все още носи траура за своя син, рибарят Джемал, когото е загубила при морски инцидент. Типична жена от Черноморския регион. Една изстрадала жена, която би направила всичко за семейството си.
Байазъд Гюлерджан – Енвер Авджъоглу (Bayazıt Gülercan - Enver Avcıoğlu) – 70-годишен, женен за Мелахат. Точно като един мъж от древната земя по Черноморието. Обичан от заобикалящите го, уважаван, мъж, на когото думата се слуша.
Ерен Хаджъсалихоглу – Харун Кълъчоглу (Eren Hacısalihoğlu - Harun Kılıçoğlu) – 33-годишен, ерген. Заедно със съдружника си Нияази упражнява риболов. Работлив и харесван мъж.
Тансел Йонгел – Нияази Авджъоглу (Tansel Öngel - Niyazi Avcıoğlu) – 33-годишен, ерген. Заедно с приятеля си от детството Харун са собственици на лодка, с която практикуват риболов. Работлив и смел човек.
Чаглар Ертугрул – Синан Авджъоглу (Çağlar Ertuğrul - Sinan Avcıoğlu) – 28-годишен, ерген. Заминал в детска възраст за Истанбул. И след завършването на университета отишъл в Англия, за да учи магистратура. След военната си служба се е завърнал в Хопа. Привлекателен, хладнокръвен и умен.
Йойкю Челик – Бахар Йълмаз (Öykü Çelik - Bahar Yılmaz) – 27-годишна, втората съпруга на Шахин Йълмаз. Дипломирала се в Черноморския технически университет. Много хубава млада жена, която самостоятелно се е развила, културна, хобито й е фотографията.
Юнал Силвер – Шахин Йълмаз (Ünal Silver - Şahin Yılmaz) – 57-годишен, „Металният крал” на Ризе. И в следствие на което забогатял, с високо самочувствие, доминираща личност, специално по отношение на бизнеса твърд и безмилостен. Единствената му слабост е съпругата му Бахар, която много обича.

Кой кой е? - ето и тук - http://www.atv.com.tr/diziler/benim-icin-uzulme/galeri/kim-kimdi … ?tc=13&page=1
Скрит текст:
„Benim İçin Üzülme’’ – 1. Bölüm – „Не се измъчвай заради мен”, 1-ви еп.
06 Kısım 2012, 20:00; ATV
Резюме: Съдружниците на една рибарска лодка, приятели от детството, двамата кръвни братя Нияази и Харун са влюбени в Буке, която е дошла заедно с баща си от Източен Анадол като сезонен работник на Черноморието. Харун е казвал много пъти за любовта си на Нияази, а Нияази, мислейки си че ще наскърби приятеля си, е скрил напълно от него за своята любов. Но всъщност има и още една истина, за която Харун не знае, че и Буке е влюбена в Нияази. И двамата влюбени от известно време се срещат. Като научава за това Харун се побърква. И така двамата кръвни братя стават врагове един на друг. А пък майката на Ниази поначало не иска Буке. Но Нияази се противопоставя едновременно и на майка си и на кръвния си приятел, като заедно с другите членове на семейството отива в Източен Анадол, за да искат Буке. Но там семейството го очаква една много болезнена изненада. Шийар, син на вуйчото на Буке, изпитва болезнена любов към момичето, и заради това е способен дори да отнеме човешки живот. Семейството, като отива да вземе момичето, и от този момент се забърква в невероятна трагедия. Оттук насетне нищо няма да бъде както преди.
Малко коментар и от мен: - понеже не са чак толкоз малко - в спойлер
Скрит текст:
„Не се измъчвай заради мен”, 1-ви еп.:
На пристана Буке пита Нияази, дали е говорил с Харун и дали му е казал, че те се обичат. Нияази отговаря, че не е могъл да отвори дума за това, защото с Харун са толкова близки, че докато Харун му признава голямата си любов към Буке, как самият Нияази да му каже, че няма шанс, защото избраника на сърцето на Буке е именно Нияази. За всеки случай Нияази пита Буке дали има намерения към Харун, а тя му отговаря, че обича единствено него – Ниязи.
Вечерта всички отиват на празненството, в приповдигнато настроение са, ще честват завръщането на Синан от чужбина и от армията. Харун говори с майка си, че трябва да уговори вече баща си и да отидат да поискат момичето. Майката го пита, а момичето какво казва. Харун й отговаря, че нищо не е казало, но ако не го иска, щяла да му е казала „не”. Щом не казва не, значи ще я искат. Майката се противопоставя с аргумента, че ако синът й не знае какво е желанието на момичето, рискува да навреди и направо да притисне, едва ли не да погребе жива Буке.
Монологът на вдовицата на фона на панорамите – за ценността на децата и любовта към тях.
На празненството се подхвърля между възрастните, че Ниязи и Филиз много си подхождат. А пък в тоста си Шахин намеква, че Синан е наследника на делата му и му предлага да оглави бизнеса, а младежът иска да си помисли.
Харун говори с Ресул да поискат Буке, но Ресул не иска и да чуе за другото семейство и по-специлно за Давуд. Харун признава на баща си, че е много влюбен от пръв поглед в Буке и се зарича: „Тя ще стане моя съпруга, татко!” и баща му категорично отказва (аргументите – пак чест, кръвна вражда, ала много трудно му разбирам говора на Ресул, всъщност чудесно превъплъщение на актьора. Ще трябва второ гледане, за да посвикна с дикцията и интонацията на изпълнителите.)
При простора Шийар се обяснява в любов на Буке, а тя от своя страна размахва пръста с думите „Ти си мой по-голям брат и винаги така ще си остане!”
На пристанището двамата братя – Синан и Ахмед си говорят, че баща им преди да загине е правел тази лодка и е искал да я нарече „Надежда”. И заръката на баща им: „Каквото и да се случва на човек, има едно нещо което никога не се губи, това е надеждата!” Братята се заричат да завършат лодката заедно.
Двамата бащи говорят по същество – Ресул обяснява ситуацията, че синът му иска дъщерята на Давуд. Явно не е много доволен, но оставя на Давуд да си каже думата. Давуд от своя страна му отговаря, че въпреки обичаите, той ще се съобрази с дъщеря си. (Не знам доколко е реалистична такава сцена, може би, в съвременните условия, вече да, или пък е по-скоро… като пожелание, визия на авторите на филма.) Харун (като в сериал) говори с баща си и въпреки, че бащата му предава разговора съвсем достоверно, синът веднага си съставя мечта и казва на приятелите си, че бащата на момичето е казал да. Нияази отива на хълма при дървото, на което са издълбани инициалите им с Буке. И оттам звъни на Харун и го вика да дойде при него.
Балерината ще отива да учи в Батуми, защото учителката й си заминава за Истанбул, а футболистът кани докторката да ходят на рибния ресторант, тя … се опъва, единствено успява да я уговори да дойде евентуално на мач.
Енвер и Давуд извикват Буке, за да я питат по въпроса за Харун. Буке си признава, че не харесва Харун и че на сърцето й е Нияази и двамата възрастни отиват да говорят с Ресул и момчето съответно. В това време обаче Нияази е под натиск - и Харун и майка му му говорят колко ще му подхожда Филиз. Давуд казва на Ресул, че дъщеря му не иска да се омъжи за сина му и че има друг в селото, когото предпочита. Казва му и името на Нияази и Ресул се ядосва много. Ресул счита, че нито Давуд нито Буке са в положение да откажат на него и респективно на сина му Харун.
Завързва се разправия между Шийар и Буке в чаената плантация, Буке признава че обича единствено Нияази и че той е нейната съдба, а пък Шийар настоява, че не може това да го бъде, защото едва ли не Буке е предопределена за него.
Сцената между Ресул и Харун е много хубава – бащата много ясно обяснява, че момичето не го иска, и че синът му го направил за смях да ходи да я иска. Харун казва, че е недоразумение и отива да говори с Буке, но баща му изяснява веднага, че Буке обича съдружника му Нияази. … И следва реалистичната сцена на боя между двамата конкуренти, … обяснения, … и закани за разваляне на съдружието.
Разговорът между баща и дъщеря – мечта за всяка кюрдска девойка според мен – много разбран баща (според мен пак си е мечта на авторския екип).
От своя страна Шийар и той мъти водата – първо поисква от баща си (по телефона) да говори с Давуд и да поискат Буке, на което баща му му отказва с аргумент, че са братовчеди. После предупреждава пък Нияази да се отдръпне от Буке. Двамата мъже си разменят заплахи, но от срещата им става ясно, че Нияази е с ясни намерения и ще поиска Буке по всички правила на играта. Добре, че Буке идва точно навреме. Шийар отива да се разправя и с Давуд, спори, обвинява, заплашва, накрая си получава плесницата.
При разговора по телефона между Давуд и брат му се изяснява за намеренията на Шийар. Давуд вижда и счупеното огледало, липсващата пушка… Попречва му да стреля, но и му казва много тежки думи, както и му затваря всякакви възможности да има и най-малки намерения към Буке.
Е, няма такъв филм, наистина, разговорът между Давуд и Нияази: Нияази – ние с Буке не сме направили нищо срамно; Давуд – аз вярвам на дъщеря си, и сега ще те питам нещо; ще станеш ли закрилник/съпруг на дъщеря ми до края на живота си; Нияази – аз за Буке давам душата си…. И му я повери…
(Ех, ако действително ставаше така, …)
Нияази обяснява на Енвер ситуацията и че Шийар ги е заплашил с оръжие, а Енвер му отговаря, че цялата история не трябва да се проточва повече и ще уреди всичко.
На вечеря Ресул увещава Харун, да не прави глупости и че цялата история е приключила.
Нермин е недоволна от избора на Нияази, нещо не харесва Буке, ала Мелахат се опитва да я убеждава в противното. Идват си мъжете, а Нермин продължава да трие сол, не вярва в любовта на жените към мъжа. Но Нияази затваря устите на всички от семейството си като казва, че много обича Буке.
Енвер отива при Давуд, за да говорят и да вземат решение какво ще правят, и предлага час по-скоро да оженят децата, двамата се съгласяват.
Шийар се прибира в родното си място и отнася кавга от баща си за сторените глупости. Но младежът не можел да живее без Буке, каквото и да му обяснявали.
Енвер говори с Харун, за да го успокои, Харун като че ли е приел положението. Но е огорчен, че най-добрият му приятел Нияази дни на ред го е слушал и нищо не е казал. Енвер го съветва да не се оставя на гнева и желанието за отмъщение и да не зачерква Нияази.
Вечерта ще говорят за положението на младите, Енвер казва, че е уволнил Шийар. Енвер казва на Давуд да си заминават веднага, а Синан и семейството да започват подготовка за сватбата. Нияази изпраща Давуд и Буке, притеснен е, сбогуват се, Давуд поисква оттук нататък Нияази да се обръща към него с татко.
Нермин продължава да е против, твърди, че Буке е взела акъла и завъртяла главата на сина й. Имала вътрешно притеснение, усещане да каже не на това момиче и нямало да ходи подир нея в там някъде си (явно, да я иска).
Футболиста за малко да сгафи с докторката и да я целуне, тя се разгневи и той й даде дума, че няма да прави повече глупости.
Нияази казва на братята си, че се страхува, когато го питат какво изпитва от това, че ще се жени. Братят подкачат и Синан, дали е влюбен в Ърмак.
Нермин щяла да си държи на казаното и нямало да отиде за булката, но дава на Нияази да сложи на момичето наниза от парите. Нияази се опитва да я увещава, а тя го изпраща с „За последен път ти казвам, че от това момиче в тази къща няма да дойде щастие!”
Преди да отпътуват футболиста се обяснява във вечна обич на докторката. Тя докато си каже и дойде колежката й, но се разбира в последствие, че е много влюбена и след като се върнат ще трябва и тя да се каже на футболиста какво изпитва.  (А защо потеглиха с микробус, виж това не ми е ясно...)
Давуд работел 5-6 години вече за Енвер, т.е. познавали се от дълго време вече, нямали противоречия, като роднини си били и затова …
В това време Шийар се жалва на приятелите си, те опитват да го успокоят, ала той не е склонен да приеме решението на Буке, както и решението на чичо си и баща си. Нямало да забрави Буке, заканва се…
„Не! Какво направи ти?” – това е репликата, която не се чува, но е на устните на Буке във финала на епизода.
Скрит текст:
Скрит текст:

Буке                                Нияази

Синан                            Нермин - майка на Синан, Нияази, Емине и Ахмед

Шахин - бизнесмен              Бахар - втора съпруга на Шахин           Ърмак - влюбена в Нияази

Харун - съдружник на Нияази          Енвер и Мелахат - дядо и баба на Нияази
Скрит текст:

Ахмед и Емине - брат и сеста на Нияази; Мерием - сестра на Мелахат и съпруга на Шахин

Ресул - баща на Харун, Бахар и Фехиме, Хаджер - съпруга на Ресул, Биргюл - внучка на Ресул

Фахиме, Яшар - съпруг на Фахиме, Орхан - син на Фахиме
Скрит текст:

Давуд - баща на Буке, Шийар - племенник на Давуд, влюбен в Буке, Ариф Изобретателя

Фатма, Филиз - дъщеря на Фатма, влюбена в Нияази, Емине - съпруга на Ариф

Диди, мерси за кърпичката. Laughing

Последна редакция: пт, 09 ное 2012, 18:55 от Tara41

# 13
  • Мнения: 0
Муци, ти ме хвърли в математиката, когато си зададох въпроса колко си тежала преди. Ако си беше поставила за цел, сигурно нямаше да измислиш такава логическа задачка newsm53
Сега нямам нужда от диета, но и когато съм имала, не съм пазила.
Не съм гледала нито много, нито малко сериали, според мен. И по-хубави и по-не. Давам си сметка, че ЩЗ не е най-хубавия, който съм гледала, но явно ме е хванал в някаква крачка /състояние душевно някакво/ и ме плени. Само още един сериал така, преди много години тичах да го гледам и записвах, тогава на едни големи касети и това беше "Касандра".

# 14
  • Мнения: 0
Тара отдавн съм гледала "Мостовете...", но и сега е пред очите ми картината, когато двете коли са една след друга, излива се порой, МС държи дръжката на вратата на колата, готова всеки момент да я отвори, да слезе и да изтича при другия. Големи актьори!
Диди Hug

Общи условия

Активация на акаунт