МAРТенче-диваче за купони плаче!

  • 10 230
  • 289
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 135





Ние сме  128
И си имаме
70 60
НАШИТЕ РОДЕНИ БЕБЧОВЦИ:


Светла - 3650гр., 52см. - на munito
Мартина - 4550гр., 54см. - на слънчоглед
 
Виктор - 2200 гр., ... см и Мария - 2000 гр., ... см. - на kremm

Мая - 2850гр., 48см. - на nereneia
Пресиян - 3100гр., 50см. - на Ivema
Блага - 2900гр., 46см. - на SuperMaman
Дилян - 3200гр., 51см. - на jerri
Никол - 3100гр., 51см. - на marcela83
Тея - 2600гр., 45см. - на marty24

Симеон - 3100гр., 51см. - на poli24
Алекс - 4300гр., 53см. - на adenis
Калоян - 3200гр., 51см. - на krisi99
Йоанна - 3250гр., 50см. - на kasparita
Дария - 3200гр., 49см. - на Ivet82

 
Красимир - 3680гр., 50см. - на Slunchice

Адриана - 3900гр., 52 см. - на DiVeNa
Далия – 3500гр., 52см. - на DESIR

Теодор - 4230гр., 51см. - на  adi_i_bebe
Ивон – 3400гр., ...см. - на tai
Геновева – 3850гр., 54 см. - на dimginjan



 
Най - едър мъж - Aлекс на adenis(4300 гр.)
Най-едра мадама -Мартина на слънчоглед (4550 гр.)
Най - висок мъж - Радослав на Белла (55 см.)
Най - висока мадама -Магдалена на lanselota (55 см.)
Най - подранило бебе - Биляна на TaniaR( 75 дни преди термин)
Най - закъсняло бебе - Калия на stasi8510 (12 дни след термин)
Най-често срещано мъжко име - Борис, Теодор
Най-често срещано женско име - Мария, Симона, Дария, Адриана
Ден, с най-голям бебевалеж - 13 и 16 март
Най - много момичета са родени на дата-16.03 (6 момичета)
Най - много момчета са родени на дата- 5.03, 12.03,13.03 (по 4 момчета)
Най-точна мама(бебе, родено на термин)-Георги на Ronja77
Първо зъбче-Лора на sia-на 4 месеца и 3 седм.
ЗА БЕБЕТО
Сетивата на бебето  
Грижа за новороденото 1 част  
Гимнастика и масаж за бебета  
Периодите в развитието на бебето през първата година  
Бебето ми е неспокойно-какъв е проблема?  
Упражнения за майки с бебета
Масаж и гимнастика на бебето
Много клипчета за масажи и гимнастика
Рожба-от 1 ден до 1 годинка
Развитие на бебето
Таблица за ръста при момчетата от 0 до 2 годинки
Таблица за ръста при момичетата от 0 до 2 годинки
Бебе и мама
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Референтни стойности при кръвните изследвания при деца
Болести при детето
Как да превърнем 8-те ревливи периода на бебето в магически крачки напред
Оценка на моториката
Атопичен дерматит
ЗА КЪРМЕНЕТО
Всичко за кърменето
Истината за желязото.Нуждаят ли се кърмените бебета от хранителни добавки
Библиотека за кърменето
Хранене при кърмене
Кърмене и захранване на бебето

ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
За захранването
Схема на захранване на HIPP
Готово ли е детето за захранване
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждането на млечни продукти и прясно млякко в менюто на децата
Наръчник за хранене според възрастта на детето
Защо нашите майки са ни давали сок
Кога да започнем захранването с твърда храна
Примерна смеха на захранване
Примерно меню за деца с алергии
Алергиите-как да избегнем и лекуваме?
Хранене на детето от 0 до 3 год.

ЗА МАЙКАТА
Диета след раждането
Отслабване след раждането
Възстановяване след раждането
Следродилна депресия


ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ НА МАМА И БЕБЕТО
Електронен бебешки дневник
Детски песнички, приказки, анимации, филми, игри
Текстове на детски песнички
Нашите снимки

В МАРТенската ни дружина пълзящи вече има !
Чукна шеста месечинка МАРТенската ни дружинка!
МАРТенското ни дете – все навънка го влече!

Винаги ще бъдат обичани
fever - мама на ангелче  Flowers Rose Flowers Rose  maria_d - мама на ангелче Flowers Rose Flowers Rose 
Danielkka  – мама на ангелче
Flowers RoseFlowers Rose marussia - мама на ангелчеFlowers RoseFlowers Rose
Бъдете благословени и със свидни рожби пак дарени!!!

Последна редакция: ср, 02 сеп 2009, 07:34 от slancetoo

# 1
  • Мнения: 151
Аз да ви кажа,че педито ми вика да давам вече по половин жълтък смесен с пюрето.И да почвам с месните редувайки ги със зеленчукови. Дадоха ни и направление за иследвания кръв и урина.Второто незнам как ще го взема   Идеи? Имало някакви контейнерчета...ама до колкото знам нищо не ставало с тях.

За жълтъка какво ще кажете?Рано ли е?
 

А да се повторя тук ,пък и май съм първа.Слънце Wink

# 2
  • Мнения: 2 495
Същото заглавие имаше преди няколко теми! Naughty
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415827.0

# 3
  • Мнения: 4 428
Я, наша Мира изтипосана на първа страница  Laughing
Слънце  Hug

Svetleto_ , аз като гледах за жълтъка в календара на Маги, педито и на мен тогава ми е казала на 5,5мес да го почвам  Rolling Eyes Но сега ми се струва рано  Rolling Eyes Пък и новия доктор нищо не ми е казала за сега за него. Аз мисля да го дам другия месец по някое време  Rolling Eyes Ще питам и доки, де.

# 4
  • Мнения: 267
хоп и аз тук  Hug
Злати   bouquet

# 5
  • Мнения: 645
Тони защо не можете да вземете количка, тя си върви в комплект с бебето в самолета.

 Веси наистина тук е значително по евтино от колкото в БГ. Памперси, храна, кърпички, повечето неща са много по-евтини. по скъпи са чаршафи, обиколници и тн. Но като се вземе впредвид тукашните заплати им е без пари направо. Аз в Бг гледах една палатка играчка, беше 250 лв а тук е м/у30 и 40 паунда. Аз количката ( Лолата) си я взех за 160паунда, а  в София е 750лв.
Да не говорим че когато има намаления е   #Shocked онзи ден и купих млякото 900гр Апрамил Комфорт за 56 пенита!

# 6
  • Мнения: 242
Хайде и ние в новата тема, че май и на първа страница ще сме.

Веси - Мира голяма госпожица станала  Wink

Честит имен ден на Симона на Слънцето,  Симона на Гери мур и Симона на dilein, Симеон на Поли24 и всички празнуващи днес.

Честит племенник на Алекс-мама - да ви е жив и здрав.

Ох, направо не знам как издържате като не спите по нощите.... Аз поне в това отношение съм ок - Ники спи по цяла нощ без да става нито за вода, нито за мляко. Дано успявате да дремнете през деня, че сигурно е ад.

Тони, мечо-пух, Nagaina - вашите деца искат постоянно сучат, а моето се отказва. До преди 3-4 дни поне сутрин си сучеше, но тази сутрин и тогава не искаше. Сега като стане от сън ще го пробвам пак и ако не ще трябва да се цедя. То верно че ми намаля кърмата вече, но все още има и аз се опасявам да не направя мастит.

Ето и аз качих няколко снимки на Ники - http://martenichki.snimka.bg/baby/martenskite-beboci-na-6-meseca … 4889.14561863.big и следващите две, но верно гаден сайт... Ще кача и за колажа.

хайде лека и спокойна вечер от нас.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2009, 16:53 от ivelina

# 7
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте момичета-кокичета !

Честит иман ден на всички празнуващи !!!

Честити племенник на АлЕкС-мама - да е жив и здрав и да радва всички

Veselina_s_p и аз ще повторя Тони, ама твоята госпожица и на мен ми се видя мнооого пораснала - не само заради седналото й положение Wink И хоп веданаха е на корицата ни - мадама

Тони, много неприятно така с недоспиването и аз една нощ ако не се наспя (имам предвид стана повече от 3 пъти) и след това съм лимонтузо. Ама няма начим. Напоследък и аз съм се замислила, че имам чувтсвото, че Билянката спи по-спокойно докато е сама в стаята. Е вечер като си легнем и веднага започва едно пъшкане, въртяне, проплакване.... а иначе я слушаме с бебефона.... Даже на майтап предлагах на мъжо да спим в хола, без това бая си придремваме пред телевизора....

А сега без да ви дразня да се похваля и аз тихичко - вчера и днес нашето денеце ме изумява - Вчера след като не спахме добре спа от 8.30, до 11.40 и после пак от 13.30 до 15.30.... Вечрта в 20.30 едвам си допи млякото и беше откъртила. А днес е заспала в 14 и още спи..... Направо невероятно, особено след предните дни, когато спеше 2-3 пъти по половин час. Но явно и на нея прохладното време й действа добре  Hug

# 8
  • Мнения: 645
Момичета, имам едно предложение, ама не знам как ще го приемете. Става дума за малките ангелчета които вече ги няма. Какво ще кажете да ги преместим, да не са точно под снимката на бебето, което е на първа страница.

# 9
  • София
  • Мнения: 459
Добър ден и от нас в новата тема!
Слънце,   bouquet

Ние днес бяхме на консултация, ето го и отчета:
тегло: 8 100г
ръст: 68см

Биха му последния Пентаксим на звяра и за сега го понася много добре. Даже не е нервен, като предните пъти  Whistling. Хепатитната ще му я бият чааак като стане на 8месеца...

Таня, Тошко също си поспа доста вчера. Усещат си децата, като е по-приятно времето. Днес спа навън сутринта, и току що пак заспа  Laughing. Голям кеф така.
За нощното ядене ви съчувствам много. Аз съм голяма поспалана и толкова много се радвам, че моето дете спи по цяла нощ... Пу-пу, да не чуе дявола  Twisted Evil

Лек ден от нас!

П.П. Честит имен ден на всички именници!   bouquet

# 10
  • Мнения: 10 012
Хайде честита тема! Слънце,   bouquet

Алекс-мама, честит ти племенник! Да ти е жив и здрав! Много хубаво се е получило, че Алекс ще си има другарче в игрите.

Честит имен ден на красавиците на Слънцето, Дилейн и Гери Мур, и на хубавеца на Поли 24! baloni baloni baloni baloni

Животинче, много сте пораснали, браво!
Веси, Мира наистина много голяма изглежда. Снимката в шезлонга с роклето на цветята е супер!

Днес е първият учебен ден. Тоби така се дра, че не можах да платя обедите на батко му. Награбих си дисагите и дечурлигата и побягнах. Rolling Eyes Утре ще пробваме пак. Той нищо не закуси, уж гладен, а се дърпа, или реве или се усмихва. Кърмаческа стачка ли е, какво ли, не ми се е случвало досега и не знам докога ще ни държи.

С апарата задобрявам. Вече снимам на програма Kids&Pets и е много по-добре така. Ще кача снимчици.

# 11
  • Мнения: 8
 smile3501 за новата тема за урината  има пликчета с тях е мн лесно  а и при момците е още по лесно защото ще пъхнеш пишлето и воала някой ще сподели ли кис мляко кога мога да включа

# 12
  • София
  • Мнения: 673
е как се издържа? с мерак! аз от три месеца ставам всяка сутрин в 5.30, лягам си между 22 и 1 часа, в зависимост от настроението. Ходя като сомнамбул, кафето го нямам за нищо

# 13
  • Мнения: 267
Тони, аз не знам дали от раз ще помогне това с другата стая.По-скоро си го представям, че пак няма да можеш да спиш, защото като ревне и ще трябва доста да ходиш и да се разсънваш. Но може би като не и чуваш малките проскърцвания и съответно и тя спре да очаква, че като си отвори очите, ти ще я приспиш, ще започне да се буди по-рядко. Знам ли, това е моята теория. Друг вариант е да пробваш да ангажираш таткото да я успива. Не толкова, за да се наспиш, то е ясно, че ще се оцъклиш, а по-скоро тя да може и с друго да се успи и да знае, че, вечер няма цица. Аз само веднъж пробвах и уж все си викам, че ще съм по-настоятелна ама сърце не ми дава да ръчкам постоянно мъжа ми (макар, че той сякаш всеки път се разтапя и умира от кеф като му го дам да го приспива), хем ако Дариян все пак пищи, бързо предавам фронта със сукането.

Иначе и моята тактика с доспиването е същата, ама аз устисквам докъм 5 и после почти на всеки час му давам, за да спи. Абее...така ще е.

Ивелина, и моята беше започнала да намалява, много ми бяха поомекнали гърдите и няколко вечери само се джвакаше с тях. Направих 2 дена ударно по литър от българския лактогонен чай и има страхотен ефект, ако е от него, може и чисто внушение да е. Но вече се наяжда само с едната гърда, и дори остава.

# 14
  • София
  • Мнения: 211
Честит имен ден на всички именници!   bouquet  bouquet  bouquet
Утре сутринта тръгваме към морето, така се вълнуваммммммм  Party Party Party Party
целувки на всички, ще ми липсвате  Hug
отивам да стягам багажа  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт