Аватарна тема 44 - Някога отдавна...

  • 30 063
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 270





Скрит текст:
2. Наши лични снимки

3. Мърдащи картинки

4. Ориенталски

5. Деца

6. Тумбесто - еротични

7. Латино

8. Деветте музи

9. Четирите елемента

10. Рок

11. Скандинавски полуостров

12. Чудеса сътворени от човека

13. Водно-подводен свят

14. Мъже

15. Любим филм / герой от филм

16. Спорт

17. Митични същества/фентъзи арт

18. Природни чудеса

19. Годините от 30-те до 60-те

20. Дизайн

21. Сериали

22. Бяло

23. Приказки

24. Любов

25. Да бъдеш Sophia L. - чадъреста

26. Крещяща

27. Африка

28. Сънища

29. Точки и райета

30. Червено

31. Стъкло

32. Танци

33. Синьо

34. Приятелство

35. Черно-бяла

36. Цветя

37. България

38. Нощен живот

39. Кулинарна

40. Домашни животни

41. Зелено

42. Магия

43. Жълто

44. Япония

45. Русия

46. Актова фотография

47. Най-великата любовна история

48. Гърция

49. Мъже спортисти

50. Лилаво

51. Пеперуди

52. Цитати

54. Турция

55. Птици

56. Пирати

57. Стрийт арт и графити

58. Сватбата на мечтите ти

59. Великобритания

60. Диво лято

61.Професии

62.Луна

63. Стиймпънк

64. Село

65. Пустиня

66. Замъци

67. Музика

68. Коне

69. Слънчогледи

70. Маскен бал

71. Цитати от книги

72. Екстравагантна

73. Франция

74. Стилове в изкуството

75. Черно-бяло с цветен акцент

76. Котки

77. Щастие

78. Еднакъв аватар - различни подписи

79. Зодии

80. Да стягаме куфарите и на път



Скрит текст:
˘Galeto˘ в ориенталската

Машонка в детската

loca в тумбестата

joy_r в латино

Полu в музите

Geraldine в четирите елемента

Мама на Боян в рок темата

Syn в скандинавската

Акаша в чудеса сътворени от човека

Машонка във воден свят

Селен в мъжката

Малвина~Ина във филмовата

София Л. в спортната

Малвина~Ина в митични същества/фентъзи арт

loca в природни чудеса

RadoLin4eto_Mac! в 30-те и 60-те години

plami89 в дизайн

Мишчица в сериалната

medissa в бялата

Акаша и Полu в приказната

Акаша в любовната

Geraldine в чадърестата

Малвина~Ина в крещящата

loca в Африканската

Sunny Sky в сънища

mds и loryn в точки и райета

Майола Бени в червената

Sunny Sky в стъклената

Sophia L. в танцувалната

loca в синята

Малвина~Ина в приятелската

Nezito в черно-бялата

loca в цветната

Акаша в тема "България"

Sellene в тема "Нощен живот"

Sellene в кулинарната

Nezito в тема "Домашни животни"

Акаша в зелената

loryn в тема "Магия"

К А Т И в жълтата

green eyes в японската

Sophia L. в руската

joy_r. в "Актова фотография"

Sophia L. в "Най-великата любовна история"

К А Т И в гръцката

violetka в мъже - спортисти

К А Т И в лилавата

Rois в пеперудената

Sause baus! в цитатната

loca в турската

kremi173 в птичата

Акаша в пиратската

Bell@ в "Стрийт арт и графити"

plami89 в сватбената

loca в британската

erin_niki в лятната

Акаша в професионалната

Sophia L. в лунната

erin_niki в стиймпънк

К А Т И в селската

loca в пустинната

Tuon в "Замъци"

sise_to в музикалната

sise_to в "Коне"

erin_niki в слънчогледовата

Акаша в маскарадната

sise_to в цитатната

Майола Бени в екстравагантната

Акаша във Франция

violetka в "Стилове в изкуството"

sise_to в "Черно-бяло с цветен акцент"

violetka в котешката

Акаша в щастливата

erin_niki в "Еднакъв аватар, различни подписи"

Shokoladche в зодиакалната

Sellene в Да стягаме куфарите







Скрит текст:
 



Скрит текст:
В понеделник(по изключение още от неделя), участниците имат време да се преоблекат по зададената тема. Темите избира победителят от предишната игра. Той се нагърбва и с още две задачи. Първата е, да събере всички участници в един пост и да цитира "облеклата", с които участват и второ, да преброи гласовете и да обяви новият победител. Гласуването става във вторник.

След като победителят вече е ясен, той има време до сряда вечерта, за да измисли и представи тук, в темата, новата задачка, а останалите, от своя страна, имат време до полунощ в понеделник, за да намерят и харесат снимки и картинки, отговарящи на зададената тема.

Можете да се преобличате колкото пъти поискате по време на играта, защото знаем, че докато търсите харесвате много неща, но трябва да изберете една комбинация, с която участвате и за която останалите ще гласуват. След като вече сте цитирани с нея, можете да се преобличате колкото поискате.

Не сте длъжни да харесате и подпис и аватар. Можете да участвате в играта и само с едното или само с другото.

Принципни гласуваме за 5 човека, по точки, като на този, който ни хареса най-много даваме 5 точки, на следващия 4 и т.н. Всеки победител има право да определи свои правила за останалите при гласуване - може да намали или увеличи броя на хората, за които да гласуваме, може да измисля призове за специални категории, може да дава определени насоки за изготването на комбинациите за играта. Гласуването става в темата, за да е по-лесно на човекът, който брои точките. Ако все пак някой се притеснява много, просто да опомене в темата, че е пуснал своят вот на лично съобщение.

Всеки има право да гласува, без значение дали се е включил в преобличането или не.




Скрит текст:
Януари - Февруари

Водолей (21.01 - 19.02)

desitkad - 30 януари

mds - 18 февруари

B_NADI - 18 февруари



Февруари - Март

Риби (20.02 - 20.03)

Geraldine - 1 март

RadoLin4eto_Mac! - 16 март



Март - Април

Овен (21.03 - 20.04)

╚Sisley╝ - 28 март

Мишчица - 16 април



Април - Май

Телец (21.04 - 21.05)

loryn - 1 май

К А Т И - 11 май

Акаша - 18 май



Май - Юни

Близнаци (22.05 - 21.06)

•٠•violetka•٠• - 22 май

Машонка - 11 юни

Evridika - 3 юни



Юни - Юли

Рак (22.06 - 22.07)

Стейси Грей - 1 юли

Еовин - 17 юли

Юли - Август

Лъв (23.07 - 23.08)

Полu - 5 август

silveto_ - 13 август



Август - Септември

Дева (24.08 - 23.09)

Rois - 4 септември

devi4ca - 6 септември

Moli88 - 11 септември

Майола Бени - 15 септември



Септември - Октомври

Везни (24.09 - 23.10)

ледено_sЪrце - 5 октомври

Естел - 9 октомври

Ева на третия етаж - 15 октомври

plami89 - 20 октомври

loca - 23 октомври



Октомври - Ноември

Скорпион (24.10 - 22.11)

Ms.Gorgeous - 28 октомври

sise_to - 3 ноември

nezito - 9 ноември

Sunny Sky - 16 ноември

Fraqueza - 18 ноември



Ноември - Декември

Стрелец (23.11 - 21.12)

Sophia L. - 26 ноември

Sellene - 26 ноември

Баба Яка - 5 декември

Shokoladche -  7 декември


Декември - Януари

Козирог (22.12 - 20.01)

joy_r - 24 декември

la vida loca - 25 декември

medissa - 11 януари




Автор на снимката: hot tea
Скрит текст:
В нашата тема няма криза,
всеки се облича, за да грабне приза.
Акаша навлича одеждата страшна,
Ването си носи дрехата прашна.
Джой си има стила свой,
Плами се съблича без бой.

Лори, мама от класа, слага екстра украса
Майола Бени избира чудни премени,
Ройс е с мъже приятно засмени,
Стейси Грей е със сладка писана,
Сисли със секси мадама,
Лока елегантно облечена дама.

Галето има уникален вкус,
Горджъс е разкошотия,
Съни Скай е ефирна магия,
Естел е някак различна,
Незито е феерична,
Син динамична,
Туон с дреха отлична.

Мишчица е като за книжчица
Машонка е сладка шушонка,
Евредика стила сам си я вика,
Сети Бети и тя с добрички тоалети,
Софи и дреме на чадъра вали ли на къра,
Джери и тя пак хубави дрехи намери.

Ради е нежна  романтичка,
Малвина пъстроцветна птичка,
Медиса и тя умее да слиса,
Селен е прекрасна хептен,
но най-важна е Поли,
без нея всички сме голи!


Автор: silveto_



# 1
  • Мнения: 117
Е, не е истина ще се запиша първа в новата тема. Много хубави и интересни комбинации видях. Чакам с нетърпение общия пост
Фусте, страхотно оформление на темата   bouquet

# 2
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Ох, Фусте, бравос, душата!  bouquet Много яко, просълзих са... Crazy Laughing

# 3
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Пак ме изпреварихте, пфуууу Mr. Green
Фусте,   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 163
Записче и от мен!
Благодаря за хубавата темичка  Hug
Мен ми се спинка ,а исках и аз да видя общия пост  smile3524
Лека нощ от мен ,утре с кафенце ще ви разгледам  Hug

# 5
  • Мнения: 10 874
Аууу, страхотна тема! Благодаря, Фусте! Hug  bouquet
Аз в последно време съм си "нощна птица", та вероятно ще дочакам поста. А може и да гласувам. Crazy

# 6
  • Мнения: 56
Здравейте. Новата тема е много хубава, Фусте благодаря ти Hug
Аз за поредна седмица изтървах играта  Confused ама свободно време рядко имам да седна на компютъра.
Ама ще почакам общия пост много интересни комбинации видях.

Много здраве и щастие на всички празнуващи, малко със закъснение обаче Embarassed

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Вече сме утре! Mr. Green Не мога да чакам и затова да напиша сега:

Честит рожден ден, любими ми Селен и Софѝ! Hug

От цяло сърце ви пожелавам здраве, мноооого любов и успехи!    bouquet

И като стана от сън си чакам почерпката, разбира се! Mr. Green

# 8
  • Мнения: 117
Sophia L. и Sellene Честит рожден  ден  newsm59  Gift nbirthday  bigdance2 много, много хубави неща да ви се случат.
Стейси Грей  е вярно си е вече е 26.11 те не са уточнили час  Mr. Green
И аз чакам почерпката  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 30
Аватарна игра
"Някога отдавна..."


Гласува се от първо до пето място.
- Приз за най-оригинална комбинация
- Приз за най-добра визуализация на идеята
(съчетание на текста с комбинацията)



Скрит текст:
1.
Shokoladche



Някога отдавна...така играехме с братовчедка ми на село.

2.
~Artemis~



Някога отдава...жените шиеха на такива шевни машини.И си гледам нашата антика вкъщи "Сингер" и с приятни чувства се сещам ,когато майка шиеше на нея.  И така нахлуват много спомени от детството ми.

3.
joy_r



Някога отдавна, в далечна северна земя, където снегът никога не се топи, живяло момиче със специален талант- то превръщало преспите в замъци с невиждана дотогава красота...

4.
К А Т И



Някога отдавна... бях дете и играехме безгрижно...

5.
erin_niki


 
Някога, отдавна...пишехме писма, чакахме домашния телефон да звънне, пускахме любимите касети и така си правехме купоните Laughing

6.
Hrisy®...




7.
Merelenda



Някога преди... 66 милиона години, астероид е една от причините за изчезване на динозаврите

8.
loca


Светлината струи от селските къщи в залива прилив.Прости сънища. Диви коне.

"Преди да си отидат" е дългосрочен проект на фотографа Джими Нелсън, който ни среща с над 30 изолирани и бавно загиващи племена от целия свят.
Скрит текст:
Джими прекарва по 2 седмици при всяко едно от тях, запознава се с техните традиции, взима участие в ритуалите им и ги заснема по един особено привлекателен начин. Неговите детайлни фотографии показват уникални накити, прически и одежди и т.н. Според Нелсън неговата цел е да се увери, че светът никога няма да забрави как са се вършели нещата някога: „Най-вече исках да създам един амбициозен и естетичен фотографски документ, който да издържи на времето. Един труд, който ще бъде незаменим етнографски архив на бързо изчезващия свят.”

Аватар - Маори, Нова Зеландия
Подпис - Ненец/ Русия/,  Казахи/ Казахстан/ и отново Маори

Повече фотографии

Официален сайт
BEFORE THEY PASS AWAY

9.
plami89


 
Някога отдавна.... една млада жена,бе изпаднала в тъга и самота,вперена в празния зимен град....

10.
la vida loca



Някога отдавна...гледах на живота през розови очила...хубаво беше...

11.
Erienne



Някога отдавна....бяхме млади и имахме цялото време пред нас. Сега...се радвам на всеки ден, в който сме все още заедно.

12.
Tuon



Някога преди, когато игрите не бяха само спомен...

13.
Баба Яка



Някога отдавна...
Скрит текст:
Не толкова отдавна беше време, когато можеш:
1. Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора. (за дистанционно не бяхме и чували)
2. Да сложиш индиго между два листа и на пишещата машина „Марица-23” да напишеш нещо  в два екземпляра.
3. Да се вълнуваш силно, когато "пуснат" в магазина маслини, агнешко, портокали, банани.
4. Да се наредите всички от семейството на опашка за банани преди Нова Година и всеки от вас да се прави, че изобщо не познава роднините си, защото дават само по 1 кг и то зелени (нищо до нова година ще озреят)
5. Да се наредиш в петък в 6 часа за хляб за да успееш да вземеш 3 хляба (събота и неделя няма от къде) да знаеш че ще ти дадат 2 топли и един студен и стар, но да се радваш.
6. Да се направи вноска за кола или апартамент още с раждането на детето, та ако има късмет м/у 18 и 25 му годишнина може да му излезе номера и това да е празник за целия блок
7,8,9 ...... 100....1 000 000
Жалко че не беше още по отдавна и добре че е достатъчно отдавна та детето ми да не познава този живот.

14.
Hushpuppy



Имало някога.......музиката на 80-те и най-големите й представители Heart Eyes
Поп иконите на 80те Peace


15.
nezito



Ето ме и мен за играта - с любимия ми грамофон, който в моето детство и ранна младост беше единствения уред, на който можеше да се слуша музика. Още помня вълнението, с което очаквахме нова плоча, особено, ако не е българска.  Wink

16.
Синя слива



Някога отдавна...беше хипи движението.
Аз съм хипи,и котарака е хипи. Hug


17.
Rois


Мъглите над Тарех

Някога отдавна,
Скрит текст:
в далечна земя, живеело момиче на име Роис. Тя била сираче и живеела с още три деца, изолирани от останалия свят, не знаейки нищо за останалите кралства. Била влюбена в един тримата си приятели, с които израстнала – Амот, той също бил влюбен в нея и двамата били щастливи заедно. Но когато станали на 18, се оказало, че черитите деца са специални и едно от тях ще бъде ключа за края на войната между две враждуващи кралства -Тарех и Палор. Палор бил в пустинята, Тарех - в планината. Палор бил завладян от зъл магьосник на име Фарот, който се опитвал да завладее всички земи и  да зароби хората. Едно от четирите деца щяло да се окаже със магически сили, по-могъщи от тези на Фарот, но децата трябвало да изберат сами на чия страна да се бият и при тях били изпратени посланици  от двете кралства. Роис се влюбила в краля на Тарех – Жоан, и решила да замине за Тарех, другите трима специални решили да я последват, макар Амот да бил с разбито сърце, но се надявал Роис да се върне при него. По пътя обаче Роис разбрала, че Жоан е женен, но не й е казал, за да я привлече на страната на Тарех. Тя избягала в Палор, където се оказало, че тя разполага с магични сили, които можели да карат изпод пясъците на пустинята да изскача лава. Също така се оказало, че тя е дъщеря на Фарот, затова има такива способности, а другите трима специални са нейни полубратя и полусестри. Тарех нападнал Палор, без да знае, че Роис е там и е развила способностите си. Роис избила почти цялата войска на Тарех с магията си, като убила без да иска и един от тримата, с които била израстнала. Това я съкрушило, тя размислила и се заминала в Тарех. Там тя също се оказала с магични сили – можела да предизвиква страховити бури, ветрове и мъгли. Също така разбрала, че чувствата на крал Жоан към нея са били истински, но той няма как да изтоставо кралицата заради нея. Поданиците на Тарех обаче не искали Роис, заради това което направила преди, и за да възприемат по-добре краля взел решение да я омъжи за брат си. Амот, който още искал да е с нея, избухнал, мислил, че тя ще се върхне при него, но Роис му казала, че те са брат и сестра и това е немислимо. Разочарован, че се оказал влюбен в сестра си, Амот напуснал Тарех. Палор на свой ред нападнал Тарех, без да знае, че Роис е  там и че силите й  действат и там. Роис отново избила част от чуждата армия и отблъснала Палор, но Фарот също ползвал магия и в Тарех също загинали много хора, между които била и съпругата на Краля. Тарех подготвил ответен удар, нападнал Палор , но в Палор имало нов могъщ магьосник, който да вдига лава изпод пясъка – Амот. Силите били равни, много хора загинали, а Фарот убил брата на краля, който бил и мъж на Роис. Роис отмъстила като в епична магьосническа битка убила баща си. Преди да издъхне той й разкрил, че я е излъгал, само тя е негово дете, останали специални не са й полубратя и полусестри, просто деца на други магьосници, с потенциал да владеят магия. Роис и Жоан си мислели, че са победили, но Амот поел управлението вместо Фарот, заслепен от злоба, която се породила от идеята, че е влюбен в сестра си и затова не може да бъде с нея. Последвала епична битка между двете кралства и двамата магьосници Роис и Амот. Амот се оказал по-могъщ от Роис и я ранил смъртосно по време на битката. На свой ред, докато умирала, Роис му споделила тайната, че не е всъщност негова сестра. Амот отново бил съкрушен, той силно се надявал, че тя не е с него, само защото се е оказала негова сестра, а сега осъзнал, че тя просто няма вече чувства към него и обича друг. Амот събрал цялата си магия и съживил Роис, което обаче му струвало неговия собствен живот. Без Палор да има магьосник, Тарех лесно победил във войната, а Роис и Жоан заживели щастливи заедно happily ever after.

18.
Акаша


Някога отдавна, жените бяха дами, а мъжете - джентълмени!


19.
скрита Фуста



Някога отдавна...бях чавдарче  Grinning
Бях си нагласила ретро комбинация, но изведнъж с умиление се присетих за тези времена.
Как се абонирахме за руски списания и вестници. Разменяхме си писма...


20.
Sause baus!


 
Моята дрешка се казва Берлин - една съдба. Рози, за тези които не успяха да преминат "тогава отвъд" и детската усмивка, която събори стената и отвори Бранденбургската врата за всички Heart Eyes Hug

21.
Sellene


 
Някога отдавна...във времена, когато магията беше навсякъде около нас, приказните същества съжителстваха с хората в мир и разбирателство...

Момичета, благодаря много за пожеланията Hug
Да почерпя, днес (по някое време сутринта между 9 и 11 Mr. Green) ставам на 26 г.
Скрит текст:




И накрая собственоръчно приготвените еклери Grinning

Софи, честит рожден ден!
Желая ти много здраве, щастие, късмет, лични и професионални успехи, и сбъднати мечти Hug

Фусте, новата тема е уникална Laughing Направо ми идеше да се търкалям от смях докато разглеждах първия пост Crazy hahaha

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 02:40 от Sellene

# 10
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Аз пак почти не съм ви чела, но това главоболие ме убива, вчера не успях общо повече от два часа да стоя на компютър, сега също влизам набързо.

Първо - извинявам се на Катета, които не поздравих на имения им ден, съвсем изключих за празника.  Hug

Второ - Селен, Софи, Честит ви рожден ден!   bouquet Пожелавам и на двете много любов, усмивки, късмет, здраве и добри приятели!  Hug   ura  ura newsm59

Трето - Фусте, темата е жестока, идеята ти пак е много на място и много ти благодаря, че ме замести този път!  Hug   bouquet

Четвърто - Гласувам сега, че утре нямам идея ще вляза ли и за колко време.

5т. - Хъшпъпи
4т. - лока
3т. - Артемис
2т. - Ерин-Ники
1т. - Джой
и Селен

Най-оригинална - Мереленда
Най--добра визуализация - Ерин-Ники

# 11
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Много хубава тема!  Hug  Записвам се, но после ще гласувам..  Peace

Селен, Софи, Честит Рожден Ден!   bouquet  Пожелавам Ви да бъдете винаги щастливи и обичани!  Hug Hug Hug

# 12
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 172
Прекрасна тема, Фусте!   bouquet
Sellene, невероятна игра. Прекрасна е задачата....
Честит рожден ден на рожденничките! Здраве, късмет и любов!
Ще гласувам по-късно. Сега времето няма да ми е достатъчно....

# 13
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Привет момичета.
Пожелания на всички,които са имали повод за празнуване от сърце    Hug

Няма да участвам,но ще ви разгледам по късно и ще гласувам.
Селен,жива и здрава да си!
Нека винаги имаш поводи за усмивки и празнуване   bouquet

Фусте,благодаря за темата...кърти яки спомени... Grinning
Една вметка,поправете ме ако греша,но съм останала с убеждението,,че Софи празнува на 26.12,а не днес ...
Софи,  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 216
Прекрасна тема  bouquet
София, честит рожден ден
Скрит текст:
Ето я и класацията ми
5т Баба Яка
4т Merelenda
3т loca
2т erin_niki
1т shokoladche
Най-оригинална Акаша
Най-добра визуализация Erienne

Общи условия

Активация на акаунт