Седмокласник здраво учи, няма как да не сполучи! НВО по БЕЛ!

  • 46 870
  • 1 102
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 043
Някак неусетно измина седмокласната година. През нея децата ни се подготвяха  старателно за предстоящите изпити, полагаха  усилия, отделяха за допълнителна работа време от иначе предвиденото за забавления и отмора. Е, опитваха се от време на време и да се скатават, няма как. Но  това е нормално и съвсем разбираемо. И сега, на прага на първия им изпит, този по БЕЛ, нека им пожелаем късмет и успешно справяне! Подготвени са и заслужават да оберат плодовете на своя труд.   bouquet


                  


––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––


Ровейки в нета за картинка за темата, попаднах на скалата за оценяване на НВО по останалите предмети. Тя, за разлика от тази по БЕЛ и MAT, не се променя през годините, така че мисля, че ще е  от полза на  деца и родители Simple Smile

          



И нека ние да сме по-спокойни, а децата ни да са по-щастливи и обичани!

ИЗПИТНИ ДАТИ:
Български език и литература                                                        -  21 май
Математика                                                                                    -  23 май
Чужди езици                                                                                  -  27 май
КОО "Природни науки и екология"                                               -  28 май
КОО "Обществени науки, гражданско образование и религия" -  29 май
Чужд език (клас с интензивно изучаване)                                  -  20 юни

Архив - темите на набор 2000:
Скрит текст:
Преди училище:
тема 1 - Предучилищници, тема 2 - Предучилищници, тема 3 - Предучилищници
Първи клас:
тема 4 - Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас, тема 5 - Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас, тема 6 - Първокласници, тема 7 - Първокласници, тема 8 - Първокласници, тема 9 - Първокласници, тема 10 - Първокласници, тема 11 - Първокласници, тема 12 - Първокласници, тема 13 - Първокласници, тема 14 - Първокласници, тема 15 - Първокласници, тема 16 - Първокласници, тема 17 - Първокласници във ваканция
Втори клас:
тема 18 - Второкласници ура!!/Набор 2000/, тема 19 - Второкласници, тема 20 - Второкласници, тема 21 - Второкласници, тема 22 - Второкласници, тема 23 - Второкласници, тема 24 - Второкласници
Трети клас:
тема 25 - Раничката стегнах аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 26 - Раничката стегнах аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 27 - Таблицата зная аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 28 - Всички пазят тишина в ТРЕТИ клас не е шега
Четвърти клас:
тема 29 - Четвъртокласници Успех, тема 30 - Четвъртокласници
Пети клас:
тема 31 - Петокласници сме ние и от учене не се боиме!, тема 32 - В ПЕТИ КЛАС всичко ново е за нас, тема 33 - ШЕСТОКЛАСНИЦИ ,
Шести клас:
тема 34 - В ШЕСТИ КЛАС внимавам в час , тема 35 - ШЕСТИ КЛАС привършвам аз, тема 36 - СЕДМИ КЛАС застрашително близо пред нас!,
Седми клас:
тема 37 - СЕДМИ КЛАС не ще уплаши нас! Прас!, тема 38 - СЕДМИ КЛАС ... апосиопеза, тема 39 - СЕДМИ КЛАС - пробни изпити в захлас, тема 40 - СЕДМИ КЛАС - ще бъдем ли през зимната ваканция пас? ,  тема 41 - Седми клас преполовихме - заедно тревожихме се и се веселихме!, тема 42 - СЕДМИ КЛАС - чувства се вече напрежение у нас, тема 43-СЕДМИ КЛАС колкото краят наближава, тук все по-интересно става
ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ЛИТЕРАТУРА
Тук освен текстовете има и изпълнение на някои от произведенията - за тези, на които не им се чете  newsm53

ПОЛЕЗНИ ТЕМИ по МАТЕМАТИКА И БЪЛГАРСКИ ЕЗИК В ПОДФОРУМ "ДЕЦА В УЧИЛИЩНА ВЪЗРАСТ":

Човек да не владее езика си е тъжно, нека затова да се потрудим дружно!
Математици стоят готови в помощ по задачи нови


ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ:
Разни общи неща:
Министерството рече и отсече - за кандидат-гимназистите
Портал Седмокласник
Учебници, помагала и други полезни неща

УЧА СЕ - уроците на Дарин Маджаров

ВЪНШНО ОЦЕНЯВАНЕ, ТЕСТОВЕ, КАНДИДАТСТВАНЕ В ГИМНАЗИИ:
Тестовете на школа РЕГАЛИЯ
Тестове - за любознателни деца и амбициозни майки
Он-лайн тестове по всички предмети
Свитъци курсове и тестове
Полезен сайт на едно амбициозно бургаско училище
Записки


Математика:
Сборник по математика
Математика за всеки
Формули по математика
Най-добрият математически форум www.math10.com - 7-кл нужда от п … мощ по математика
Видео уроци по математика - за майките, на които не им се занима …  обясняват задачи
Национален образователен портал - програми за 7 кл.
Математически конкурси
Солема
Виртуален кабинет
Алек Димитров
Български език и литература:
Искам 6
Полезен речник
Как се пише
Да пишем правилно
On-line тестове по български език за 7 клас
Читанка - търсачка за текстове
БЕЛ онлайн училище (изисква регистрация)
Нови хоризонти
Класна стая
Димитринка Йовчева
Алеко-блог
БЕЛклас-блог
Граматика БГ (изисква регистрация)
Английски език:
Неправилни глаголи в английския език
on-line тест
Agenda
FCE tests
Online tests
ИТ:
ИТ за 7 клас (изисква регистрация)
История и география:
Най-важните дати и години
Тестове по История (помагало)
Българско възраждане и не само
Тестове по география и история
Физика, Химия, Биология:
Домашно-физика, химия, математика
Физиката-наука за живота
Учебник
Знам за 7
Биология записки
Музика в 7 клас:
Дилмано, дилберо
Господи возвах – група „Исихия”
"Sanktus"de Requie - Johannes Ockeghem
Georg Friedrich Hдndel: Wassermusik, Suite Nr. 2 in D-Dur
"Inverno" da "Le stagioni" - la prima e la s … - Antonio Vivaldi
Die Hochzeit des Figaro - Wolfgang Amadeus Mozart
Trдumerei von Robert Schumann
Sarasate Zigeunerweisen
Князь Игорь хор и половецкие пляски
Aretha Franklin - I Say A Little Prayer
New Orleans Traditional Jazz Band - When the Saints Go Marching In
Glenn Miller - In The Mood
The Beatles - "Help!"

Последна редакция: пт, 23 май 2014, 00:52 от Фран Джонсън

# 1
  • Мнения: 34
Да се възповзвам от 1-ва страница и да пожелая успех на децата ни,както и спокойствие на майките !

# 2
  • Мнения: 2 037
Успех на децата.
Дали са бележкА, една за двата изпита.
Трябва ли да се носи?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 262
Пожелавам увереност и спокойствие на децата на 21-ви. Знаят и могат и не се съмнявам, че ще успеят.
От сърце пожелавам успех на всички!
Русалче   bouquet

Успех на децата.
Дали са бележкА, една за двата изпита.
Трябва ли да се носи?
Да.Задължително.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Успех на всички деца и здрави нерви на родителите !

# 5
  • Мнения: 65
По вода да им върви на децата! Увереност и спокойствие на 21-ви, за да покажат какво могат!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
За изпита трябва да носят бележката+бележник или уч.карта ли?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 262
За изпита трябва да носят бележката+бележник или уч.карта ли?
Doli, бележката + уч.карта

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
мерси  bouquet
Успех на децата  Hug

# 9
  • Мнения: 40
На всички деца пожелавам да са здрави, отпочинали, концентрирани и да успеят да покажат максимума на своите знания. Нека всеки получи най-доброто от това, което заслужава!
На всички родители /и на себе си, също/, желая вяра, търпение и спокойствие в предстоящите напрегнати дни.
С две думи - ПЪРВО ЖЕЛАНИЕ НА ПЪРВО КЛАСИРАНЕ!!!

Ще се възползвам още веднъж да благодаря на всички пишещи тук за споделянето, подкрепата и съпричастността през тази неусетно изминала година!

УСПЕХ НА ВСИЧКИ!

# 10
  • София
  • Мнения: 164
И от мен -  благодаря bouquet на пишещите в темата за разясненията и информацията, която споделят. На децата пожелавам да са здрави и да вярват, че това, което ще им се случи ще е най-доброто за тях (и това не винаги е първото желание Simple Smile)

# 11
  • Мнения: 478
На нашата родителска казаха, че се влиза с тази бележка и с лична карта или бележник. И понеже половината не знаят къде са им личните карти, други са си ги загубили, трети нямат печати, четвърти..., са им събрали бележниците и ако на входа някой има проблем с личния документ, дежурен учител ще се притече със съответния бележник. Директорката каза: "Спокойно, всички ще влязат".
Успех на дечицата и спокойствие на родителите! Дано усилията на всички бъдат възнаградени!
Русалчице незаменима,   bouquet.

# 12
  • Мнения: 796
Ние също вадихме нова уч.карта,предупредиха ни,че може да имаме проблеми с квесторите ако не се виждат подписи, ако печатите са избелели или снимката не е съвсем актуална/т.е. е от преди 2-3 години примерно/.
Успех на всички деца,които положиха много труд през годината,дано имат късмет!                 

# 13
  • Мнения: 2 190
Успех на всички!
На първо класиране, и първо желание.

# 14
  • Мнения: 21 455
Успех и от мен! Още малко остана.

Общи условия

Активация на акаунт