СЕДМИ КЛАС - ще бъдем ли през зимната ваканция пас? - тема № 40

  • 48 849
  • 745
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 942
Добре дошли в новата ни тема!

Архив - темите на набор 2000:
Скрит текст:
Преди училище:
тема 1 - Предучилищници, тема 2 - Предучилищници, тема 3 - Предучилищници
Първи клас:
тема 4 - Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас, тема 5 - Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас, тема 6 - Първокласници, тема 7 - Първокласници, тема 8 - Първокласници, тема 9 - Първокласници, тема 10 - Първокласници, тема 11 - Първокласници, тема 12 - Първокласници, тема 13 - Първокласници, тема 14 - Първокласници, тема 15 - Първокласници, тема 16 - Първокласници, тема 17 - Първокласници във ваканция
Втори клас:
тема 18 - Второкласници ура!!/Набор 2000/, тема 19 - Второкласници, тема 20 - Второкласници, тема 21 - Второкласници, тема 22 - Второкласници, тема 23 - Второкласници, тема 24 - Второкласници
Трети клас:
тема 25 - Раничката стегнах аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 26 - Раничката стегнах аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 27 - Таблицата зная аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 28 - Всички пазят тишина в ТРЕТИ клас не е шега
Четвърти клас:
тема 29 - Четвъртокласници Успех, тема 30 - Четвъртокласници
Пети клас:
тема 31 - Петокласници сме ние и от учене не се боиме!, тема 32 - В ПЕТИ КЛАС всичко ново е за нас, тема 33 - ШЕСТОКЛАСНИЦИ ,
Шести клас:
тема 34 - В ШЕСТИ КЛАС внимавам в час , тема 35 - ШЕСТИ КЛАС привършвам аз, тема 36 - СЕДМИ КЛАС застрашително близо пред нас!,
Седми клас:
тема 37 - СЕДМИ КЛАС не ще уплаши нас! Прас!, тема 38 - СЕДМИ КЛАС ... апосиопеза, тема 39 - СЕДМИ КЛАС - пробни изпити в захлас

ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ЛИТЕРАТУРА
Тук освен текстовете има и изпълнение на някои от произведенията - за тези, на които не им се чете  newsm53

ПОЛЕЗНИ ТЕМИ по МАТЕМАТИКА И БЪЛГАРСКИ ЕЗИК В ПОДФОРУМ "ДЕЦА В УЧИЛИЩНА ВЪЗРАСТ":

Човек да не владее езика си е тъжно, нека затова да се потрудим дружно!
Математици стоят готови в помощ по задачи нови


ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ:
Разни общи неща:
Министерството рече и отсече - за кандидат-гимназистите
Портал Седмокласник
Изпитни материали и решения - от сайта на Министерството
Учебници, помагала и други полезни неща
Кандидат-гимназист

УЧА СЕ - уроците на Дарин Маджаров

ВЪНШНО ОЦЕНЯВАНЕ, ТЕСТОВЕ, КАНДИДАТСТВАНЕ В ГИМНАЗИИ:
Тест НВО Математика 2013 г. + ключ с верните отговори
Тест НВО БЕЛ      -     2013 г. + ключ  …  верните отговори
Тестовете на школа РЕГАЛИЯ
Тестове - за любознателни деца и амбициозни майки
Он-лайн тестове по всички предмети
Свитъци курсове и тестове
Полезен сайт на едно амбициозно бургаско училище
Записки


Математика:
Сборник по математика
Математика за всеки
Формули по математика
Най-добрият математически форум www.math10.com - 7-кл нужда от п … мощ по математика
Видео уроци по математика - за майките, на които не им се занима …  обясняват задачи
Национален образователен портал - програми за 7 кл.
Математически конкурси
Солема
Български език и литература:
Искам 6
Полезен речник
Как се пише
Да пишем правилно
On-line тестове по български език за 7 клас
Читанка - търсачка за текстове
БЕЛ онлайн училище (изисква регистрация)
Нови хоризонти
Класна стая
Димитринка Йовчева
Алеко-блог
БЕЛклас-блог
Граматика БГ
Английски език:
Неправилни глаголи в английския език
on-line тест
Agenda
FCE tests
Online tests
ИТ:
ИТ за 7 клас (изисква регистрация)
История и география:
Най-важните дати и години
Тестове по История (помагало)
Българско възраждане и не само
Тестове по география и история
Физика, Химия, Биология:
Домашно-физика, химия, математика
Физиката-наука за живота
Знам за 7
Биология записки
Музика в 7 клас:
Дилмано, дилберо
Господи возвах – група „Исихия“
"Sanktus"de Requie - Johannes Ockeghem
Georg Friedrich Händel: Wassermusik, Suite Nr. 2 in D-Dur
"Inverno" da "Le stagioni" - la prima e la s … - Antonio Vivaldi
Die Hochzeit des Figaro - Wolfgang Amadeus Mozart
Träumerei von Robert Schumann
Sarasate Zigeunerweisen
Князь Игорь хор и половецкие пляски
Aretha Franklin - I Say A Little Prayer
New Orleans Traditional Jazz Band - When the Saints Go Marching In
Glenn Miller - In The Mood
The Beatles - "Help!"


Достъп до седмокласната поща получават потребители, участвали редовно в поне две последователни седмокласни теми.
Моля, искащите достъп до пощата /потребителско име и парола/да се обръщат с лично съобщение към следните потребители:
 Дидева, ganis, G..D..

Последна редакция: пн, 09 дек 2013, 07:46 от Sash

# 1
  • София
  • Мнения: 1 942
Заповядайте, моля!
Четете първия пост, в него са включени всички нови линкове, които сте предложили в предишната тема.

# 2
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
 newsm10 записвам се да следя

Учителят по история на сина ми го е поканил на олимпиада на 14,12
Не му е казал до къде трябва да научи уроците, тъй като не всички са на един и същ урок...
Като гледам общинското ниво и то не е много лесно.

# 3
  • Мнения: 21 455
Sash, изчерпателна и акуратна, както винаги!   bouquet

Учителят по история на сина ми го е поканил на олимпиада на 14,12
Не му е казал до къде трябва да научи уроците, тъй като не всички са на един и същ урок...
Като гледам общинското ниво и то не е много лесно.
Ако има по два часа история седмично, няма да има проблем.
Моят е на БЕЛ в петък следобяд, на физика - в събота следобяд и на математика - следващия вторник. Това обявяване на 14-ти за учебен ден много разбърка датите при нас и ги струпа в кратък интервал от време.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 942
Моля новорегистрираните потребители да четат внимателно информацията в червено в края на заглавния пост. И да не се сърдят, такива са правилата и всички се съобразяваме.

Последна редакция: пн, 09 дек 2013, 07:47 от Sash

# 5
  • Варна
  • Мнения: 262
Sash, супер точна, както винаги!  bouquet
Децата ги очакват две дълги седмици. С тази учебна събота и олимпиада по математика на 15-ти, реално следващият почивен ден е чак на 21-ви при нас.

# 6
  • Мнения: 2 078
а при нас (Регалия) на 21 и 22 са вътрешните пробни изпити, плюс олимпиада по БЕЛ, така че наистина предстоящите две седмици ще са адски уплътнени, но поне ги топли, че после започва ваканцията Simple Smile

# 7
  • Мнения: 796
Да попитам по-запознатите,кои задачи са по-трудни-тези на Коледното състезание или на олимпиадата,ако имате поглед от минали години?

# 8
  • Мнения: 154
Sash, благодаря за новата тема! Ние в събота сме на пробен по БЕЛ и на олимпиада по физика. За тези, които ще ходят на олимпиада по математика,  учителката каза да погледнем задачите от тук http://math-bg.com.

# 9
  • Мнения: 550
Sash  Hug, мерси за новата тема.

Синът ми заминава на ски -училище. Там уж ще учат БЕЛ и математика.

# 10
  • Мнения: 207
Здравейте, както винаги изключително оригинално заглавие. Поздравления!
В този смисъл поне половината от ваканцията ние сме пълен пас. Добре е да се заредим със  сила за втория срок.

# 11
  • Мнения: 659
И аз тук! Hug Ей сега върнат тест по БЕЛ - петица, има три грешки, които си знаеше, че са такива. Надявам се на класното на 12.12 да е перфектна. Иначе при нас почивка само 4 дни около коледа и 3 за НГ. В останалото време на курс, за наваксване. Това е положението... А ние с ММ сме от 20.12 до 6.01 в отпуск, но уви, ще си седим в къщи.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 173
Дъщеря ми отказва олимпиадата по математика - единствния ден, в който можела да се наспи  ooooh! Нямам сили вече да говоря и да убеждавам...Накрая да става каквото ще.... Embarassed  Явно се чувства преуморена - Регалията й идва в повече...

# 13
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Дъщеря ми отказва олимпиадата по математика - единствния ден, в който можела да се наспи  ooooh!

Олимпиадата по математика е от 14 ч. следобед. Ще има време да се наспи  Wink. Не ме издавай, че аз съм ти казала  Wink.

Мойто  е на курс до 13.30 преди олимпиадата ...  

Погледнах общински кръг на олимпиада по БЕЛ в София от 2012 - трудничко ми се стори. Ако някой разполага с отговорите, моля да сподели.

# 14
  • Мнения: 21 455
Погледнах общински кръг на олимпиада по БЕЛ в София от 2012 - трудничко ми се стори. Ако някой разполага с отговорите, моля да сподели.

http://www.regalia6.com/olimpiads/olimpiads_files/bel/2012/ob6ti … i_2012_KLIUCH.pdf

Това ли е?

Общи условия

Активация на акаунт