В момента чета ... 25

  • 41 253
  • 747
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 6 210
Мерси, Миле  Hug!

Продължавам със "Сянката на чинара" от Джон Гришам.
Обикновено не излизам от нас без истинска или електронна книга, но тази сутрин забравих и двете, а в момента в офиса цари скука и ме е яд, защото можех да почета малко.

# 2
  • Мнения: 10 689
Благодаря на Милето за прекрасната нова тема   bouquet

Аз продължавам с "22/11/63" Heart Eyes

Еее, Вени, така е супер-гадно  Confused
Аз съм щастлива, че мога да си чета Кинг-ът и на монитора  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 6 210
Миж, ти си твърдо на Кинг вълна! Допада ли ти 22/11/63?

# 4
  • Мнения: 10 689
Миж, ти си твърдо на Кинг вълна! Допада ли ти 22/11/63?

За сега - изключително МНОГО!!!  Heart Eyes
Надявам се, че и нататък няма да ме разочарова  Hug

# 5
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Да не ви изпусна, макар че нямам никакво време за четене...
Продължавам с "Пътна мрежа".

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Благодаря за темата!
Влизам в нея с "Търговска къща" на Клавел.
Уж нямат общо, но се натъкнах на героя от Цар Плъх. Да видим дали ще пукне пушката, дето виси на стената  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 6 210
За сега - изключително МНОГО!!!  Heart Eyes
Надявам се, че и нататък няма да ме разочарова  Hug

Мисля, че няма  Heart Eyes! Е, радвам се, защото Джойленд и 22/11/63 се явяват като реабилитация след малкото разочарование от "Под купола"  Mr. Green.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 362
В момента чета Опасно богатство-Кен Фолет.Много ми харесва!

# 9
  • Мнения: 382
Благодаря, Mileto!
Освен че обичам книгите, обичам и прозорците да са много! Simple Smile

Аз съм с писателя/сексолога/психолога/политолога/... /ерудита Милан Кундера.  Heart Eyes



Скрит текст:
"Изчете стихотворението си много пъти подред напевен патетичен глас и остана възхитен. На дъното на това стихотворение бяха Магда във ваната и той самият с око, долепено до вратата; ще рече, не се бе озовал извън границите на своето изживяване, а високо над това изживяване; антипатията към самия него бе останала долу; там, долу, ръцете му се потяха от притеснение, а дишането му се ускоряваше; тук, горе, в стихотворението, стоеше високо над своето нищожество. Случката с дупката на ключалката и собственото му малодушие се превърнаха в трамплин, от който сега се изтласкваше; вече не бе подчинен на преживяното, а преживяното бе подчинено на написаното от него."

"А после си даде сметка, че не той е този, за когото мисли с ненавист. Мислеше с ненавист за майка си; за майка си, която определяше какво бельо да носи, за майка си,пред която трябваше да си обува тайно шорти, а гащите да пъха в бюрото си, за майка си, която знаеше всичко за всеки негов чорап и риза. Мислеше с ненавист за майка си, която го държеше на дълга невидима връв, болезнено впита в шията му."

# 10
  • Мнения: 832
И аз се присъединявам към вас Simple Smile Много ми е приятно тук.
Чета "Изгубената дъщеря". Днес-утре ще я свърша. Много ми харесва, не мога да я оставя книгата, като залепнала за мен е. Всяка свободна минута чета.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 899
Миж, и аз се радвам, че ти харесва 22/11/63  Hug.

Аз съм все още на "Вампирът Лестат", надявам се до два-три дена да я приключа, че взе много да ме тормози  ooooh! Tired .

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Дочитам Оруел - 1984, остават ми 6%.
Някой искаше мнението ми.
Ще го дам сега, че не вярвам в края да се промени. Най-вероятно ще ѝ дам 3/5 в ГР.
Много проницателна, много от посланията са логични и верни, добре вплетени в историята.
Имаше моменти, в които малко прекаляваше с издевателставата на индивида не само във физически, а и в морален аспект.
Като че имаше повторения на описанието на държавите, законите и правилата.
Мисля, че ще я помня дълго и ще цитирам идеи от нея, затова и звездите ще са повече.

# 13
  • Мнения: 240
Здравейте!
И аз се включвам в хубавата ви темичка.
За Коледа мъж ми ми подари електронна книга. Бях доста скептична, но сега не мога без нея. Ужасно удобно ми е да чета на всякъде и по всяко време.
В момента чета "Безсъние" - Стивън Кинг

# 14
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И аз благодаря за новата тема!
Пренасям си "Момчешки живот" и тук - снощи я започнах. Обемът е сериозен, дано ми хареса, че 600 страници са това. Не обичам да  оставям недочетени книги и ще я мъча при всички положения.

svet65, завиждам за срещата ти с Кундера! Аз се надявам все някога да бъда зарадвана с ново заглавие от него Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт