как бихте приели факта, ако ви се роди грозновато дете?

  • 14 800
  • 188
  •   1
Отговори
Ох, незнам от къде да започна....ще карам по същество живея с разведен мъж с едно момиченце, което е невероятно красиво!Този мъж ме боготвори заедно сме от 3год, нямаме проблеми никакви, но........аз имам проблем със себе си....говорим си за деца, но аз не мога да се реша защото ме е страх,че нашето дете или деца ще са по-грозни, въпреки че нямам основания за това! Притеснява ме факта, че ако имам момиченце и то не е толково хубаво,колкото първото му, той няма да му се радва толкова! Незнам вместо да си мисля, дали бъдещото ми дете ще е здраво, аз си мисля дали ще е хубаво! Яд ме е, че майката е много грозна пък е родила такова хубаво дете, което не прилича изобщо на нея! Сигурно всички ще скочите срещу мен и с право, и знам че е глупаво това, което мисля, но просто не проумявам, как когато единия родител е грозен може да се роди толкова хубаво дете или обратното при двама хубави родители, детето не блести с особени външни достойнства?   
 Въпреки, че всяка майка си харесва детето и казва моето е най-хубаво и че всички малки дечица са хубави, аз никога не сам можела да кажа за всички деца, че са хубави, винаги е имало и такива, които не ми харесват!  ........страх ме е.......ами ако се роди грозноватоо????
 Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 2 847
Мисля, че бащата не може да не обича едно дете, особено ако е от любимата жена. Така че успокой се и не мисли за глупости.

Знаеш ли, сигурна съм, че повечето мами тук ще ти кажат, че грозни деца няма и може би дори ще те нахокат, но аз ще ти призная, че съм имала същите притеснения някога, когато бях бременна. Тогавашният ми мъж е интересен и нестандартен, за мъж е дори готин, но ако беше жена нямаше да е красив. Така че аз все си мислех, че нашата бъдеща дъщеря може да прилича на него и да не е хубава. Бях се подготвила психически за това и дори бях решила как ще я възпитам да е елегантна и със самочувствие, защото самочувствието и умението да се облича и гримира добре биха я направили привлекателна. Бях сигурна, че ще я обичам, но също така си давах сметка, че реално ще оценя външността й. Надявах се поне да има чар.

Е, за радост дъщеря ми прилича изцяло на мен и дава заявки даже да е по-хубава от мен. Колкото и да си казвам, че е важно да е жива и здрава и да е умна, не мога да не призная, че съм щастлива при мисълта за външността й. Но от друга страна си мисля, че хубостта не е най-важна. Важен е късмета. Защото познавам хубави жени, които са нещастни и грозни жени, които са щастливи.

Абе с две думи - не го мисли. Когато забременееш, се моли всяка вечер на Господ и му казвай какво искаш да е бебето. Молитвите ти ще се сбъднат. Това ми го беше казала майка ми и на мен не ми се вярваше много. Но ето, че и при мен се оказа истина. Peace

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Децата се променят с възрастта- понякога погрозняват, друг път се разхубавяват.
Детето не се обича заради външността му. Избий си ги тия мисли.
Случва се и умни родители да имат глупави деца или обратното... Майка ми преподаваше на дъщерята на един от най-известните певци в БГ- била абсолютен музикален инвалид Laughing
Вярно е, че не всички деца са хубави, но за всяка майка нейното дете е най-прекрасното Peace

# 3
  • Мнения: 7 474
Не го мисли Stop. За теб то ще бъде най-красиво, уверявам те Hug И таткото ще го обича не по-малко, защото хората не се обичат заради външният им вид Hug

# 4
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Не съм се притеснявала за това Simple Smile. По-скоро се притеснявах дали ще е живо и здраво, защото бях стресирана. Но дори и детето да не е супер красиво майката и таткото си го обичат, затова не се притеснявай, че той няма да обича детето си.

# 5
  • Мнения: 1 455
Няма такова нещо.И аз за това се притеснявах,защото сина ми е много красив,дали и дъщеря ми ще е така,но не е.Е и? Да не мислиш,че я обичам по-малко? В дъщеря ми има такъв чар,че направо ти влиза под кожата.Всяко дете е уникално и не заради външния си вид.Ти приятелите си по това ли подбираш?

# 6
  • Мнения: 263
Едва ли някога бих могла да осъзная факта, че детето ми е грозновато, ако е така! Най-вероятно винаги ще си мисля, че то е най-красивото, най-умното и най-доброто! На мама най-хубавото гардже! И ще го обичам като най-, най-хубавото дете на света!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Когато прочетох заглавието, ме напуши на смях Grinning Не се сърди, с най-добри чувства го казвам. Просто съм убедена, че за теб твоето дете ще е най-хубавото на света и в момента, в който го видиш, ще забравиш всички свои притеснения! Избий си тези мисли от главата! А бащата ще обича еднакво и двете си деца, независимо кое е "по-красиво", бъди сигурна!

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз пък ще кажа,4е съм обективна поне за себе си! сина ми бе красиво дете до 12г, пубертета го направи непривлекателен за моми4етата, характер-6, ама на тази възраст това не се гледа! каката се роди красива, стана грозна към годинката,така до 11г, когато я видях за една година беше станала неузнаваема! гледах и се 4удех -аз ли съм го родила това съкровище! за малката се роди не толкова красиво, но пък сега е 4аровница и си имаме големи зетьове-кандидати!просто струи 4ар! и е красива за вси4ки, аз си знам, 4акам пубертета!променят се!любовта на майката няма нищо общо с  красотата на детето! мое мнение! всяко дете  си ме има 100 процента неговата мама!

# 9
  • Мнения: 2 556
Синът ми - не че е мой син, ами наистина беше много красиво бебе - рус, беличък, изписан, със сини очета. Когато родих дъщеря си, направо се изненадах. Не само че беше с доста черна и рошава косица, ами имаше и косъмчета по цялото челце. Плюс това едното й ушенце изглеждаше непоправимо клепнало. Мъжът ми още на втория ден взе да се самоуспокоява, че сега пластичната хирургия е напреднала и като порасне, ще й го оперираме да не се тревожи от него  Grinning А аз като ме питаха на кой прилича бебето, отговарях, че прилича засега на Йода от Междузвездни войни.

Обаче с ръка на сърцето мога да си кажа, че никога нито за секунда не съм се тревожила красива ли ще е или грозна или нещо подобно. Искам само децата ми да са здрави и се старая да ги храня здравословно, за да не надебелеят. Тя ми е абсолютна любимка и както и да изглеждаше, пак така щеше да е. Сега е страхотен сладур, от клепналото ушенце няма и помен. Понякога се майтапим с баща й колко се е разкрасила в сравнение с новородения й период, но истината е, че родителя си обича детето, какъвто и да е външния му вид и това е.

Пък и да можехме да програмираме външния вид на децата, не мисля, че би било редно - къде остава тогава елемента на изненадата  Twisted Evil

# 10
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
 #Crazy Баси темата. Вие луди ли сте бе хора?

# 11
  • Мнения: 2 553
#Crazy Баси темата. Вие луди ли сте бе хора?

И аз това се чудя  Crazy

# 12
Когато прочетох заглавието, ме напуши на смях Grinning Не се сърди, с най-добри чувства го казвам. Просто съм убедена, че за теб твоето дете ще е най-хубавото на света и в момента, в който го видиш, ще забравиш всички свои притеснения! Избий си тези мисли от главата! А бащата ще обича еднакво и двете си деца, независимо кое е "по-красиво", бъди сигурна!

И мен ме напуши смях като прочетох заглавието....
Да ти кажа честно, когато се роди първата ми дъщеря беше одрала кожата на баща си. Руса, със сини очи, бяла кожа...въобще пълна противоположност на мен Simple Smile Мъжът ми я обожаваше. Когато забременях втори път, бях сигурна, че мъжът ми няма да може да обича и второто ни дете така, както е обичал първото, пък ако е и различно....Въобще всякакви такива мисли ме мъчеха. Когато родих втората си дъщеря, в началото не приличаше на никого. Въпреки, че се роди по-рано, беше подута от всякъде, с косъмчета по цялото тяло и въобще беше леко грозно бебче в родилния дом.  ooooh! Трябва да ти кажа, че мъжът ми нито за миг не си е и помислил да ги сравни. Когато един баща види детето си, винаги нещо у него трепва, така както и у една майка. Сега и двете са по-големи, но и двете пак посвоему приличат само на него (слава Богу) Simple Smile И естествено ги боготвори Wink
Стана много дълго, но мисълта ми беше за това, да не се притесняваш. Ще видиш, че притесненията са били неоснователни.
Пожелавам на теб и мъжът ти скоро да си имате още едно сладко бебче и да отгледате и двете си деца с много обич!  Peace

# 13
  • Мнения: 6 461
Как може да  ти минават през ума подобни работи.... Crazy
Всички родители обожават децата си .Какво значение кое е първото и кое следващото.
Я се стегни и не си мисли глупости ,защото започна да звучиш в един момент като четях темата ти като лошата мащеха.

# 14
  • Мнения: 3 647
Как може да  ти минават през ума подобни работи.... Crazy
Всички родители обожават децата си .Какво значение кое е първото и кое следващото.
Я се стегни и не си мисли глупости ,защото започна да звучиш в един момент като четях темата ти като лошата мащеха.

HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAH
МАЛЕ как ме разсмяхте  с тази темичка
ами ако е глупаво, ако е  свъдливо, ако .,.....
ако мислите толкова много че децата ви няма да приличат на еди си кое ама нямате никакъв шанс да родите
в живота АКО няма
  bouquet

# 15
Децата се променят с възрастта- понякога погрозняват, друг път се разхубавяват.
Детето не се обича заради външността му. Избий си ги тия мисли.
Случва се и умни родители да имат глупави деца или обратното... Майка ми преподаваше на дъщерята на един от най-известните певци в БГ- била абсолютен музикален инвалид Laughing
Вярно е, че не всички деца са хубави, но за всяка майка нейното дете е най-прекрасното Peace
Има и друго.Ние с мъжа ми поотделно, всеки в себе си, без другия да знае сме се молили за "еди какво си" дете.Просто всяка подробност, за която сме се сетили- очи ,коси, характер, глас, дарби и прочие.И всеки от нас силно е вярвал, че точно това ще е детето.Даже аз много харесвах сладура от "Куче в чекмедже" и много исках на него да прилича.Може да ти прозвучи глупаво, несериозно и смешно това. Но сега имаме точно детето, което сме искали винаги.Признавам си , без бой, че като я родих бях ужасена и мислех, че акушерките са кьорави щом ми разправят каква е красавица.Че грозна си беше Rolling Eyes.И мъжа ми така си помислил, като я видял, но си казал, че ще си я обича, нали си е наша.
Само след 1 месец вече беше всеобща любимка.Така, че давай смело и просто си мисли най-хубавото и вярвай Heart Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 3 123
след аборт в 3-ти месец и загуба на близнаци в 5-ти месец,просто искам живо и драво дете!Да външността има значе,но по-скоро за самото дете,а не за мен-аз никога не бих се срамувала от него.

# 17
  • Мнения: 2 220
И аз си мисля, че детето е най-красивото за родителите си. Естествено, има и много други деца, които ми харесват страшно много. Но сина ми да е грозноват  Stop моля-моля. Та нали е взел нашите черти, няма начин да не се разпознаваме в него. Но докато бях бременна наистина и аз си мислех дали може бебето ми да е толкова хубаво, колкото племеннницата ми. Е, роди се момче и двамата покриха критериите ми за хубост.  Mr. Green Родителят си обича децата каквито и да са, измисля оправдания дори и за лошите му качества...

# 18
  • Мнения: 160
мила,
мисля,че имаш сериозен проблем с начина,по който приемаш света.няма грозни деца и дори детето  да не е толкова красиво като някое друго,родителите му го обичат безкрайно,защото им е дете.а питала ли си се как живеят майките от форума,,деца с увреждания,,знаеш ли колко много обичат те децата си.я се стегни малко.мисля,че не си готова да станеш майка,че не го искаш дълбоко в себе си и търсиш причина за това.не се пришпорвай,когато тези ти чувства отминат,действай смело.бъди сигурна,че мъжът до теб ще обича детето ви повече от всичко на света.
желая ти късмет.

# 19
  • Мнения: 4 380
И аз имах притеснения...Съпругът ми има чар, но поотделно взето е с много неправилни черти и изобщо не може да се нарече красив. Искаше ми се бебето избирателно да е взело от мен и него някои черти така че да се получи поне не урод ако не друго. Laughing Току-що родило се нито едно бебе не е красиво. Но в подутото личице се забелязваха очарователни черти на бъдеща синеока госпожица. Беше толкова красиво дете че хората се обръщаха подире ни. В автобусите се побутваха и не сваляха очи от нея. Чудела съм се винаги как е възможна такава красота и такива невероятни черти и от къде?  Grinning Мислех си че заченато в любов, детето няма начин да не бъде красиво. Сега в пубертета като че леко погрознява губейки детската невинност- страда и тя и аз. Sick Цял живот да ти повтарят на всяка крачка колко си красив и изведнъж да видиш гадни пъпки по лицето никак не е лесно. Laughing


Да, това са глупости че нямало грозни деца. Има и още как! Друг е въпросът, че майката и грозно си го обича.

# 20


iskam da kaja ne6to mnogo interesno- bebeto na moita priatelka e NE simpati4no no tia naprekusnato povtaria vij ia kakva e krasavica na kogo se metna takava i az vikam da da ,
u6i4kite na deteto iako star4at ,a tia ne zabeliazva misli 4e sa hubavi - neznam

# 21
  • Мнения: 6 624
Никога не съм се замисляла дали детето ми ще бъде красиво-това да не е чанта или дреха.
Всяко детенце е сладичко за родителите си .

# 22
  • Мнения: 801
ега ти темата, абе хора, вие не се ли замисляте, че всеки човек си има критерий за хубаво?!!!!! на теб ако не ти харесва някой, ще се намерят хора, за които ще е най-красивият човек на света.........пък бил той и с клепнало ухо или с крива уста..........

# 23
  • Мнения: 2 032
Пиша предивикана от глупостта на заглавието, така че съм в лееек афект. Но.
Как може, във форум, в който
-и сляп да си, пак ще усетиш болката на родители с деца със специални нужди, които се борят за децата си и ги обичат и страдат;
-и тъп да си, пак ще спреш да се замислиш за чудото да имаш дете;
-и само в клюкарника да висиш, пак ще забележиш колко хора искат, но не могат да имат деца и как страдат за това,
да седи някой и да се чуди колко било страшно да не ти се роди ГРОЗНОВАТО дете.

Това си е жива тема за човешката ограниченост и безхаберие, не дали можело на някой да се роди ГРОЗНОВАТО дете.

Ако имаш грам самоуважение, се опитай да си изтриеш тъпата тема.
Без абсолютно никакво извинение.

# 24
  • Мнения: 1 729
здравей:)Всеки си има своите притеснения и желания за бъдещето си дете.Това е нормално.Но не се затормозявай излишно.Щом и двамата искате детето е ясно че ще го обичате и ще е най-прекраснотото дете.

# 25
  • Мнения: 490
Що за въпрос и дилема???? newsm78

# 26
  • Мнения: 2 161
Отвратителна тема.Вместо да изпадаш в размисли,влез във форума "Родители преживели загуба".Може би чуждата трагедия ще даде ти даде отговора,който търсиш.Мислиш ли,че на някой му пука колко ще бъде красиво бебето му?Важното е да е здраво и да го има.

# 27
  • Мнения: 6 461
Отвратителна тема.Вместо да изпадаш в размисли,влез във форума "Родители преживели загуба".Може би чуждата трагедия ще даде ти даде отговора,който търсиш.Мислиш ли,че на някой му пука колко ще бъде красиво бебето му?Важното е да е здраво и да го има.
Peace

# 28
  • Мнения: 945
Всеки има право да има своите стархове, що да не ги сподели?

Или дай сега всеки път преди да споделим терzанията си да се zамисляме абе дали няма някой по zле от мен или там някое дете не умира от глад примерно.

Тоzи форум е zа помощ... каквато и да е тя. 

# 29
  • Мнения: 2 011
Грозни деца има,но не и за майките им,сигурна съм,че ще виждаш само хубавото в него,а мъжете не обръщат внимание на това,за което всъщност става реч тук

# 30
  • Мнения: 125
Отвратителна тема.Вместо да изпадаш в размисли,влез във форума "Родители преживели загуба".Може би чуждата трагедия ще даде ти даде отговора,който търсиш.Мислиш ли,че на някой му пука колко ще бъде красиво бебето му?Важното е да е здраво и да го има.

Както виждаш и други хора са писали ,че имат,или са имали тези притеснения.Така че по-кротко .Пък на който не му харесва темата да не чете и да не пише в нея.Аз познавам жени които също имаха тези притеснения.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз пък недоумявам как ще ми се роди грозновато дете/ако изобщо има такива/, като никога не би ми хрумнал подобен въпрос, пък какво остава и да ми се случи?!?? Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: X
За мен единственото значимо нещо е детето ми да се роди здраво- едно съвсем обикновено, средностатистическо ЗДРАВО БЕБЕ.
Авторката на темата или има сериозен психологически проблем, свързан със самооценката и критериите за оценак на околните, или просто е решила да се "състезава" с майката на първото детенце на мъжа си и с него самото... което ми се вижда леко ненормално!
Едва ли човекът ще прави класация на децата си по външност, че така да си избере и кое дете /и майка съответно/ да обича повече!

# 33
  • Мнения: 14 654
тази тема ми прилича на шега, шега ли е , авторке, или не?
появи се и разсей съмненията ми
излишно е да казвам какво мисля по въпроса

# 34
  • София
  • Мнения: 7 097
Досега не съм чувала някой да не обича детето си само защото е грозновато... ooooh!

# 35
  • Мнения: 1 866
Тази тема ме оставя без думи...Коментарите за грозната бивша и хубавото й дете и мислите за сравнение с нероденото още бебе ме карат да потръпвам.

# 36
  • Мнения: 6 167
мисля, 4е имаш проблем. не можеш ли да говориш със специалист.

ина4е , какво озна4ава грозен в този свят на медицина, козметика и ясни стандарти за красота.

# 37
  • Мнения: 3 479
Никога не съм срещала жена, която да смята, че детото й е грозновато. Всяка майка, която познавам смята, че нейното дете (деца) е най-прекрасното и неповторимото на света. Същото важи и за бащите. Повярвай ми, че същото ще се случи и с теб и приятеля ти! Hug


Сега видях, че има коментари и по съществото на темата. Не се чудете и аз съм срещала такава жена, която се притесняваше дали ще роди толкова хубаво дете, колкото на някои свои близки например. Още не съм виждала бебето, но още след раждането майката ме увери, че тя има най-прекрасната дъщеря на света Grinning Нищо страшно и срамно няма в темата. Всеки човек си живее със своите страхове, не е задължително да го разбираме, но няма нужда и да го съдим за това.

# 38
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
  Дъщеря ми не е грозновато дете,даже според всички е много сладка,НО се роди с порок на сърцето. Вече я оперираха,но никога няма да е със съвсем здраво сърчице.
 Ако можех да върна времето назад никога нямаше да се шегувам с "Дано не е космата като тати".
 Дори да беше много грозновата за мен винаги ще е на мама съвършенството.
 Няма да те критикувам,разбирам,че докато не станеш майка или не се сблъскаш със трудността или невъзможността (не го пожелавам на никой) да бъдеш такава-ще ти витаят разни нелепости в главата. Просто ми се иска да успееш да пренастроиш ценностната си система,за да не се затормозяваш никога повече с подобни терзания -по този или какъвто и да бил повод.
 Пожелавам ти да се научиш да виждаш зад материята,и разбира се-да имаш здраво и много красиво бебе.

# 39
  • Мнения: 474
Като станеш майка още в родилния дом всички бебета- твои и чужди ще ти се виждат прекрасни. Нямаш представа как се разтваря сърцето ти за малките същества и просто започваш да ги обичаш, такива каквито са. И такъв израз като "грозновато дете" просто ще ти изглежда абсурден, както на повечето от нас.
Ако детенцето е болно, тогава каква квалификация ще му дадеш - "дефектно" ли?!
Извинявай, ама най- добре се моли за здраво дете и да бъде всичко нормално около създаването му и раждането му, а не се кахъри за визията.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 999
Ами...моята Дария пък беше грозновата  Embarassed Какво да си кривя душата сега?

През цялата бременност си представях мургави красавици с тъмни очи и черни коси и исках такова момиче. Да, исках и да е здрава и това беше най-важното, НО и да е красива исках...

Като се роди и ми я показаха - огромно разочарование - беше бяла, та бяла,  с рижавеникава коса. Мое копие  Sick Определено не я харесах. Сега вече се разхубави, но пък ушите й стърчат леко - пак наследство от мен  Sick. Чаровна е, определено, но как да кажа, че има перфектни уши като няма? Просто ще й ги оправим ако я притесняват в бъдеще. Естествено я обичам много още от самото начало.

Не разбирам какво се възмущавате от темата? Всеки има свои си страхове и за него те са най-големите.

# 41
  • на Север
  • Мнения: 503
Не виждате ли, че става въпрос за друго?!
Момичето се притеснява дали таткото ще обича и нейното дете така както първородната си (на всичкото отгоре и красива) дъщеря. Става въпрос за ревност. Ревността към другото дете (респективно бившата) са нещо естествено и нормално. Къде го пратихте момичето, психолог, деца с увреждания  ooooh!
Пак наскачахте с рогите, ей че сте лоши Tired

По темата: Не се тревожи за това, и двете си дечица ще обича еднакво Wink
Аз на моя мъж все му мрънкам, че обича каката повече, защото прилича повече на него Crazy

# 42
  • Мнения: 728
За всяка майка нейното дете е най-хубаво!

# 43
  • Мнения: 1 512
Скачам и аз с рогата- избий си тия мисли от главата!
Защо се поставят такива критерии и то за децата - да ги делиш по това че едното е грозно, а другото красиво? И я ми дайте критерий за детска хубост- къдрици, изписани вежди-гайтанлии?
Е аз не съм първа хубавица, имах пъпки през пубертета - и к'во - баща ми или майка ми са предпочитали сестрите ми???
Ясно, че всеки си има своите малки, големи и (понякога) преувеличени страхове и иска да ги сподели.
За мен е най-важно да имам детето до себе си, то да е здраво, за да се радвам на усмивката му. Прочети написаното от Шанел и в подписа ми и ще разбереш моите страхове, критерии и желания, надявам се.

# 44
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ама че интересна тема Laughing

# 45
  • София
  • Мнения: 978
Ама как може такива въпросчета да ти ражда главицата?Нали детето ще бъде негово, каквото и да е той ще го обича толкова колкото и другото.

# 46
masha79 , на твое място повече бих се притеснявала да не би детето да се роди глупаво като тебе! Тогава никаква пластична хирургия и никакъв грим няма да могат да скрият това!  Sick

# 47
  • Мнения: 810
Не обръщай внимание на нападките. Всеки носи някакви страхове в себе си, дори да знае, че са нелепи. Дори не се съмнявам, че поставяш на първо място здравете на бъдещето ти дете, та коя майка би искала болно детенце. Аз лично разбирам страха ти, най-вероятно защото и аз нямам дете все още и ме е страх от много неща, включително и това. Сигурна съм обаче, че ще обичаш безрезервно детето си и мъжът ти също, дори да не го намираш за много красиво, както са ти казали останалите майки. Също си мисля, че няма да спреш да сравняваш с други по-красиви деца, но това е нормално може би и това няма да намали любовта ти. Всяко дете е една вселена, а красотата е само част от нея.
Чисто научно погледнато, от еволюцията, при всички относително равни критерии, на красивите хора им е по-лесно, получават повече внимание и т.н. и ние всички искаме това за децата си. Да са здрави, умни и красиви.
Не може да имаме всичко и не може да изчислим и планираме, така че давай смело напред и се опитай да превъзмогнеш тревогите си.

# 48
  • Мнения: 801
а може да прочетеш и приказката за "Нероден петко"

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 383
masha79 , на твое място повече бих се притеснявала да не би детето да се роди глупаво като тебе! Тогава никаква пластична хирургия и никакъв грим няма да могат да скрият това!  Sick

Благодарим ти, метлата! Медал за теб - тиквен! Свърши една добрина от сутринта...
Ако и да се раждат грозни деца, то глупаво-родени не съм виждала...
Както казаха - всеки си носи страховете - но да разсееш страха на по-малкия не се отдава на всеки.

# 50
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не винаги едно красиво дете се превръща в красив възрастен.

Пример - чужденците по морето разхождат приказни кукленски деца, а като се вгледаш в родителите им и занемяваш.

А нали и тези кукленски деца ще се превърнат в родители един ден!

# 51
  • Burgas
  • Мнения: 92
Ама как може такива въпросчета да ти ражда главицата?Нали детето ще бъде негово, каквото и да е той ще го обича толкова колкото и другото.


 Peace

# 52
  • Мнения: 2 891
Каквото и да е това дете, то ще е твое и със сигурнот РАЗЛИЧНО от всички останали. Каво по-хубаво от това!

# 53
  • Мнения: 2 032
Хайде стига сте припявали как всеки си имал право на тревоги, пък дори и малоумни. 

Темата е дразнеща за всеки трезво-мислещ човек, а за родители на деца със специални нужди може да е обидна. 

Не смятам да се ангажирам с авторката на темата. От ника заключавам, че не е на 12 години и отдавна е навлязла във възрастта, когато на всеки му е блеснала идеята, че родителите не обичат децата си според степента на красотата им, и подобни други "прозрения". (Но си признавам, че темата й много ме издразни, и си "седнах на ръцете", за да се възспра да я посъветвам да си реши проблема със стерилитет. ) Така че авторката-настрана, ама моля ви недейте да валидирате и приемате тъпотата на публикуваното от авторката с изказвания как всеки си носел нещо в себе си. Има граници на приемливото, и нейната тема е отвън тези граници.

Хайде, повече няма да чета/пиша, да не се ядосвам за глупости.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 951
Всички бебета са красиви.Няма хубави и грозни.Някои мислят ,че едно бебе е красиво,ако има коса ,а други не.Свеки пък твърдеше ,че ще обича много повече сина ми,ако беше кръстен на свекър ми,да ама не стана,така.

# 55
  • Мнения: 1 564
Как може да  ти минават през ума подобни работи.... Crazy
Всички родители обожават децата си .Какво значение кое е първото и кое следващото.
Я се стегни и не си мисли глупости ,защото започна да звучиш в един момент като четях темата ти като лошата мащеха.

smile3521
Никога не биха ми минали такива мисли през главата.

# 56
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
красив/грозен са твърде субективни критерии.
Аз може да намирам детето на мъжът ти за нямащо чар (нека така да го кажа), макар, че ти си се прехласнала по красотата му.

Тъй, че наистина се замисли сериозно, дали да не се консултираш с психолог.

# 57
Има и друг вариант - връщаш го в родилния дом и настояваш да ти го сменят с по-хубаво!  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 3 268
Тъй като е още януари и номинациите са далеч,апелирам за дълга памет и след няколко месеца да номинираме темата като "Най-тъпата,безсмислена и идиотска тема" пускана някога тук. #Silly doh

# 59
  • Мнения: 2 197
Тъй като е още януари и номинациите са далеч,апелирам за дълга памет и след няколко месеца да номинираме темата като "Най-тъпата,безсмислена и идиотска тема" пускана някога тук. #Silly doh
Това е абсолютно некоректно и тъпо изказване!
Всеки има право да се притеснява за различни неща и това, че за нас това не е проблем не значи, че проблема не е важен!
Напълно разбирам девойката. И аз много пъти съм се чудила какво ще е детето ни, защото моя приятел има много красиви син и дъщеря (без да приличат на него) и съм се чудила нашето какво ще бъде. В интерес на истината никога не съм мислила, че може да я обича по-малко, а просто дали ще е красива като сестра си. Сега си имаме прекрасно и чаровно момиченце, не красиво, но изписано като картинка. Всяка негова черта е като нарисувана. Е, силно съм недоволна, че е тъмнокоса и тъмноока и има права коса, но какво да се прави. Напълно осъзнавам недостатъците и и никога не съм казвала, че е най-хубавото дете. Но пък баща и не се отделя от нея.
Така че мисля, че напразно се притесняваш. Децата не могат да са еднакви. Така или иначе двете винаги ще се сравняват. Но не мисля, че за бащата външния вид ще бъде важен.
А грозни деца има. Както има и грозни възрастни хора. Повечето от тях обаче имат прекрасни характери.

# 60
  • Мнения: 801
ама хайде стига вече - "Имало грозни хора", красотата е субективен критерий, на един ако не му харесва , на друг ще му харесва. Всеки си има собствено критерии за хубаво и красиво, както и грозно......

# 61
  • Мнения: 289
Признавам си и аз, че съм се замисляла по този въпрос.. бях на около 20 години тогава newsm78
Приятелят ми - настоящ съпруг - е доста едър. И понеже бях чувала, че момичетата приличали на бащите си, смятах, че ако имаме момиче, може да наследи неговата структура и да е грубовато  Mr. Green така че, исках момче, което да прилича на мен  Whistling
Резултатът - имаме момче, което прилича поразително на баща си.
Като се сещам за това сега... единственото ми извинение е, че бях на 20  Embarassed
Забременях след около година, през която и през ум не ми е минало какво дете да "поръчам". Молех се на Бог да ме дари с дете - здраво, и толкова.. осъзнах колко глупави са понякога родителските планове и амбиции..

# 62
  • Мнения: 14 654
А грозни деца има. Както има и грозни възрастни хора. Повечето от тях обаче имат прекрасни характери.
аз не познавам грозно дете
е, познавам деца с прави черни коси и тъмни очи, но не ми се виждат грозни

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 145
Най-добрата ми приятелка беше бременна (направи спонтанен аборт) и основното и притеснение беше да не би детето да прилича на брата на мъжът и (който бил нисък, кривокрак и т.н.) Не мога да ви опиша яростта, която ме обземаше като я слушах (а иначе е интелигентен, невероятно раздаващ се човек). Слушайки непрекъснатите и глупави, направо граничещи с грях притеснения, ме накараха да се замисля за моята бременност. Толкова много искахме дете с мъжът ми, че никога дори не ми минало през умът как ще изглежда детето ми (нито дали ще е умно, музикално и т.н.) Направо съм шокирана, че някой може толкова да се "бърка" в Съдбата... #Crazy

# 64
  • Мнения: 17 408
Не те разбирам. МОли се да е здраво, какви са тия приказки: грозна майка- красиво дете?! Работата ми прилича на ревност, страх те е, че мъжът ти ще дели децата. Все пак знаела си, че има и друго дете, трябва да приемеш този факт!

# 65
  • София
  • Мнения: 8 284
 Shocked  #Crazy

# 66
  • Мнения: 836
Не,   Naughty не бих приела факта... Crossing Arms Връщам го! Joy
Ако няма данни за бъдещи мистър или мис не виждам какво друго би осмислило живота му! 
Е, това на шега. Wink
Всеки родител си мечтае за красиво дете, но при всички случаи приема фактите...обич е това, което те кара... Peace

# 67
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не,   Naughty не бих приела факта... Crossing Arms Връщам го! Joy

За всеки родител неговото дете е най- прекрасното.

Но и аз ще се присъединя към тези, които смятат, че ИМА и грозни деца.  Peace

# 68
  • Мнения: 2 327
Погледни във форума за деца с увреждания. Мисля че може да си промениш мнението.
А по повод красотата - субективна е. А и докато порасне детето никой не знае как ще изглежда наистина.

# 69
Много се посмях   Laughing
Всъщност - не се притеснявай, дори и да е "грозновато", ти няма да разбереш - в твоите очи ще е прекрасно.

Проблема е по-скоро в начина, по който се опитваш да се съревноваваш с "бившата" - повярвай ми, това не е нужно. Самия факт, че тя е бивша, а ти - настояща, вече означава, че си я повела (и то значително) в точките. Като победител, отнеси се достойно с победения - просто спри да се съревноваваш с нея. Ако продължиш да се вглеждаш в това (твойто дете да е по-красиво, твойте манджи да са по-вкусни, твоят секс да е по-разкрепостен...) - рискуваш никога да не се освободиш от нейния призрак и тя винаги да е между вас. Така че тегли чертата и изградете ВАШИЯ си живот, в който ти си главния герой.

# 70
  • Мнения: 1 475


Проблема е по-скоро в начина, по който се опитваш да се съревноваваш с "бившата" - повярвай ми, това не е нужно. Самия факт, че тя е бивша, а ти - настояща, вече означава, че си я повела (и то значително) в точките. Като победител, отнеси се достойно с победения - просто спри да се съревноваваш с нея. Ако продължиш да се вглеждаш в това (твойто дете да е по-красиво, твойте манджи да са по-вкусни, твоят секс да е по-разкрепостен...) - рискуваш никога да не се освободиш от нейния призрак и тя винаги да е между вас. Така че тегли чертата и изградете ВАШИЯ си живот, в който ти си главния герой.


Подкрепям с две ръце! Peace Hug

# 71
  • Мнения: 1 043
ами грозновато дете е само чуждото - наште винаги са си хубави  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 6 998
От толкова време искам дете (как звучи пък това, когато си на 22 Laughing), че ми е все едно грозно ли ще е , красиво ли ще е Rolling Eyes Ще си го гледам и обожавам.

# 73
  • Мнения: 9 865
От толкова време искам дете (как звучи пък това, когато си на 22 Laughing), че ми е все едно грозно ли ще е , красиво ли ще е Rolling Eyes Ще си го гледам и обожавам.
И аз съм на 22г. Simple Smile и мога да сглобя подобно изречение. Наистина искам да имам бебе Simple Smile!

Искам да благодаря за мнението на Случайно преминаващата!

А по темата: Не знам, надявам се в моите очи детето ми да не е грозновато... пък и всички знаем приказката за Грозното пате, което един ден... знаете какво станало.

# 74
  • София
  • Мнения: 9 875
Не съм сигурна какво предизвиква тази тема у мен-смях ли,сълзи ли...Факт е,че голямата ми дъщеря се роди красива,беше като "изписана"...и много болна.Хич не ми пукаше дали е красива,всичко бих дала да е най-грозното същество на света,само да е здрава.Сега е пна пет годинки и пак е красавица,но все още не може да говори,имаме и други проблеми.Бих заменила всяка нейна къдричка,прекрасната и усмивка,овалното и лице,нежните и пръсти...за по една нова думичка на ден.Пък нека да е грозна.
Честно,много ми е странно какви неща раждат главите на някои хора,не се и опитвам да разбера,няма да мога.. Rolling Eyes

# 75
  • Мнения: 4 307
И какво бащата обича дъщеря си защото е красива, така ли?
Ще ме извиняваш, ама всичко дето си написала са пълни глупости!

# 76
  • София
  • Мнения: 1 635
Мъжете обичат децата на любимите жени.
Те не ги далят накрасиви и грозни.

Лично аз, не смятам, че можеш да съдиш за красотата
преди да е станало детето на 18. Да е минало през пубертета сиреч.

Освен това бих държала на добри обноски и знания, което се продобива.
И да му мисли, ако не ще да учи.

# 77
  • Мнения: 809
Едва ли някога бих могла да осъзная факта, че детето ми е грозновато, ако е така! Най-вероятно винаги ще си мисля, че то е най-красивото, най-умното и най-доброто! На мама най-хубавото гардже! И ще го обичам като най-, най-хубавото дете на света!

 Peace
Напълно съм съгласна. А дори това да не е вярно, щом аз се отнасям към него като към най-прекрасното дете, то със сигурност ще има самочувствие. Самочувствието се изгражда от най-ранна детска възраст.

# 78
  • Мнения: 1 568
Като се роди беше лилав от задушаването,със скърцаща кожа и целият ожулен до кръв с петна и кравоизливи,но от сърцето ми идваше такава любов,че на другият ден нищо от това не виждах,виждах само най-прекрасното дете на света!!!!
След вторият месец се изчисти,оправи и от тогава до ден днешен е най-красивото дете на света,а за мен винаги е бил и ще бъде Wink

# 79
  • Мнения: 3 423
При всички случаи ще се роди грозновато.
И теб да ти стиснат главата между нечии
крака, и ти няма да си като наспала се кукла.
Но после се разхубавяват всички. Ако не за
света, то поне в очите ни. Така че споки!
Мик Джагър да не би да е бил красиво бебе,
пък я, гледай, колко народ го обича.
Или Стив Тейлър примерно. Да не е бил хубавец.
Пък виж какви хубави деца произвежда.

И все пак, ако продължаваш да имаш такива
страхове, те съветвам да се консултираш с психолог.

# 80
В първият момент може и така да ти се стори,но това  грозно пате  си е твоето патенце и наи-важно от всичко е да е здравичко и щастливо.Лично на мен ,другите деца в родилният дом ми се струваха доста по-грозни от моето Laughingпредполагам ,че и при другите мамчета е така..

# 81
  • Мнения: 985
Ох, незнам от къде да започна....ще карам по същество живея с разведен мъж с едно момиченце, което е невероятно красиво!Този мъж ме боготвори заедно сме от 3год, нямаме проблеми никакви, но........аз имам проблем със себе си....говорим си за деца, но аз не мога да се реша защото ме е страх,че нашето дете или деца ще са по-грозни, въпреки че нямам основания за това! Притеснява ме факта, че ако имам момиченце и то не е толково хубаво,колкото първото му, той няма да му се радва толкова! Незнам вместо да си мисля, дали бъдещото ми дете ще е здраво, аз си мисля дали ще е хубаво! Яд ме е, че майката е много грозна пък е родила такова хубаво дете, което не прилича изобщо на нея! Сигурно всички ще скочите срещу мен и с право, и знам че е глупаво това, което мисля, но просто не проумявам, как когато единия родител е грозен може да се роди толкова хубаво дете или обратното при двама хубави родители, детето не блести с особени външни достойнства?   
 Въпреки, че всяка майка си харесва детето и казва моето е най-хубаво и че всички малки дечица са хубави, аз никога не сам можела да кажа за всички деца, че са хубави, винаги е имало и такива, които не ми харесват!  ........страх ме е.......ами ако се роди грозноватоо????
 Sad


Личи си, че не си раждала. Че нямаш деца. Спомни си приказката за най-красивото гардже. От моето по-хубаво няма. Конкретно на твоите притеснения, бих отговорила с един виц. Не за да те подигравам, а за да се усмихнеш и да поработите ползотворно за едно красиво бебе.
Та...
Божествена красавица предложила на гениалния Айнщайн да му роди дете. Ученият се изумил и попитал защо, а красавицата отговорила, че иска нейното дете да е умно като него и красиво като нея самата. А Айнщайн и отговорил:" Мадам, а ако детето се роди красиво като мен и умно като Вас?" bowuu

# 82
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Каквото и дете да ти се роди, отсега личи, че винаги ще се опитваш да е конкуренция на другото. Не знам какво е това усещане, може и нормално да е, но да плачеш за нероден Петко... Rolling Eyes (надявам се, знаеш приказката)

# 83
  • Мнения: 1 533
Пак ще го кажа, когато бях бременна с Яна и питам сестра ми - Ами ако се роди грозничко, милото, ако вземе големия нос на баща си или моята рядка косица и т.н. А тя ми вика, ами може и да е грозничко, но ние така или иначе няма да го разберем никога! Ето, Марта и Калоян и те може да са грозни, а не знаем!  Grinning

Та, ако цитирам систър и да ти е грозно детето, никога няма да разбереш!

# 84
# 85
  • Мнения: 3 500
Докато бях бременна си мислех, че детето ми ще е грозно, не че ми пукаше.Роди се един ангел, красива се роди, изписана и става още по-красива със всеки изминал ден.Моя си е и за мен е най-красивата на света.Това го казвам, за да те убедя, че когато родиш и ти ще мислиш така.

# 86
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Струва ми се, че запитването на авторката не е за новороденото точно, а за това дали детето би изглеждало по-грозно от детето на съпруга й и последиците от това.

# 87
  • Мнения: 2 821
iskam da kaja ne6to mnogo interesno- bebeto na moita priatelka e NE simpati4no no tia naprekusnato povtaria vij ia kakva e krasavica na kogo se metna takava i az vikam da da ,
u6i4kite na deteto iako star4at ,a tia ne zabeliazva misli 4e sa hubavi - neznam
направо ще падна....hahaha...
оооо не ми се чете надолу Sick...

# 88
  • София
  • Мнения: 6 011
Тази тема направо ме уби!!! #2gunfire  Shocked #Crazy Joy
Искам да попитам авторката:
Ти красавица ли си?
А майка ти и баща ти обичаха ли те?
Или искаха да ти направят пластична операция за да приличаш на Еди-кой-си?

Според мен ти просто завиждаш,ревнуваш и се страхуваш от външния вид на това момиченце!

# 89
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
Моли се да ти се роди здраво дете...

# 90
  • Мнения: 2 784
Аз пък недоумявам как ще ми се роди грозновато дете/ако изобщо има такива/, като никога не би ми хрумнал подобен въпрос, пък какво остава и да ми се случи?!?? Rolling Eyes
И аз, ама туй е щото сме си красавици... Flutter Mr. Green
Пък и дъщеря ми е най-красивата на света. Ха някой да ми каже обратното! #2gunfire

# 91
  • Мнения: 814
       Най-важно е детето да е създадено с любов, да се очаква с любов и да се отглежда с любов! Всички знаем приказката да грозното пате, но и всички знаем максимата, че наше лошо/грозно няма.
        И какво означава грозно?!? Критериите са толкова различни, колкото са и хората/ сини-тъмни очи, руса-черна коса, ниско-високо, слабичко-закръглено-дебеланче...безбройни са изискванията и разбиранията  на всеки от нас!/,  далече по-важно е децата ни да за здрави физически и психически. И да не забравяме, че красотата идва от излъчването.
        За това е по-добре да имаме здрави и щастливи деца и да им помогнем да бъдат такива.
        Едва дали има майка, която да се срамува от това как изглежда детето й и да го е скрила вкъщи. По-важно е да не насаждаме такива комплекси в децата ни-отговорността е и си остава изцяло наша, на родителите, за това как децата ни ще се впишат в заобикалящия ги свят! Дали ще имат самочувствие или ще бъдат уатсайдери!
 

# 92
  • Мнения: 1 416
Никога пък не ми е идвало на акъла, че детето ми може да е грозно.  Rolling Eyes Вярно, не можех да си представя какво ще излезе от комбинацията между мен и Георги, но...  Simple Smile

# 93
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Ами аз съм грозна майка на три хубави деца, ама и трите си приличат на мен и пак са хубави Simple Smile. Всъшност с времето децата наистина се променят и е вярно, че минават през различни периоди. Синът ми се роди невероятно красиво бебе (дори акушерките в родилното го казваха), но по стечение на обстоятелствата го гледаха повече бабите, отколкото ние и в крайна сметка мъжът ми остана някак хладен и дистанциран към него. Може би, защото е момче, или защото на първото прилагаш всички теории за възпитанието четени от книгите, или защото се опитваше да го превъзпита от глезенето на бабите. Така е и до днес, много строг, твърде студен към него понякога..
Голямата ми дъщеря беше като мишле: дребна, сбръчкана, жълто-червена. Роди се с много петна по цялото тяло, ама никак красиво бебе не беше, е оправи се към втория месец като й мина жълтеницата и понаддаде на тегло.  Въпреки това таткото от самото начало я обожаваше. Тя заспиваше в ръцете му, понякога той е единствен, който може да я успокои, да я разбере. До ден днешен я гледа с такова умиление и любов. Вчера я наплясках, защото прави много бели, а той така тъжно ме изгледа. Привързаността им е взаимна и няма нищо общо с това дали е била красива или не.

# 94
  • Мнения: 165
Не съм се притеснявала за това Simple Smile. По-скоро се притеснявах дали ще е живо и здраво, защото бях стресирана. Но дори и детето да не е супер красиво майката и таткото си го обичат, затова не се притеснявай, че той няма да обича детето си.
Така си е!!!!нима всички хора са красиви?Опитай се да си го представяш как би искала да изглежда ,а не да се тормозиш дали ще е красиво.Аз си представях,че моите деца ще бъдат руси със светли очи-не можех да си изградя точен образ и наистина децата са ми такива. Laughingха-ха такива си иг поръчах Wink

# 95
  • Мнения: 282
Според мен напълно е разбираема тревогата на момичето... Все пак не става въпрос за страха и да роди несимпатично дете, а по-скоро за страха, че като майка тя винаги ще се страхува как нейното собствено дете ще изглежда в очите на мъжа й в сравненние с другото, красивото дете. А и не съм съгласна, че за всички майки техните деца са най-хубавите, въпреки че все още нямам деца. Повярвайте ми, виждала съм тъгата в очите на някои майки, когато погледнат към по-красивото приятелче на техното дете, особено като поотраснат и външността започва да има значение. Но разбира се , здравето е най-важно. 

# 96
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не го мисли Stop. За теб то ще бъде най-красиво, уверявам те Hug И таткото ще го обича не по-малко, защото хората не се обичат заради външният им вид Hug


Peace Това е така. Той ще го обича само защото му е дете, а не заради това че е по красиво или по умно, понякога характера е по важен от външността. И аз съм се притеснявала дали ще имам красиво дете, но като се роди се успокоих, той беше най хубавия за мен, винаги ще има по красиви, но какво от това, това е моето дете и е най доброто за мен. Не е със сини очи и руси букли, но какво от това, пак е хубав, дори и да не прилича на мен. Мислех си, че ако прилича на баща си няма да е хубав, но се оказа, че съм грешала, хем прилича на него, хем е по красив от него.  Twisted Evil Пък какво аз мъжа ми да не съм го взела заради външния вид.
Не се бой, ще е красиво, няма майка която да не си харесва детето и да не си го обича, пък дори и да не е най-красивото, което е виждала. Аз се убедих в едно винаги има по-красиви, по-умни, по-надарени, по-имащи, по, по, по, нокога не си сравнявай детето (пък и за всяко друго нещо се касае) с другите и ще си щастлива с това което имаш.

# 97
  • Добрич
  • Мнения: 207
 baby_neutral моли се най важно да е живо и здраво и го възпитай умно а пък таткото винаги си обича децата и не си  newsm78мисли такива  #Crazyглупости за него винаги ще е хубаво

# 98
Според мен напълно е разбираема тревогата на момичето... Все пак не става въпрос за страха и да роди несимпатично дете, а по-скоро за страха, че като майка тя винаги ще се страхува как нейното собствено дете ще изглежда в очите на мъжа й в сравненние с другото, красивото дете. А и не съм съгласна, че за всички майки техните деца са най-хубавите, въпреки че все още нямам деца. Повярвайте ми, виждала съм тъгата в очите на някои майки, когато погледнат към по-красивото приятелче на техното дете, особено като поотраснат и външността започва да има значение. Но разбира се , здравето е най-важно. 
#Crazy #Crazy #Crazy Това (подчертаното) дори не мога да си го представя... Сигурна ли си, че правилно разчиташ ТЪГАТА в очите на майките???  newsm78
Ох, такива важни неща може да научи човек от тази тема  ooooh!

# 99
  • Мнения: 801
Според мен напълно е разбираема тревогата на момичето... Все пак не става въпрос за страха и да роди несимпатично дете, а по-скоро за страха, че като майка тя винаги ще се страхува как нейното собствено дете ще изглежда в очите на мъжа й в сравненние с другото, красивото дете. А и не съм съгласна, че за всички майки техните деца са най-хубавите, въпреки че все още нямам деца. Повярвайте ми, виждала съм тъгата в очите на някои майки, когато погледнат към по-красивото приятелче на техното дете, особено като поотраснат и външността започва да има значение. Но разбира се , здравето е най-важно. 


аз съм родена с лицева пареза почти мъртва - майка ми никога не е завиждала на никоя друга майка за по-хубавото й детенце, нито е съжалявала, че ме е родила, нито пък си е помислила, че не съм най-красивото дете на света........
докато бях бременна нито за миг не съм се страхувала, че детето ми ще се роди "грозно", по-скоро ме беше страх да не се роди с увита пъпна връв и задушено........

# 100
  • Мнения: 7 723
Моля се детето ти да е здраво  Praynig
, всичко друго е без значение  Wink

# 101
  • Мнения: 282
Цитат
Цитат на: miro_slava_ в понеделник, 12 февруари 2007, 17:04
Според мен напълно е разбираема тревогата на момичето... Все пак не става въпрос за страха и да роди несимпатично дете, а по-скоро за страха, че като майка тя винаги ще се страхува как нейното собствено дете ще изглежда в очите на мъжа й в сравненние с другото, красивото дете. А и не съм съгласна, че за всички майки техните деца са най-хубавите, въпреки че все още нямам деца. Повярвайте ми, виждала съм тъгата в очите на някои майки, когато погледнат към по-красивото приятелче на техното дете, особено като поотраснат и външността започва да има значение. Но разбира се , здравето е най-важно. 

   Това (подчертаното) дори не мога да си го представя... Сигурна ли си, че правилно разчиташ ТЪГАТА в очите на майките???   
Ох, такива важни неща може да научи човек от тази тема 


Напротив, тъга е... За съжаление очевидното не убягва дори и на майките. Представете си следната ситуация: вашето 16 годишно момиченце е дебеличко, неграциозно, с много лошо акне, а приятелката му е красавица. Пробвате дрехи в магазини  и на вашето дете нищо не му става и не му стои, а на приятелката- точно обратно. Е как да не ти е тъжно, не си кривете душите!
Освен това, ако нещо може да се промени във външността на детето, смятам че е по-добре да му кажете: " Много си дебела и не си хубава, дай да направим нещо...", отколкото то да чуе истината от другаде, докато вие го залъгвате, че то е най-красивото дете не света. Разбира се, ако не зависят от вас нещата, пак е по-добре да му обясните, че може да не е особено красиво, но пък е умно, т.н и красотата не е най-важното. Но не бива да се създава грешна представа у детето. Аз съм възпитавана по този начин и го одобрявам.

# 102

Напротив, тъга е... За съжаление очевидното не убягва дори и на майките. Представете си следната ситуация: вашето 16 годишно момиченце е дебеличко, неграциозно, с много лошо акне, а приятелката му е красавица. Пробвате дрехи в магазини  и на вашето дете нищо не му става и не му стои, а на приятелката- точно обратно. Е как да не ти е тъжно, не си кривете душите!
Освен това, ако нещо може да се промени във външността на детето, смятам че е по-добре да му кажете: " Много си дебела и не си хубава, дай да направим нещо...", отколкото то да чуе истината от другаде, докато вие го залъгвате, че то е най-красивото дете не света. Разбира се, ако не зависят от вас нещата, пак е по-добре да му обясните, че може да не е особено красиво, но пък е умно, т.н и красотата не е най-важното. Но не бива да се създава грешна представа у детето. Аз съм възпитавана по този начин и го одобрявам.

  bouquet Евалла! Нямам думи просто. Това са точните думи, които има нужда да чуе една тийнейджърка от МАЙКА СИ.
В началото темата ме разсмиваше, а вече започва да ме разплаква.
Остани си със здраве, miro_slava, няма какво да си кажа с теб.

# 103
  • Мнения: 2 327
Пак ще го кажа, когато бях бременна с Яна и питам сестра ми - Ами ако се роди грозничко, милото, ако вземе големия нос на баща си или моята рядка косица и т.н. А тя ми вика, ами може и да е грозничко, но ние така или иначе няма да го разберем никога! Ето, Марта и Калоян и те може да са грозни, а не знаем!  Grinning

Та, ако цитирам систър и да ти е грозно детето, никога няма да разбереш!

Ето това мнение много ми хареса Simple Smile И изцяло го подкрепям Simple Smile

# 104
  • Мнения: 282

Напротив, тъга е... За съжаление очевидното не убягва дори и на майките. Представете си следната ситуация: вашето 16 годишно момиченце е дебеличко, неграциозно, с много лошо акне, а приятелката му е красавица. Пробвате дрехи в магазини  и на вашето дете нищо не му става и не му стои, а на приятелката- точно обратно. Е как да не ти е тъжно, не си кривете душите!
Освен това, ако нещо може да се промени във външността на детето, смятам че е по-добре да му кажете: " Много си дебела и не си хубава, дай да направим нещо...", отколкото то да чуе истината от другаде, докато вие го залъгвате, че то е най-красивото дете не света. Разбира се, ако не зависят от вас нещата, пак е по-добре да му обясните, че може да не е особено красиво, но пък е умно, т.н и красотата не е най-важното. Но не бива да се създава грешна представа у детето. Аз съм възпитавана по този начин и го одобрявам.

  bouquet Евалла! Нямам думи просто. Това са точните думи, които има нужда да чуе една тийнейджърка от МАЙКА СИ.
В началото темата ме разсмиваше, а вече започва да ме разплаква.
Остани си със здраве, miro_slava, няма какво да си кажа с теб.



Аз си знаех, че така ще реагирате. По ли е добре то да е щадено от истината вкъщи, да стане слаб характер, а после да чува" дебела свиня" в училище и на пътя? И какво, щадящите майки ще му кажат" Ама как , ти не си дебела..", вместо да намерят сили и да му кажат истината в очите и заедно да я променят.

# 105
  • Мнения: 1 475

Напротив, тъга е... За съжаление очевидното не убягва дори и на майките. Представете си следната ситуация: вашето 16 годишно момиченце е дебеличко, неграциозно, с много лошо акне, а приятелката му е красавица. Пробвате дрехи в магазини  и на вашето дете нищо не му става и не му стои, а на приятелката- точно обратно. Е как да не ти е тъжно, не си кривете душите!
Освен това, ако нещо може да се промени във външността на детето, смятам че е по-добре да му кажете: " Много си дебела и не си хубава, дай да направим нещо...", отколкото то да чуе истината от другаде, докато вие го залъгвате, че то е най-красивото дете не света. Разбира се, ако не зависят от вас нещата, пак е по-добре да му обясните, че може да не е особено красиво, но пък е умно, т.н и красотата не е най-важното. Но не бива да се създава грешна представа у детето. Аз съм възпитавана по този начин и го одобрявам.

  bouquet Евалла! Нямам думи просто. Това са точните думи, които има нужда да чуе една тийнейджърка от МАЙКА СИ.
В началото темата ме разсмиваше, а вече започва да ме разплаква.
Остани си със здраве, miro_slava, няма какво да си кажа с теб.



Аз си знаех, че така ще реагирате. По ли е добре то да е щадено от истината вкъщи, да стане слаб характер, а после да чува" дебела свиня" в училище и на пътя? И какво, щадящите майки ще му кажат" Ама как , ти не си дебела..", вместо да намерят сили и да му кажат истината в очите и заедно да я променят.


Аз съм напълно съгласна с миро_слава! Тя така е възпитана, мен също така са ме възпитали, в пубертета от малкото сладко слабо  русо момиченце, което беше свикнало да получава комплименти непрекъснато , станах закръглена тъмнокоса девойка с по-голямо носле.Майка ми и баща ми, бях на около 15 започнаха усилено да ми говорят да започна диета, баща ми непрекъснато се шегуваше, че носа ми  е станал по-голям от неговия!повярвайте ме никак не ми беше добре- но не ги упреквах, защото знаех че са прави , усещах че не ме харесват с новия ми външен вид продиктуван от пубертата! непрекъснато се ограничавах, но не не успявах да отслабна и така бях близо 6г, след което отново претърпях метаморфоза незнайно как и отново станах слаба и така вече 7год.носа ми някак си с годините се оформи и ми пасна на лицето и си беше съвсем нормален! И вече започнаха пак да ми правят комплименти, колко добре изглеждам  и че е хубаво малко да надебелея! Майка ми никога не е крила, и е казвала виж тази или тази ти приятелки какви са слабички и хубави, но точно тези мои приятелки с годините много се промениха визуално и напълняха пък аз се разхубавих! И майка ми  и баща ми все по-често започнаха да ми правят комплименти! Така, че и аз не смятам че е правилно да се спестяват някои външни недостатъци на вече порасналите деца!Предпалогам сте виждали  доста отблъскващи жени, които са със самочуствие на мис Свят относно външноста си и откъде според вас е подхранено то?- естествено, че на първо място са родителите!

# 106
  • Мнения: 282
Марсианка, мерси за подкрепата. Точно за това щях да пиша- за така отблъскващите некрасиви хора с огромно самочувствие: родителите са им направили "мечешка услуга" и сега са за присмех. Родителя може да показва любовта си към детето по много начини, не само с думите "колко е прекрасно и красиво". За всяка майка детето и е единствено и неповторимо, най-обичаното дете на света...Но за красотата нека сме реалисти

# 107
  • На небето
  • Мнения: 5 530
marsiana и на мен ми се случи това в пубертета нямаше нужда родителите ми да ми кажат колко съм дебела (не са го и правили, и слава богу) аз си го виждах. Отслабнах от само-себе си и сега съм даже доста слаба. Това смятам, че се дължи на нашествието на хормоните в организма по време на пубертета и не знам до колко може да се коригира с диети. Не смятам, че на едно дете натякването на родителите му ще му помогне да се мобилизира и да отслабне. Все пак има деликатен начин да кажеш на детето си да намали храната. Би се приело по добре от детето и не би сринало самочувствието му и усещането за приемането му от родителите му. Ако моя син напълнее драстично, бих му казала съвсем деликатно, че би се чувствал много по добре ако свали няколко килограма и би изглеждал по привлекателен, а и от здравословна гледа точка ще е по добре. Не бих му изръсила, ти си дебел вземи да отслабнеш.

# 108
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Детето се променя всеки ден от деня на раждането си, като бебе може да е хубаво, след това не толкова и обратното! Най-важното е да е живо и здраво, а не колко е красиво, защото има и хора красиви, но не много щастливи! Красотата не е гаранция за щастие! Какво толкова го мислиш? Винаги съм искала да ми е живо и здраво детето, пък какво такова!

# 109
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Абсурдно е да кажеш на 16-годишната си дъщеря Много си дебела и не си хубава! #Crazy Това би травмирало момичето както нищо друго. Ако моите дъщери станат дебели бих търсила вина в себе си, но за нищо на света не бих ги осакатявала психически. Едно е на улицата някой да ти каже дебела свиня, друго е родната ти майка да ти каже, че не си хубава Rolling Eyes

# 110
  • Мнения: 2 039
#Crazy Баси темата. Вие луди ли сте бе хора?
doh doh doh  ooooh! ooooh! ooooh!
Очите на майката са слепи за подобни глупости!!!Абе,изобщо,ти добре ли си,бе,момиче  #Crazy Направо не мога да повярвам какво чета,наистина!Тръпки ме побиха  Sick

# 111
  • Мнения: 2 784
Имам приятелка, която е пълна открай време. Страхотен човек е, със самочувствие, вкус и много силен характер. Още в университета остана пълен сирак и успя да завърши и изгради кариера съвсем сама. Гаджета никога не са и липсвали. Не мисля, че родителите са и направили мечешка услуга като не са я подлагали на диети и не са и натяквали, че е  дебела.. Напротив, възпитали са я да цени други неща в хората, освен външната красота, развили са други качества у нея. И тя е щастлива и харесвана такава, каквато е. Евала!

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Всеки има право да има своите стархове, що да не ги сподели?

Или дай сега всеки път преди да споделим терzанията си да се zамисляме абе дали няма някой по zле от мен или там някое дете не умира от глад примерно.

Тоzи форум е zа помощ... каквато и да е тя. 
Съгласна!

# 113
  • Мнения: 1 455
miro_slava_ евала smile3501 по тъпо изказване не очаквах да прочета.
Надявам се децата ти никога да не пъпчасат или напълнеят.
И сега по твоята логика да кажа на дъщеря ми,че ушите и стърчат или че сина ми е нисък А?
Благодарна съм на майка ми,че е изградила в мен достатъчно самочуствие,за да не се притеснявам от нещата които не харесвам в себе си.

# 114
  • Мнения: 282
Гери, много ясно съм казала, че за неща, които не могат да се променят не говоря!!!Прочети по-горе внимателно. Евала на мен или не, така аз мисля и на никого не налагам мнението си. Възпитавайте си децата, както искате, те са си ваши

# 115
  • Мнения: 1 455
Ще си позволя да те цитирам: Разбира се, ако не зависят от вас нещата, пак е по-добре да му обясните, че може да не е особено красиво, но пък е умно, т.н и красотата не е най-важното. Но не бива да се създава грешна представа у детето. Аз съм възпитавана по този начин и го одобрявам.
Има хиляди начини да помогнеш на детето си да излезе от това му състояние,без да му казваш,че не изглежда добре.

# 116
  • Мнения: 1 866
Миро-слава, добре че майка ми не прилича на теб! Не знам как щях да приема да ми каже "Дебела си и не си хубава!"в пубертета. Това е доста грубо и не мога да си представя как един нормален родител ще го изтърси в този вид! Разбирам идеята ти, но не си си обмислила отговора...Има други начини един родител да помогне на детето да разреши проблемите с външността, когато това е възможно или пък приемливо. Аз също напълнях по време на пубертета, но майка ми не ми е казвала, че съм дебела! Аз самата се оплаквах от килограмите и майка ми обясни, че аз съм хубаво дете, но ако огранича сандвичите например, ще мога да стопя излишните килограми. И на масата не ми слагаше хляба отпреде. Проблемът се разреши и отново се върна с 2-те бременности. И въпреки че съм голям човек вече, майка ми пак не ми каза, че не съм хубава, а ми направи плодовите салати за диетата, защото знае, че никакво време не ми остава да се погрижа за себе си. Не знам дали си майка, но ми се струва, че не. Това би било извинение за непознаването ти на детската психика. Вземи почети малко, има много литература затова как родителите могат да помогнат на децата си да бъдат щастливи и пълноценни личности. А това, че сме заобиколени от хора, на които им липсват всякакви ценности и външният вид е единственото, което могат да оценят у един човек, то проблемът не е в пълничките деца. Подигравки има не само по повод килограмите, а и за очилата, за щръкналите уши, за дългите носове, за прекалено високия ръст и т.н. Какво тогава правим? Подлагаме на пластична хирургия децата си, за да се харесаме на простаците?!! А за анорексия чувала ли си? Да натякваш на детето си, че е пълничко, е един от пътищата към нея. Аз лично предпочитам детето ми да е с повече килограми, отколкото да рискувам да го подтикна към нещо, което може да го доведе до фатален край само, за да прилича на русото стройно съседче. И пак се връщаме на същината на тази абсурдна тема - красотата ли е най-важната в тоз живот? Ако за една майка е - то тогава горко му на детето!

# 117
  • Мнения: 1 866
Марсиана, а ако ако носът ти не се беше оправил, все така ведро ли щеше да гледаш на закачките на родителите си? Защото за мен те са поели голям риск с това да ти напомнят недостатъка по този начин. А ако беше останала пълничка и не се беше разхубавила? Мислиш ли, че самочувствието ти щеше да е на ниво? И въобще какво правят пълничките жени? Те да не би да нямат право да се чувстват добре в кожата си? Или те трябва да се скрият някъде и да не се обаждат, че току-виж някой ги обвинил в прекалено самочувствие!

# 118
  • Мнения: 2 032
Това май се превръща в поредната тъпа, но "неумираща" тема, която гледам сега "метамофозирала" в дискусия за родители, подлагащи тийнейджъри на диета. Няколко реплики и от мен.

- Случайно преминаваща с две думи е казала каквото има да се казва за думите на Деси-слава.

- Очевидно, ако си говорим за дете с наднормено тегло, че то е хранено от своите родители и е попило техните хранителни навици и всичките им неврозите ("детето не яде" или "прекалено много яде, ще стане дебело" и подобни).  Значи в примера по-горе, суб-нормалните родители до тийнейджърската възраст не са съумели да изградят нито добри хранителни, нито елементарни спортни навици в детето си, но извъднъж се обръщат да й кажат: много си дебела?!

- Защо, по дяволите, се дрънкат глупости за "некрасиви" хора (подразбирайки външност). Ами некрасиви хора са тези, които казват на подрастващата си дъщеря "много си дебела и не си хубава", а не хората с големи носове (да използвам друг пример от писаното по-горе). Некрасиви хора са тези, които не възпитават децата си да станат свестни хора; некрасиви хора са кукувиците, които по-ги е грижа да не би дъщеря им да е грозновата, а не какви шибани стереотипи насаждат в дъщерите си и как им показват кое е важно и кое -повърхностно.


ПС Видях какво е написала Лала по-горе; съгласана съм,  искам да почертя, като тема за размисъл, думите й, че : А сме заобиколени от хора, на които им липсват всякакви ценности и външният вид е единственото, което могат да оценят у един човек, то проблемът не е в пълничките деца. Подигравки има не само по повод килограмите, а и за очилата, за щръкналите уши, за дългите носове, за прекалено високия ръст и т.н. Какво тогава правим? Подлагаме на пластична хирургия децата си, за да се харесаме на простаците?!!

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 13:52 от Алиса

# 119
Мирославке, ако на аватара си самата ти, искрено съжалявам майка ти!  ooooh!
Сигурно е много тъжна жена!  Cry

# 120
  • Мнения: 282
Метлата, щом ще се заяждаме, явно правилно си си подбрала ника...Мен не ме намесвай, дали съм хубава или не, поне имам реална представа за себе си. А и факта, че обиждаш някого на външност ясно показва, че имаш проблеми с твоята...А се и чудя на колко ли си години?
И не сте ме разбрали правилно, но няма значение....аз повече по тази тема няма да пиша. Защо ли токова от вас се засегнаха така се питам? Явно им е болезнена темата по някакъв начин.
Някъде в началото на темата едно момиче беше казало как детето на нейна приятелка е доста грозновато,а тя непрестанно повтаря " Виж каква ми е красавица и тн" и момичето се чувствало неудобно да потвърди това. Поне така не заблуждавайте децата си.
Благодаря на Лала за интелигентния отговор, личи си кой има нещо у главата и кой не. Да, не съм майка, но точно този въпрос ме е вълнувал и съм си мислила доста. Като му дойде времето ще прочета непременно и литература.

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 14:20 от miro_slava_

# 121
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Сетих се за моя приятелка, която има леко гърбав нос (не беше фрапантно гърбав и грозен), и може би това нямаше да и прави кой знае какво впечатление и нямаше да и представлява такъв комплекс, ако майка и постоянно не и го натякваше и не я излагаше дори пред други хора (често се случваше да и го натяква в компания на нейни приятели и гаджета под вид на шега уж). Тя беше красива жена (но с не толкова красиви и перфектни дъщери) и вечно им се подиграваше за недостатъците им. Което се беше отразило на самочувствието на децата им.

# 122
  • Мнения: 1 364
Едва ли някога бих могла да осъзная факта, че детето ми е грозновато, ако е така! Най-вероятно винаги ще си мисля, че то е най-красивото, най-умното и най-доброто! На мама най-хубавото гардже! И ще го обичам като най-, най-хубавото дете на света!


И аз мисля така. Чудя се изобщо как някой може да си зададе такъв въпрос!?!

# 123
Метлата, щом ще се заяждаме, явно правилно си си подбрала ника...Мен не ме намесвай, дали съм хубава или не, поне имам реална представа за себе си. А и факта, че обиждаш някого на външност ясно показва, че имаш проблеми с твоята...
 Защо ли токова от вас се засегнаха така се питам? Явно им е болезнена темата по някакъв начин.

Ами като гледам, освен теб друг обиден не виждам.   hahaha
Това трябва да ти говори кой е раснал с комплекси и кой е научен да бъде щастлив с това, което Господ му е дал. Пък и у наше село все по акъла посрещат и изпращат, ама явно у ваше не е тъй...  Mr. Green
Само не разбрах, като поостарее красивата мома, че и се сбръчкоса, или пък и се разбърникат хормоните и вземе, та надебелее, какво ще прави тогава? Ще се стреля, ще се беси или ще се трови, а?  Wink Mr. Green

# 124
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Мирославке, ако на аватара си самата ти, искрено съжалявам майка ти!  ooooh!
Сигурно е много тъжна жена!  Cry
Аз пък я намирам за доста привлекателна жена  Flutter!
Не мисля, че това беше уместно изказване, независимо какво е питала и как разсъждава! Все пак тя не те е обидила с подобни изказвания!

# 125
  • Мнения: 343
Мирославке, ако на аватара си самата ти, искрено съжалявам майка ти!  ooooh!
Сигурно е много тъжна жена!  Cry
Аз пък я намирам за доста привлекателна жена  Flutter!
Не мисля, че това беше уместно изказване, независимо какво е питала и как разсъждава! Все пак тя не те е обидила с подобни изказвания!

Именно! Универсални критерии за красота просто НЯМА. То става ясно и от постинга на авторката - тя намира бившата му жена за грозна, пък той явно не е мислел така, като се е женел и са правили бебе.
А иначе, състезанието с бившата, колкото и глупаво да изглежда наистина отстрани, си е до голяма степен неминуемо, просто защото ние все пак освен рационални сме и емоционални същества, вечно съмняващи се и притесняващи се. Моят съвет към авторката може да е малко странен, но все пак... Сподели притеснението си откровено със съпруга си и по реакцията му ще разбереш колко неоснователни са били тревогите ти Grinning

# 126
  • Мнения: 2 159
не мога да повярвам, че някоя майка ще каже, че детето и е грозно newsm78 според мен винаги ще го вижда като най-красивото създание на земята, както аз моята принцеса Heart Eyes

# 127
  • Мнения: 146
Аз лично никога няма да почувствам, че детето, за което толкова си мечтая ще е грозно. Защото: Досега грозни деца не съм виждала. Над 10 години се променят и могат да придобият неприятни за мен черти, но това не значи, че за повечето хора то ще бъде грозно. Напротив, може да минава за хубаво. Дори ако не харесваш физическите черти на някого, особено ако е дете не трябва в никакъв случай да му се показва, че не е хубаво. Колкото и да е парадоксално самооценката на хората за външността им се определя точно от това как околните възприемат тази външност. Това за съжаление ще е така докато продължаваме да изграждаме мнение за хората по фическите им дадености. Аз знам че моето дете (дай боже скоро да забременея) ще е точно толкова красиво и уникално както всички малки деца, както и детето на Маша.  Simple SmileНаистина има деца със сериозни увреждания, но в тези случаи външността е най-малкият проблем.

# 128
И от циганин да е, и от негър да е, на мама гарджето си е най-хубавото на света!  Peace

# 129
  • Мнения: 90
Приличаш ми на маштехите от приказките. Дръж се достойно, та това е дете на мъжа, който обичаш, ако си добър човек и ти ще го обичаш. Красивите деца се раждат от любов, ако разбираш какво ти казвам. Когато станеш майка ще разбереш, че най-важно е детето да е здраво. Престани да мислиш глупости, злобата прави хората грозни, а ти държиш да си хубава нали.

# 130
  • София
  • Мнения: 3 688
няма красиви и грозни хора,има такива които харесваме и такива които не харесваме:)

# 131
  • Мнения: 141
Грозно дете?????
Къде го видяхте, аз още не съм виждал!!!!

# 132
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
към авторката, моля те направи го туй бебе, ще го 4акаме заедно, целият форум, после пусни анкетка със снимки за сравнение на двете деца! и накрая с резултата в рамка като диплом за красота! никой не знае каква изненадка ти готви природата, бъдещо май4е!просто из4акай лотарията!  затова децата са разли4ни даже в едно семейство!

# 133
  • Мнения: 4 965
Към някои мами, които са готови в прав текст да заявят на децата си, че са грозни:
В пубертета категорично не се харесвах - понапълнях, имах пъпки, не бях съразмерна и т.н. ВИждах това и страдах много - пазих диети и правех какво ли не. Вследствие на това днес имам едно от т.нар. хранителни разстройства (няма да го коментирам, но благодарение на родителите ми успях отчасти да се преборя с него, защото имах подкрепата им). Но, родителите ми ме харесваха (сега, когато гледам снимки, аз също се харесвам, но имам реална преценка, че не съм била перфектна). Е, бях такъв тийнейджър, че ако моите родители ме бяха помайтапили за външността - сигурно щях да се самоубия, сериозно. Помислете над това...

Има и други начини да накараш детето ти да се погрижи за външния вид (рационално хранене, записване на някакъв спорт, помощ от мама при избора на дрехи, посещение при добър козметик и .н.). Какво бихте спечелили като заявите на своите деца: "дебел си, носът ти е дълъг, имаш отвратителни пъпки" или (за да не го чуят от съучениците си "ти си дебела свиня". То е най-лесно да създадеш на едно дете комплекси или да го подготвиш за живота "хвърляйки го в дълбокото". Много по-трудно е да си до него и заедно да преминете през трудностите...

# 134
  • Мнения: 17 546
По повод въпроса, който си задаваш - я  помисли за това: дали го обичаш достатъчно този човек, за да родиш дете от него обаче, щом си задаваш такъв безсмислен въпрос?  Красотата на човек не е избираема опция, сещаш ли се!? Генетично детето може да онаследи най-грозните ви предци или пък най-хубавите, как точно ще знаеш кои? И що за баща ще е този, който пък, ще се отдръпне от собственото си дете, защото той лично не е успял да го сътвори като от реклама!!??  или пък наистина много вярваш на реклами... Нищо не е такова каквото ни го показват в тях! И прочети приказката за грозното пате все пак!

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 23:38 от Кристал

# 135
  • Мнения: 678
#Crazy Баси темата. Вие луди ли сте бе хора?
направо съм шокирана от заглавието на темата !! само в този ред на мисли , който прочетох съдя че няма да бъдеш добър родител за детето си....така че по- добре не го създавай ! радвай се на чуждите " красиви " деца !!

# 136
  • Мнения: 58
Тази тема я подминавам вече за кой път и аз не знам и не издържах. Ще пиша.
А бе жена , от къде тези глупави мисли????Че коя майка мисли че детето й е грозно? Ти знаеш ли приказката за жената с гърбавичкото дете, дето казвала"Ама как му отива гърбичката" има още много приказки които няма да цитирам, но не мислиш ли че е абсурдно това дето го говориш.
Извинявам се че съм толкова директна.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 1 241


Как грозновато дете? Те просто чертите им са такива, че предизвикват умиление и обич! Всички дечица са красиви!  Hug
А твоето ще ти се вижда просто разкошно, повярвай ми.
И въобще не мисли такива простотии, а действай.  Simple Smile

# 138
  • Мнения: 2 040
Един съвет от мен: щом толкова те е страх - не раждай,  радвай се на красивото му дете от първата му жена и ако това те прави безумно щастлива - така да е ..
Някои хора се молят ден и нощ за детенце, минават през ада да си родят ... а ти щом нямаш деца до тоя момент, се надявай и мечтай да имаш възможността и щастието да си родиш, да бъде живо и здраво и чак тогава се притеснявай за глупости ..
Отминавах темата, защото мислех че е майтап, а то какво било ..

# 139
  • Мнения: 3 268
Лелеее,тук станало бойно поле! #Crazy

# 140
  • Мнения: 750
Ще прозвуча точно като проф. Вучков, но действително - чета, гледам и не вярвам на Учите си!!!  Shocked Седем страници спорове за какво???????????? За криви и прави носове, руси косички и сини очички!?!?!!!!!

Няма да влизам в дебати. Само едно искам да ви кажа.

Докато определяме физическата красота като толкова изключително важен елемент от ценностната система и критериите за това до колко е "качествен" един човек, ще берем големи ядове и с децата си и с хората около себе си. 


Тъжно и срамно. МНОГО СРАМНО!

# 141
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Темата в много странна посока се развива.

Ако ми се роди грозничко дете, ще си кажа....прилича на майка си  Laughing

# 142
  • Мнения: 3 537
Нали ще си е мое,как ще е грозновато? Laughing

# 143
  • Мнения: 17 546
Докато определяме физическата красота като толкова изключително важен елемент от ценностната система и критерий за това, до колко е "качествен" един човек, ще берем големи ядове и с децата си и с хората около себе си. 
smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

# 144
  • София
  • Мнения: 6 011
Грозно дете?????
Къде го видяхте, аз още не съм виждал!!!!
newsm10

# 145
  • София
  • Мнения: 1 105
Трябва да питам майка ми. Като бебе съм била доста грозничка, а и по-после.  Sunglasses
По темата: Не го мисли, важното е да е живо и здраво!

# 146
  • Мнения: 1 475
хайде и аз да се включа отново, на моя приятел майка му ми каза, че като се родил бил много грозен и я било срам да го покаже за първи път на родителите си и на познатите си,казвала си и двамата с баща му не сме големи красавци, ама чак пък толкова грозно бебе да ми се роди,не била очаквала, но като дошъл баща и и казал,и какво като е грозно нали си е наше!Пък с годините грозното бебе доста се разхубавило и тя вече се гордеела с него!Така, че всеки човек си е различен сам по себе си и всеки се притеснява за различни неща и не мисля, че някой има право да съди другия, че е малоумен или тем подобни изказвания, само защото не споделят неговите възгледи,в случая конкретната тема!

# 147
  • Мнения: 2 723
Съвсем селенасочено подминавам темата от доста време... но се изкуших да погледна какво толкова се обсъжда в 8 страници
Какви са тия глупости Shocked
За мен моето дете е прекрасно, не ми дреме дали някой друг го намира за грозен, Аз съм тази, която трябва да му създаде самочувствие... ако аз му казвам, че е грозен, какво лище му казват чуждите хора.... божеееее
Страхуваш се, че детето ти ще е грозно и баща му няма да го харесва... НЯМАМ ДУМИ ooooh!

# 148
  • Мнения: 200
абе, наистина  какво ви става? какво значение има дали е хубаво или не чак толкова, то си е твоето дете и ти трябва да го обичаш каквото и да е. newsm78

# 149
  • София
  • Мнения: 15
Здравей те,добра тема,но бих те ли ми обяснили какво е Грозновато дете?

# 150
  • Мнения: 8 468
Четох само първия пост и сега отговарям.
Няма такава песен-Собственото дете в очите на родителите е най-хубаво.Как досега не видях по-хубави от моите????Сигурна съм,че с всички родители е така.
Гледам,хубави деца дал Господ.Обаче моите са прекрасни.Ей това е да си майка!

# 151
  • Мнения: 386
да, има грозни бебета, грозни деца и грозни възрастни.
живеем във век, в който красотата е поставена на пиедестал. децата си играят с несъразмерни барбита, а ние си мислим кое как да подобрим в себе си - кой страда от нос, кой от гърди, кои има десет глоса за обемни устни в чантата.
не можем всички да сме аджелина джоли. или пък пенелопе круз. многооразието на природата е нейното величие. луи дьо финес красив ли е? хоакин финикс с грозния белег на устните? мерил стрийп за някои изглежда ужасно. да не говорим за мадона от ранния й период. винаги можеш да намериш кусур на някого. дори на тези, дето се мислят за най-най-хубавите и са със самочувствие на холивудски звезди (лили от биг брадър е типичен пример).
аз например не съм хубава, дори може би съм си направо грозна. ама така ме е направил Бог, какво да правя. това не ме прави малоценна. не съм и с най-красивната душевност. пак благодарение на божията ръка. ми това е положението.
някак си не мога да приема, че да си грозен е грях или нещо, което трябва да ти определи безпрекословно живота, честно. в крайна сметка има много по-важни неща.

# 152
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Докато определяме физическата красота като толкова изключително важен елемент от ценностната система и критериите за това до колко е "качествен" един човек, ще берем големи ядове и с децата си и с хората около себе си. 
Права си. Но не можем да избягаме от нормите, които налага обществото... помисли за всички конкурси за красота, за рекламите с красиви лица и перфектни тела, за козметичните салони и клиниките по пластична хирургия, за звездите от шоу-бизнеса -  идоли на младото поколение... Всички сме подвластни на съвременните критерии за красота и искаме да изглеждаме млади, стройни и поддържани и даваме маса пари за това. Добрият външен вид е гаранция за успех. Тъпо, но е факт, който не можем да пренебрегнем.

# 153
  • Мнения: 1 465
Аз пък не знам как една майка може да забележи, че детето и е грозно. Всъщност искам да кажа, че дори и да е грозно, в нейните очи няма да е грозно. Аз като гледам снимки на Поло, когато е бил на няколко месеца и си казвам сега, че е бил грозноват, а тогава си ми харесваше много. Сега пак много си го харесвам и го смятам за красавец, но дали е така? Или само на мен ми се струва. newsm78 Но това може да го разбере само една майка, а и също разбирам страховете на всички бременни. Аз когато бях бременна, даже веднъж сънувах, че бебето ми е много грозно. Shocked
А обикновено бащите не сравняват децата си, защото всяко е уникално по своему. Напротив, щом е негово дете и той ще го има за своята гордост Grinning Та приказката "моето гардже е най-хубаво" важи с пълна сила. Може да не е така, но пък всеки си мисли така. Wink

# 154
  • Мнения: 750
Докато определяме физическата красота като толкова изключително важен елемент от ценностната система и критериите за това до колко е "качествен" един човек, ще берем големи ядове и с децата си и с хората около себе си. 
Права си. Но не можем да избягаме от нормите, които налага обществото... помисли за всички конкурси за красота, за рекламите с красиви лица и перфектни тела, за козметичните салони и клиниките по пластична хирургия, за звездите от шоу-бизнеса -  идоли на младото поколение... Всички сме подвластни на съвременните критерии за красота и искаме да изглеждаме млади, стройни и поддържани и даваме маса пари за това. Добрият външен вид е гаранция за успех. Тъпо, но е факт, който не можем да пренебрегнем.

Рени, нормите, които налага обществото са тези, които налагаме ние. Защото ние СМЕ обществото. От това как аз, ти, Никси, Мечтица, Стройна Фиданка и всички останали над 38 000 потребители на този форум възпитаваме децата си, зависи какви ще са нормите и критериите на същото това общество.

Освен това говоря за физическа КРАСОТА, тази, която е заложена генетично. И която очевдно е проблем за авторката на темата.

Не казвам, че външния вид въобще няма значение, но той е комплекс от неща и красотата е само една малка част от него.

# 155
  • Мнения: 3 647
Докато определяме физическата красота като толкова изключително важен елемент от ценностната система и критериите за това до колко е "качествен" един човек, ще берем големи ядове и с децата си и с хората около себе си. 
Права си. Но не можем да избягаме от нормите, които налага обществото... помисли за всички конкурси за красота, за рекламите с красиви лица и перфектни тела, за козметичните салони и клиниките по пластична хирургия, за звездите от шоу-бизнеса -  идоли на младото поколение... Всички сме подвластни на съвременните критерии за красота и искаме да изглеждаме млади, стройни и поддържани и даваме маса пари за това. Добрият външен вид е гаранция за успех. Тъпо, но е факт, който не можем да пренебрегнем.

Рени, нормите, които налага обществото са тези, които налагаме ние. Защото ние СМЕ обществото. От това как аз, ти, Никси, Мечтица, Стройна Фиданка и всички останали над 38 000 потребители на този форум възпитаваме децата си, зависи какви ще са нормите и критериите на същото това общество.

Освен това говоря за физическа КРАСОТА, тази, която е заложена генетично. И която очевдно е проблем за авторката на темата.

Не казвам, че външния вид въобще няма значение, но той е комплекс от неща и красотата е само една малка част от него.
Peace
важното е да не се плаща данък обществено мнение
до сега не съм чула майка да не си хареса детето
и както се казва в Малкият принц на  Екзюпери " Красивите неща са невидими за очи......"

# 156
  • Мнения: 985
Аз пък си направих опит.
Попитах 4 дечица на вързаст около 2 години дали са красиви. И четирите казаха : " ДА!" с убеждението, че са най- прекрасните същества на света. Така че майчета, хайде да не насаждаме комплекси в децата си от бебство. Аз поне не познавам грозно дете. Е те такова нещо наистина НЯМА.

# 157
  • Мнения: 505
Нямам думи  Tired не искам да споря с никой, но през бременоста си съм се страхувала от всичко друго, но не и от това, че мога да родя грозно дете. И не, не съм мис България.

# 158
  • Видин
  • Мнения: 961
Нали има една приказка- Моето гардже е най- хубаво! Wink

Така че, аз обожавам сина си и го намирам за красив с неговите черни очи с дълги и извити мигли

http://images13.snimka.bg/002053133.jpg

# 159
  • София
  • Мнения: 3 421
Ами хвърлям го и си правим ново и така до хубаво!

Още от както е пусната темата се изкушавах да го напиша...това в рамките на шегата.

# 160
  • Мнения: 40
Само да е здраво, пък щом е мойто, ще е най-хубавото  Grinning

# 161
  • Мнения: 8 999
Аз, естествено, родих двете на-красиви деца на света! Но забелязвам, че мои познати, на които децата им не са красиви, упорито твърдят, че са божествени /техните/. А може би моите не са чак толкова прекрасни? А може би всяка майка истински се възхищава и харесва детето си, независимо как го възприемат околните?
Бъди сигурна, че за теб и за таткото вашето дете ще е най-красиво на света. В твоя случай - за таткото неговите две деца ще са най-красиви.

# 162
  • Мнения: 742


Ако ми бяха грозни децата, щях в дом да ги оставя.
Но понеже не са/засега/- си ги гледам.
Чудя се дали в пубертета ще погрознеят? Ще трябва да ги гоня от къщи тогава.

Не мога да понеса мисълта, че аз-самото съвършенство- ще имам грозно дете. И хората ще казват: Тц Тц каква хубава майка, пък малкото- тц тц тц .

# 163
  • Мнения: 985
Не мога да понеса мисълта, че аз-самото съвършенство- ще имам грозно дете. И хората ще казват: Тц Тц каква хубава майка, пък малкото- тц тц тц .

 hahaha Joy
Моя приятелка питаше щерката като беше малка:" Ти на кого си се метнала? Нито майка ти, нито баща ти са толкова хубави?"  33uu

# 164
  • Мнения: 2 746
Малеее, хората за какви работи се затръшкали..... Laughing Аз се моля бебето ми да се роди живо и здраво, да порасне умно и добро, пък красотата е на последно място.Синът ми не е красиво дете, но има своя чар, защото е много общително, добро и весело дете.

# 165
  • Мнения: 4 195
Грозно дете - покажете ми едно, моля Praynig

# 166
  • Мнения: 4 380
Като дете бях много красива и предизвиквах навсякъде възхищението на всички. С поотрастването погрознях, а с остаряването хептен. Laughing И обратния случай...много от великите манекенки и топ-модели са били много грозни като малки. Грозното патенце се превръща в прекрасния лебед...

Красотата е нещо много относително.

# 167
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз, естествено, родих двете на-красиви деца на света! Но забелязвам, че мои познати, на които децата им не са красиви, упорито твърдят, че са божествени /техните/. А може би моите не са чак толкова прекрасни? А може би всяка майка истински се възхищава и харесва детето си, независимо как го възприемат околните?
Бъди сигурна, че за теб и за таткото вашето дете ще е най-красиво на света. В твоя случай - за таткото неговите две деца ще са най-красиви.

Абсолютно и аз така си мисля, гледам и му се радвам и си мисля, че е красив или поне, чаровен, сладък, обаятелен и т.н. Но за другите може да не е така, дори може да го намират и за грозен..., кой знае. Както са казали хората "Нашето гардже е най хубаво." Не съм чула майка която да е казала, че не харесва детето си. Виждала съм и по красиви от сина ми, ама то винаги ще има по красиви и какво от това има и по красиви майки от нас, ама голям праз нали, тръшнала ли си се да се кахъриш как може тази жена да е по красива от мен или да не би мъжа ми да тръгне след нея и т.н. Това е глупаво. Същото е и за децата. Това малко намирисва за завист.  newsm78

# 168
  • Мнения: 473
Ти не си добре. Иди на психоаналитик.

# 169
  • Мнения: 1 426
Е, и? Ако хората се привличаха от красивата външност, досега всички грозни щяха да са измрели и такова понятие нямаше да съществува от векове. Имах състудентка, невероятно грозна, а се ожени за момче, по което припадаше половината ни поток. И още една - с красиво лице, но с гърбица и висока не повече от 1.40 - и тя се ожени преди да бяхме завършили. А моя леля, която е била сред най-големите красавици на София, така си и остана стара мома.

# 170
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
 Joy Joy Joy
Такива мисли са вълнували щерка ми докато бях бременна, аз се молих за живо и здраво бебе!!Чак като родих каза- " Мамо много се радвам , че си ми родила красив брат!"
Когато чуя подобен въпрос се сещам за приказката за лястовичката и гаргата!Бях в началните класове когато я четох ме в училище  и думите на гаргата-" Гледах , гледах , но по -хубаво от моето гардже не видях"толкова ме бяха ядосали , че се върнах в къщи и се възмущавах пред  майка ми !Още си спомням как се мъчеше  да ме убеди , че за майката нейното дете е най-хубаво!Трябваше да стана мама за  да осъзная приказката! Laughing

# 171
# 172
  • Мнения: 2 039
За всичко друго съм си мислила преди да имкам Валери,но не и дали ще е грозен  Shocked hahaha Или пък,още по-малко,дали БАЩА МУ ЩЕ ГО ХАРЕСА #Crazy Това,последното,го изкрещях Crazy

# 173
  • Мнения: 917
няма начин просто да е грозновато, щом е мойто ще е най-хубавото. само да е живичко и здравичко

# 174
  • Мнения: 9 772
#Crazy Баси темата. Вие луди ли сте бе хора?


  202uu

# 175
  • Мнения: 1 733
#Crazy Баси темата. Вие луди ли сте бе хора?
Подкрепям! Направо ви се чудя...

# 176
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е как как?!... Връщаш докато не се роди такова, което ти харесва... рекламация му е майката! Laughing

# 177
  • София
  • Мнения: 12 554
Е как как?!... Връщаш докато не се роди такова, което ти харесва... рекламация му е майката! Laughing

 smile3532 rotfImbo rotfImao

# 178
  • Мнения: 1 417
Що сте такива лоши? Ами права си е жената, факт е че за по-хубавите е по-лесно в живота Wink
Аз за да не се терзая с такива мисли си взех мъж, който е доказал че прави красиви деца Mr. Green и не сбърках Wink
На авторката пожелавам едно здраво и красиво детенце!

# 179
  • Мнения: 6 624
Аз пък се чудя тази тъпа тема как може още да се експлоатира!?!?

# 180
  • София
  • Мнения: 1 877
Мале жено, уби ме #Crazy!

От поста ти личи единствено, че си супер несигурна в отношенията си с въпросния мъж и умираш от страх да не го загубиш, ама чак такава параноя не бях срещала... Да ти мине през главата, че ако му родиш грозно дете и ще го разочароваш Shocked.

Ти комплексираш собственото си дете още преди да се е родило, това разбираш ли го? Ами ако ние като родители не им повтаряме, че за нас са най-специалните, най-красивите, умните, послушните и изобщо най-ПРЕКРАСНИТЕ, кой ще го прави?! Как ще се утвърди детето като една обичана и позитивна личност?

Ти осъзнаваш ли как заради собствената си суета и егоизъм можеш да нанесеш емоционална травма на детето си??!!

Но все пак си мисля, че сега говориш така, защото все още нямаш собствено дете... След като се появи малкото съкровище (само Господ здраве да дава), то само ще ти избие тези безумици от главата Peace!

# 181
  • Мнения: 804
До сега не съм виждала ГРОЗНО ДЕТЕ и КРАСИВА БАБА /изключвам себе си естествено, аз съм си хубавичка/ newsm62.

# 182
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
На света има едно красиво дете и всяка майка го притежава.  Незнам коя майка ще види,че детето и е грозновато. Това се отнася и за таткото,нали му е дете пък дали е 1,2,3,и т.н .

# 183
  • Мнения: 1 817
Мисля, че едно дете за майка си е най-красивото! Hug

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
мила,
мисля,че имаш сериозен проблем с начина,по който приемаш света.няма грозни деца и дори детето  да не е толкова красиво като някое друго,родителите му го обичат безкрайно,защото им е дете.а питала ли си се как живеят майките от форума,,деца с увреждания,,знаеш ли колко много обичат те децата си.я се стегни малко.мисля,че не си готова да станеш майка,че не го искаш дълбоко в себе си и търсиш причина за това.не се пришпорвай,когато тези ти чувства отминат,действай смело.бъди сигурна,че мъжът до теб ще обича детето ви повече от всичко на света.
желая ти късмет.

Стига глобални изводи!
Това, че някой се тревожи дали детето му ще бъде красиво най-малко означава, че не е готов да бъде родител. А още по-малко пък омаловажава проблемите на родителите на дечица с увреждания - това е тема, която няма нищо общо тук и сравнението е крайно неподходящо.
Ето и аз признавам, че имах сходни притеснения и при двете си бременности. И не само това, но  и двата пъти когато родих страдах от мисълта, че децата ми са ужасно грозни. И ако щете вярвайте не спирах дса ги сравнявам с другите новородени бебчета. Няма да забравя бялото изписано бебче на една циганка в Св.София. Чудех се как е възможно нейното бебе да е толкова хубаво, при положение, че тя беше черна като ноща, а моето - така черно и космато и грозно при положение, че нито аз, нито баща му сме черни и грозни и космати.
Мисля, че подобни мисли минават през главата на всяка бъдеща майка, но някои си го признават, други са прекалено извисени, за да го сторят.
С времето всичко си идва на място. Не корете авторката на темата  Peace

# 185
  • София
  • Мнения: 1 877
мила,
мисля,че имаш сериозен проблем с начина,по който приемаш света.няма грозни деца и дори детето  да не е толкова красиво като някое друго,родителите му го обичат безкрайно,защото им е дете.а питала ли си се как живеят майките от форума,,деца с увреждания,,знаеш ли колко много обичат те децата си.я се стегни малко.мисля,че не си готова да станеш майка,че не го искаш дълбоко в себе си и търсиш причина за това.не се пришпорвай,когато тези ти чувства отминат,действай смело.бъди сигурна,че мъжът до теб ще обича детето ви повече от всичко на света.
желая ти късмет.

Стига глобални изводи!
Това, че някой се тревожи дали детето му ще бъде красиво най-малко означава, че не е готов да бъде родител. А още по-малко пък омаловажава проблемите на родителите на дечица с увреждания - това е тема, която няма нищо общо тук и сравнението е крайно неподходящо.
Ето и аз признавам, че имах сходни притеснения и при двете си бременности. И не само това, но  и двата пъти когато родих страдах от мисълта, че децата ми са ужасно грозни. И ако щете вярвайте не спирах дса ги сравнявам с другите новородени бебчета. Няма да забравя бялото изписано бебче на една циганка в Св.София. Чудех се как е възможно нейното бебе да е толкова хубаво, при положение, че тя беше черна като ноща, а моето - така черно и космато и грозно при положение, че нито аз, нито баща му сме черни и грозни и космати.
Мисля, че подобни мисли минават през главата на всяка бъдеща майка, но някои си го признават, други са прекалено извисени, за да го сторят.
С времето всичко си идва на място. Не корете авторката на темата  Peace

Ееее, не става дума за това. Мойто мъничкото като новородено беше космато, сбръчкано, жълтеникаво и кльощаво, но по никакъв начин грозно!!!! Най-сладкото същество на света си ми се стори от самото начало Heart Eyes Mr. Green!

Обаче да си мислиш, че ще разочароваш мъжа до себе си, ако му родиш дете, което ще е по-грозно от голямото му дете??!??! #Crazy Тук проблемът според мен е далеч по-дълбок и сериозен.

# 186
  • Мнения: 1 536

странни работи се въртят из нечии глави,ще ме извините ,ама на тази тема какво да отговориш.....

# 187
  • Мнения: 678
темата е от началото на месец Февруари.
Въпросът ми е към жената , която я е задала :
не забременя ли вече , какво стана ??!

# 188
  • Мнения: 431
темата е от началото на месец Февруари.
Въпросът ми е към жената , която я е задала :
не забременя ли вече , какво стана ??!



Тя дали ще посмее да се обади след този публичен линч...

Общи условия

Активация на акаунт