Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 255

  • 53 392
  • 727
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 34 049














ПРЕВЕДЕНИ ЕПИЗОДИ

(1 eп)  (2 еп)  (3 еп)  (4 еп)  (5 eп)  (6 еп)  (7 еп)  (8 еп)  (9 еп)  (10 еп)  (11 еп)  (12 еп)  (13 еп)(14 еп)  (15 еп)  (16 еп)  (17 еп)  (18 еп)  (19 еп)  (20 еп)  (21 еп)  (22 еп)  (23 eп)  (24 еп)  (25 еп)  (26 еп)  (27 еп)  (28 еп)  (29 eп)  (30 еп)  (31 еп)  (32 еп)  (33 еп) (34 еп)  (35 eп)  (36 еп)  (37 еп) (38 еп)  (39 еп)  (40 еп)  (41 еп)  (42 еп) (43 eп)  (44 еп)  (45 еп)  (46 еп)  (47 еп)  (48 еп)  (49 еп)  (50 еп)  (51 еп)  (52 еп)  (53 еп)  (54 еп)  (55 еп)  (56 еп)  (57 еп)  (58 еп)  (59 еп)  (60 еп)  (61еп)  (62 еп)  (63 еп)  (64 еп)  (65 еп)  (66 еп)  (67 еп)  (68 еп)  (69 еп)  (70 еп)  (71 еп)  (72 еп)  (73 еп)  (74 еп)  (75 еп)  (76 еп)  (77 еп)  (78 еп)  (79 еп)  (80 еп - Финал)
 


ЕДИН СНИМАЧЕН ДЕН ЕНГИН - ИСТОРИЯ НА УСПЕХА

Клипове направени от фенове в темата

       




   



АКО БЯХ ОБЛАК с български субтитри


 









ВАЖНО: НА КОЙТО МУ Е ТРУДНО ДА СЕ ОРИЕНТИРА-ДА ПИШЕ НА ЛИЧНИ.







 






ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМАТА

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 34 049


Здравейте.



https://www.youtube.com/watch?v=Fa8Yie9wUvs

Йомер ви посреща.

# 2
  • Мнения: 1 007
                                       Благодаря, Мариянче!

                                 Engin Akyurek Δεν φευγω
                                 http://vimeo.com/86295654

Последна редакция: нд, 02 мар 2014, 13:43 от AureliaFelix

# 3
  • Мнения: 23 213


„Kara Para Aşk”



Момичета да ни е честита и да ни е на късмет новата тема !

 txtloves

Мариянка за прекрасните теми които правиш за нас


# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 34 049
 

http://www.sabah.com.tr/Cumartesi/Yazarlar/cintay/2014/03/01/mag … an-engin-akyureke

Статията от в-к "Сабах" - от Engin Akyurek Universal Fans Club са превели части от нея: Превод от английски Loveofmine:

От „Маджик бокс” за Енгин Акюрек
Нур Джинтай
ОЧАКВАТ СЕ ДВЕ УСПЕШНИ РАЖДАНИЯ
"Какво ще стане през март 2014 ? В сайтовете „Днес в историята” винаги имат раздел „Раждания” и раздел „Смърт”. Първо, очакваме успешното раждане на два телевизионни сериала:
„Мръсни пари и любов” тръгва на 5 март тази седмица/Информацията е стара – Бел. моя/. „Курт Сеит и Шура” бе обявено, че започва във вторник /4 март/ по Стар Тв, после го отложиха и казаха :Скоро”.
Този сезон беше много лош за турските сериали. Единственият, който пожъна успех, беше „Карадайъ”, другите се провалиха. Но тези двата ще пожънат успех. Първо, гаранция е продуцентската къща. Имената на Екрем Чатай и Керем Чатай правят името на продуцентска филма Ай Япъм, която продуцира успешните сериали от „Забранения плод” до „Карадайъ”.
Съществуват много фактори, които правят един сериал успешен. Ако имаше определена формула, нямаше да виждаме неуспели хора, след като толкова дълго време са били в бизнеса /Например, Берен Саат нямаше толкова да се провали с нейния сериал „Интикам” в момент, когато се смяташе, че тя е гаранция за висок рейтинг./ И все пак зад успеха на един сериал има математика: макар че за него съдим по водещите актьори, ако сценарият не е добър, не очаквайте сериалът да бъде успешен.
Тези серии ще бъдат успешни, имайки предвид сценаристите. „Мръсни пари и любов” е дело на сценаристките на „Карадайъ” Ейлем Джанполат и Сема Ергенекон. Сценарият на „Курт Сеит и Шура” е адаптация на романа на Нермин Безмен,  и е дело на Едже Йоренч.
Съществува смешно братство между тези две серии, въпреки състезанието между тях.Синът на Едже Йоренч – Али Йоренч / богатият млад мъж Джан Катманоолу, който обичаше Бану и вършеше цялата работа във фирмата в К/Г/ играе в другата продукция на Ай Япъм „Мръсни пари и любов”, а не в сериала, чийто сценарий е написан от майка му. Друг пример за братство е „Малък септемврийски проблем”, който излезе на екран миналата седмица. Партньорката на Йомер/Енгин Акюрек е Фарах Зейнеп Абдулла. Двамата бяха  чудесна двойка преди началото на сериалите им.
ТАТЛАТУ ИЛИ АКЮРЕК?
„Курт Сеит и Шура” е като историческа приказка по време на война. Всички са предимно блондини. „КРА” е пълен с интригуващи обрати, убийство, мистерия и всички са доста черни. Според мен тези цветове са важни. Те налагат тона на сериала. Единственият блондин в „КРА” е Еркан Джан, но той е закоравял бизнесмен. Колкото до Небахат Чехре – трябвала им е богата засукана майка и веднага са й се обадили!
Туба Бюйюкюстюн е много популярна актриса. Но да имаш много фенове е доста подвеждащо. Последният й сериал „20 минути” се провали.
Ф. Зейнеп Абдулла сега ще се докаже след „Времето лети”. Тя е на мястото, на което иска да бъде всяка жена: партнира на Къванч Татлъту.
Разбира се, нищо не е само за себе си. Ако пренебрегнеш едно, всичко се срива. Но тези две серии блестят заради водещите актьори в тях:
В трейлърите на „Курт Сеит и Шура” Къванч Татлъту е като статуя на Курт Сеит, от която ти спира дъха. Гримът е толкова сполучлив, че очите му те пробождат изпод фуражката като с нож. Сякаш просто не е човек! Със „Сънят на пеперудата” и К/Г той показа, че може да бъде нещо повече от празноглавия Бехлюл в „ЗП”. Накара ни да свикнем с добрата му игра.
Но и Енгин Акюрек не отстъпва първото място. Със своята смуглост, щедра усмивка и сълзи, той притежава състрадателен, надежден стил на „един от нас”  подобно на Кенан Имирзалиоолу. И направи нещо много хубаво. Накара ни да усетим липсата му. Виждам, че жените са гладни за него! И съм сигурна, че като комисар Йомер от Отдела за борба с организираната престъпност във ванската полиция ще надмине Керим. А на хората, които питат откъде знам, ще кажа само едно: от Мустафа Булут! Неуравновесеното поведение на Мустафа Булут, безумно влюбен в Нарин, беше незабравимо. Той беше невероятен като Мустафа Булут. Един Мустафа Булут с неговата енергия и лудост е равен на хиляда Керимовци…"
Скрит текст:
From Magic Box to Engin Akyurek
By Nur Cintay
Here is the most relevant part of her article:
[…]

İKİ SAĞLIKLI DOĞUM BEKLENİYOR!
EXPECTING TWO HEALTHY BIRTHS!

What is going to happen on March 2014? ‘Today in history’ sites always have “births” and “deaths” sections. First of all, we are expecting healthy deliveries of two TV series:

Dirty Money and Love starts on Wednesday (March 5) this week. And Kurt Seyit and Sura was announced to start on Tuesday (March 4) on Star but now, they delayed it later and now they say “Soon.

This season was a very bad season for Turkish series. The only successful one was Karadayi and all others failed. However, these two will be successful. First of all, their production company is their guarantee. The last two letters of father Ekrem Çatay and son Kerem Çatay’s last names make the name of the production company “Ay Yapim” which produced high rating series from Ask-i Memnu to Karadayi.

There are many factors that make a TV series a success. If there was a very definite formula, we wouldn’t see failed people although they were in this business for a long time (For example, Beren Saat wouldn’t fail this much with her Intikam series at the time when she was assumed to be a guaranteed rating.) Still, success of the series has arithmetic behind it: although we define the series with its leading actors, if the scenario is not good, don’t expect a TV series to be successful.

These series will be successful when their scenario writers are considered. Dirty Money and Love is written by the scenarists of Karadayi; Eylem Canpolat and Sema Ergenekon. The scenario of Kurt Seyit and Sura adapted from Nermin Bezmen’s novel is written by Ece Yorenc. There is a funny brotherhood besides the competition between these productions. Ece Yorenc’s son Ali Yorenc (rich young man Can Katmanoglu who loved Banu and did all the work in the company in Kuzey Guney)is playing Ay Yapim’s other production Dirty Money and Love; not in the series whose scenario is written by his mother. Another brotherhood example is “bi kucuk Eylul meselesi” which came out last week. Dirty Money & Love’s Omer Engin Akyurek’s partner is Farah Zeynep Abdullah. Nice coupling before the start of their series.

TATLITUG OR AKYUREK?

Kurt Seyit and Sura is like a historical fable in a war. Everybody is excessively blond. Kara Para Ask is full of intriguing plots, murder, mystery and everybody is excessively dark. These colors are important in my opinion. They set the tone of the series. The only blond in Dirty Money and Love is Erkan Can and he is a deceitful businessman. As for Nebahat Cehre; they needed a rich and eye-catching mother and they immediately called her for this series!

Tuba Buyukustun is a very popular actress. But having many fans can be deceiving. Her last series 20 minutes failed.

Zeynep Farah Abdullah will prove herself now after “Oyle bir Gecer Zaman ki” TV series. She is in a position where every woman wants to be: she is the leading actress next to Kivanc Tatlitug.

Of course, everything feeds each other. If you leave one thing out, everything will crash. However, these series are actually shining because of its actors :

Kıvanç Tatlıtuğ is like a breathtaking statue in Kurt Seyit’s trailers. They applied such a nice make up to him that his eyes standing out from his head covered with calpac are sharp like a knife. He is not human! With Kuzey Guney and Kelebegin Ruyasi, he showed that he could be more than potato Behlul of Ask-i Memnu. He made us get used to his good acting.

But Engin Akyurek will be second to none. With his darkness and generosity of smile and tears, he has a compassionate, reliable, and one-of-us man style as much as Kenan Imirzalioglu. And he did a very good thing. He made us miss him. I see that women are hungry for him! I am sure that he will take himself beyond Kerim as Van Organized Crime Police captain Omer. I have only one thing to say for people asking how I know: Mustafa Bulut. Psychotic behaviors of Mustafa Bulut who was obsessively and madly in love with Narin were unforgettable. He was incredible as Mustafa Bulut. One Mustafa Bulut with his energy, craziness, expression was equal to one thousand Kerim Ilgaz.
[….]

# 5
  • Мнения: 4 966
Добре заварили!


# 6
  • Мнения: 1 951
Здравейте ,момичета!  Hug
Благодаря за новата тема.    bouquet


# 7
  • Мнения: 4 966


Керим нещо се замисли. Simple Smile

Скрит текст:

Последна редакция: нд, 02 мар 2014, 15:00 от marytza

# 8
  • Мнения: 23 213


Любовче   Two HeartsМариянка  Two Hearts

Хубаво е, че прехвърлихте статията от в-к "Сабах" и тук в новата тема !

Така е на първа страница и може да бъде прочетена отново.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 34 049


Помните ли тази снимка.... Фабриката за обувки в "Бейкоз". От КВФ.
Илкин Тюфекчи е постнала снимката в този вид. Снимат там и "КРА".

# 10
  • Мнения: 23 213
И нещо направено с любов за вас Two Hearts



Последна редакция: нд, 02 мар 2014, 16:32 от Марта_49

# 11
  • Мнения: 716
   Ехооо! newsm51
   Жива съм. Благодаря на всички, които се разтревожиха за отсъствието ми. smile3503 Естествено, не очаквам да помните, че трябваше да пътувам до Турция, но за съжаление, шефовете ми помнят. И най-безмилостно ме пратиха да си гледам работата. Sad Така че, последните три дни прекарах в "Стамбула, града голяма", имах перманентно главоболие и си хапнах от любимите си "вишня-сарма". За сведение на чудещите се - това са лозови сармички с накълцани вътре вишни. М-м-м!
   Но по-голямата и важна новина е, че гледах МСП (впрочем, трябва да му измислим други инициали май) на голям екран! smile3534 Умрях от кеф! Колко ревах няма да ви описвам, направо си станах за резил. Въздействието е съвсем, ама съвсееееем друго, да знаете! Разбирам напълно момичетата, които първи го гледаха, и после мълчаха сума ти време преди да кажат нещо. На всичкото отгоре, те не знаеха и съдържанието. Аз го знаех и въпреки това ме разтърси. Малко по-нататък ще бутна впечатленията и разсъжденията си от филма в спойлер, щото вие може и да ми се сърдите на спойлерите, ама не е прилично да запълня цялата страница. no
   Като се върнах (преди 2-3 часа), седнах да ви чета и четох, четох, та се вдървих от седене на едно място. Не претендирам да съм запомнила всичко, пък и нямам полезния навик на някои от вас да си водя записки кой какво е казал, но мисля, че придобих общо впечатление. И за да остана вярна на аватара си, трябва да си сложа и моята мерудия в манджата.
   Първо, за отлагането на сериала. Видях, че всички сте разочаровани, аз пък се зарадвах! Защото така няма никога да забравя датата, на която е тръгнал! Това ще е специалният ми виртуален вълнуващ подарък за рождения ми ден! Няма да си призная на колко ставам, защото това е военна тайна. Crossing Arms Аз от няколко години спрях да си празнувам рождените дни, щото ме хвърлят в депресия, но сега специално ще отворя една бутилка в чест на сладкия комисар. Kissing Heart
   Второ, хареса ми анализът за турските сериали. Благодаря за превода! Hug Аз ще добавя малко личен коментар. Peace Сериалите са много мощно оръжие в ръцете на режима в Турция. Като средство за масово забавление, те са използвани да внушават определени ценности, идеи и представи. Цензурата там е на макс и хич не се церемони. В същото време те ги използват и за да създават лъскав имидж на Турция в чужбина. Нали не вярвате, че всичко, което виждаме, отговаря на истината? Някоя от вас беше казала "благодарна съм, че не съм се родила в този край на света". Доста съм съгласна. yes Затворите им са с вид на сладки планински хижички, в които престъпниците водят задружен социален живот - вие вярвате ли го това? Не случайно думата "зандан" е останала в българския. Wink Или пък никой не пуши. Е от това ме заболя коремът от смях! hahaha Това е най-пушещата страна, в която съм била в живота си! А по сериалите никой не пуши. Мнооооого рядко! И винаги в отрицателен контекст. Смешки! newsm62 Или пък сладки малки момичета сервитьорки... Сервитьорите в Турция са мъже! 99%! И така нататък. Всеки от вас, който е ходил поне веднъж там, се е сблъскал с това разминаване между сериална и действителна действителност.
   Но! Тука пак има едно "но". Peace Някъде в предишната тема беше станал въпрос за моралните послания. Според мен, сериалите им НОСЯТ морални послания. Категорично! Друг е въпросът, че техният морал не съвпада по всички точки с нашия. Просто религиите ни са различни. Но тук цензурата е изиграла положителна роля. Като средство за масово внушение те внушават важни неща. Искаме или не, признаваме или не, сериалите СА такова средство. Българските също. И когато внушенията са деструктивни, а не градивни, това оказва пагубно влияние върху обществото. Само като пример ще спомена така наречения "тийнейджърски" сериал "Революция Z". Е, кажете ми какво научава от него публиката, за която е предназначен? Няма да отговарям, вие сами се досещате. Sad В този смисъл, турските сериали определено носят послание към публиката си. Може би, дори в името на това послание понякога сценаристите и режисьорите жертват реализма, добрата история, логиката. В тази връзка, искам да задам важен въпрос - "Може ли някой, който познава по-добре исляма като религия, да обясни защо Керим е образ, противоречащ на Корана?" Това го чух за пръв път и доста се шокирах, честно казано. Както казаха някои момичета, това обяснява нелогичното отношение на медиите към сериала, но пък хвърли мен в смут и потрес. smile3555 Бях чувала за някакви политически интриги около него, но за пръв път чувам, че противоречи на Корана. Така че, моля ви, изяснете ми го! Please! Praynig
   Аз май запълних цяла страница, още преди да стигна до МСП.
  
Скрит текст:
Най-напред, бързам да успокоя онези от вас, които се терзаеха каква част от филма е отрязана в копието. Частта е съвсем незначителна. Но, за съжаление, диалогът, който водят в нея Ейлюл и Текин, не успях да разбера напълно. no Мога да кажа, че разбрах над 70% от репликите и диалозите във филма, но все пак някои ключови (за съжаление!) не успях. Така че, си запазвам правото след пълното просветление да си променям мнението за някои неща.
   Знаете ли, мисля, че донякъде проумях защо Керем Дерен прави толкова лош подбор на сцените, от които сглобява филма (както мислим повечето от нас). Гледайки филма, придобих усещането, че той до последно се е чудил какво да прави с Ейлюл, какво съобщение да ни предаде чрез нея. И изобщо дали тя да бъде главният герой на филма или Тек. Сякаш в последния момент е решил да подреди нещата така. И е решил в полза на "троскота" (Любов, твоето сравнение се превръща в класика! Hug). Откъде ми идва това ли? От последната сцена, която се появява след надписите - когато Ейлюл целува плашилото. Същинската последна сцена на филма (тази на плажа с плачещата Ейлюл и надписа върху пясъка) оставя съдбата й отворена. Но на мен ми се стори, сякаш Керем бей ми казва: "Хайде, знам, че се чудите какво става с Ейлюл. От мен да мине - ето вижте". И след като изтичат всички надписи от филма, когато лампите са вече светнали и хората излизат, ни в клин, ни в ръкав се появява тази сцена. Ейлюл е спокойна, примирена, взема си сбогом с Тек, изплаква последната сълза, обръща му гръб и се връща в своя си свят. Тази страница от живота й - колкото и да е била трагична и разтърсваща - е затворена. Тек се стопява в нищото. С това Керем бей плаща данъка на реализма. Да, историята е невероятна, Тек е невъзможен образ, нереален, не от този свят. А тези, които не са от този свят, трябва да го напуснат. За тях няма място. Тъжно е, но аз това видях. smile3518
   Докато гледах филма, си спомних думите на Енгин, че Тек може да бъде изигран по много различни начини. До този момент ги свързвах с изрязаните сцени, които щяха да придадат друг колорит на образа му. Но сега ми се струва, че ги разбрах по друг начин. Всяка реплика, която Тек изрича, може да бъде изиграна със съвсем друга емоция! Самите думи в сценария са нищо. Начинът, по който се изричат, е всичко! Ще се опитам да го илюстрирам - сцената с унижението на Тек от приятелите на Ейлюл вечерта след нейното бягство от дома му. Там Тек обяснява, че тя му е гадже, че се обичат, че живеят заедно и правят любов. Ейлюл се смущава и отрича - "Стига вече! Прекаляваш." И Атил (или Хатил) го блъсва по рамото. Обърнете внимание как изрича Тек тези думи - смутено и гордо едновременно. Хем се срамува да говори такива неща пред чужди хора, хем е ужасно горд с любовта на такова момиче като Ейлюл и му се иска да се похвали. Невероятен е Енго в тази сцена! Аз си представих репликите написани на хартия; представих си, че аз трябва да ги изиграя. Тогава направих "откритието" си - същите, абсолютно същите думи можеха да бъдат произнесени например с агресия и гняв. Или с откровена лудост. Или с апатията на загубил човек.... Не знам дали ме разбирате. Но начинът, по който ги произнася Енго, всъщност правят образа на Тек. Представям си, когато е прочел сценария, как си е представял различните образи, които може да създаде с тези реплики. Ето, това е творчество! И когато каза, че Тек може да бъде изигран по много начини, сигурно някъде дълбоко в себе си е съжалявал, че няма възможност да изиграе още двама-трима Тек-овци - напълно различни от този. Е, не ми се сърдете, че чак се опитвам да вляза в мислите му, но просто споделям какво почувствах и какво ми подсказа моето малко наднормено въображение. А той е наистина УНИКАЛЕН! И това, че турците и критиката им чак сега smile3555 го откриват, показва колко малко го заслужават.
   И последно - за името на героя. Обърнах внимание, когато в края на филма дават как Ейлюл си спомня некролога във вестника. На екрана се вижда ясно, затова ми се наби в очите. "Болезнена загуба за нас - напусна ни Текин Булут" и така нататък. Спомням си как в началото се учудихме Керем толкова ли е нямал друга фамилия за героя си, та повтаря тази на друг герой на Енгин. Но като го видях написано, някак ми посветна - Тек Булут - Самотният Облак. Малко индианско ми прозвуча. Но описва героя идеално. Името Булут в АБО носеше съвсем друго послание, там е повече свързано с Нарин, отколкото с Мустафа; и е болезнената нишка, която свързва двамата герои завинаги. Но тук "облакът" си е съвсем натурален, истински, невероятен псевдоним на такъв герой. Тек не е от земята, той е от небето и се връща там. Облаците не живеят на земята. Когато паднат толкова ниско, че да ни обгърнат, те не са нищо повече от гадна мъгла. Не ги обичаме. Но там, горе, те са прекрасни.  smile3518
   Е, май стига толкова дрънкане за днес. И тъй като денят е подходящ, ви казвам: "Простете ми". Простено да е и на вас. Hug Hug Hug Hug

# 12
  • Мнения: 4 966


barisea, май си решила да наваскаш писането за трите дни отсъствие, но не се оплаквам! Simple Smile))

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 34 049


Уаууууу. Ама хубаво колажче.
.....................
Барисея, прочетох те. Супер щом си намерила време да изгледаш филма.
newsm51

Последна редакция: нд, 02 мар 2014, 16:01 от mariana51

# 14
  • Мнения: 4 966


Благодаря за споделеното, Барисеа. Малко завиждам на теб, Тануша и Аурелия за преживяването (да видите филма на голям екран), но продължавам да храня надежди да го видим и в България един ден... А пък и все още предстои да му направят и превод...

Общи условия

Активация на акаунт