Отговори
  • Мнения: 10


От съображение за сигурност, пароли само на ЛС.




Нека БОГОРОДИЦА да закриля нас и нашите бебчета


До момента сме 87  preggo и очакваме 91  newsm32, като имаме четири двойки  twin_neutral

Ако ви няма в списъка на първа страничка, моля обърнете се към Katencetoo, като пратите на ЛС или пишете в темата с червен цвят, предполагаем термин, коя бременност ви е и от къде сте.

Мами в очакване:




мама lili_sf - от гр.София, втора бременност
мама Biba85
мама NanittA - от гр.София, първа бременност
мама dejira - от гр.Варна, втора бременност


мама Румяна88 - от гр.Перник, първа бременност


мама isi83 - втора бременност


мама pina
мама rosi.to
- от гр.Бургас, първа бременност
мама Ev@ - първа бременност


мама tonkata_84 - от гр.София, втора бременност
мама Raliciq - от гр.София, първа бременност
мама cveti-dp - от Дупница, първа бременност


мама deini
мама Elleanor
мама ianusha13 - от гр.София, втора бременност


мама nestorowa - втора бременност
мама green flower
мама моргана
мама Petya.Nenova - от гр.Плевен, първа бременност
мама si_ti - първа бременност с близнаци


мама oceanlab - от гр.Пловдив, първа бременност
мама raynatsigularova - от Разград, първа бременност
мама gery_dobreva - от гр.Русе, втора бременност
мама zlatno zaiche - от гр.София, втора бременност
мама silve70 - от Свиленград, първа бременност



мама mima_rk
мама illusion__ - от гр.София, първа бременност
мама ven_j - от гр.Бургас, втора бременност
мама terpsyhora - от гр.София, втора бременност


мама beboliniki
мама cochinita
мама Iveto_86 - от Горна Оряховица, втора бременност
мама Zoia_pl - от Сливница, втора бременност


мама Achillea millefolium - от Костенец, трета бременност
мама glorybg - от гр.Варна, втора бременност
мама shushimira - от гр.София, втора бременност
мама mims_70 - първа бременност
мама mimi.to - от гр.Пловдив, втора бременност
мама slancice - от гр.Варна, четвърта бременност


мама vizzy - първа бременност
мама koteto_f - от гр.София, втора бременност
мама Lilly_SeBg - от гр.София, първа бременност
мама mims_70 - от гр.Варна, втора бременност
мама kamenno cvete - от
Сандански, втора бременност


мама Гeритo - от гр.София, първа бременност
мама Poly_90 - от гр.Видин, първа бременност
мама Sandalka - от гр.София, трета бременност
мама abc 123



мама iva_angell
мама lightglory


мама opice - от гр.София, първа бременност
мама M-tina - първа бременност
мама verabel - от гр.София, първа бременност


мама rosito.s
мама Храстчето - от гр.София, първа бременност





мама portokalcho
мама migra
мама aleks_84 - първа бременност
мама Миглена - от гр.Варна, първа бременност
мама Сладка пеперудка - първа бременност




мама Мъхчето - от гр.София, първа бременност с близнаци


мама dafidjel - от гр.София, четвърта бременност
мама poli1 - от гр.София, втора бременност


мама Цветно - първа бременност
мама blizna4e - от гр.София, втора бременност
мама lipss - втора бременност
мама *ВЕСЕЛА* - от гр.София, втора бременност


мама gemavar - от гр.София, първа бременност
мама vivi** - втора бременност
мама llana* - първа бременност с близнаци
мама In4eto_ - от гр.Пловдив, първа бременност
мама mysterious - от гр.Благоевград, втора бременност
мама dilqna_dim - от Пазарджик, първа бременност
мама agnesana - от гр.Русе, втора бременност





мама Katencetoo - от гр.София, втора бременност
мама kriani - от гр.София, първа бременност
мама fentazi - втора бременност
мама lucky_charm - от гр.Варна, първа бременност


мама Gina Lollobrigida - втора бременност
мама Amilia_ - от гр.София, втора бременност
мама tMb - от гр.София, първа бременност с близнаци


мама *Таничка* - от гр.Бургас, първа бременност


мама AniKar - от гр.Варна, втора бременност
мама buttinsky - първа бременност, 34г.
мама drakosha - първа бременност


мама vilenceeeto - от Стара Загора, втора бременност
мама JuLIQ - от гр.София, втора бременност


мама rady17 - първа бременност





СТАРИТЕ НИ ТЕМИ :,1 , 2, 3

Предложения за заглавие:
1. "Чакаме нетърпеливи, ЮЛСКИ бебчета красиви"
2. "Коледа е близо вече, аз подаръка на топло крия-ЮЛСКО мъничко човече"
3. "Празниците чукат на вратата, а ЮЛСКИТЕ бебоци ще празнуват на мама в тумбака"

Полезни книги  
 

                                                                                                                  
Книга за татковците
Първите стъпки на таткото
Таткото по време на раждане - за и против
Голямата книга на мама и татко

Скоро ще стана майка
Йога за бременни и майки – практическа енциклопедия
Майчинството
Чакам Бебе, Имам Бебе DVD
Бременност – практическа енциклопедия
Училище за млади родители + DVD с видеокурс
Правилният начин на хранене според кръвната група на майката и бебето
Аз чакам дете
Бебето: От глава до пети
Бебе: Начин на употреба
Книга за бъдещата майка
Близо до бебето
Вашата бременност - въпроси и отговори
Вашата бременност седмица след седмица
Хранене на детето 1: Началото - бременност
Хранене при бременност: Здравословно хранене за двама
Какво те чака, когато чакаш дете
Аз съм бременна
Ръководство на д-р Спок: Най-важното за бременността

Полезни статии


Информация за бременността


Хранене


Спорт


Майчино счетоводство


Дневници


За нашите бебчета


Имена на нашите бебоци


Календар по месеци:

Големината на коремите ни по седмици:

Списък за мама и бебе

Напомняме на всички майки за съвместната инициатива на BG-Mamma и Ла Лече Лига България.
Всички въпроси, свързани с КЪРМЕНЕТО, може да задавате директно тук, в темата към ЛЛЛ или към някой от нашите консултанти Ivy или pepelyashka
За да се улесни комуникацията, моля да маркирате въпросите към тях в червен цвят, който се откроява ясно. Това ще ви гарантира навременен и бърз отговор!

Заповядайте на ЛЛЛ безплатни лекции за кърмене и захранване и на кърмачески срещи за бъдещи и настоящи майки в много градове! Програмата може да видите ТУК. Още актуална информация за събитията, организирани от Ла Лече Лига България, вкл. за евентуални промени на графика, може да следите също на сайта на Ла Лече Лига, както и на страниците на ЛЛЛ и Бебешко кафе във Фейсбук:
и

Национална асоциация „Подкрепа за кърмене" - лекции и срещи, контакти на консултанти, подробна информация.

Центрове за фетална морфология

Последна редакция: пн, 10 дек 2012, 12:45 от july2013

# 1
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Момичета, тази темичка не съм я пипала много. Смятам следващата да я облечем вече в Коледна премяна, че доста бързо ги изписваме  Hug

Честито на всички хубави новини. Нека тази тема я изпълним само с такива   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 50
Наш'та щерка спа на спалнята между нас от 0 до 2 годишна възраст. Като стана на две, за 1 седмица буквално се научи да си спи сама в стаята без да плаче и да идва при нас. (Първоначално един от нас лягаше до нейното легълце, докато заспи, това продължи около месец-два, после започна да заспива сама на отворена врата, иначе тъмно). Сега си ляга сама, спи сама и даже като я попитаме, не иска да и палим нощната лампа, заспива на тъмно. Така че, живот и здраве с второто бебче пак така смятам да процедираме - да спи между мама и тати  Heart Eyes . Най-сигурно е. А и иначе кърменето нощем се превръща в кошмар, а ако това бебе е като предното, ще се кърми нощем до... хъм, забравила съм до кога, но сигурно е било близо 1 година  newsm78

# 3
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Дано се пълни само с добри новини и позитивни емоции pregnant

# 4
  • Мнения: 14
Може би, половината от вас ще ме заклеймят , но съм провокирана и не мога да се сдържа да не напиша следното. Тези , които са със слаби сърца да не четат ....
Моето първо дете , което сега е на 5,5 год. беше от първия си ден в самостоятелна стая и никога не съм намирала нищо лошо в това! Тези , от вас, които си мислят, че няма да чуят рева или нещо друго, според мен са в заблуда! Smile Симона беше толкова гръмогласна , че всичките ни съседи чуваха рева и .  А и има и още нещо , майчиния инстинкт не ти позволява да се отпуснеш и да заспиш дълбоко. Всъщност , ако изобщо спиш през първите 3-4 месеца .... предвид храненията на 2,5-3 часа и 11-те памперса на денонощие...
Имам приятелка , с дъщеря , колкото моята. Детето все още спи при майка си , а бащата в съседната стая. Уважавам мнението и , но за мен това не е нормално. Първо се разрушава връзката съпруг-съпруга, второ- детето губи своята самостоятелност, трето-/малко егоистично/ всеки има нужда от лично пространство!...
Наречете ме луда, но това е моето мнение! Smile


ПП:С радост ви чета редовно , но почти не ми хрумва нещо интересно за писане... Smile


ПП: Писах, писах и видях, че Катето пуснала нова тема ... Simple Smile 

# 5
  • София
  • Мнения: 973
Ето ме и мен тук  Hug
Катенце благодаря за хубавата тема   bouquet
До сега ви четох, че голямо писане е настанало  Laughing
Добре дошли на новите бремелинки   bouquet
На момичето с отлепеното сакче стискам палци, спокойствие и топла храна и всичко ще е наред  Hug
И на другото с катастрофата голямо гуш  Hug
Извинявам се, че така ви наричам, но имена не помня, аз съм физиономист човек, много помня лица, но с имената съм скарана  Peace
В предишната тема обсъждате чистотата - ами какво да ви кажа, живея в доста тих район на София и като мина с парцала, точно след 1 час пак е прашлясало  ooooh! да не говорим за 2-3 дни... но няма как. Чистя на 3 дена веднъж, че така се падам почивка. С кучето проблеми нямам - не му пада козината нито зиме, нито лете - такава му е породата.
И да попитам нещо - доки каза на 14.12 да отида с направление за ЖК - гладна....ами лошото е, че ако не закусвам ми прилошава доста силно... поне вода мога ли да пия? Или и вода не може?

# 6
  • Мнения: 643
Здравейте и от мен  Hug СТРАХОТНА НОВА ТЕМИЧКА!!!
Реших се и аз да пиша най- накрая  Grinning Чета ви постоянно, но чак сега реших да пиша. Терминът ми се води, че ще е на 18 юли. Ходих на лекар, в началото се поуплаших, защото АГ не виждаше ембрионче, но след това го видя и каза, че има и видими сърдечни пулсации.  Heart Eyes Следващата седмица отново ще ходя, за да видя как върви... Според вас дали е вреден сега в началото толкова често вагиналния видеозон?  Rolling Eyes
Изписаха ми и Дуфастон- 3х1, Омега 3, Прегнанкеър плюс, Аспирин протект и Феро- градумет.
Малко ми е трудно с поемането на толкова хапченца, но ще се справя някък... Вие какви витамини пиете?
 Hug Hug Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 802
Katencetoo, много ми харесва заглавието на темичката, много, мно-го!   bouquet

Може би, половината от вас ще ме заклеймят , но съм провокирана и не мога да се сдържа да не напиша следното. Тези , които са със слаби сърца да не четат ....
Моето първо дете , което сега е на 5,5 год. беше от първия си ден в самостоятелна стая и никога не съм намирала нищо лошо в това! Тези , от вас, които си мислят, че няма да чуят рева или нещо друго, според мен са в заблуда! Smile Симона беше толкова гръмогласна , че всичките ни съседи чуваха рева и .  А и има и още нещо , майчиния инстинкт не ти позволява да се отпуснеш и да заспиш дълбоко. Всъщност , ако изобщо спиш през първите 3-4 месеца .... предвид храненията на 2,5-3 часа и 11-те памперса на денонощие...
Имам приятелка , с дъщеря , колкото моята. Детето все още спи при майка си , а бащата в съседната стая. Уважавам мнението и , но за мен това не е нормално. Първо се разрушава връзката съпруг-съпруга, второ- детето губи своята самостоятелност, трето-/малко егоистично/ всеки има нужда от лично пространство!...
Наречете ме луда, но това е моето мнение! Smile  ....
 

Не, защо да те заклеймим бре  Laughing
Ето, американците например, от първия ден си слагат бебетата в отделената им стая, и това поне от 50-те години насам. И ако имаше завишена детска смъртност поради тази причина, щяха да бъдат първите, които да вдигнат шум до небето - с тяхни пресилени права на детето...

Това, според мен, е лична преценка и чувство за комфорт на всеки. Всеки ще си натъкми бебока именно там, където сметне за най-удобно  Peace И да, Роси, когато човек има така няколко кофти примера от близкото си обкръжение, нормално е да е стреснат по дадена тема... Но мислете винаги в някаква по-премерена, средна насока - това, за да не се терзаете излишно. Аз, примерно, бях прочела навремето, че бебето не бива да се кърми нощем в легнала поза - сигурно ще ви го кажат в родилното, живот и здраве  Peace Рискът е майката да заспи и да задуши бебето. И да, става тихо... Много е шашкащо... Но намерих за себе си някакво решение по средата. Защото исках и да спя, мамка му, беше ми мнооого изтощен период - хранене през 3 часа... Просто лягах облегната на няколко възглавници в полу-легнало положение, настройвах се на лека дрямка, плюс бях дресирала таткото и той да се буди с нас и да спи в полудрямка, да ни проверява честичко и ако види, че сме приключили, да слага бебока на място. Татковците ви ще ви бъдат много полезни, момичета, не си мислете, че всичко ще легне върху вас  Peace И винаги има средно положение Wink

# 8
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Сладка пеперудка Здравей и добре дошла Hug Аз също пия 5 вида хапчета по 3 пъти на ден, като едното е голямо колкото 2 антибиотични и много трудно се преглъща.
За витамини, никакви не пия. Моя доктор ми препоръча да ям колкото се може повече плодове, в тях имало достатъчно Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 1 484

Кате, благодаря за темата!

Несторова, едва ли някой ще те заклейми! Всеки от нас е голям човек, с глава на раменете и може да преценява как ще се чувства най-добре със собственото си дете. Ти се преценила, че твоето бебе трябва да е в самостоятелна стая- чудесно! ! При нас пък обратното- той спи с нас. Това беше по настояване на мъжа ми в самото начало, след това беше по мое желание- Малчо много се будеше, по 4-5 пъти на нощ за мляко и вода, при това до съвсем скоро. За мен беше абсурд съвсем да се лиша от сън и да тичам до другата стая през час. А пък и няма нищо по-сладко от малка топла ръчичка, която те буди с милувка сутрин  Heart Eyes Затова ти казвам, че няма какво някой да заклеймява теб или мен, гледаме си децата по най-добрия начин и толкова  Wink

За прахоляка говорите- пфууу, при нас е нещо страшно! Живеем в центъра горе-долу, но сме във вътрешен апартамент, нямаме нито един прозорец към булеварда, всичките ни прозорци гледат към голям зелен двор с много дървета. Ами пълно е с прах! Вечер почиствам, а сутрин вече има вълма от прахоляк. Много противно и досадно, но в градовете това е положението.

Сладка пеперудка, аз пия Но-шпа, фолиева киселина и Биозин Мама. Имам рецепта с разни лекарства, ако закъсам много с настинки, температури и т.н., но те са в краен случай и не ги знам.

Честито на момичетата с хубавите новини, дано все повече такива да има Hug

# 10
  • Мнения: 643
Сладка пеперудка Здравей и добре дошла Hug Аз също пия 5 вида хапчета по 3 пъти на ден, като едното е голямо колкото 2 антибиотични и много трудно се преглъща.
За витамини, никакви не пия. Моя доктор ми препоръча да ям колкото се може повече плодове, в тях имало достатъчно Simple Smile


Благодаря ти  Hug Оххх и моите са такива, ОГРОМНИ  Laughing , но няма как, ще се пият  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 377
Честита ни нова тема! Благодаря Кате   bouquet! Само с радостни вести да я напълним!

Сладка пеперудка здравей, защо толкова много хапчета са ти дали да пиеш? Аз друго освен фолиева киселина не пия.

# 12
  • Мнения: 643
Ами то освен Дуфастона и Феро- градумет- имам нисък хемоглобин  Rolling Eyes Другите са все витамини. Аз се изумих малко от Аспирина и все още се чудя дали да го пия....

И аз пиех само фолиева допреди няколко дни...

# 13
  • Перник
  • Мнения: 2 265

Благодаря ти  Hug Оххх и моите са такива, ОГРОМНИ  Laughing , но няма как, ще се пият  Hug
[/quote]


Ще пием я, ако трябва и още ще пием Laughing   Най-важното е бебчо да е добре

# 14
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Сладка пеперудка, добре дошла  Hug Лека бременност ти желая.
Витамини знам, че не е хубаво да се пият до 4ти месец, а и лекарите избягват да ги изписват. Е, разбира се, ако няма причина да се пият. Пия само ФК и но-шпа засега.

illusion__, и мен ме викат следващия път неяла. Казаха, че ме искат задължително на празен корем. За водата нищо не споменаха, но аз си мисля, че може.

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 7 нови отговора.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт