В момента чета ... 20

  • 50 148
  • 753
  •   1
Отговори
# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 744

По неизвестни причини ми върви много бавно.

# 2
  • Мнения: 36
Хоп втора  Laughing
Мерси за новата тема   bouquet и приятно четене

# 3
  • Мнения: 114
Благодаря за темичката, Милето!   bouquet Чуден читателски кът си избрала!

 На мен ми се видя утопия идеята на Сам Харис за морала . Не виждам как на този етап на развитие , да е възможно "повишаването на благосъстоянието"да се превърне в основен морален критерий. Толкова века моралът е налагал традиционните си  принципи точно, за да не се избием помежду си , повишавайки си благосъстоянието.  Не споделям мнението му , че човек , ставайки по-богат, ставал и по-справедлив . Социалният пейзаж в света понастоящем  изобщо не е в подкрепа на тази концепция. Седем милиарда население в света да си  повиши благосъстоянието по-морален път не ми изглежда   реално, а по-скоро като принципа "От всеки според възможностите,  всекиму  според нуждите"

Нещо много иновативно е написал Харис. Все още не може да се възприеме от широката част на публиката. Колкото хора, толкова и мнения.

"…хипотетично про­странство, съставено от реални и потенциални елементи, чиито върхове съответстват на потенциалното благоденствие, а падините между тях – на най-жестокото възможно страдание. Различните схеми на мислене и поведение – културни практики, етични кодекси, политически системи и т.н. – представляват точки и движения по този ландшафт, а следователно и различни степени на благоденствие. Не твърдя, че предлагам единствените правилни отговори на всеки свързан с морала въпрос или пък единствения най-добър начин, по който да живеят човешките същества. Някои въпроси могат да имат няколко отговора, всеки един от които с нищо да не превъзхожда останалите. И все пак съществуването на множество върхове в моралния пейзаж не ги прави по-малко реални или достойни за изследване, нито пък заличава последствията от разликата между това да си на върха и това да си запратен в дълбините под него."

# 4
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!  bouquet

Продължавам си с "Властелинът на пръстените", но паралелно с нея започнах една много интересна книга. "Нежните имена на огъня" се казва. Образи на бележите жени от древността до наши дни.
Ще изброя част от тях:Клеопатра,Жана Д'Арк,Катерина Медичи,Жорж Санд,Агата Кристи,Мария Кюри,Мария Калас и още много други.
Интересно и увлекателно четиво.

# 5
  • Мнения: 10 547
Ето ме в новата тема, все още неуспяваща да прочете трилогия на Алиенде, къде от нямане на време, къде от нежелание да се откъсна от нея.

Благодаря за темата!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 899
Благодаря за новата темичка!

Аз чета "Проходът" на Кронин. Прочетох първата част и сега съм на втората, но нещо много хаотична ми се струва. Има си я завръзката, но в общи линии нищо още не е ясно какво се случва.
Ще видя нататък как ще е. Засега ми държи интереса, но не съм особено впечатлена.

# 7
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Касита, би ли казала поредността на трилогията?

# 8
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Писах, писах и видях, че вече има нова тема, така че направо публикувам тук.


big pufana, много благодаря за откъса, само докато го отворих и попаднах на името на моя любимец Обри де Грей, сега вече наистина нямам търпение да прочета книгата, която си ме чака да довърша 3-4 спешни такива, но май май ще отиде по-напред в списъка.  Peace Мисля си, че книгата ще ми хареса. В този ред на мисли, категорично препоръчвам ето тази книга:

Странната наука за безсмъртието

(Аврам да ме черпи  Laughing )

eovin27 , с огромно удоволствие прочетох какво си написала за Перлата.  Hug

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Хоп и аз тук, да не ви изпусна с хубавите идеи за книги!   bouquet Благодаря за новата тема.

# 10
  • Мнения: 15 960
Благодаря и аз за новата тема!   bouquet

В момента чета "Ние, живите" на Айн Ранд. Разказва се за Съветска Русия след революцията, за живота на обеднялата буржоазия и физическото оцеляване в години на диктатура. Писателката сама определя романа като своя интелектуална биография. Засега ми е много интересна, макар и тежка.

# 11
  • Мнения: 1 466
Чета тази:


В началото съм, нещо не може да ме грабне, но ще видим.

# 12
  • Мнения: 302
Благодаря за новата темичка!

Аз чета "Проходът" на Кронин. Прочетох първата част и сега съм на втората, но нещо много хаотична ми се струва. Има си я завръзката, но в общи линии нищо още не е ясно какво се случва.
Ще видя нататък как ще е. Засега ми държи интереса, но не съм особено впечатлена.

Мен средата на "Проходът" много ме измъчи. Първата част си беше екстра. Към края пак ме спечели, та си купих и продължението.

Аз започнах поредицата за Хари Бош на Майкъл Конъли с "Черното ехо".

# 13
  • Мнения: 832
И аз при вас. Чувствам се много уютно  Grinning  С интерес следя какво четете и правя едни списъци.... Само време да има човек.
Аз съм все още на


че времето хич не ми стига напоследък. А купчинката чакащи книги расте ли расте (за ужас на портфейла на мъжа ми  Mr. Green)

# 14
  • Мнения: 5 776
Благодаря за новата темичка   bouquet
Аз чета "Мисия Лондон", вече съм на средата. Май имах прекалено големи очаквания и сега съм малко разочарована  Wink

Общи условия

Активация на акаунт