Очакван е финала - последни щъркели, януари да докара-тема19

  • 37 233
  • 732
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 6 395
Коте, благодаря за съветите! Аз й впръсках Африн и вече сякаш го няма гъсталака Whistling

Прахче, значи си имаме хъркащи госпожици Joy Снощи беше интересно при нас..мъжо хърка от едната ми страна, Радина от другата  Joy

филхармония  hahaha hahaha hahaha А ти как си със съня сега, пооправи ли се или будуваш освен ставането за малката? Аз толкова дълбоко заспивам понякога, че добре , че е мъжо да ме подритва като се окикерчи бебата

# 301
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Здравейте, мами, пиша ви от телефона и няма да мога да се включа по темите. Вчера ме раздвижиха и качиха в стаята. За самото раждане ще ви пиша по-нататък, като ни изпишат, че сега не ми е удобно. Да си споделя, че завиждам на мамите които не ги боли или са с по-висок праг на болка. Мен си ме боли стабилно. Дават ни нщо, но не е особенно ефективно, а и тези контракции на матката са гадни.
 
Имам въпрос към  ЛЛЛ. Родих в сряда с цезарово сечение. Още нямам нито кърма, нито коластра. Мъча се да слагам бебето на гърда, но тя се сърди и отказва да захапе, или ми лапа зърното и го плюе. Има ли някакъв друг начин, по който мога да се стимулирам, защото не искам да я уча на шише и на АМ?

Мами, ще пиша подробно по-нататък, благодаря на тези, които са ме мислили! Прегръдки
Allian, честита рожба и бързо възстановяване! Не е необичайно след секцио да има забавяне, но пък и при нормално раждане не е задължително веднага да потръгне всичко. Процесът на лактация започва след отделянето на плацентата (независимо от начина на раждане). Доколкото ти е възможно и го позволява клиничната политика, можеш да опиташ да задържиш бебенцето по-дълго при себе си; ако имаш кърмаческа възглавница, можеш да я сложиш така, че да пази долната част където е операцията от бебешките крачета  и да сложиш мъничето на гърдите си. Кърменето е не само..сукане а и топлината, докосването и аромата на мама, затова и все повече по света се практикува т.нар. кенгурова грижа /кожа-до кожа контакт.
Сиреч, ако успеете с бебчето да се скатаете на топло под завивката голи до кръста (надявам се е достатъчно топло в стаята ти) да лежи просто върху теб. Не е задължително веднага да засуче като опитно бебе, не се поставяй под стрес, ако започне някой да ти се хвали, че другаде така потръгнало и  прочие. Всяка майка е различна, всеки организъм реагира различно на упойка и т.н. Можеш да направиш лек масаж на гърдата, да изцедиш капчица коластра върху устните на бебето; не се притеснявай да помолиш за помощ на място КАТО идеално би било само да те насочват, а не някой да тръгне да ти стиска гърдите, защото никой друг, освен теб не усеща докъде е прага на болката.
Можеш да затопляш с влажен компрес гърдите преди да сложиш бебето- топлото отпуска и дава енергия. Дайте си време, бебето не знае колко е часа и коя дата сме днес, а просто има нужда да бъде отново до мама и да бъде подпомогнато, а не принудено да суче.
Когато го слагаш, обърни внимание да отвори широооко устата, като при прозявка например. Щом отвори добре, го *скачваш* с гърдата. Имай едно наум: винаги бебето към гърдата, а не гърдата към бебето. Еднакво важно е и майката да се чувства удобно и да е отпусната по време на кърмене. Може да не се получи от първия опит, не е страшно; просто сваляш внимателно, разваляйки вакуума  пъхайки малкия пръст в ъгъла на устните и слагаш отново. Оптимално би било бебето да се слага на гърда още при ранните признаци на глад- тогава са все още търпеливи и кооперативни. Или в полусънено състояние, когато примляскват и потрепват леко.
Щом бебето е обхванало добре гърдата, т.е. зърното и част от ареолата са навътре в устата му, се отключва рефлекс на преглъщане-сукане:езичето прави едно вълнообразно движение и "придвижва" млякото от гърдата, като накрая работейки с челюстта кърмата бива "изкарана" навън. Ако бебето просто седи и не прави нещо, има един малък трик за отключване на рефлекса на гълтане:подпъхва се средният или безименният пръст под брадичката, и се натиска леко мекото място между брадичката и началото на шията.
Или при добре подпряно бебе, с едната ръка можеш да опиташ т.нар. компресия на гърдата- дланта обхваща леко гърдата в основата и, пръстите са под формата на С; щом бебето не суче активно, пръстите се притискат леко /все едно опитваш да стиснеш надут балон/ но наистина леко, така че да не боли. Другият вариант, който някои майки прилагат е да "избутат" с ръката млякото напред-това хем е масаж, хем спомага за по-силна струя мляко. Ти си прецени, кое е приемливо и приложимо за вас двамата. В спокойствието е силата! Когато майката е притеснена, блокира и рефлекс на потичане на млякото и всичко..Не мисли за това, колко мл ще изпие бебето, някои майки си отвличат вниманието с разни странични неща..като водопади, топли плажове, пясък между пръстите , слънце..Всичко, което отпуска и дава спокойствие  е в твой плюс. Ако имаш възможност, любима топла напитка преди и по време на кърмене да си държиш под ръка, не забравя да се храниш редовно и здравословно /това не означава, че трябва дасе насилваш с разни екзотични неща за да имаш кърма- кърмата се стимулира най-вече от сукането на бебето/. Ако прецениш, че ще ти е от полза, можеш да изцеждаш , дали с помпа или на ръка- ти ще си решиш. Но това да е само временна, допълваща мярка. Не всяка успешно кърмеща майка може да цеди, затова и не се отчайвай, ако резултатите в началото са скромни. По-добра помпа от едно здраво и ефективно сучещо бебе няма  Wink Ето един линк за масажа на гърдата, игнорирай езика, ако е непознат за теб и се ориентирай по снимките. Също така и този материал за доброто поставяне на гърдата и евентуално спасение от проблеми. Надявам се да не съм те затрупала само със схуа теория и да намериш нещо полезно в горните редове.  Hug Ако нещо е неясно- питай смело!

# 302
  • Мнения: 7 118
Прахче, спя като пън, все едно никога не съм имала безсъние Mr. Green

# 303
  • Мнения: 326
Здравейте!
Аз да се отчета след тоновете-всичко ни е наред,но беба не иска да излиза още. Ако до понеделник не тръгне сама да излиза,ще ходя в понеделник пак на тонове+преглед и ще решат какво да ме правят. Вече тотално съм се усмирила и каквото-такова.Така ме боли междукрачието,че не мога да мисля адекватно.
На всички коремчета-много Hug
На всички обебили се-много  Hug на вас и бебчетата!
Аз отивам да ви чета! Peace

# 304
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Имам въпрос към ЛЛЛ:какво обезболяващо мога да пия при главоболие докато кърмя?Благодаря предварително!
Minka_ от главобол до главобол има разлика, т.е. знаеш ли каква е причината? Би било добре да се консултираш с личния си лекар. Понякога боли глава, ако организма има нужда от повече течности, или от струпана умора, влошено кръвоснабдяване и прочие. Иначе според справочниците /Hale; Schaeffer/ ибупрофен е обезболяващото като първи избор при кърмещите НО пак подчертавам: няма безобидно лекарство и консултацията с лекар за дозировка и продължителност е силно препоръчителна. Ако ти бъде изписан конкрете медикамент, не е проблем да се провери за съвместмимост с кърменето.

                                                                                                                     
Благодаря!
Беше ми ниско кръвното, когато писах за главоболието и въпреки  изпития айрян със сол и нормализирането му, главоболието продължаваше. Затова и поисках съвет. В крайна сметка, след като поспах малко, ми мина. Идеята ми беше друг път, ако причината не е ниско кръвно, какво мога да пия. Например парацетамол, както по- време на бременността?

Минка,какво е главоболието-като се изправиш болката туптяща ли е в цялата глава или само отпред като обикновено главоболие?Питам защото страдах от главобол ,тип мигренозно състояние и в момента в който ме заболеше се хващах за главата и не знаех къде се намирам-такава силна болка в цялата глава.

Болката беше отпред между очите, постоянна, и обхващаше единия клепач. На моменти преминаваше и в тила. Не беше остра, но много дразнеща.
Парацетамолът е съвместим, да, наред с ибупрофен това са обезболяващите като първи избор според този източник
Понеже имаше едно друго питане при случай на мигрена, консултантите от горепосочения източник дадоха като идея: майка, която и преди е страдала от мигрена и има вече изписано лекарство, щом усети "че се задава голямата болка" може веднага да вземе определената доза, а не да чака докато болката се усили. Но това подчертавам, се отнася до вече назначени лекарства при мигрена. Иначе колкото може повече сън, чист въздух, достатъчно напитки/безалкохолни, моля/ Mr. Green  и ако не помага, чак тогава обезболяващи след допитване до лекар или фармацевт.  Peace

# 305
  • Мнения: 1
 newsm61 Момичета направо съм пред нервна криза свекърва ми всяка вечер идва взима Мирославчо разнася го из стаята и той после реве да го нося,резултата е на лице вече заспива само на ръце и гърба ми е все едно тир ме е блъснал.Мълчах,търпях,стисках зъби но до снощи размяташе го като парцал без да му пази главата казах й един път дръж му главата тя пак нейното си знае накрая така му преметна главата че се ядосах и в буквалния смисъл и го отскубнах от ръцете smile3511 Постоянно си налага тъпото мнение без да го искаме и все тя е правата направо откачам моя снощи се ядоса и й каза роди си едно лапе и си го гледай както си знаеш на нас акъли не ни трябват и тя си слезна долу .Инай ме дразни че не разбра че тя това дете няма да го къпе защото не го пази и всяка вечер ме пита къпахте ли го и защо не ме викнахте АУУ направо ... НЕЗНАМ smile3516

# 306
  • Мнения: 0
И аз да се разпиша,че напоследък само ви чета и ви се радвам(с изключение на отношението към вас в болницата).
Та аз тъкмо се връщам от преглед с 3500 грамово шишонче ,2см разкритие и тапа на път за падане.Доки каза че е изключително доволен от мен и до края на другата седмица,ще съм се обебила- Дай Боже!!!
Честито на обебилите се мамчета,да са им живи и здрави бебоците-а на тях бързо възстановяване!   bouquet
Май не останахме много коремки  Hug вижда му се края!!
Лек и спокоен ден  Hug Hug Hug

# 307
  • Мнения: 1 569
Сега да не ми завидите, родили мами, но тази нощ за първи път СПАХ НОРМАЛНО!!  bowuu Лизи се буди два пъти да папка, като беше направила пауза по 3,5-4 чАса + след кърменето не е мъцала както обикновено, а просто си заспиваше веднага. Сутринта спахме до 9.10.  Heart Eyes Не мога да повярвам.  Praynig Пу-пу!! Дано все така бъде.  Praynig Не знам на какво се дължи. От вчера сме на нови капки АбоКоликен, пак с лактаза, но и копър и колоцинт, които също успокояват стомахчето. Ще видим довечера как ще е. Иначе през деня си е все така неспокойна. Днес дори след якото дрискане, което направи като стана, яде, поспа, но бързо се събуди с писъци. Дори на гърди трудно или не се успокоява. Sad Аааа забравих, пораснали сме с цяло кило и 4 см.  newsm44

Честити рожби на Петя, Миа и Q_A  smile3525

Ив Минче, и мен разплака.  cry Не мога и не искам да си представям през какво сте преминали  ТМ... no Толкова се радвам, че вси4ко е зад гърба ви, вече сте си у дома и се радвате на прекрасното си здраво слънчице!  Hug

За отношението по принцип в държавата ни и аз мога книга да напиша. Честно да ви кажа, обаче, това че моята съдба или тази на децата ми е в нечии ръце не ме спира директно да изисквам по-добро отношение и обслужване. (Любимото ми е "Добре, но може ли да не ми се карате?"  Laughing ) Съжалявам, просто така и не мога да се науча да търпя. Много рядко успявам да си затворя очите/ушите и най-вече устата... И да, плащам някаква цена, най-често с нервите ми, но понякога успявам и да си спечеля битките.
Скрит текст:
Пример с първото ми дете. Премълчавах, премълчавах разни неща, които правеше нейният тогавашен педиатър, докато в един момент не издъжарх. До тогава не помня дали някога й бях искала направление за нещо и когато веднъж реших да поискам, тя дори не каза, че няма, а извади някакъв безумен довод защо няма да ни даде. Не помня точно за какво беше, но тогава майки около мен едва ли не ми се изсмяха, че за въпросното изследване съм дала пари. Еми побеснях и й пратих камера и репортер. Познайте какво й беше отношението към мен след това - много ясно, че хладно, но друго не съм и очаквала. Но първо че аз от самото начало не я залюбих, второ не бях отишла там за да се харесваме, та ми беше все едно, че ще й търпя хладния прием. НО повече не пропусна да ми даде направление ИЛИ поне да ме предупреди, че дадено изследване не се поема от касата и трябва да го заплатим. Пример с Луиза от ВЧЕРА - първа консултация и първи преглед на Лизи при тази (нова) педиатърка. Както бях предварително сигурна, че ще се случи, в грипна епидемия НЕ си сложи маска на лицето срещу новородено. Еми не се сдържах. С най-милия тон и усмивка й казах, че това, че не носи маска в грипна епидемия пред новородено ме притеснява. Разбира се, стана й мнооого неприятно. Опули се тип "как си позволяваш" и започна да ми вади куп безумни оправдания. Знаех, че си слагам главата в чувала, но просто нямаше как да си замълча. Уж щеше да си сложи маска, но така и не го направи. Сега сигурно и тя ще е хладна, но както казах не отиваме там за да си ставаме приятелки. Пък да има късмета по-натам да усетя, че не си върши работата спрямо децата ми! За нея знам, че вече дори има опит с камери.  Mr. Green

Ели93, ее супер, хайде стискам палци!  Hug

121013, хмм а свекърва ти защо е постоянно у вас? Заедно живеете ли?  newsm78

Зузи, нормално е да хъркат, пръцкат, кихат, кашлят, повръщат, хълцат и каквото още се сетиш. Wink За хъркането мен изрично педиатърът ме предупреди с идването у дома на 8-я ден. Каза промивки с физ.р-р, но досега съм го правила само два пъти. Ако видя сополче отпред пък бъркам с клечка с ограничител.

Аллиан84, цеди с помпа или на ръка.

Тонини, ризото??? Оризът запича, а ти дори не се беше изходила...  Thinking Вече ходи ли по голяма нужда?

Последна редакция: пт, 24 яну 2014, 13:29 от ♥Пандичка♥

# 308
  • Мнения: 97
Пууу, съвсем опустя темичката ни. И колко бавно върви напред. То не останаха вече коремчета, де. Но още малко и ще се преместим вече в родили и се надявам да си възстановим първоначалната активност.

Моят Алекс будува от 8 до 12 и сега спинка. От време на време примрънква на сън, но все пак спи. Май ни хвана и кърмаческата криза, щото докато го усмиря го слагах през половин час да суче. Whistling
Убедих се че си хапва добре, тъй като си пълним редовно памперса и спинкаме около 2 -3 часа между храненията. Но пък сега друга треска ме тресе. На горната устничка има бяло петънце и аз веднага се сетих за млечницата. Гледах му езичето и вътре в устичката - няма такива бели топченца. Но това на устничката ме притеснява, майка ми казва че това е може би кожичка и се оцветява от кърмата. И наистина след като спре да суче и мине малко време петънцето избледнява, но не съвсем. На лекар няма как сега да ходим, че нали е грипна епидемия. Tired


Пепеляшка, Благодарско за инфото. Още веднъж, с риска да се повторя - много се радвам че сте с нас и ни помагате със съветите си!  bouquet

Алианче, радвам се че сте по-добре. Честито за малката принцеска! Дано скоро се приберете у дома. Кърменето ще потръгне, само се успокой! Hug

Прахче, честит ти рожденник! Нека бъде здрав и щастлив!   bouquet

Пете, колко е хубаво че сте си у дома! Радвам се че си останала доволна от раждането, но пък защо с такова впечатление от соц лелките. При мен имаше една две, по дръпнати, но пък с блага дума и усмивка ги усмирявах.  Mr. Green Липсата на информация определео е проблем, но пък като питах ми се отговаряше.

Ив, големи перипетии сте имали с вашия Влади! Важното е че всичко се е наредило по най-добрия начин и най - хубавото е че вече сте си вкъщи! Hug

Тонини, звучиш страхотно! Толкова весело и оптимистично, че чак ми се приисква на ново да родя. Laughing
Аз също се възстановявам светкавично! Чак ми се приисква да почна да правя упражнения, за да стопя излишните кила и да съм секси мамче! Simple Smile

По повод отношението към родилките в болниците да кажа че съм си доволна. Разбира се има какво да се желае, но това което очаквах се припокри с това което получих. А и още нещо, верно някаква мода върви с това спешно секцио. Може би това е една от причините, поради които се съгласих моето да е планово. Нямах медицински показания, но за миг не съжалявам че така се роди моето слънчице. От втория ден след раждането сме си заедно и мога адекватно да си го гледам и храня. Първите 2 дни с шише, но от тогава сме само на кърма. Не ми е проблем вдигането и носенето, въпреки че и мама много ми помага. Даже от време на време си домакинствам!

Стиснати палци на останалите коремчета и успешно раждане!

# 309
  • Мнения: 1
♥Пандичка♥ За съжаление да,Добре че поне не е на нашия етаж но това не и пречи да нахалства миналата събота не стига че ни събуди ами и държа тон на ММ че си заключваме вратата и не можела да идва той я пита какво ще прави при нас и тя ами ще оправя бебето .Казах му да я пусне да я вида какво ще прави тя дойде и вика дай да му сменя памперса аз й казах че това мога и сама да го направя.Излезна от стаята и взе сушилника с бебещките дрехи при нея да съхнел ама пак не стана на нейното направо ме влудява дрехите не  мога да ми изсъхнат от нея аз си изкарам тя ги прибира  bash

# 310
  • Мнения: 1 569
И малко за смях. "Ако бебетата пишеха по форуми" Някой го пусна във фейса.   Joy http://www.vicbg.com/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B8/878-%D0%B0%D … %D0%BC%D0%B8.html

# 311
  • Мнения: 30

 Но пък сега друга треска ме тресе. На горната устничка има бяло петънце и аз веднага се сетих за млечницата. Гледах му езичето и вътре в устичката - няма такива бели топченца. Но това на устничката ме притеснява, майка ми казва че това е може би кожичка и се оцветява от кърмата. И наистина след като спре да суче и мине малко време петънцето избледнява, но не съвсем. На лекар няма как сега да ходим, че нали е грипна епидемия. Tired





Деситка,и моя Борко има същото топченце на горната устничка ама не съм се замисляла за млечница,щото няма нищо по езика,и си мислех точно за някаква кожичка ,обраьуваща се от вакуума при сукане.
На мен вкъщи никой не ми помага с домакинстване по простатта причина че не ми трябва никой да ми се мотка и да ми готви,мие чиниите и т.н.Всичко сама си върша и се занимавам с кака ученичка,засега се оптравям екстра  Peace,а и възстановяването е светкавично,както казваш.
Ние сме със запушен нос от снощи и докторката ни изписа Тетрисал,та веднага се успокои и спря да сумти.

# 312
  • Мнения: 361
Честити нови бебчета.

Леле Ив, направо настръхнах. Браво момиче, да сет живи и здрави и тримата. А Владко голям мъж ей.

Котката, Зеленкото, прави сте да. Просто си коментирам ''на глас''. Аз съм голяма късметлийка и при двете раждания.
Дано другите да не попадат на такива ''специалисти''.

Прахче, да ви жив и здрав тати.

121013, изгони я. Аз каката не я давах да ми я пипат.

Малчо, Елена 93,  Hug


Ние сме добре.

# 313
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Мамчета здравейте.!Честито на всички нови мами,да са им живи и здрави ангелчетата  Hug !
Положението със посещенията на свеки и при нас не е розово,но не си заслужава да й отделям време в писане за нея.Панди и ние сме с тези капки,добре успокояват,аз съм доволна.Щом малкия не реве неутешимо,ами само пръхти и помрънква.Аз не съм овладяла проблема с кърменето,за това и не съм писала.Гърдите все са ми на камък.,и температура вдигнах онзи ден от тях Имам  Flutterмн.кърма и много силна струя,като слагам малкия той веднага се задавя,аз го махам оставям да изтече кърма,слагам го пак и отново същото.Резултат-силно изнервено и ненахранено бебе и аз на ръба на отчаянието.Опитах всичко,което прочетох и не помага,дали го правя грешно или незнам,но ще се побъркам вече.Накрая за да нахраня малкия,се цедя и му давам от шише.Докато се цедя забелязвам,че струите от зърната ми са няколко и доста силни. ooooh! ИМАМ ЕДИН ВЪПРОС:колко време е годна изцедена кърма,на стайна температура?Четох в нета че може да се ползва до 8-10часа след изцеждането,наистина ли е така?

Последна редакция: пт, 24 яну 2014, 14:17 от mariq13

# 314
  • Мнения: 6 395
Ние с мъжо от изписването сме си сами и се оправяме доста добре/пък и колкото можем, толкова.../ бащата и майката на мъжът ми са починали, моята се тръшна болна, а и аз бях обявила публично, че първите 20 дни не искам никого вкъщи да ни "помага" . Сами си го направихме, сами ще се справяме, така мисля аз, ако някой иска да помага, добре дошъл е да готви и разчиства и ако иска да се радва на бебето, друга помощ- не ща!

Иначе за разнасянето- аз съм за, както и да спинкаме заедно, на тоя етап бебето все още си мисли, че е част от майката , така че колкото по близо до нея, толкова по спокойно и щастливо бебе, Купихме и слинга за тоя случай, така че ще се носим, мен не ми пречи , стига да ми е доволно и щастливо детенцето .

Общи условия

Активация на акаунт