Game of thrones тема 17 - The night is dark and full of terrors

  • 41 127
  • 742
  •   1
Отговори
# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Записвам се с диалога от кастинговото видео на червената жрица. (Съвсем в тон с темата) Диалога е с Варис и Тирион.

Скрит текст:
Varys: You stand in the presence of Kinvara, high priestess of the Red Temple of Volantis, the flame truth, the light of wisdom, the first servant of the Lord of the Light. Welcome to Mereen. That's about the extend of my valyrian. Do you mind if we continue in common?
Kinvara: ....
Tyrion: Thank you for traveling all this way, I know from personal experience how uncomfortable the journey can be. The truth is - we need you help. Our hope is that we can persuade you to..to..
K: To convince the meereeneese that city's conqueror is the people's saviour?
T: We prefer "liberator" to "conqueror".
K: You don't have to persuade me of anything. I came to help. Daenerys Stormborn is the one who was promised. From the fire she was reborn to remake the world.
T: Yes.
K: She freed the slaves from their chains and crucified the masters for their sins.
T: She did indeed.
K: Her dragons are fire made flesh, a gift from the Lord of Light. But you've had all this, haven't you? On the Long Bridge of Volantis. The dragons purify non-believers by their thousands burning their sins and flesh away.
K: You and your queen to be worshipped and obeyed and while she's gone you want her advisors to be worshipped and obeyed?
T: /неразбираемо/
K: I will send my most eloquent priests, then we spread the word. Daenerys has been sent to lead the people against the darkness for this war and the great will yet to come.
V: That souns excellent. A man named Stannis Baratheon was appointed as the chosen one by one of your priestesses he too had a glorious destiny. He attacked King's Landing and was defeated by the man standing beside me. Last I heard, he's been defeated again. This time at Winterfell and this time for good. We are grateful for any support you can provide the queen during this trying time. I suppose it's hard for a fanatic to admit a mistake. Isn't that the whole point to be a fanatic? You're always right. Everything is the Lord's will.
K: Everything is the Lord's will. Men and women make mistakes. Even honest servants of the Lord.
V: And you, an honest servant of the Lord? Why should I trust you any more to know than the priestess who consorts Stannis?
T: My friend has a healthy skepticism of religion, but we're all loyal supporters of the Queen.
K: Everyone is what they are and where they are for a reason. Terrible things happen for a reason. Take what happened to you when you were a child. If not for the mutilation for the second-rate sorcerer you would not be here helping the Lord's chosen bringing light into this world. Knowledge has made you very powerful but there is still so much you don't know. Do you remember what you heard the night the sorcerer tossed your parts into the flames? Should I tell you what the voice said? Should I tell you the name of the one who spoke and where it lives? ( We serve the same queen. If you are a true friend you have nothing to fear from me.

Мерси за темата!
Бумър какво те е ударило на религия? Laughing Много християнска ми изглежда рисунката на Седемте.. Confused

# 2
  • Мнения: 9 144
Точно това е търсеният паралел от Чичо, според мен, може и да избираме или хора или Вяра  Twisted Evil
Тръпна да видя и двамата идиоти какво ще ни кажат по въпроса

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Благодаря за темата!
Македонците ще се пръснат по шевовете от кеф ако снимат там  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 10 012
Бумър, мерси за темата!  bouquet
Много красиво оформена.

Запис с няпомяне, че в сериала ни казаха в прав текст, че Рикон е в Последно огнище. Бран го прати там с Оша преди да се разделят.

Религията на седемте няма допирни точки с християнството, освен че богът е един с няколко аспекта. Тук приликите приключват.

# 5
# 6
  • Мнения: 31 695
Мерси за темата и запис   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 4 899
Благодаря за новата тема, Бумър   bouquet Hug
Много ми хареса клипчето за религиите - разбираемо и красиво направено  Peace
Иска ми се Чичо да пусне шестата книга до края на годината, (едва ли съм единствената  Laughing).
Планирам препрочит на всичките, за да си оправя вкуса след 5-ти сезон  Confused .

# 8
  • Мнения: 1 469
Тоя диалог от кастинга едва ли ще го вкарат в сериала, много е дълъг Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Тоя диалог от кастинга едва ли ще го вкарат в сериала, много е дълъг Simple Smile


Монолога за убиващия бръмбари братовчед Ланистър, да не беше по-къс? Laughing
Диалога между Тиен и Брон, който изтече миналата година го имаше в 5 сезон. Но пък диалога между Хрътката и Санса, с който Рори участва на кастинга за 1 сезон го изрязаха (може би защото беше изцяло от книгите Thinking)

# 10
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Бумър, благодаря за новата тема  bouquet!

Ох, Санса ми е любимка в книгите, ама то стана една......Бумър -  Praynig, това за Рамзи да докопа знаеш кои Joy.

# 11
  • София
  • Мнения: 27 179
Мерси за новата тема, Бум Simple Smile

Честно казано ми се повръща от религията и не ми се иска да се превръща в основна нишка в книгите, но май сякаш натам е тръгнало. Религията е създадена за да контролира масите и да ги държи в страх, невежество и подчинение.

Хексе,
по-скоро всички се бият и избиват и накрая идва Рикон, като горския нали се сещаш  Grinning Много борби, много стремежи за тоз ЗХ, направо да прекръстим сериала от Игра на тронове в Игра за хребета. Ако се разбере масово, че най-малкия Старк е жив, всичко кьораво и сакато на Севера ще се надигне за да изгони/отмъсти на омразните Болтънови, да не говорим ако са некви хибриди от Орлово гнездо и Скалата на Кастърли. Севера помни и не прощава. Или ЗХ ще бъде изцяло унищожен и никой няма да властва там или ще е Старк. Друго развитие според мен няма да е много логично, не защото така ми се иска, а просто защото Севера е огромен, труден за живеене, не чак толкова плодороден, че за какво са тогава тия стремежи. Ако е някой нашественик, ще се умори във вечни партизански набези и борби, нито ще му се подчинява някой. Няма да има никога мир, ще е вечно на тръни. Още повече, че скоро се очаква нашествието на Другите, а те точно от там ще минат първо, та не знам какво изобщо ще остане от Севера...  Confused

# 12
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Мерси за темата, Бум и дано Р'Хлор бъде с теб  #Silly

# 13
  • Мнения: 3 181
Благодаря за темата

# 14
  • Мнения: 9 144
Мерси за темата, Бум и дано Р'Хлор бъде с теб  #Silly

И да не е Р'Хлор, на една точно определена нидерландска негова жрица не бих отказала  Joy

Общи условия

Активация на акаунт