Хрупкави гофрети

  • 291 509
  • 184
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 358
Мами, купихме си гофретник и пробвахме рецептата, която се продава с уреда, ама гофретите станаха отвратни и не бяха хрупкави.Моля кажете ми рецепта за сладки и солени гофрети , но да стават хрупкави.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 205
Знам, че има доста рецепри за гофрети, но тази е професионална и я взех с много зор. Наистина станаха като вафли, а не като недопечени палачинки.

За една доза :

4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1 литър прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.


Тестото трябва да се разлива свободно по пресата!
Гарнира се със сладко или комфитюр
Печете в гофретника докато хванат лека кафява коричка.

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 16:55 от kopche

# 2
  • София
  • Мнения: 1 358
Знам, че има доста рецепри за гофрети, но тази е професионална и я взех с много зор. Наистина станаха като вафли, а не като недопечени палачинки.

За една доза :

4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1л. прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.


Тестото трябва да се разлива свободно по пресата!
Гарнира се със сладко или комфитюр
Печете в гофретника докато хванат лека кафява коричка.
Благодаря ти, ще го пробвам, Въпросът ми е само колко горе-долу да сипя в гофретника?

# 3
  • Мнения: 1 205
Слагаш колкото да се изпълни формичката, но ако сложиш прекалено много рискуваш да станат много дебели и да не се изпекът добре.
Хайде после да кажеш дали са станали Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 358
Благодаря ти!Ще ги изпробвам, с голям мерак я купих тази машинка, а пък снощи бяха доста гадни гофретите , дано сега успея!

# 5
  • Мнения: 472
момичета с тази доза колко гофрети ще станат ?
не е ли малко множко тестото !

# 6
  • Мнения: 1 205
момичета с тази доза колко гофрети ще станат ?
не е ли малко множко тестото !

Да наистина стават повече, но то това е за 1 доза. Винаги може да направите половин Peace

# 7
  • Мнения: 174
Искам и аз да попитам нещо:може ли да ги направя тези гофрети, но не във гофретник, ами в обикновен тиган или нещо подобно?

# 8
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
А ще кажеш ли каква марка ти е гофретника и как се избира? В смисъл има ли различни ватове и покрития? newsm78 Искам да си купя такова но нямам си идея какво да гледам

# 9
  • Мнения: 338
И аз ще я пробвам тази рецепта, но може ли маргарина да се замени с масло?
Аз също направих два пъти гофрети по рецептите, които бяха в гофретника и се разочаровах много и сега събира прах този ми уред.

# 10
Мами, купихме си гофретник и пробвахме рецептата, която се продава с уреда, ама гофретите станаха отвратни и не бяха хрупкави.Моля кажете ми рецепта за сладки и солени гофрети , но да стават хрупкави.
Благодаря!

напиши и тази от гофретника, да й хвърлим едно око и да видим, ако по-опитните мами коригират нещо.

# 11
Знам, че има доста рецепри за гофрети, но тази е професионална и я взех с много зор. Наистина станаха като вафли, а не като недопечени палачинки.

За една доза :

4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1л. прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.


Тестото трябва да се разлива свободно по пресата!
Гарнира се със сладко или комфитюр
Печете в гофретника докато хванат лека кафява коричка.

извинявай, но с 5-6 чаени чаши не става ли по-гъсто от кексово тесто? аз досега не съм правила гофрети, но за палачинки на литър прясно мляко слагам една пълна чаша брашно.

# 12
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Аз ги правя така, стават по-бързо , пък и не изисква мн. продукти.

Белгийски гофрети
===============
2 яйца
450 мл прясно мляко
1 с.л. захар
1 бакпулвер
2 ч.ч. (едната ч. е 250 мл) брашно
125 мл разстопено масло

Това е рецептата, която върви с моя гофретник. Белгийски се водят. След изпичането ги мажа със сладко от ягоди, каисии и друго. В къщи много се харесват  Grinning

# 13
  • Мнения: 694
Аз незнам моето какво е -палачинки ли гофрети ли-правя ги в такъв уред-гофретник,стават хрупкави,но като изстинат стават меки.Но моето семейство е лудо по тях,а и една тайна-никога не можеш да объркаш нещо и да не станта.

1ч.ч прясно мляко
1 ч.чвода
2 яйца
2ч.ч брашно
1 щипка сол

Прясното мляко трябва да е топло.Към него се добавя водата и 2 жълтъка и солта.Брашното се пресява и се добавя и то към тази смес.Отделно се разбиват белтъците.Прибавятсе на пяна към другата смес.Мажа гофретника с масло съмо първия път.По същия начин правя палачинки в тиган Wink

# 14
  • Мнения: 1 205
MAMA Bubu става каквото трябва да е - никои не е казал, че трябва да е много течно.

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Ето еудна рецепта и от мен.
 Гофрети сладки
1 л. пр. мляко
4 яйца
1 ч.л.сода бикарбонат
1к.л.сол
2ч.л.захар
Брашно до гъстотата на палачинково тесто
Млякото,жълтъците,содата,захарта и брашното се разбиват и непосредствено преди да се пекат се прибавят към сместта разбитите на твърд сняг белтъци.
При солените гофрети солта е 2ч.л. а захарта1 к.л.
Надявам се да ви харесат.

# 16
  • Мнения: 139
Ето рецептата за НАЙ-НАЙ-ВКУСНИТЕ гофрети:

200гр. маргарин(аз слагам олио)
200гр. захар
4 бр. яйца
1/2л. прясно мл.
500гр.брашно
1/2л. бакпулвер
1пак.ванилия

Тестото е малко по-гъсто от палачинково.
ЛЕКО ДА НЕ СИ ОТХАПЕТЕ И ПРЪСТИТЕ!
                  chefБОН АПЕТИ  bouquet

# 17
  • Мнения: 703
Рецептата на "Лагуна"

6 яйца
6 суп.л. с връх брашно
120 мл мазнина-палмово олио,може и маргарин
прясно мляко на око,колкото да стане смес,като за кекс
1 бакпулвер

Ако ще се ядат само сладки,може да добавите ванилия и малко захар.Аз лично ги правя и солени,затова не слагам!

# 18
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Добре де що не ми драсна някой бележчица как си избра гофретника Crossing Arms. Днес ги гледах чудих се и накрая пак не си купих. Има на цени от 20 лв че до 40 а разлика освен в марката сигурно има но каква  newsm78 newsm78 newsm78

# 19
  • Мнения: 703
Знам,че на ТСМ не е лош.Моят е някакъв незнаен,прави от квадратните гофрети-2 бр.Доволна съм много!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 358
Добре де що не ми драсна някой бележчица как си избра гофретника Crossing Arms. Днес ги гледах чудих се и накрая пак не си купих. Има на цени от 20 лв че до 40 а разлика освен в марката сигурно има но каква  newsm78 newsm78 newsm78
Извинявам се, не съм видяла въпроса. Имам доста работа и съм забравила даже.
Гофретника е Cogneliano, от Метро, 20лв. Никак не е специален.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 358
Благодаря на всички за рецептите. Записала съм си ги във файлче,сега си ги принтирам и довечера смятам да пробвам някоя, че досега ред не остана.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 358
Знам, че има доста рецепри за гофрети, но тази е професионална и я взех с много зор. Наистина станаха като вафли, а не като недопечени палачинки.

За една доза :

4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1л. прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.


Тестото трябва да се разлива свободно по пресата!
Гарнира се със сладко или комфитюр
Печете в гофретника докато хванат лека кафява коричка.
Пробвахме това, стана странотно!И както уж съм ан диета омахан 3 с шоколад  Embarassed Благодаря за рецептата. Татито ни е на върга на щастието си.Сега не мога да се оттърва  , всеки ден гофрети сигурно ще ядем Simple Smile

# 23
  • Мнения: 772
Знам, че има доста рецепри за гофрети, но тази е професионална и я взех с много зор. Наистина станаха като вафли, а не като недопечени палачинки.

За една доза :

4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1л. прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.


Тестото трябва да се разлива свободно по пресата!
Гарнира се със сладко или комфитюр
Печете в гофретника докато хванат лека кафява коричка.
Пробвахме това, стана странотно!И както уж съм ан диета омахан 3 с шоколад  Embarassed Благодаря за рецептата. Татито ни е на върга на щастието си.Сега не мога да се оттърва  , всеки ден гофрети сигурно ще ядем Simple Smile

Нали става въпрос за литър прясно мляко, че това 1 л. го чета като лъжица.

# 24
  • Мнения: 1 205
Да за литър става дума, ако е лъжица би следвало да има указание каква лъжица щом няма значи е литър Wink

# 25
  • Мнения: 855
Леле потекоха ми лигите  Crazy
Льонеберя, ще пробвам и аз тези гофрети, ама се чудя като нямаме гофретник, дали може да ги направя в сандвичмейкъра  newsm78 Какво ще кажете по въпроса, да пробвам ли или няма да стане нищо  Thinking

# 26
  • Мнения: 1 205
Ако под сандвичмейкър имаш предвид тостер мисля, че ще стане просто формата ще бъде различна.

# 27
  • Мнения: 772
Да за литър става дума, ако е лъжица би следвало да има указание каква лъжица щом няма значи е литър Wink

Но след л/литър/ не се слага точка. Wink

# 28
  • Мнения: 1 205
Възможно е, не споря просто аз така се ориентирам Grinning

# 29
Знам, че има доста рецепри за гофрети, но тази е професионална и я взех с много зор. Наистина станаха като вафли, а не като недопечени палачинки.

За една доза :

4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1л. прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.


Тестото трябва да се разлива свободно по пресата!
Гарнира се със сладко или комфитюр
Печете в гофретника докато хванат лека кафява коричка.
Пробвахме това, стана странотно!И както уж съм ан диета омахан 3 с шоколад  Embarassed Благодаря за рецептата. Татито ни е на върга на щастието си.Сега не мога да се оттърва  , всеки ден гофрети сигурно ще ядем Simple Smile
С това количество смес колко гофрети приготвяте (т.е. колко пъти зареждате гофретника)?  Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 855
Не пробвайте да правите гофретите в сандвичмейкър  Naughty
Пълен провал, искам гофретник  Crossing Arms Като си вземем пак ще пробвам  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 3 550
Чарминг, може ли с разтопено масло вместо маргарин?

# 32
  • Мнения: 1 205
Стейси не съм пробвала, нямам идея. Само знам, че ако не разтопя маргарина стават меки като палачинки, а не хрупкави.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 358
Тъкмо се нагласих да кажа, че със сандвич-мейкъра гофрети не стават, и аз съм опитвала, нищо не стана.
А млякото наистина е литър , и аз плясата му с пляса, го прочетох като лъжица и мъжа ми доста ми се посмя, с толкова брашно и 1 лъжица мляко какво очаквам да стане, ама схванах Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 205
Хихи мойто л. явно заблуждава всички. Мерси на копче за съдействието, вече всичко е оправено.
Приятен апетит.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 113
Аз имам гофретник на ТСМ много съм доволна.

# 36
  • Мнения: 7 091
Чарминг, може ли с разтопено масло вместо маргарин?

Аз ги правя с разтопено масло. Рецептата ми даде възрастната ни комшийка американка и беше права жената, че тези които са с мляко стават по-тъмни на цвят и после омекват за разлика  от тези, които са с вода. Ние ги харесваме по-хрупкави затова правя тази рецепта.
 
250 грама масло ( разтопено)
6 яйца ( може и с 5)
300 гр. вода
500 гр брашно
50 гр захар
1 лъжичка канела
1 ванилия

При тази рецепта гофретника не се маже с масло предварително!

# 37
  • Мнения: 3 550
Аз имам гофретник на ТСМ много съм доволна.
Каква е цената?

# 38
  • Мнения: 311
Tandoori, с продуктите за твоите гофрети, колко бройки се получават? И ние вкъщи ги обичаме хрупкави, но си мисля да опитам с половин доза. Не знам обаче дали на малката и голямата ламя ще им стигне количеството  newsm78

# 39
  • Мнения: 7 091
Tandoori, с продуктите за твоите гофрети, колко бройки се получават? И ние вкъщи ги обичаме хрупкави, но си мисля да опитам с половин доза. Не знам обаче дали на малката и голямата ламя ще им стигне количеството  newsm78
Да си призная не съм ги броила, аз имам квадратен гофретник ( с по 4 гофрети), мисля че може би около 16 гофрети трябва да стават, но моите са малки като филия от нарязан хляб. Ами да ти кажа преди правех по 2 дози за нас тримата Simple Smile . Ако искаш пробвай да направиш половин, а пък ако не ви стигне поне ще знаеш. Моя малкия е като ламя на гофретите  Joy Аз ги правя с келнов сироп, с мед, с щоколад и плодове, със сметана, сладолед, карамел, ядки, въобще каквото ти дойде на ум.

# 40
  • Мнения: 3 550
Харесвам такива рецепти с точни количества. Изискването за брашно "до получаване на средна гъстота" винаги ме е тревожело. Обикновено не го улучвам.

# 41
  • Мнения: 311
Tandoori, в събота сутринта сме с твоите гофрети  Hug Стискай палци да не ми изядат и ушите. Отдавна търся рецепта за гофрети, които НАИСТИНА да стават хрупкави и мисля, че този път имам късмет   Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 7 091
Tandoori, в събота сутринта сме с твоите гофрети  Hug Стискай палци да не ми изядат и ушите. Отдавна търся рецепта за гофрети, които НАИСТИНА да стават хрупкави и мисля, че този път имам късмет   Heart Eyes

 Дано да ви харесат  Peace  bouquet

# 43
  • Мнения: 3 550
Правих гофретите на Тандоори. Направих ги в сандвичмейкър, който при нас е със сменящи се платки, та едни от тях са за гофрети. Имат вътре едни издатини, които придават на плънката гофретен вид. Станаха хрупкави отвън, но твърде дебели и не се опекоха добре отвътре.
Вие, които правите гофрети в истински гофретници, каква дебелина докарвате? Това ли е причината да не се опекат хубаво? При мен се получиха не 14, а 9 бр. доста дебели. Печенето им отне към 2 часа.

# 44
  • Мнения: 7 091
Правих гофретите на Тандоори. Направих ги в сандвичмейкър, който при нас е със сменящи се платки, та едни от тях са за гофрети. Имат вътре едни издатини, които придават на плънката гофретен вид. Станаха хрупкави отвън, но твърде дебели и не се опекоха добре отвътре.
Вие, които правите гофрети в истински гофретници, каква дебелина докарвате? Това ли е причината да не се опекат хубаво? При мен се получиха не 14, а 9 бр. доста дебели. Печенето им отне към 2 часа.

Струва ми се, че проблема ти е в гофретника. Много тесто си сложила или просто е доста дълбок.  newsm78 Определено сместа е за повече от 10 гофрети. Моите стават ( за външния ръб говоря) около 1.5 см, максимум 2см. Гофретинка ми е такъв:


Освен това това печене 2 часа за 9 гофрети ми се вижда адски много, не знам. Пробвай да сложиш по-малко тесто, но да ти кажа имам чувството, че нещо гофретника ти не ги пече като хората. На мен никога не са ми били недопечени.

# 45
  • Мнения: 3 550
Моят е такъв:
http://72.14.221.104/search?q=cache:CoS7ErUlhVQJ:www.tanieje.pl/ … ;ct=clnk&cd=2
Извинете за дългия линк, но просто го копирах и пейстнах.
Дебелината на моите е към 3-4 см. Напълних ваничките догоре. Опасявам се, че ако не са достатъчно пълни, няма да се пресоват добре и ще се опекат още по-лошо.

# 46
  • Мнения: 7 091
Моят е такъв:
http://72.14.221.104/search?q=cache:CoS7ErUlhVQJ:www.tanieje.pl/ … ;ct=clnk&cd=2
Извинете за дългия линк, но просто го копирах и пейстнах.
Дебелината на моите е към 3-4 см. Напълних ваничките догоре. Опасявам се, че ако не са достатъчно пълни, няма да се пресоват добре и ще се опекат още по-лошо.

Стейси, а отгоре равен ли ти е или назъбен капака? Моя и от двете страни е с "бодлички"? Не трябва да пълниш до горе със смес, защото тя се надува и трябва да има накъде, иначе наистина ще останат недопечени. Пробвай с по-малко тесто. Не съм пекла в такъв като твоя гофретник, така че друг съвет просто не знам дали мога да ти дам.

# 47
  • Мнения: 3 550
Отгоре също е с бодлички. Колко да го пълня? Така че да прозират долните бодлички ли? Сместа беше доста гъста.

# 48
  • Мнения: 7 091
Отгоре също е с бодлички. Колко да го пълня? Така че да прозират долните бодлички ли? Сместа беше доста гъста.

 Аз го пълня точно до ръба на долните бодлички т.е да ги покрива но с малко.  Peace

# 49
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Някой който е правил на Тандоори гофретите моля да сподели сполучливи ли са? Че от толкова рецепти не мога да открия моята любима, много се надявам тази да е наистина добра!

# 50
  • Мнения: 11 607
Мами, благодаря ви за всички рецепти за гофрети,които сте публикували тук! Аз в друга тема бях питала за гофрети и поле видях тази тема! И още нещо - установих за себе си,че 1литър мляко е голямо количество и ще се ориентирам към рецептите с максимум 500мл. Ще пробвам и рецептите с вода!

# 51
  • Мнения: 311
гофретите на Tandoori са много хубавки, но аз леко измених рецептата. Не сложих цялото количество захар, а вместо това - 1 с.л. захар и малко сол. Моичките обичат да менкат пълнежа и ги оползотворяват с топени сирена и шунка или сладка, та затова гофретите ми трябва да имат по-скоро неутрален, отколкото сладък  вкус. Tandoori, благодаря за рецептата  Hug

# 52
  • Мнения: 7 091
гофретите на Tandoori са много хубавки, но аз леко измених рецептата. Не сложих цялото количество захар, а вместо това - 1 с.л. захар и малко сол. Моичките обичат да менкат пълнежа и ги оползотворяват с топени сирена и шунка или сладка, та затова гофретите ми трябва да имат по-скоро неутрален, отколкото сладък  вкус. Tandoori, благодаря за рецептата  Hug

 Аз може би съм пропуснала да кажа, че и аз слагам по-малко захар, но то е защото моите ги хапват с кленов сироп и така или иначе е сладко.
Радвам се, че са ви харесали!  bouquet

# 53
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Ето това вече са моите любими гофретки, препоръчвам ги на всички горещо с едно уточнение, доста бухват и затова слагайте малко смес в гофретника за да стават по-тънички ако желаете. Tandoori  едно голямо благодаря от мен и моето семейство!

# 54
  • Мнения: 7 091
Ето това вече са моите любими гофретки, препоръчвам ги на всички горещо с едно уточнение, доста бухват и затова слагайте малко смес в гофретника за да стават по-тънички ако желаете. Tandoori  едно голямо благодаря от мен и моето семейство!

 Моля, моля Simple Smile  bouquet Аз самата опитах доста рецепти преди да се спрем на тази Simple SmileАз понякога слагам малко канела и ром в сместа- също с еполучава интересно.  Peace

# 55
  • Мнения: 399
Tandoori, малко офф, ама от снощи нямам мира. Синът донесе някаква американска книга за барбекю. Та там видях няколко рецепти, на които името беше с твоя ник. Та какво значи това Tandoori, явно е някакъв вид ядене. Надявам се да не се обидиш, може и да бъркам нещо. Ама пусто любопитство..........

# 56
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Момичета,запалихте ме сега да си купя гофретник с тези рецепти.Не съм яла гофрети от училище,тогава ми бяха омръзнали,ама сега ми се доядоха.Сега ако ми препоръчате и марка,цена няма да имате.

# 57
  • Мнения: 7 091
Tandoori, малко офф, ама от снощи нямам мира. Синът донесе някаква американска книга за барбекю. Та там видях няколко рецепти, на които името беше с твоя ник. Та какво значи това Tandoori, явно е някакъв вид ядене. Надявам се да не се обидиш, може и да бъркам нещо. Ама пусто любопитство..........
Няма нищо за обиждане Simple Smile
Tandoor е индийска пещ с формата на  делва, в което се приготвят различни ястия, вкл. хлябТа реално на всичко, приготвено там слагат отпред  tandoori, което значи, че е приготвено в тази пещ.  Моят ник ми го "измислиха" като бях в Индия, защото много обичам пиле мариновано в кисело мляко с подправки и печено в този тандур(tandoori chicken), а понеже на английски  chick( не chickeN)  освен пиленце значи и мацка Simple Smile ми излезе прякора  Tandoori Chick Simple Smile.

# 58
  • Мнения: 399
Благодаря ти Tandoori за информацията. Това не знам дали щях да го намеря в речника.

# 59
Има ГОТОВА суха смес за гофрети.Само се добавя вода и  се пече.Но внимавайте на коя  фирма ще изберете.Знам един телефон от който можете да си поръчате  качествена смес на  мн .добра  цена и ще ви я доставят на място - тел.0898 63 20 37.

# 60
  • Мнения: 2 126
Аз отскоро експериментирам,откакто за Коледа се сдобих с гофретник.Първият пъ правих по рецепта от форума - станаха.Следващите пъти правех тесто за палачинки с колкото яйца имах (никога точно по рецептата Mr. Green)и само слагам повечко брашно и задължително бакпулвер - стават невероятни Peace

# 61
  • Мнения: 4 380
Тандори, от мен едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ за гофретите!  PeaceБях захвърлила отдавна гофретника след няколко неудачни опита, с които получавах "палачинки". Моите отказваха да ми ги ядат и си купуваха твърдички и хрупкави. Вече никога няма да правя гофрети с мляко.

Направих ги с 50/50 масло към олио (че бая солено с толкова масло), обаче...много мазнина тече от гофретника- направо...два часа не мога да го почистя после. newsm78 Май е множко това количество. Сложих съвсем малко канела, на върха на ножа, защото не сме много по канелата. И 5 яйца, но ми се струват много и те. newsm78 Пробвала ли си с по-малко?
Имам аз един въпрос по гофретите...

Значи, много трудно ми е да оцеля точното количество тесто. Или се разлива в момента на печене извън рамките на вафлата или пък не достига. И се получават едни такива грозни и неправилни форми... newsm78 Тестото е много гъсто и при наливане не се разлива само. Налага се да го размазвам с лъжица, но през това време вафлата успява да се хване отдолу и ...абе общо взето не се получава много. newsm78 Как се справяте с това, а?

# 62
  • Мнения: 7 091
Тандори, от мен едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ за гофретите!  PeaceБях захвърлила отдавна гофретника след няколко неудачни опита, с които получавах "палачинки". Моите отказваха да ми ги ядат и си купуваха твърдички и хрупкави. Вече никога няма да правя гофрети с мляко.

Направих ги с 50/50 масло към олио (че бая солено с толкова масло), обаче...много мазнина тече от гофретника- направо...два часа не мога да го почистя после. newsm78 Май е множко това количество. Сложих съвсем малко канела, на върха на ножа, защото не сме много по канелата. И 5 яйца, но ми се струват много и те. newsm78 Пробвала ли си с по-малко?
Имам аз един въпрос по гофретите...

Значи, много трудно ми е да оцеля точното количество тесто. Или се разлива в момента на печене извън рамките на вафлата или пък не достига. И се получават едни такива грозни и неправилни форми... newsm78 Тестото е много гъсто и при наливане не се разлива само. Налага се да го размазвам с лъжица, но през това време вафлата успява да се хване отдолу и ...абе общо взето не се получава много. newsm78 Как се справяте с това, а?

Здрасти Simple Smile Имам следните няколко забележки по това, което си писала.
Първото е, използвай масло( не маргарин!), което не е солено, почти всяка марка има и такова, аз вземам на Land Of Lakes например. Второ, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО разбивай с миксер ( на ръка просто не става) за да се получи хомогенна смес.
Относно сипването- маслото стяга като престоява и за това тестото не е рядко, а гъсто. За да ти се разлива добре не трябва като при палачинките просто да изливаш в средата и да го чакаш да се разтече, а да разливаш между отделните зЪби във всяка гофретна формичка поотделно, ако трябва заглаждаш леко. Имай предвид, че не трябва да слагаш твърде много тесто, защото иначе не се надуват достатъчно. Точно колкото да покрие леко долните зъби.
За яйцата- правила съм го и с по-малко, да си призная - колкото имам в момента  Laughing, но обикновено тогава намалявам и останалите продукти. Ако мислиш, че са много опитай да сложиш по-малко. 
Относно това, че маслото тече ( между другото имали степени гофретника ти?) опитай да го направиш само с масло и виж дали пак ще тече така, защото ми се струва, че е от олиото.
Опитай да ги направиш така и ако не стане- драсни ми пак ще го измислим защо не става.  Peace

# 63
  • Мнения: 13
Знам, че има доста рецепри за гофрети, но тази е професионална и я взех с много зор. Наистина станаха като вафли, а не като недопечени палачинки.

За една доза :

4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1 литър прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.


Тестото трябва да се разлива свободно по пресата!
Гарнира се със сладко или комфитюр
Печете в гофретника докато хванат лека кафява коричка.


  chef
Пробвахме ги - Фантастични са!!!

# 64
  • Мнения: 295
Можели сместа за гофрети да я приготвя сега последа я оставя в хладилника и довечера да ги изпека newsm78

# 65
  • Мнения: 966
Ох така ми се доядоха гофретки,а и аз имам гофретник, който само събира прах..........благодаря за рецептите, като пробвам ще кажа....

# 66
  • Мнения: 966
[quo
Чарминг, може ли с разтопено масло вместо маргарин?
te author=Tandoori link=topic=80047.msg2217993#msg2217993 date=1155670066]

Аз ги правя с разтопено масло. Рецептата ми даде възрастната ни комшийка американка и беше права жената, че тези които са с мляко стават по-тъмни на цвят и после омекват за разлика  от тези, които са с вода. Ние ги харесваме по-хрупкави затова правя тази рецепта.
 
250 грама масло ( разтопено)
6 яйца ( може и с 5)
300 гр. вода
500 гр брашно
50 гр захар
1 лъжичка канела
1 ванилия

При тази рецепта гофретника не се маже с масло предварително!
Това е цитат от Трандори

Вече два пъти правих от тези и всички сме доволни   Peace

# 67
  • Мнения: 994
Здравейте мами! Спешно ми трябва тесто за гофрети.Моля помогнете! Целия следобед мъжът ми мрънка че иска да му направя и даже отиде в Метро да купи гофретник... newsm03
Много ще съм ви благодарна!

# 68
  • Мнения: 4 435
Потърси в търсачката.Има голяма тема вчера я четох.

# 69
# 70
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Че тука има рецепти,не ти ли харесват?!?!!?Момичетата са изказали мнения,ползвай тези,щом казват ,че са добри....пробвай,ако не ти харесват потърси други рецепти Wink

# 71
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Здравейте, зарибихте ме с тези гофрети. Мисля да пробвам рецептата на Тандоори. Само да попитам, мога ли да сложа половината мазнина.

# 72
  • Мнения: 7 091
Здравейте, зарибихте ме с тези гофрети. Мисля да пробвам рецептата на Тандоори. Само да попитам, мога ли да сложа половината мазнина.

МИсля, че ще залепнат, но ако искаш пробвай.  Peace

# 73
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
днес си купих гофретник, някаква непозната марка QUIGG. Правя рецептата на тандоори, набухвател слагате ли? Бавничко стават.

# 74
  • Мнения: 2
Имам проблем. Преди два дни писах, че търся рецепта за вафли, тъй като имам такъв уред. Моля ако някой знае рецепти да ми пише. Но моля за рецепта и на крем за вафлите. Ще имаме скоро празник и ми трябва много. Моля помогнете. С благодарности.
Живка
Адреса ми е: zhivka.visheva@abv.bg

# 75
  • София
  • Мнения: 352
Направих първо рецептата на Тандоори-станаха много хубави!Благодаря   bouquet

# 76
  • Мнения: 407
zhivka, това е една рецепта за вафли.
Надявам се да съм помогнала.

Celebration Waffles

Празнични Вафли

2 големи яйца
2 чаши брашно
1 и 1/3 чаши мляко
1/2 чаша растително олио/мазнина
1 супена лъжица захар
4 чаени лъжици бакпулвер
1/4 чаена лъжичка сол

Загрейте уреда за вафли.
Разбийте двете яйца в голяма купа, добавете и другите съставки, при което разбъркайте до получаването на хомогенна смес.
Излейте 2/3 от сместта в уреда.Печете 5 мин. или докато приключи изпарението.
Отстранете внимателно получената "вафла".
Процедирайте по същия начин и с останалата част от сместа.
Сервирайте вафлите, заляти със сироп,топинг,шоколад или сметана.



# 77
  • В събота
  • Мнения: 201
Ето и моите гофрети, които правя и мъжът ми е луд по тях:
200 гр. брашно разбърквам (с миксер) с 2 с.л. разтопено масло и 1 чаша студена вода. Добавям 1 ч.л. захар и щипка сол. Накрая, точно преди да почна да ги пека, слагам 250 мл. течна сметана, като предварително съм я поразбила да се "сгъстне". Ако сместа е станала по-гъстичка просто добавям малко вода.
И две хитринки, които научих и от опит: гофретите са опечени, когато от гофретника спре да излиза пара. След като се извадят, за да останат хрупкави не се слагат в чиния една върху друга, а върху решетка докато поизстинат. Аз ги слагам върху скарата от микровълновата, но все ще намерите нещо подходящо.

# 78
Аз ги правя с разтопено масло. Рецептата ми даде възрастната ни комшийка американка и беше права жената, че тези които са с мляко стават по-тъмни на цвят и после омекват за разлика  от тези, които са с вода. Ние ги харесваме по-хрупкави затова правя тази рецепта.
 
250 грама масло ( разтопено)
6 яйца ( може и с 5)
300 гр. вода
500 гр брашно
50 гр захар
1 лъжичка канела
1 ванилия

При тази рецепта гофретника не се маже с масло предварително!
[/quote]

Tandoori, тази вечер ще пробваме рецептата ти.Дано се получат,защото при мен проблема с гофретите е,че като ги извадиш от гофретника са хрупкави и топли,но след това омекват и и стават тестени newsm12.Благодаря ти за рецептата   bouquet

# 79
извинявам се за нахлуването в темата Ви. Купих си гофретник за 25лв на Елит. Прочетох тук една рецепта която всички Вие много хвалихте. Хаправих тестото (стана като за палачинки) и го разлях в гофретника и... нищо не стана. Нито се надуха , нито се изпекоха... станаха като подметки... Аз ли греша, гофретника ми ли е боклук... ?? Помогнете моля Ви  newsm78

# 80
  • Мнения: 5 001
извинявам се за нахлуването в темата Ви. Купих си гофретник за 25лв на Елит. Прочетох тук една рецепта която всички Вие много хвалихте. Хаправих тестото (стана като за палачинки) и го разлях в гофретника и... нищо не стана. Нито се надуха , нито се изпекоха... станаха като подметки... Аз ли греша, гофретника ми ли е боклук... ?? Помогнете моля Ви  newsm78
По коя рецепта ги прави? АКо направиш по рецептата на Тандори винаги стават ПЕРФЕКТНИ!

# 81
  • София
  • Мнения: 3 789
Включвам се по темата. Аз не разполагам с уред, специално предназначен за гофрети, но правя малки триъгълни гофретки в тостера. Стават мекички (не съм опитвала тук посочените рецепти) и много вкусни.
Рецептата е от съседна тема, но не си спомням кой я беше публикувал, затова я давам по памет. Дозата е за около 40 триъгълничета.
250 мл прясно мляко
1/2 пак. бакпулвер
1 яйце + 2 белтъка
2 с.л захар
1 щипка сол
1 с.л разтопено масло
брашно, колкото поеме, за да стане тесто с гъстотата на боза.

Разбивам отделно 2-та белтъка с щипка сол. В отделен съд разбърквам до хомогенна смес останалите продукти. Внимателно с леко бъркане добавям разбитите на твърд сняг белтъци.
Във всяко отделение на тостера изсипвам по 1 с.л от сместа. Пекат се между 2 и 4 мин, т.е не се ръководя от светл. индикация на тостера, а аз си го отварям и проверявам. Не стават хрупкави, а мекички, но са много вкусни Peace

# 82
  • Мнения: 7 091
Във всяко отделение на тостера изсипвам по 1 с.л от сместа. Пекат се между 2 и 4 мин, т.е не се ръководя от светл. индикация на тостера, а аз си го отварям и проверявам. Не стават хрупкави, а мекички, но са много вкусни Peace

Мишле, обясни моля те какъв тостер имаш, за да не отиде някой да си излее сместа в обикновен вертикален тостер и да се чуди после как да го извади!
Ако говориш за това:
http://www.antonline.com/images/v18/086279001818.jpg
то не е тостер, а сандвичник.  Peace

Хелпи, коя рецепта си правила? Как точно я приготви, опиши стъпка по стъпка? На каква температура беше гофретника? Добре ли беше загрял? Само първите ли не се опекоха или всичките?

# 83
  • София
  • Мнения: 3 789
Във всяко отделение на тостера изсипвам по 1 с.л от сместа. Пекат се между 2 и 4 мин, т.е не се ръководя от светл. индикация на тостера, а аз си го отварям и проверявам. Не стават хрупкави, а мекички, но са много вкусни Peace

Мишле, обясни моля те какъв тостер имаш, за да не отиде някой да си излее сместа в обикновен вертикален тостер и да се чуди после как да го извади!
Ако говориш за това:
http://www.antonline.com/images/v18/086279001818.jpg
то не е тостер, а сандвичник.  Peace

Еееее, ти сега ме разсмя от сърце!  Mr. GreenJoy С кой акъл ще изсипеш във вертикален тостер Joy Mr. Green
Точно за такъв ти говоря, всеки път стават перфектни! Peace
Предназначението му е за тостер-сандвичи, но стават прекрасни гофретки. Между пресата за гофрети и пресата за тостер- единствената разлика е формата.
Моя позната пък си прави сандвичите в гофретник- стават й на дупчици, но пак са вкуснички Mr. Green

# 84
  • Мнения: 7 091
Еееее, ти сега ме разсмя от сърце!  Mr. GreenJoy С кой акъл ще изсипеш във вертикален тостер Joy Mr. Green
Точно за такъв ти говоря, всеки път стават перфектни! Peace
Предназначението му е за тостер-сандвичи, но стават прекрасни гофретки. Между пресата за гофрети и пресата за тостер- единствената разлика е формата.
Моя позната пък си прави сандвичите в гофретник- стават й на дупчици, но пак са вкуснички Mr. Green

Аз няма да отида да ги излея, не си ме разбрала, само че на 99% от хората като им кажеш тостер мислят този, в който се пъхат филийките вътре. Имали сме какви ли не случаи в този форум, затова уточнявам, за да не отиде някой да си изгори тостера и после да ти се сърди.  Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 3 789
[Аз няма да отида да ги излея, не си ме разбрала, само че на 99% от хората като им кажеш тостер мислят този, в който се пъхат филийките вътре. Имали сме какви ли не случаи в този форум, затова уточнявам, за да не отиде някой да си изгори тостера и после да ти се сърди.  Peace
Не бе, слънце, не визирах теб, просто явно съм се изказала неправилно  Hug
 Етотова са първите гофретки, които правих. Ами какво да ти кажа ........вкуснички са си Mr. Green

# 86
  • Мнения: 7 091
А между другото аз също съм правила в тостер за сандвижи и потвърждавам, че стават! Simple Smile Много добре ти изглеждат гофретите! Simple Smile Ние си купихме гофретник от тези с дупките само за да има къде да си наливам кленовия сироп като се опекат  Laughing

# 87
професионални гофрети
4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1л. прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.

Тестото трябва да се разлива свободно по пресата!
Гарнира се със сладко или комфитюр
Печете в гофретника докато хванат лека кафява коричка.
Направих ето тази рецепта..
Загрях гофретника 30 мин. Сложих тестото да покрие съвсем леко шипчетата и я чаках 30 мин. да се изпече. Тя не се наду нито сантиметър, нито стана златиста... остана си бяло тесто, да, изпечено,но като палачинка..нито хрупкаво нито тищо.. аве като подметка
Хелп

# 88
http://www.elite.bg/db/tosteri/esm2709g.htm
Ето такъв ми е гофретника, а вътре е с плочки за гофрети. Няма регулатор за температура а само светлинен индикатор. ЕФтин е. Благодаря предварително за помощта.

# 89
  • Мнения: 7 091
Helpy, не съм я правила тази рецепта, не мога да ти кажа какво не е наред. Гофретникът си изглежда нормален ми се струва, моя е подобен и си пече нормално.  newsm78

# 90
  • София
  • Мнения: 3 789
Хелпи, аз лично слагам и бакпулвер, от него гофретките стават много пухкави  Peace  А и захарта ми е малко като количество - 1-2 с.л.....
С рецептата, която съм поместила по-долу винаги стават пИрфектни!  Peace

# 91
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Във всяко отделение на тостера изсипвам по 1 с.л от сместа. Пекат се между 2 и 4 мин, т.е не се ръководя от светл. индикация на тостера, а аз си го отварям и проверявам. Не стават хрупкави, а мекички, но са много вкусни Peace
Мишле, обясни моля те какъв тостер имаш, за да не отиде някой да си излее сместа в обикновен вертикален тостер и да се чуди после как да го извади!
Еееее, ти сега ме разсмя от сърце!  Mr. GreenJoy С кой акъл ще изсипеш във вертикален тостер Joy Mr. Green
С акъл без акъл аз съм купувала замразени гофрети, които се пекат точно във вертикалния тостер така че като нищо някой може да ливне тестото там  hahaha

# 92
  • Мнения: 54
Tandoori, направих гофретите по твоята рецепта и станаха СТРАХОТНИ   bouquet

Пробвал ли е някой да слага малки пресни плодчета (или плодове, нарязани на малки парченца) в тестото?  Купувала съм замразени гофрети с боровинки, които само трябваше да се претоплят в тостер, но не се осмелявам аз да ги направя в къщи, защото ми се струва че плодовете ще залепнат на шипчетата на гофретника.  Thinking Ако някой е пробвал, моля да сподели опит Praynig

# 93
Хелпи, спомена, че гофретника ти е Елит. Ако също така е кръгъл и жълт (не се отваря линка при мен)- проблема е в него - само затопля тестото, дори не можех да се опаря. Аз го изхвърлих и си купих друг. Сега отивам да пробвам някоя от рецептите и ще пиша пак ако се наложи да изхвърля и този.

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 21:00 от tiholova

# 94
  • София
  • Мнения: 1 424
изчетох  цялата тема и правих гофретите на тандори. от едната страна станаха като на картинка направо - хрупкави, изпечени равномерно ( след като ги вадих от гофретника, ги слагах на скаричка, за да останат хрупкави). това е отдолу. обаче от горната страна нещо не стават като отдолу. слагам тестото на нивото на долните зъбци, обаче не се подуват много и отгоре са леко смачкани и не са изпечени както отдолу. гофретникът ми е тефал, мисля, че е добър. дайте идея как да ги накарам да се надуят и да станат отгоре като отдолу?  bouquet

# 95
  • Мнения: 7 091
Адена, загрей гофретника и пробвай с ръка ( като внимаваш да не се изгориш разбира се) дали от двете страни пече еднакво. На моя приятелка така отгоре не и печеше. Не е от марката, а просто до късмет ми се струва. Ако пече нормално отгоре и отдолу няма причина да не станат равномерни.  Peace

# 96
  • тук
  • Мнения: 510
Рецептите звучат страхотно, но преди да опитам искам някой да ми каже на максимална степен ли загрявате гофретника? Аз никога до сега не съм приготвяла гофрети, но от седмици ми се яде и се реших днес. Взех на заем от една приятелка, нейният е кръгъл Bosh и има 6 степени. На 6 ли да го държа през цялото време?

# 97
  • Мнения: 1
Здравейте
Купих сандвич тостер с 4 сменяеми приставки за сандвичи, палачинки, гофрети и грил.
Изчетох рецептите за гофрети и си избрах тази на Tandoori.
Tandoori, има ли особеност при смесването на продуктите, защото в някои се цитира отделяне на белтъците, разбиване и последващо добавяне.
Ще бъда много благодарна за всякакви идеи как да ползвам другите приставки, които имам.
Благодаря предварително

# 98
  • Мнения: 2
хм... аз не съм мама, а съм ... гастроном Mr. Green и смятам да пробвам рецептата на tandoori, днес си направих по някаква друга рецепта - тестото стана на бучки(може би защото не разтопих маслото Mr. Green ), но пък гофретите станаха хубави, само дето са меки, като палачинки, утре ще видим дали мога да ги докарам да станат хрупкави Confused но бакпулвера наистина помага - доста бухнаха - от едно яйце и 1 чаша мляко станаха 5 гофрети... ето я и рецептата:
http://bgkulinar.net/recepti.php?id=1500
Давам ви линка, за да е автентично Simple Smile
А относно дозирането мога да кажа, че преди няколко дни си направих набързо и сипах доста тесто.... стана 3-4 см дебела и по средата беше като крем Grinning Определено е важно, вече си извадих поука и слагам малко тесто - то като има бакпулвер бухва и всичко е наред Wink
Впрочем съм с гофретник, марката е ....severin... безизвестна...  ама съм доволен - загрява за 1-2 мин и приготвя тестото за 1-2 мин  Heart Eyes
Та... утре ще кажа от рецептата на tandoori, защото като гледам най-много хора са си я харесали Simple Smile

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 08:16 от martosss

# 99
  • Мнения: 2
Хм, днес направих на нашите - тестото стана като крем, а гофретите - определено по-твърди от предишната рецепта( може би заради водата, която употребих, а не млякото), но все пак не толкова, колкото очаквах, и най вероятно това е защото ги пекох за по 2-3 мин, а трябваше за по-дълго! Mr. Green Мисля за по-нататък да ги държа по-дълго - като че ли сега бяха малко сурови, тоест тестото не беше готово.(явно моята машина не е достатъчно мощна, за да ги опече за един миг).
Този път дозирането обаче беше добре и не успяха да олеят всичко наоколо Sunglasses Ако питате мен и хрупкавите и меките гофрети са вкусни, особено с малко течен шоколад Heart Eyes

След време ще пробвам и тази:
4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1 литър прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.

Впрочем няма да е зле да пишете и колко гофрети излизат, защото днес направих рецептата с половината съставки и станаха 6 гофрети( даже 1 остана) и като я гледам тая рецепта с 1 л мляко и 5-6 чаши брашно .... със сигурност ще я направя наполовина.... в противен случай сигурно ще станат 20 парчета Tired

# 100
Моят съвет е, към сместа добавете малко коняк или бренди.

# 101
Моята рецепта и аз не помня от къде я знам, някой ми я беше дал...

Продукти:
40 гр. кр. масло (разтопено)
750 мл. пр.мляко
1 ванилия (аз слагам 2, защото става по ароматно)
1 бакпулвер
4 яйца
брашно на око
5 л. пудра захар

Първо пресявам брашното, бакпулвера, добавям захарта и бъркам, докато стане като кремче. След което, добавям ванилията, другата част от млякото и още брашно, докато стане като боза. Накрая разбивам белтъците на твърд сняг и ги добавям в сместта. Става порция за 12-13 гофрети, поне на моя гофретник толкова излизат. Simple Smile Пека ги до златисто, вкъщи ги обичат хрупкави като вафли, мажем си ги с шоколад и ги заливаме с кленов сироп.

# 102
  • Мнения: 161
Днес направих гофретките по рецептата на Charminq . Станаха великолепни, хрупкави и страшно вкусни.   bouquet Благодаря за чудесната рецепта!

ПС: Нямах прясно мляко и в литър вода сложих 15 пълни мерителни лъжички от сухото мляко на малкия...  Blush

# 103
  • Мнения: 113
За една доза :

4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1 литър прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.
Току що направих гофрети по тази рецепта, но половин доза. Получиха се 8 броя. Само че не станаха хрупкави, а и леко сурови по средата, може би защото ги правих в пресата с приставката за гофрети. Чувала съм, че е по-добре да е отделен уред, но и така се получават.

# 104
  • София
  • Мнения: 586
Аз отскоро имам гофретник и засега съм най-доволна от тази рецепта
Белгийски гофрети
===============
2 яйца
450 мл прясно мляко
1 с.л. захар
1 бакпулвер
2 ч.ч. (едната ч. е 250 мл) брашно
125 мл разстопено масло
Само че доста бързо омекват и затова трябва да се ядат веднага след изваждането Mr. Green
Рецептите без бакпулвер при мен поне нещо не стават сполучливи Tired

# 105
Пробвах рецептата на Tandoori и наистина станахa хрупкави, но на вкус не можеха да се мерят с моите, които са с прясно мляко. Просто вкусът и ароматът им е по-богат ако са с мляко. Ето и моята рецепта, записана е от Звездев:  
     2 яйца
     2 ч.ч. брашно
     1 1/2 ч.ч. прясно мляко
     60гр. разтопено масло
     2 ч. л бакпулвер
     1 с. л. захар
     1/2 ч.л. сол
Жълтъците и млякото се разбиват с миксера, прибавя се маслото, брашното, солта, захарта и бакпулвера. Накрая и разбитите на сняг белтъци.
Винаги правя двойна доза, защото е прекалено малко за едно семейство. Дано ви хареса Simple Smile

# 106
  • Мнения: 970
Пробвах рецептата на Tandoori и наистина станахa хрупкави, но на вкус не можеха да се мерят с моите, които са с прясно мляко. Просто вкусът и ароматът им е по-богат ако са с мляко. Ето и моята рецепта, записана е от Звездев: 
     2 яйца
     2 ч.ч. брашно
     1 1/2 ч.ч. прясно мляко
     60гр. разтопено масло
     2 ч. л бакпулвер
     1 с. л. захар
     1/2 ч.л. сол
Жълтъците и млякото се разбиват с миксера, прибавя се маслото, брашното, солта, захарта и бакпулвера. Накрая и разбитите на сняг белтъци.
Винаги правя двойна доза, защото е прекалено малко за едно семейство. Дано ви хареса Simple Smile


Пробвах твоите гофрети-добри са  Peace

Ето и моята рецепта:

4 яйца
2 ч.л.сол
1 кофичка кисело мляко
10-12 с.л. олио
2 ч.л. хлебна сода
Брашно колкото да стане на рядка каша/боза/

Вкуса е страхотен,намазвам ги с мед,сладко,сирене,шоколад Peace
Да Ви е вкусно!

# 107
  • Мнения: 1 777
Аз правя гофрети по тази рецепта.Много хрупкави стават.Имам я от книжката на гофретника.

Гофрети

2ч.ч. брашно
1ч.л.сол
1с.л.бакпулвер
4с.л.захар
2яйца
1 1/2ч.ч.прясно мляко
100гр.масло стайна темпетатура
1ч.л.течна ванилия

В купа смесваме сухите продукти.В друга купа смесваме мокрите.
След това ги изсипваме към сухите и разбъркваме.

# 108
никога до сега не съм правила гофрети и се чудех дали ще станат в http://bizzlink.com.au/eBay/Images/Primus_Sandwich_Maker_02.jpg  това ?
да пробвам ли или да си купувам гофретник ?
благодаря ви предварително : )

# 109
  • тук
  • Мнения: 510
Александра, никога не съм и опитвала, но отговорът ми е: по-скоро НЕ
Силата на изпичане мисля е доста различна освен визуалната разлика.

# 110
  • Мнения: 42
смятам да взема от ''зора'' на краун.  ще пробвам на Тандори рецептата.
спомням си деведесете години какъв бум беше ,това  да закусваш в голямото междучасие говрети. Laughing

# 111
  • Мнения: 42
днес си взех на ''сапир''. станаха прекрасни.

# 112
  • Мнения: 262
Изчетох темата очаквайки заедно с рецептите и препоръките ви да видя и снимчици но нъъц  Laughing
никой ли не е правил и снимал  Rolling Eyes
много ми харесват но никога не съм правила та ще ше да ми е интерсно да видя и снимчица (освен от нета)  Laughing

# 113
  • Мнения: 262
Има ГОТОВА суха смес за гофрети.Само се добавя вода и  се пече.Но внимавайте на коя  фирма ще изберете.Знам един телефон от който можете да си поръчате  качествена смес на  мн .добра  цена и ще ви я доставят на място - тел.0898 63 20 37.
Grinning

# 114
  • Мнения: 503
Опита ми в правенето на гофрети показва,че най сполучливи стават ,когато отделно се разбият жълтъците и белтъците.Малко по връткаво е, но това е положението. Wink

# 115
  • Мнения: 42
http://bgkulinar.net/recepti.php?id=1500
smqtam da probwam tezi.
 накой да има опит с набухвател при гофретите

# 116
  • Мнения: 42
ето какво се получи Simple Smile

# 117
  • Мнения: 503
Меги ,много хубави са станали гофретите.   bouquetНашия гофретник е със същата форма ,правим ги по рецепта от книжката към уреда.В началото са твърдички отгоре ,но много бързо омекват .И при теб ли е така?Наистина май трябва да се консумират горещи/У нас задължително с течен шоколад,друго не се признава/. Peace Grinning

# 118
  • Мнения: 42
ами тези са ми от втория опит,в предвид че вчера се сдобих с гофретника.
 наистина докато ги опекох всички и те станаха по-меки. вчерашните стоят точно като ''гофри-вафли'',а тези са по-скоро от детският ми спомен.получиха се много вкусни. самоче  у нас само аз ям със сладко,а детето и мъжът ми със сирене единствено.
 та затова до сега само палачинки,но се изкуших от тук да си купя и гофретника.кой какъв вкус има.
 при мен нямаше рецепта в кутията,но пък ми каза продавачката че, ще ми даде рецепта за вафли. нещо подобно на велигденските сладки. тя правила за децата когато били малки. когато взема рецептата  ще е пусна.

Последна редакция: пт, 27 ное 2009, 20:11 от MEGGI 76

# 119
  • Марс
  • Мнения: 439
Кажете хубав гофретник, нещо не съм спец по тая част Rolling Eyes

# 120
  • Мнения: 19
Чарминг, може ли с разтопено масло вместо маргарин?

Аз ги правя с разтопено масло. Рецептата ми даде възрастната ни комшийка американка и беше права жената, че тези които са с мляко стават по-тъмни на цвят и после омекват за разлика  от тези, които са с вода. Ние ги харесваме по-хрупкави затова правя тази рецепта.
 
250 грама масло ( разтопено)
6 яйца ( може и с 5)
300 гр. вода
500 гр брашно
50 гр захар
1 лъжичка канела
1 ванилия

При тази рецепта гофретника не се маже с масло предварително!

Невероятна рецепта!!!  smile3501
Пробвах я и съм много доволна!

# 121
  • Марс
  • Мнения: 439
Хайде бе момичета, дайте съвет за гофретник, не искам да ми изгори на второто пускане, а пък и не ми се дават 150 лева, трябва ми нещо изпробвано Hug

# 122
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Хайде бе момичета, дайте съвет за гофретник, не искам да ми изгори на второто пускане, а пък и не ми се дават 150 лева, трябва ми нещо изпробвано Hug
Аз Тефал си взех, комбиниран със скара и сандвичарник. 139 лв.
Мие се в миялната- всички части, включително пластмасата.
Чу- де-сен е!!

# 123
  • Марс
  • Мнения: 439
tais, кое е това чудо, линк към него ще можеш ли да ми дадеш? Hug

# 124
  • Мнения: 120
айй супер тема
Ще се разровя и трябва да се сдобия скоро с гофретник.
Екстра!  Peace

# 125
  • Марс
  • Мнения: 439
Айде бе народе, кажете марка гофретник, просветлете нас незнаещите Mr. Green

# 126
  • Мнения: 122
Айде бе народе, кажете марка гофретник, просветлете нас незнаещите Mr. Green

ето погледни тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=447324.0

Аз лично бих ти препоръчала Сингер - в темата има снимки. Цената му е 69 лв в момента в Технополис.

# 127
# 128
  • Мнения: 19 302
Днес за първи път правих гофрети и ползвах рецептата на Тандори, която хвалите. Не знам аз ли обърках нещо, но не станаха хубави или може би така са по принцип. Тестото стана много гъсто. Направих половин доза точо по рецептата и като видях колко степани станаха първите гофрети (твърди са като камък и не стават за ядене), сложих още едно яйце и малко бакпулвер. Така станаха по-хубави и по-пухкави отвътре, но не са хрупкави и сладки. Нямат почти никакъв вкус. На последните сложих малко повечко захар и са по-добре.

# 129
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз правя по тези рецепта на Блонди, първата.

стават страхотни, дори и след 2 дена са също толкова вкусни.

вече не правя с бакпулвер Naughty

# 130
  • Мнения: 19 302
Много трудоемка ми се струва на Блонди с маята. Мен ми се искаше да експериментирам нещо за закуска на детето, тоест макс 1-2 гофрети. Мислех да пробвам после с някаква част пълнозърнестто брашно и някакъв заместител на захарта, но май няма голям шанс да стават за ядене. Може би аз се водя твърде много по тези, които продават тука в магазина. Мъжът ми ги препича на тостера за мъничко и стават много дъхави и детето ги харесва. Но не ми се иска да й давам от тях, че кой знае какви боклуци има вътре. А моите хич не приличат на тях. Иначе на външен вид ги докарах много хубави.

# 131
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Солей, не са трудоемки.

намали дозата на половина или на 1/4, сложи по-малко брашно. замени като искаш една част с динкел или с пълнозърнесто.
аз слагам около 30 гр. масло  Peace
захарта също я намалявам... после си ги ям с мед.

стават същите като в магазина, в едни и същи магазини ходим  Mr. Green

# 132
  • Мнения: 19 302
Зариби ме Mr. Green Ще пробвам след няколко дни и ще докладвам Sunglasses

# 133
  • Мнения: 34
Аз съм с гофретник на Елит, позлван е 3-4 пъти, защото гофретите ми не ми ставаха, сега ще пробвам 2-3 рецепти, ако не не мога да ги направя, айде или подарък ще го направя на някой роднина или ще пусна за продажба, купен е преди 2 години, но е позлван малко, защото все не ставаха или много тестени или много редки, днес ще видя какви ще ги свърша и пак ще ви пиша Simple Smile

# 134
  • София
  • Мнения: 122
Днес, по случай празника, си спретнахме едни сърцевидни гофретки по рецептата на Tandoori. Наистина тестото ми се видя гъстичко, но реших да го пробвам  Mr. Green станаха супер!!! Хрускави и вкусни  newsm44 Преди съм пробвала различни рецепти, но всеки път ставаха глетави отвътре. По тази рецепта са перфектни, даже когатоизстинаха си останаха хрупкави. Благодаря Tandoori  bouquet

# 135
  • Мнения: 7 091
Радвам се, че са ви харесали, Мечо пух! Simple Smile

# 136
  • Мнения: 1 986
Днес направих гофрети по рецептата на Заведев, която MiroG  е написал преди 2-3 страници. Станаха много вкусни и хубави. Това ми е първи опит за гофрети и ги правих с един гогретник за 13 лева, купуван на промоция от Карфур. От дозата се получиха 8-9 двойни гофретки. Гофретника е с 2 гнезда. Изпичането на 1 двойна гофрета отне по 8-10 минути.

# 137
# 138
  • Мнения: 53
Днеска видях темата и реших даже да направя за вечеря на малкият и на мъжа ми малко глезотийки и им направих гофретки, любимия ми гофретник пак не ме предаде Simple Smile  Ето вижте какви станаха Simple Smile




# 139
  • Мнения: 1 777
Днеска видях темата и реших даже да направя за вечеря на малкият и на мъжа ми малко глезотийки и им направих гофретки, любимия ми гофретник пак не ме предаде Simple Smile  Ето вижте какви станаха Simple Smile



 

Кет73 ,ами снимай твоите и ги покажи.То много е лесно да покажеш две крадени снимки и да ги представяш за свои.

http://www.inherkitchen.com/2010/10/17/basic-traditionalhomemade-waffles-recipe/

http://beverly.livejournal.com/832937.html

Последна редакция: вт, 26 апр 2011, 01:42 от Pety

# 140
# 141
  • Мнения: 8 808
Записвам се в тази тема. Гофретника ми седи от 2 години неизползван, защото не ми се получаваха гофретите по никоя рецепта. Ще пробвам от дадените тук, но се чудя - сина ми иска като гофретите, които се пекат и продават на място на улицата. Е, не мога да си представя, че слагат по 5-6 яйца, къде ще им излезе сметката? newsm78 Нещо не ми се връзва, мисля, че гофретите, които си купуваме-белички, крупкави се правят по евтина рецепта, за да печелят от тях. А точно тях сме си "харесали", но не знаем рецептата... Rolling Eyes ooooh! Tired Някой знае ли за тях?  chef

# 142
  • Мнения: 1 986
Пробвах рецептата на Tandoori и наистина станахa хрупкави, но на вкус не можеха да се мерят с моите, които са с прясно мляко. Просто вкусът и ароматът им е по-богат ако са с мляко. Ето и моята рецепта, записана е от Звездев:  
     2 яйца
     2 ч.ч. брашно
     1 1/2 ч.ч. прясно мляко
     60гр. разтопено масло
     2 ч. л бакпулвер
     1 с. л. захар
     1/2 ч.л. сол
Жълтъците и млякото се разбиват с миксера, прибавя се маслото, брашното, солта, захарта и бакпулвера. Накрая и разбитите на сняг белтъци.
Винаги правя двойна доза, защото е прекалено малко за едно семейство. Дано ви хареса Simple Smile

Тази рецепта, от която съм доволна не е много скъпа. Яйцата са само 2.  Тестото става доста гъсто и се слага с голяма лъжица, като може и леко да се разнесе с нея.След като прелее първата ти гофрета, ще уточниш количеството , което да слагаш в гофретника.

# 143
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Записвам се в тази тема. Гофретника ми седи от 2 години неизползван, защото не ми се получаваха гофретите по никоя рецепта. Ще пробвам от дадените тук, но се чудя - сина ми иска като гофретите, които се пекат и продават на място на улицата. Е, не мога да си представя, че слагат по 5-6 яйца, къде ще им излезе сметката? newsm78 Нещо не ми се връзва, мисля, че гофретите, които си купуваме-белички, крупкави се правят по евтина рецепта, за да печелят от тях. А точно тях сме си "харесали", но не знаем рецептата... Rolling Eyes ooooh! Tired Някой знае ли за тях?  chef
А оставяш ли ги да се охладят върху решетка?
На мен рецептата на Тандури ми хареса. Доста са продуктите, но и количеството гофрети никак не е малко. У дома, за закуска на 4-ма правя 1/2 доза.

# 144
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
ket 73 би ли дала рецептата на гофретите ти ???????
заинтригува ме  Mr. Green

# 145
  • Мнения: 249
Здравейте, прочетох цялата темичка и съм много благодарна че сте я направили. Ще опитам да направя някоя рецепта, дано ми се получи че ще ми е за първи път.
Едно само не видях, някъде да сте написали на каква степен да се пекат гофретите? Моят гофретник е с точки 7 на брой но не знам на каква температура отговарят. Ако някой може да ми отговори на каква стапен да ги пека, ще съм много благодарна. Приятен ден  bouquet

# 146
  • Варна
  • Мнения: 283
моя е с 6 степени и аз ги пека на 4та.  chef стават златисти и леко хрупкави - в никакъв случай твърди... ето ги:

# 147
  • Мнения: 249
моя е с 6 степени и аз ги пека на 4та.  chef стават златисти и леко хрупкави - в никакъв случай твърди... ето ги:
Много благодаря за отговора, надявам се някой с 7 степенов да пише, че нямам ни най-малка идея на коя трябва да го ползам. А не ми се иска да изгорят или да останат недоизпечени.  bouquet

Последна редакция: нд, 19 юни 2011, 19:42 от kori_1

# 148
  • Мнения: 42

това е моя.  пека на последна степен.получават се гофретите.



 няма  ''зъб'' за защипване на двете полочи(като при тостерите). и така имам случаи когато  откъм цепнатината която се получава по време на печенето,когато започват да бухват, остават недопечени,и не набухнали???-явно се охлажда сместа там и ????- и притискам леко капака. нямам на идея защо се получва така,дали от  силна температура,тесто,уред,

всъщност вашите какви са? смятам че не само добрата рецепта прави хубавите гофрети, май и гофретника е от значение. споделете, и дали двете плочи имат  здраво ''защипване''. аз смятам да сменям моя...като гледам  получените гофрети при някои дами  Simple Smile ммммм, маился дори че тези  с квадратна форма,не с детелина да  бъде.

# 149
  • Мнения: 249
Чарминг, може ли с разтопено масло вместо маргарин?

Аз ги правя с разтопено масло. Рецептата ми даде възрастната ни комшийка американка и беше права жената, че тези които са с мляко стават по-тъмни на цвят и после омекват за разлика  от тези, които са с вода. Ние ги харесваме по-хрупкави затова правя тази рецепта.
 
250 грама масло ( разтопено)
6 яйца ( може и с 5)
300 гр. вода
500 гр брашно
50 гр захар
1 лъжичка канела
1 ванилия

При тази рецепта гофретника не се маже с масло предварително!
Здравейте, отново моите гофрети са като тези, но направих половин доза, които станаха 5 бр. гофрети. Много са хрупкави, което ме радва. Много благодаря за рецептата.
Това е моя вариант:
125гр разтопено маслко(задължително е да се разтопи)
3 яйца(като разделяте белтърците от жълтъците и разбиравте с миксера отделно белтъците докато станат на пяна, добавяте ги последно, към разбърканата вече останала смес)
150 гр вода
250 гр брашно
25 гр захар
1/2 лъжичка канела
1/2 ванилия
Гофретника не се маже предварително, просто изсипвате сместта и разстилате по гофретника равномерно, след това затваряте горната му част и чакате.
Успех Simple Smile

 Мисля, че не са подходящи за хора които не обичат канела, лично на нас ни харесаха и са идеални с разтопен шоколад, мед и ягодово сладко(сладко от череши или такова което би ви допаднало). опитах да ги ям с нещо солено, но не се получи заради канелата, така че ако правите солени или такива които да можете да хапнете и със сладко и с нещо солено, трябва да махнете канелата Wink
Лично аз препоръчвам, за да не се чудите коя рецепта ви допада просто опитайте от всички по половин доза, за да прецените коя е вашата рецепта. Лично аз, мисля да направя точно това и след това ще пиша опита си с вас. Гофретника ми изпича без проблем и от двете страни, на най-високата степен която при мен е 7.
Желая Успех на всички дами, които правят вкусни гофретки и не само Wink



Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 19:25 от kori_1

# 150
  • Мнения: 6 442
Повдигам темата, но мисля, че ще е полезна.
Тандори, направих гофретите по рецептата на съседката от 3 страница. Беше ми първи опит и според моя и на семейството вкус станаха страхотни   bouquet Благодарим!
По-късно ще добавя и снимка Simple Smile

# 151
  • Мнения: 19
Една от любимите ми теми. Използвам рецептата на Тандори от години и винаги се получава страхотен резултат.

# 152
  • Мнения: 0
Здравейте!

Тандори, не видях набухвател, слага ли се? Задължително ще опитам рецептата!

# 153
  • Мнения: 19
Отговарям ти вместо нея - не, няма набухвател в рецептата. Всъщност за какво ще ти е - нямаш тесто, което да бухва при печене, а такова, което се изпича във формата на гофретника и трябва да се изпече с дебелината, която се определя според неговия модел.

# 154
  • Мнения: 2
търся рецепти за нектари, моля помогнете

# 155
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
търся рецепти за нектари, моля помогнете
На точното място си  ooooh!

# 156
  • Добрич
  • Мнения: 795
Повдигам стара тема,извинявам се  Simple Smile

Искам да попитам,колко време отнема изпичането на 1 гофрета? Според вас удачно ли е да се купи гофретник от продавалника? Никога не съм яла гофрети,а ми се иска да си взема гофретник.

# 157
  • Мнения: 1 986
Моят гофретник струваше 15 лева от една промоция в Карфур. Не съм фен на пазаруването на употребявани електроуреди.

# 158
  • Добрич
  • Мнения: 795
Мерси за отговора,аз се отказах да купувам.

# 159
  • Мнения: 1
И аз благодаря за рецептата на Тандори - в този момент се наслаждаваме на страхотна съботна закуска;)Simple SmileSimple Smile Grinning Grinning Grinning

# 160
  • Мнения: 2
Благодаря на всички за рецептите, които показвате.

# 161
  • България-Варна
  • Мнения: 72
Днес се сдобих с гофретник и утре ще правя гофрети за закуска.  chef

# 162
  • Мнения: 727
Правя план да си купя  гофретник . Записвам се да прочета някои изпитани рецепти

# 163
  • Мнения: 69
ЗА МНОГО ГОДИНИ !!!   bouquet Да поразбутам малко темата. Купих си гофретник "Клатроник" за две правоъгълни гофрети, с плавно регулиране на температурата( от "мини" към "макси"). Искам да ви попитам,когато махнете готовите и преди да сложите сместа за новите гофрети оставяте ли уреда да загрее отново напълно (да изключи зелената светлина) или я слагате веднага?

# 164
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Никога не съм се замисляла за това....т.е. не, не оставям да светне зелената лампичка. Вадя гофретета и наливам от сместта веднага след това и затварям. Поне аз така процедирам, моят гофретник е от Лидъл, много, много съм довална  Peace

# 165
  • Мнения: 69
Дани, благодаря за бързия отговор.  bouquet Но аз не можах да дочакам отговор и ги направих снощи по рецептата на Тандури( половин доза). Станаха страхотни !!!!!! Не съм чакала да загрява напълно отново. Вадя и слагам новите. Така както бях вечеряла,така изядох три с шоколад и една със сладко. Joy След това сумати време ме боля корема.  hahaha Ама то "Гъз глава затрива",че и аз снощи. С една дума, пак ще се правят!

# 166
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
 Joy Joy Joy И аз съм така с гофретите...обожавам ги и независимо колко съм яла перди това, никога не спирам с една, но ние ги ядем с шоколад, и разбита млечна сметана, от малките кутийки от Лидъл....стават разкошотия Heart Eyes

# 167
  • Мнения: 19
Аз вече редовно правя гофрети по тази рецепта https://www.bonapeti.bg/recepti/Vafli-ot-Liezh/. Стават страхотни - хрупкави и много вкусни.

# 168
  • София
  • Мнения: 4 397
Имам проблем с гофретите, пробвах няколко рецепти от темата тези на Тандори + още две, една от който е в началото с много мляко и брашно голяма доза се получава. Правя ги , но от вътре не се изпичат сурови са . Тестото по рецептите идва по гъсто като за кекс, но на едната рецепта пише , че трябва да се разлива свободно, тук ми идва и объркването колко да е гъсто тестото. И защо ми от вън се изпичат , а вътрре са сурови, полудях , децата само се облизат и нищо не става идва ми да хвърля гофретника.

# 169
  • Мнения: 19
Да, трябва да е по-гъсто от това за кекс. Не се притесняват, че са меки след изпичане - стават твърди като изстинат.

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Ще пробвам гофретите по рецептата на Тандури, защото и ние ги харесваме хрупкави.
Имам въпрос- мога ли да замеся тестото от вечерта и на сутринта да ги изпека?

# 171
  • Мнения: 7
Знам, че има доста рецепри за гофрети, но тази е професионална и я взех с много зор. Наистина станаха като вафли, а не като недопечени палачинки.

За една доза :

4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1 литър прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.


Тестото трябва да се разлива свободно по пресата!
Гарнира се със сладко или комфитюр
Печете в гофретника докато хванат лека кафява коричка.

Изпробвани са, станаха култови! Благодаря за рецептата!

# 172
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
kimbolina , за да имаш такъв проблем, според мен е от температурата на гофретника  Thinking Моят е Лидълски, със степени от 1 до 5, обикновено го нагласям на 4 степен и стават много добре. Не са сурови отвътре, а отвън са със златиста коричка. Другият проблем за да не станат е тестото....виж сега, не баш да стане като кексово, мааалко по рядко от кексово. Най-добре е да пробваш. Намали температурата на гофретника, сложи от сместта, изпечи. Виж дали пак е сурова, ако да, разреди много малко сместта и пак опитай. Няма вариант да не станат. Или от температурата на самия гофретник или от гъста смес. Няма от какво друго да е. Аз лично съм правила и гофрети с палачинково тесто. Стават си идеални. Както съм писала по-нагоре, тесто само с мляко, стават меки гофрети, тесто само с вода стават много твърди гофрети. За мен идеалният вариант е половината количество от течността мляко, половината вода. Стават нито меки, нито твърди. За нас са идеални.  Heart Eyes
portokalche Да, може, дори ще станат по-добри. както и за палачинките, така и за гофретите е хубаво тестото да се остави да отлежи поне 1 час.  Wink

# 173
  • Бургас
  • Мнения: 384
Да ви дам и моя вариант на гофрети. За 10 броя:
125 гр  масло /може и 100/
3 яйца
250 гр брашно за пица
100 мл газирана вода
100 мл пр. мляко - моето беше нискомаслено
1-2 с.л. кафява захар
1 ч.л. сол
5 гр. бакпулвер на д-р Йоткер /половин пакетче/
Гофетник от Лидл - 4 или 5 степен
Разтопих маслото на водна баня. Смесих сухите съставки, като брашното пресях. Яйцата разбих на ръка. Към тях прибавих водата и пр. мляко. Разтопеното масло прибавих към брашното. А после добавих яйчената смес. Хубаво се разбърква, за да не станат бучици. Тестото си е средно гъсто, като за кекс.
Самият гофретник го намаслих със зехтин за готвене. И сипах с черпаче за сос в средата на гофретника. Малко помогнах на сместта да се разлее по повърхността и затворих. Пекох, докато спре да излиза пара - или около 3-4 мин. Слагам върху скара да изстине. Стават хрупкави и крехки.

# 174
  • София
  • Мнения: 4 397
Така забравила съм темата , но Гофретника ми излетя за кофата за боклук  Mr. Green в него е бил проблема Simple Smile
danidji Точно този Лидълският , измъчих се да слагам на различна температура да сгъстя или разредя тестото, накрая , се чух с една приятелка която има гофретник да я питам и нея и се нервирах и запалих колата ходих взех нейният и си ги направих от първи път , така нашият гофтеник се оказа , че явно е дал фира и замина за боклука сега съм в издирване на нов.

# 175
  • Мнения: 14
Здравейте, винаги съм била на мнение, че ако вземеш 2 реда от едната рецепта и 2 от другата ще се получи страхотно  Laughing Бях прочела някъде, че ако искате хубави гофрети - БЕЗ МЛЯКО, а от другаде, че се отделят белтъци от жълтъци,
ето рецептата, аз  лично направих само половин доза да пробвам.. и станаха чудесни:
250 гр разтопено масло,
6 яйца,
300гр вода
500гр брашно
1-2 ванилии

отделяте белтъците от жълтъци и по отделно се разбиват:
жълтъци + брашно + захар + вода + масло,
и към всичко това --- белтъците на сняг + ванилия

Наистина стават много хрупкави, а не като ... както бях видяла в един коментар - недоопечени палачинки  Grinning

# 176
  • у дома
  • Мнения: 7 142
Да ви дам и моя вариант на гофрети. За 10 броя:
Скрит текст:
125 гр  масло /може и 100/
3 яйца
250 гр брашно за пица
100 мл газирана вода
100 мл пр. мляко - моето беше нискомаслено
1-2 с.л. кафява захар
1 ч.л. сол
5 гр. бакпулвер на д-р Йоткер /половин пакетче/
Гофетник от Лидл - 4 или 5 степен
Разтопих маслото на водна баня. Смесих сухите съставки, като брашното пресях. Яйцата разбих на ръка. Към тях прибавих водата и пр. мляко. Разтопеното масло прибавих към брашното. А после добавих яйчената смес. Хубаво се разбърква, за да не станат бучици. Тестото си е средно гъсто, като за кекс.
Самият гофретник го намаслих със зехтин за готвене. И сипах с черпаче за сос в средата на гофретника. Малко помогнах на сместта да се разлее по повърхността и затворих. Пекох, докато спре да излиза пара - или около 3-4 мин. Слагам върху скара да изстине. Стават хрупкави и крехки.
Това го бъркаш на ръка,а не с миксер или не съм разбрала  newsm78

# 177
  • Мнения: 373
Моите гофрети пък останаха на дупки! Налях сместа до края на зъбчето, като почна да се пече, излезе от гофретника и въпреки това остана на дупки.

# 178
  • Мнения: 727
Моите гофрети пък останаха на дупки! Налях сместа до края на зъбчето, като почна да се пече, излезе от гофретника и въпреки това остана на дупки.

да не е дошъл много набухвателя

# 179
  • БУРГАС
  • Мнения: 41
Здравейте!Вече съм горд собственик на гофретник.Иииии до там.За сега съм правила само 1 път по рецептата на Ив.Звездев.Сложих оли мвесто масло и бакпулвер.Гофретника има степени на изпичане от 1 до 5.Пробвах различните температури.Изсипвам на загрял гофретник.Не чакам да изстине за следващата гофрета.Не знам дали това не е грешка или е от олиото,защото вътре гофретите са степани,глетави,сбити.Надявам се ме разбрахте.Ще пробвам и с друга рецепта.

# 180
  • Мнения: 1
Знам, че има доста рецепри за гофрети, но тази е професионална и я взех с много зор. Наистина станаха като вафли, а не като недопечени палачинки.

За една доза :

4 яйца
100гр. захар
1с.л. разтопен маграрин (подчертах го защото е много важно)
1 прахче ванилия
1 литър прясно мляко
1 щипка сол
брашно - на око (ориентировъчно - около 5-6 чаени чаши), като брашното го пресявам.


Тестото трябва да се разлива свободно по пресата!
Гарнира се със сладко или комфитюр
Печете в гофретника докато хванат лека кафява коричка.

Тези ги правихме вече  няколко пъти вкъщи и стават супер. Препоръчвам ги, да се има предвид, че дозата е за доста гофрети.

Изпробвани са, станаха култови! Благодаря за рецептата!

# 181
  • Мнения: 3 794
Още един глас за рецептата на Тандори!
Количеството е голямо - за поне 8 на моят гофретник, който е 5-ца сърчица.

# 182
  • Мнения: 4
Здравейте да кажа и аз Изпробвах почти всички рецепти писани от мамите но не станаха желаното от мен резултат Закупих си гофретник от Лидл имам и уред за понички от там та имам една рецепта която открих супер лесна не изисква мн продукти и резултатите винаги са супер вкусни
2 яйца
1кофичка кис мляко  няма значение от % аз зима 2 %
1 чаена лъжичка сода
1/2чаена чаша олио
1/2чаена чаша захар
2 чаени чаши брашно
Щипка сол
Ванилия аз слагам 2 пакетчета
Содата се смесва с кисело мляко да кипне .Всичко се омесва заедно . Става едно гъсто тесто .Пробвах я за гофретника станаха супер .Там на гнездо слагам по 2 лъжици а за поничките по 1 колкото да запълни гнездото
Може да прибавите какао за кафяви или сладко или топчета шоколад ,стафиди,корички портокал от този на купчета ,каквото решите
От 1 доза стават 50 бр понички
Или 16 гофрети

# 183
  • Мнения: 10
Здравейте да кажа и аз Изпробвах почти всички рецепти писани от мамите но не станаха желаното от мен резултат Закупих си гофретник от Лидл имам и уред за понички от там та имам една рецепта която открих супер лесна не изисква мн продукти и резултатите винаги са супер вкусни
2 яйца
1кофичка кис мляко  няма значение от % аз зима 2 %
1 чаена лъжичка сода
1/2чаена чаша олио
1/2чаена чаша захар
2 чаени чаши брашно
Щипка сол
Ванилия аз слагам 2 пакетчета
Содата се смесва с кисело мляко да кипне .Всичко се омесва заедно . Става едно гъсто тесто .Пробвах я за гофретника станаха супер .Там на гнездо слагам по 2 лъжици а за поничките по 1 колкото да запълни гнездото
Може да прибавите какао за кафяви или сладко или топчета шоколад ,стафиди,корички портокал от този на купчета ,каквото решите
От 1 доза стават 50 бр понички
Или 16 гофрети

Моника, гледам ги и аз тези уреди, които пекат понички. Искам да попитам, какъв е диаметърът на поничките? Не са ли много малки, на мен ми се иска да стават с размера на донъти, но мисля, че в този уред се изпичат доста по-малки?

# 184
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Лидълската рецепта ще я пробвам и аз. Количеството ми се вижда голямо, ще го намаля малко.

Общи условия

Активация на акаунт