Beren Saat и Intikam - Никой няма да бъде забравен в тази история! - тема 9

  • 73 377
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3



Intikam ("Отмъщението") е турски сериал, базиран на американската продукция Revenge, който стартира през януари 2013г.

Историята разказва за млада жена, чийто баща е натопен от богато семейство за престъпление, което не е извършил, а след това и убит. Единственото, което тя иска, е да отмъсти на хората, причинили смъртта му.

За да го направи, Дерин (Берен Саат) се завръща под друга самоличност на мястото, където са се случили най-хубавите, но и най-лошите й спомени. Сега по-красива, по-силна и по-опасна от всякога! Сега тя е Ямур!




В ролите




Четвъртък (Thursday), 20:00ч. , Kanal D

Kanal D онлайн






Продукция на Канал Д и Дисни


Режисьор: Mesude Eraslan


Сценарист: Berkun Oya

Музика : Atakan Ilgazdağ




Предишни теми:



Фейсбук страница в България



Блог


Официална фейсбук страница на Берен Саат



Официална фейсбук страница на Ийит Озшенер



Официална фейсбук страница на Мерт Фърат



Значение на имената:

Дерин - Дълбоко

Ямур - Дъжд

Рюзгар - Вятър

Емре - Цел, ред, поръчка, заповед



Берен Саат е една от най-популярните актриси в Турция. Родена е на 26 февруари 1984г. в Анкара, в семейство на спортисти.
В юношеството си получава първата си роля в училищен мюзикъл.
Учи в бизнес училище, но се записва в школа по актьорско майсторство. Явява се с песен и я приемат. След успешното си завършване, Берен заминава за Истанбул. През 2004г., по съвет на приятеля си Ефе, който загива в катастрофа, се явява на кастинг за реалити предаването "Звездите на Турция". Тогава тя стига до финала, заедно с колегата си Енгин Акюрек, който всъщност печели формата.

Докато тече предаването, красивата актриса е забелязана от продуцентката Томрис Джиритлиоглу, която е помогнала на много турски таланти да стигнат до върха. Това се случва и с Берен. Първите снимки на Саат са за рекламно клипче. Малко след това, през 2004г., се снима в първия си сериал Aşkımızda Цlьm Var (Смърт има в любовта ни). Следват Aşka Sьrgьn (Щастливи заедно) и по-успешният Hatırla Sevgili (Спомни си любима). Истинска слава обаче й носи Aşk-ı Memnu (Забраненият плод). Тогава Берен печели награда за най-добра актриса. Същото се случва, когато красивата Саат изиграва тъжната история на Фатмагюл във Fatmagьlьn Suзu Nе (Каква е вината на Фатмагюл).

Освен в телевизията, Берен Саат има много успешни роли и в киното. Първата от тях е в "Мъките на есента", след което се снима в "Крилете на нощта". Тази година пък излезе филма "Сезонът на носорозите", където Берен си партнира с Моника Белучи.

В момента Саат снима филм на един от Принцовите острови - Буюкада. В продукцията актрисата ще играе ролята на глухо, нямо и сляпо момиче.


Филмография:









Приятни минути в темата

Последна редакция: вт, 15 окт 2013, 21:30 от Чики Маринова

# 1
  • Мнения: 326
Чики,благодаря за новата тема!
И за да съм в тон с тъмните нюанси,един букет черни рози и от мен:

# 2
  • Мнения: 432
Чики,   Hug благодаря за новата тема! Красива е!   bouquet

Дайче,   Hug недей така, моля те - аз съм БероКъванчка завинаги! Никакъв Енгин!  Crazy

# 3
  • AMS
  • Мнения: 6 418
Привет, момичета!!!
Чики, най-сърдечна благодарност за оформянето на новата тема!!!
Поздравления!!!
Много се радвам на израстването ти!!!
Много обичам нещата да са на ниво!
Желая ти успех!!!


Момичета, сега искам само да допълня превода на фрагмана на Моя свят. Не защото е нещо съвсем ново, а защото излезе превод на друг език, в който съм по-силна и там забелязах малко повече. Колкото наближава премиерата на Моя свят, толкова повече се вълнувам. Колкото повече гледам и разбирам фрагмана, толкова повече виждам уникалния талант на Берен и таланта на колегите ѝ.
Да припомня и резюмето за по-пълното изясняване на картината.


Скрит текст:

Моят свят

Историята  на хора, които знаят смисъла на тъмното, е написана за хора, които може да видите само на тъмно.

Когато Ела е била  на 2 години, поради болест, оглушава и ослепява.  Това напълно я изолира от заобикалящата я среда.
Махир посвещава  времето си на Ела, за да направи живота ѝ по-лесен.
До нейната 8 годишна възраст, тя не е видяла и почувствала нищо от живота.
Махир е посветил живота си на инвалидите, след както неговата сестра, която е имала същия проблем, е починала.
След като се запознават с Ела, техният житейски път поема от черно към бяло.
С една дума: Невъзможно.

Искам да отбележа и това - Името не героинята е Ela - произнася се Елья, с ударение на Е.



Ела:  Колко Време , може да живеете в тази тъмнина?  Колко дни? Колко часове? Колко минути?

Нури - бащата:  За да научиш едно дете, което е сляпо и глухо, не е достатъчно да си само учител. Трябва да си направо магьосник.

Секретарка:  Търсят учител

/nl - Хандан - майката: Нури! Остави я!/

 Нури - бащата: /nl -Ти почти уби сестра си./ Достатъчно!

Секретарка:  Ако не протегнеш ръка за помощ, ще изпратят момичето в психиатрия.

Хандан - майката:  Тя няма вина! Няма вина за нищо!
/ nl - Тя нищо грешно/лошо не е направила. Нищо!/

Махир:  Хем глуха, хем сляпа, а сега ще е и умствено изостанала, така ли?
/nl - Тя е глуха и сляпа. Те също ще ѝ ударят печат, като психично болна, така ли?/

Нури - бащата:  Това изобщо не ви интересува!

Махир:  Даже много ме интересува.

Хандан - майката:  Докато аз съм жива, никой няма да изпраща момичето ми там! / nl - където и да е/ Разбрахте ли ме?

Махир: Ученици, това е момичето, за което ви говорих - Ела.
/nl - Ела е моя ученичка. Аз ви разказах за нея./
И аз искам тя да учи тук заедно с вас.
/nl - Аз искам тя да учи във вашия университет. /

Ректор:   Вие шегувате ли се? Това е невъзможно!

Хандан - майката:  "Невъзможно" - това е дума, която учителят Махир не е научил Ела.
/nl - "Невъзможно" това е дума, която учителят на Ела не я е научил. /
Моята дъщеря направи възможно това, което всички други наричат "Невъзможно".
/ nl - Това, което вие наричате Невъзможно, моята дъщеря направи Възможно/

Сестрата: Майко аз всичко разбирам, не се притеснявай!
Винаги тя е на първо място, нали така?
/nl - Винаги става дума  за нейното щастие и нейния ентусиазъм!/  
Това, което нея я интересува е важно. Добре, а аз? Аз какво да правя?

Махир:  Много бавно пише, госпожо Хандан! За 2 минути 10 думи.

Ректор: - Учителю Махир, добре ли сте?

Ела:   Ааъъъх

Сестрата: Како /Сестричке/

Ела: Това е историята за мен и учителя ми.
Историята на двама души, които съдбата е пожелала да имат недостатъци.
/ nl - История за двама души, изоставени от Бога/

Ела: А а а ъ ъ ъ ъ

Mахир  : Твоят свят е пълен със светлина.

Еля:  ОЪААА  ООООЛЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

Махир: Аз 18 години пожертвах. Няма да се предам, заради тази трудност.
/ nl - Не мога да понасям неуспехи./

Еля: За мен звуците се превръщат в тишина, а светлината в тъмнина.
Моят свят не се вижда, не се чува.
Това е моят свят!


А, това е езикът на глухонемите :

Последна редакция: вт, 15 окт 2013, 16:38 от di...va

# 4
  • Мнения: 326
Дива,може би е време да споделя и аз нещо,което ме свързва с "Моят свят". Моята майка на 3 години е загубила частично слуха и заради антибиотик,който е спрян вече като вреден за здравето. Тя чува до голяма степен,но понеже в онези години хора като нея са били карани да работят със себеподобни,тя работеше дълги години в едно предприятие за глухонеми,където научи езика им. Аз съм ходила при нея на работа и зная,че за да ме разберат трябва да ги гледам и като говоря,трябва да е бавно и отчетливо,за да ме разберат. Не зная езика им,дори и като малка изпитвах респект от тях,а не страх,който е присъщ на малките деца. За мен тези хора са специални,затворени в черупката на собствените си усещания,които трудно могат да изразят. Ходила съм с тях на събор на глухонемите и очите ми се изпълниха със сълзи,когато видях едно момиче да изпълнява с жестове и танц песни на Лили Иванова. Сред тях нямаше хора,които да се държат грубо,някак от тях струи доброта.
Не е лесно да си различен,не е лесно да живееш в собственият си свят и много от хората около теб да ти се подиграват,но вярвам,че все някой ден хората ще чуят другите,ще погледнат в техните очи и ще ги разберат. Защото никой не е виновен,че се е родил такъв...  Peace

# 5
  • Мнения: 3 555
 Чики  smile3501 чудесна е новата тема newsm10  благодаря   newsm51

Да ни е честита и с прекрасни емоции от сериала "Intikam" и талантливото ни момиче Берен да си я изпишем



Кралице,  Дива,  Тони    bouquet  Hug



# 6
  • Мнения: 6 591
ПРИВЕТ,МОМИЧЕТА! wavey wavey wavey

Най-после и аз да се запиша в новата ни тема,която Чики с любов е приготвила за нас.
Чики,благодаря ти! newsm51
Да я изпълним както досега с настроение и позитивизъм,вдъхновени от героите в любимия ни сериал.


                                 

                     
За разнообразие ще се опитам да внеса малко свежест с един прекрасен букет от жълти рози.

                               

Но за да съм и аз по темата,ще добавя към размислите ви за това на какво е символ черната роза още нещо.
Според написаното в тази статия,черната роза носи нестандартно послание и е признак за оригиналност. Защо не!

http://www.raboteshtomomiche.com/article.php?id=taynata-na-chernata-roza-309


Едва ли вече имате нужда от превод на фрагмана,но все пак ще го сложа.
Аз едва сега можах да го гледам и си е друго като е на език,който разбираш и всяка дума си е на мястото.


За някои от нас щастливият край- това е БЯЛОТО.
Да се влюбиш и да се омъжиш означава да
създадеш щастливо семейно гнездо.


Но за някои от нас…   

Ако любмите ви хора са били насилствено разделени от вас или ако
целият ви живот опетнен от клевета…


-Благодарна съм Ви за гостоприемството!

Виновните са длъжни да отговарят за постъпките си.

Всички вие,които ми отнехте моята самоличност,моето
минало и даже бъдещето…


Аз съм тук,вътре във вас съм….

-Аз Ви благодаря затова,че дойдохте.

Много близо до вашата съвест.

Готова съм да нанеса последният удар.

Понякога заради справедливостта се налага да пожертваш
себе си и щастливият край може да се окаже ЧЕРЕН.


За мен щастливият край започва точно сега!

Наистина провокира много мисли фрагмана с тази  бяла рокля е черни рози,но нищо конкретно не ми хрумва и реших да не гадая. Беше ми интересно да прочета вашите предположения,но мисля че нещата няма да са толкова трагични.
Сериозно ме заинтригува предположението на Дива за веда трейлър. От известно време и на мен ми се върти една такава мисъл,че може би няма да има трети сезон. И без това не харесвам прекалено дългите сериали,защото качеството започва да страда,поне такива са наблюденията ми. Въпреки че нашият сериал не се вмества в представите,които имаме за турски сериал. Ще е много хубаво ако обединят втори и трети сезон,въпреки че не знам как това би могло да стане, като трети сезон ще приключи чак догодина.Ще поживеем,ще видим,но за себе си съм сигурна,че ни чакат много приятни моменти с любимите ни герои. Екипът е професионален и каквото и да решат,няма да ни разочароват.


Дива Hug
Сърдечни благодарности за новия и по-пълен превод на репликите фрагмана на „Моят свят”. Ние отсега  се вълнуваме заедно с теб, а ти ще бъдеш нашите очи и уши на премиерата.
Малко остана.


Дайче Hug
Откога те чакам да се появиш. Къде се губиш толкова време?
Тъкмо бях извадила черния тефтер да ти пиша глобата и ти се отърва на косъм…
Прочетох поста ти с удоволствие.

Краличке Hug

Тони Hug
На теб благодаря за интересните подсказки в спойлерите.
Много ми беше интересно и споделените лични неща в последния ти пост.

Скрит текст:
Това ме накара да си спомня ,че преди време в нашия блок и вход живееше едно глухонямо момче.
Случаят му беше подобен на този на майка ти- когато е бил 3-4 годишен е загубил слуха и говора си вследствие на неправилно лечение.Когато бяхме малки си спомням,че повечето деца го отбягваха не защото не го харесваха,а  защото им беше трудно да общуват с него,изпитваха и някакъв страх.
Аз обаче редовно си играех с него.Вече не си спомням как сме се разбирали,помня че като говорех бавно той ме разбираше. Никога няма да забравя как една вечер се звънна на вратата у нас и беше брат му,с който бяхме съученици и той го беше помолил да ми каже ,че много ми благодари,че не го отбягвам като другите деца ,но ако не искам повече да общувам с него,щял да ме разбере. Брат му говореше,а той стоеше зад него и кимаше с глава и се усмихваше. Тези хора са много чувствителни и за съжаление понякога се чувстват пренебрегнати от обществото,чувстват се различни. Това е много тъжно.
Това момче още от първи клас отиде да учи сам много далече в специално училище за глухонеми деца ,не помня в кой град беше,може би беше Търговище. Живееше съвсем сам в общежитие и си идваше у дома само през ваканциите. В нашия град все още има едно такова предприятие,в което работят хора с подобни проблеми,а преди години в квартала ни имаше един блок,в който живееха много такива хора. По време на соца държавата се грижеше за тези хора,сега се съмнявам че е така. Лошото е ,че улисани в собствените си проблеми ние не се сещаме за тях,но ето че един филм ни кара да ги потърсим около себе си. Съвсем наскоро се срещнах случайно с майката на този мой приятел,с който не сме се виждали от доста години и тя ми каза,че наскоро се е оженил за едно момиче от Варна и си имат бебче. Съпругата му също има проблем-глуха е ,но детенцето им е здравичко. Бабата беше много щастлива.


Между другото,кой е младоженецът от фрагмана?

Дайче,писали сме едновременно и сме сложили една и съща снимка,но няма да я трия-колкото повече,толкова повече!

Хубава вечер!


                                   

# 7
# 8
  • Мнения: 50
цоп,и а тук с вас Simple Smile  Hug  bouquet

# 9
  • Мнения: 6 591
                         

# 10
  • Мнения: 3
Добър вечер, момичета  Hug Hug Hug

Радвам се, че оформлението на темата ви харесва. Има си и кусури, но да не се вглеждаме чак толкова  Blush Темата с черните рози много ми харесва.
Сигурно сте видели, но и аз да си кажа, че при снимките на актьорите има хипервръзки, които водят до информацията за героите.


Дива, благодаря ти за подробния разбор на фрагмана на "Моят свят"  Hug smile3525 И аз нямам търпение да излезе филма. Не знам в България кога ще можем да го гледаме, но се надявам да е скоро. А пък до тогава ще разчитаме на твоите коментари, тъй като ти ще имаш възможността да му се порадваш преди нас.

Тони, Дъга,

Скрит текст:
историите, които сте споделили са много поучителни. Аз безкрайно се възхищавам на силата на глухонемите и слепите хора. Ще споделя една случка, която не е много лична, но е интересна. Във втори курс с една моя колежка трябваше да правим репортаж, свързан с политиците. И от идея на идея ми скимна да снимаме деца. Реших, че ще са интересни, сладки и поднасящи информацията по един ненатрапчив начин. И тъй като единственото място, което ми беше познато, беше моето училище, тръгнахме от там. Снимахме малчуганите, но после решихме, че ни трябва още нещо. И така моята колежка реши да пренесем историята и в нейното училище, което е специализирано за слепи хора (тъй като и тя има проблеми със зрението) и където нейната майка преподава. Там вече репортажът ни придоби смисъл. Не че другите деца не бяха добре, просто бяха по-затворени и срамежливи. Но децата от училището на колежката ми бяха отворени към живота толкова, колкото не бих могла да си представя, че едно дете може да бъде. Все още втори клас и напълно незрящи, те бяха изчели тонове сериозна литература, бяха напълно наясно с политическия живот в България, а едно от момичетата дори беше написало книга  Dizzy Face Репортажа ни пожъна голям успех, а аз научих, че тези, от които Бог е взел, много им е и дал.

Дайче, Кралицата, Ради  Hug Hug  Hug

Момичета, сега видях из фейсбуците, че тази седмица няма да има епизод  newsm78 Не знам каква е причината и дали е вярно.

Пожелавам ви хубава вечер  smile3525






# 11
  • Мнения: 6 591
Чики Hug Ние знаем,че няма да има епизод, но теб нали теб те нямаше,та си пропуснала в бързината.
Тази седмица няма да се излъчват сериалите защото турците празнуват Курбан Байрам-един от най-големите мюсюлмански празници. Даже се радвахме,че ще успеем да понаваксаме.


Много е интересно това,което си разказала.
Наистина е хубаво,че филмите и сериалите ни провокират да се замислим по някои въпроси и да им обърнем вниманието,което заслужават.
Забелязала ли си,че такива хора,за които всеки ден от живота е борба и които разполагат с по-малко възможности от останалите, се оплакват най-малко и са по-позитивни и добронамерени,отколкото останалите. Те разполагат с вътрешна сила и в речника им не съществува думата невъзможно,също като на нашата Ела.


                             

# 12
  • Мнения: 3
Дъгичка, уж ви прочетох, ама...знам ли.  Laughing Май много ми се спи вече. Щом пропуснах и сложих снимка, която не само ти, ами и Дайчето е сложила... Joy

Забелязала ли си,че такива хора,за които всеки ден от живота е борба и които разполагат с по-малко възможности от останалите, се оплакват най-малко и са по-позитивни и добронамерени,отколкото останалите. Те разполагат с вътрешна сила и в речника им не съществува думата невъзможно,също като на нашата Ела.

Напълно съм съгласна. Има толкова много хора, които са доказали своята сила и воля, въпреки неволите на съдбата и това, че са ощетени по някакъв начин.



# 13
  • AMS
  • Мнения: 6 418
Тони, Hug Hug  Дъгичка, Hug Дайче,  Hug  Чики Hug
Сърдечно ви благодаря за споделеното, особено за личните преживявания.
Скрит текст:
Знаете, че и аз съм доста съпричастна с това. Искам да добавя, че моята племенница, която е глухоняма по рождение, гледа много телевизия и разбира се нашите сериали. Харесва Берен, както и други нейни колеги. Преди време се сетих, че освен моите клипове, може да гледа и друго на лап-топа. На нея не ѝ трябва превод и без това не чува озвучаването по телевизията. Изпратих  първо на нея фрагмана на Моя свят и тя го посрещна с голяма изненада. Не може да повярва, че тази красавица, ще играе момиче  почти както нея. Предоставих и други линкове и сега с голям интерес пита за следващия епизод на Чучулигата.


Момичета, фрагманът е преведен. Дъгичка   bouquet  благодаря! И аз си мисля, че ще е добре втори и трети сезон да се обединят. В  Revenge смениха сценариста в трети сезон, а в Intikam  и режисьора даже, във втори!?  Знам ли? А и ще пуснат задължително още поне един фрагман до следващата седмица.  Party
НО аз има да довършвам 27 епизод. Нали ви казах, че искам да разнищя някой неща и съм ги отделила в клипове.
Милата и много добричка Хелън  Hug   bouquet  ми е изпратила превод, а аз цял ден се офлянквам. Така, че сега повече няма какво да отлагам. Обещавам, че следващите ми постове, ще са по съдържанието.

# 14
  • Мнения: 6 591
Дива Hug,благодаря ти за споделеното!
Очаквам с нетърпение обещаното от теб.

Нещо интесено,свързано с "Моят свят". Репортаж,излъчен от Стар ТВ с моменти зад кадър.




http://youtu.be/uGGKR3Dawmg


                              

Спокойна нощ! smile3524 smile3524 smile3524

Общи условия

Активация на акаунт