Искам да кажа ... (69)

  • 54 032
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 4 785
Накратко за Сърбия: пистите са къси, много приятни за начинаещи, нови съоръжения, малко хора, което е плюс. Тук има инфо, пътят е около 300 км. в двете посоки, 2 часа от София, те са един час назад там, имайте го предвид. Пътят е малко магистрала, после има една отсечка, която е с по-лош път, после е положен нов асфалт, но няма проблеми, чисти се, опесачава се, няма проблем с това. селото отдолу си е точно село, няма какво да се прави, не е курорт, на пистата има голям 4* хотел, а в селото има няколко места за нощувки, включително и едни къщички на българин, които са много симпатични също.

# 751
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Криво ми тръгна понеделника... от проклетия до
обед го изправих, че и вкарах в пътя, ай сиктир Wink

The Revenant не е толкова кървав... Мнение, след като
гледах Тарантиновият "The Hateful Eight" - с мед да го
намажеш просто. Хич пък не е за Оскар тази му роля на
Лео... пожелавам му го все пак.

# 752
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Накратко за Сърбия: пистите са къси, много приятни за начинаещи, нови съоръжения, малко хора, което е плюс. Тук има инфо, пътят е около 300 км. в двете посоки, 2 часа от София, те са един час назад там, имайте го предвид. Пътят е малко магистрала, после има една отсечка, която е с по-лош път, после е положен нов асфалт, но няма проблеми, чисти се, опесачава се, няма проблем с това. селото отдолу си е точно село, няма какво да се прави, не е курорт, на пистата има голям 4* хотел, а в селото има няколко места за нощувки, включително и едни къщички на българин, които са много симпатични също.
От Пловдив ми е на майна си. Обаче съм заинтригувана. Гледах картата - това синьото ми се вижда километри? Защо казваш, че пистите са къси?

# 753
  • Мнения: 4 569
В темата имаше рецепта за леща с картофи, но не я намирам в Готварската книга. Има ли я  някой?
Държа да е изпробвана рецепта.

Трябва да готвя, а не знам какво.  Close

# 754
  • Мнения: 4 785
В сравнение с тези на Боровец и Банско (на Пампорово не съм карала) са къси, това синьото и дълго (7 ромб) е ски път, който се хваща от една от сините писти и е дълго да и лежерно. Казвам го, за да си направи сметката всеки, аз лично много се кефя там. И от отношението, ако щете, защото ако на нашите курорти лифтаджийте се държат като слезли богове от Олимп, крещейки на малки деца "бе ти тъпо ли си бе, между краката ти казах да си го сложиш", то там забавят или спират панички и лифтове, за да могат да ги ползват децата, или по-неуверените. Седят и гледат, ако има дете лифта забавя доста, за да слезе. Миналата година там падах доста, почти винаги идваше спасител да ме пита ок ли съм и да ми помогне да стана.
Ако не бяхме яли там, на 5 човека с пътя и картата ни се връзваше по 35 лв. Сега ни излезе около 50 лв.

# 755
  • Мнения: X
Моят най-потресъл ме филм е Martyrs

Този не успях да го догледам. Много шантав ми дойде.

Ша, аз разбрах, че и ти си го гледала на диванчето. Но дали е на кино или не, кървищата и бруталиите си остават. И на който не му понасят такива сцени няма значение къде ги гледа. Пак ще му е гадно.

А Лео и аз искам най-сетне да вземе Оскар. Заслужава го. И не само заради този филм.

# 756
  • Мнения: 2 457
На кино бяхме,. Дори имаше една жена до мен, която  през целия филм си  притискаше устата с кърпичка. Мисля, че  беше на крачка да повърне от сцената с мечката нататък. И е дълъг филма, поне 3 часа беше.

# 757
  • Варна
  • Мнения: 3 953
В темата имаше рецепта за леща с картофи, но не я намирам в Готварската книга. Има ли я  някой?
Държа да е изпробвана рецепта.

Трябва да готвя, а не знам какво.  Close

Мерджемек с червена леща си готвим често.
Скрит текст:
Продукти:
250 гр. червена леща
2-3 средно големи картофа
50 гр. масло
една глава лук
150 гр. доматено пюре или доматена салца ,
1-2 моркова,
1 лимон,
лют червен пипер, сладък червен пипер, черен пипер, джоджен
Начин на приготвяне:
Лещата се слага в студена вода да ври за около 4-5 минути (да се развари). В друг съд се сваряват заедно картофите нарязани на четвъртинки, лука на четвъртиники, моркова на колелца и доматеното пюре. След като лещата и останалите продукти са сварени се смесват заедно  и се пасират с пасатор. Ако е необходимо се добавя бульон или вода.

В  тиган се прави запръжка от маслото, като се слага по една щипка сладък и лютив пипер, докато се запържи леко. Добавят се черния пипер и джоджена.  С така приготвената запръжка се залива супата. Сервира се гореща с резен лимон. За любителите на пикантния вкус може да се добави препечен хляб, който се натърква с пресен чесън и отгоре се рендосва сирене.
Една любима рецепта с обикновенна леща, шпецле
+колбас/бекон. Немска е от приятелка я зная.
Ако ти е интересно пиши "Linsen mit Spätzle" ще ти
излезе. Лесна е.Шпецлето може да се замести с вид
макарони, но не е същото.  Peace



# 758
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Категорично не си причинявам стрес И на кино. NaughtyПосле да ги сънувам.Тц.Нежна душа съм аз.Страшки  и изгъзици не гледам.
Мър,без да съм скиор,ми изглежда много примамливо. Peace

# 759
  • Варна
  • Мнения: 79
Моят най-потресъл ме филм е Martyrs
Ееей, браво, бе, как го изгледа до края, много си корава, начи!  От 2 години го мъча, на час по лъжичка съм, и не мога, и не мога да го догледам, много ма йе страх Simple Smile А не е като да съм толкоз чувствителна.... мотивира ме да го пробвам пак Simple Smile

# 760
  • Мнения: 22 473
ванини, малко късно се включвам, но все пак.
Ако млякото ти е на същата марка, сменяй спокойно 1ца с 2ка.

Днес си купих разкошен пуловер, коприна и ламска вълна. Е няма такова усещане, както тази комбинация. Simple Smile

# 761
  • Мнения: X
 Дори един микрон вълна да има в дреха го усещам през сто други дрехи .. .и няма такъв сърбел просто.

# 762
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Моят най-потресъл ме филм е Martyrs
Ееей, браво, бе, как го изгледа до края, много си корава, начи!  От 2 години го мъча, на час по лъжичка съм, и не мога, и не мога да го догледам, много ма йе страх Simple Smile А не е като да съм толкоз чувствителна.... мотивира ме да го пробвам пак Simple Smile

Аз пък съм много чувствителна, всъщност, но при филмите нямам този проблем. От малка гледам ужасии и съм им свикнала. Е, погнусявам се и аз, ако е много брутално, но мога да изгледам който и да е филм, без да се откажа. Но при драмите се скъсвам от рев. Снощи си легнах разревана и много разстроена от този "Стая".

# 763

Общи условия

Активация на акаунт