В МАРТенската ни дружина пълзящи вече има !

  • 21 853
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495
 




Илия на Дърта маймуна и Борис на vasida
Ние сме  128
И си имаме
70 60
НАШИТЕ РОДЕНИ БЕБЧОВЦИ:


Светла - 3650гр., 52см. - на munito
Мартина - 4550гр., 54см. - на слънчоглед
 
Виктор - 2200 гр., ... см и Мария - 2000 гр., ... см. - на kremm

Мая - 2850гр., 48см. - на nereneia
Пресиян - 3100гр., 50см. - на Ivema
Блага - 2900гр., 46см. - на SuperMaman
Дилян - 3200гр., 51см. - на jerri
Никол - 3100гр., 51см. - на marcela83
Тея - 2600гр., 45см. - на marty24

Симеон - 3100гр., 51см. - на poli24
Алекс - 4300гр., 53см. - на adenis
Калоян - 3200гр., 51см. - на krisi99
Йоанна - 3250гр., 50см. - на kasparita
Дария - 3200гр., 49см. - на Ivet82

 
Красимир - 3680гр., 50см. - на Slunchice

Адриана - 3900гр., 52 см. - на DiVeNa
Далия – 3500гр., 52см. - на DESIR

Теодор - 4230гр., 51см. - на  adi_i_bebe
Ивон – 3400гр., ...см. - на tai
Геновева – 3850гр., 54 см. - на dimginjan



 
Най - едър мъж - Aлекс на adenis(4300 гр.)
Най-едра мадама -Мартина на слънчоглед (4550 гр.)
Най - висок мъж - Радослав на Белла (55 см.)
Най - висока мадама -Магдалена на lanselota (55 см.)
Най - подранило бебе - Биляна на TaniaR( 75 дни преди термин)
Най - закъсняло бебе - Калия на stasi8510 (12 дни след термин)
Най-често срещано мъжко име - Борис, Теодор
Най-често срещано женско име - Мария, Симона, Дария, Адриана
Ден, с най-голям бебевалеж - 13 и 16 март
Най - много момичета са родени на дата-16.03 (6 момичета)
Най - много момчета са родени на дата- 5.03, 12.03,13.03 (по 4 момчета)
Най-точна мама(бебе, родено на термин)-Георги на Ronja77
Първо зъбче-Лора на sia-на 4 месеца и 3 седм.
ЗА БЕБЕТО
Сетивата на бебето 
Грижа за новороденото 1 част 
Гимнастика и масаж за бебета 
Периодите в развитието на бебето през първата година   
Бебето ми е неспокойно-какъв е проблема?   
Упражнения за майки с бебета
Масаж и гимнастика на бебето
Много клипчета за масажи и гимнастика
Рожба-от 1 ден до 1 годинка
Развитие на бебето
Таблица за ръста при момчетата от 0 до 2 годинки
Таблица за ръста при момичетата от 0 до 2 годинки
Бебе и мама
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Референтни стойности при кръвните изследвания при деца
Болести при детето
Как да превърнем 8-те ревливи периода на бебето в магически крачки напред
Оценка на моториката
Атопичен дерматит
ЗА КЪРМЕНЕТО
Всичко за кърменето
Истината за желязото.Нуждаят ли се кърмените бебета от хранителни добавки
Библиотека за кърменето
Хранене при кърмене
Кърмене и захранване на бебето

ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
За захранването
Схема на захранване на HIPP
Готово ли е детето за захранване
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждането на млечни продукти и прясно млякко в менюто на децата
Наръчник за хранене според възрастта на детето
Защо нашите майки са ни давали сок
Кога да започнем захранването с твърда храна
Примерна смеха на захранване
Примерно меню за деца с алергии
Алергиите-как да избегнем и лекуваме?
Хранене на детето от 0 до 3 год.

ЗА МАЙКАТА
Диета след раждането
Отслабване след раждането
Възстановяване след раждането
Следродилна депресия


ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ НА МАМА И БЕБЕТО
Електронен бебешки дневник
Детски песнички, приказки, анимации, филми, игри
Текстове на детски песнички
Нашите снимки

МАРТенското ни дете – все навънка го влече!

Винаги ще бъдат обичани
fever - мама на ангелче  Flowers Rose Flowers Rose  maria_d - мама на ангелче Flowers Rose Flowers Rose 
Danielkka  – мама на ангелче
Flowers RoseFlowers Rose marussia - мама на ангелчеFlowers RoseFlowers Rose
Бъдете благословени и със свидни рожби пак дарени!!!



# 1
  • София
  • Мнения: 5 758
Привет!
Нинче, мерси за темата!  Hug
Понаспах се тази нощ - будиха ме само в 3 и в 6ч, после станахме в 9ч.  Simple Smile
Да почерпя по случай навършването на 7м  Heart Eyes
Честито и на наборчетата!  Hug Heart Eyes
Никита, знам какво е - за топлата вода. На нас ни я спряха на 10ти, за втори път тази година  Twisted Evil и трябваше да я пуснат на днес, но слава Богу го направиха по-рано и бях супер щастлива  Crazy Laughing
Страхотни са всички дечица, пълнят ми сърцето направо  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 74
Боже какви са ангелчета, Илийката е като от картинките .
Нинче ,мерси за темата   bouquet
Елвинг, честит месечинковец , все толкова сладък .  Whistling

# 3
  • Мнения: 151
Момичета на Фризолака 2-ката само Фризо2 ли пише или Фризолак? ( от 6 месеца на горе )

# 4
  • Мнения: 222
Привет  Hug
Страхотна тема - Илийчо и Борката са един път  Heart Eyes Големи сладури са, като от картичка са  Peace
Честити месечинки на порасналите бебешори    bouquet
Аз изпратих мъжете в парка, и гледам тв  Mr. Green по Foxlife днес ще дават цял ден Двама мъже и половина. Обожавам го този сериал, големи образи са  Crazy

# 5
  • Мнения: 151
Е тва е ,човек без работа ,ще гледа цял ден сериали  Laughing Laughing Laughing

Ти за гладене нямаш ли ?хахаха

# 6
  • Мнения: 1 187
 ku-ku Ку-ку! Много са интерсени Илийката и Борката,точно като заглавието на темата! Hug

У нас такъв сериал върви.. Twisted Evil от мъж и половина, май ще стане половин мъж. afwitch  Mr. Green


Аз пък измих прозорците.. Whistling

# 7
  • Мнения: 305
Здравейте момичета!

Аз докато намеря време да седна пред компютъра и то дошло време за новата тема! Embarassed
Баткото ни е болен и е в къщи и направо лудвам на моменти! Най-много се ядосвам като започне да дивее точно когато Петя спи! #Cussing out

Миналата седмица бяхме на гости на една приятелка, която се нанесе в нова къща и бяхме цялата наша бебешка дружина!Две от бебетата не присъстваха, но другите ни бяха достатъчно!Вижте да се посмеете! Снимките са малко размазани, но трябваше да действаме много бързо![smeq se][namigam]

http://zorid.snimka.bg/details/bebeshka-drujina-2009.423328.14923922

http://zorid.snimka.bg/details/bebeshka-drujina-2009.423328.14923927

Ето ги и и нашите дзверчета!

http://zorid.snimka.bg/details/bebeshka-drujina-2009.423328.14923915

http://zorid.snimka.bg/details/bebeshka-drujina-2009.423328.14923906

http://zorid.snimka.bg/details/bebeshka-drujina-2009.423328.14923863

Хайде лек ден! Отивам да домакинствам отново защото ще имаме гости!

# 8
  • Мнения: 660
Айде здрасти и от нас в новата тема. bye

Нинче, поздравления за снимката на Илийчо и Борката - големи са сладкиши.  bouquet

Elwing, честит ви 7-ми месец! Още по-големи да пораснете...  Hands Clap

Честито и на всички други пораснали бебоци към днешна дата!

Аз правя пюре на Рая, чакаме и тати да се излюпи и тръгваме по къщите при баби, дядовци и старите баби и дядовци - днес много социален ден. newsm12

# 9
  • Мнения: 222
Е тва е ,човек без работа ,ще гледа цял ден сериали  Laughing Laughing Laughing

Ти за гладене нямаш ли ?хахаха
Светле, ти да не шпионираш от някъде  Mr. Green Точно това правя - гладя  hahaha ама пред телевизора, и аз съм хора все пак  Joy
И ние ще имаме "социален ден" - отиваме на обяд у едната баба, сега да му досготвя пюрето и отивам натам, пък те направо там ще дойдат.
Вие пък, веднага ме нападнахте, че гледам тв. Не си спомням от кога не съм си лежала само и съм гледала тв. Сега казвам, че гледам тв като основно, ама междувременно гладя и варя пюре и още сто неща сигурно Mr. Green Ама така е сигурно и при вас, де, какво се оплаквам Mr. Green

# 10
  • Мнения: 105
Elwing, честити 7 месеца   bouquet Честито и на останалите бебчета Simple Smile
Нинче, мерси за темата! Страшна снимка си подбрала  Heart Eyes
Никита, благородно ти завиждам за водата. Ние сме от 26.08 без топла вода за месец, та броя дните до 26.09.  Mr. Green
Цвети и аз съм фен на сериала и го гледам. Малката спи, аз гладих и чакам мъж ми да ни кара на вилата. Бабите са там от вчера и правят лютеница и пекат чушки за фризера.  А аз ходя основно заради бойлера и нормалната баня Simple Smile
Хубав ден на всички  Hug
Мацки, вижте тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=427444.0 . Особено 75ти пост. Склонна съм да вярвам.

Последна редакция: нд, 20 сеп 2009, 11:35 от shushi_13

# 11
  • Мнения: 151
Абе Цвете,майтапя се,нали знаеш  Laughing Знам,че правиш 100 неща едноврменно,нали и аз съм на същия хал.

И ние днес ще сме по гости.(аз пък хич не обичам,направо лудите ме хващат като се затворя с бебо м/у 4 чужди:) стени)

# 12
  • Мнения: 1 906
Нинчето    bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 49
Здравейте и от нас  Hug
Немога да ви изчета, времето лошо и вие пишетееее, пишетееее... Ония се прибрахме от морето. От 15 дни, хванахме 5 слънчеви, но нали сме си от боята с миличкия, та бързо се сдобихме с тен, а на бебка й топнахме само крачетата в морето. Викито нали ми е послушно и го гледаха майка ми и баща ми докато плажувахме или излизахме вечер. В следствие от това, научи няколко неща: застава на 4 крака и се клати като маймунче напред назад; изплезва си езика с плюнка и бръмчи; казва  ам амммм ам ам, когато и подавам гърда да папка; почти дава боц с пръстче. Още сме само на кърма и сокче. Вчера и днес е неспокойна, мрънка, непрекъснато пръстчетата са в устата, май ще ни избива зъбче.  Почерпете се за здравето на Вики, днес става на 6м

Честито и на другите месечинковци  Hug
Нинче, мерси за темата   bouquet

От  8г. сме заедно с миличкия, но нямаме брак. 100% разводите започват с брак, а сватбата е двама луди и сто гладни и жадни  Joy Като се замисля, не сме се карали от година, ако не и повече/има достатъчно странични дразнители, че да си късаме взаимно нервите /.  
Elg, вашия татко поне помага от време на време. Имам приятелка, чиито мъж е заявил, че си било работа на майката всичко свързано с бебето, а той изкарвал пари, един памперс не е сменил идиота #Sniper, а тяхната е вече на 9м.
Относно Вис виталис, не сте ли забелязали, че цените там са доста понадути, за дрешките нямам наблюдение, щото не съм им фен? Може би не всеки си прави сметка като мен  Thinking
Албумчетата в Джъмбо са на доста забутано място, правили са разместване, тъй че питай някой от персонала.
cvetka-koketka, ако скучаеш душа, заповядай вкъщи, ще ти измисля задачка, а за фон обещавам да ти пусна ТВ  Wink
Лек ви ден девойки, ние отиваме на Романс да се черпим    Tada Gift party023

# 14
  • Мнения: 288
Нинче  bouquet Hug
Аз пък си мислех,че само моя мъж е такъв.Нали бях питала вашите помагат ли много с бебетата,ама никой не ми отговори.Че още тогава се оплаках (пу първа! Laughing),че дори Алекс не иска да седи в баща си и признава само мен.Де факто моя мие шишетата някоя вечер и сутрин го облича.Това е. Rolling EyesА,и понякога прави млякото.За всичко останало си има мама-няма денем,няма нощем... Rolling Eyes
Ние се връщаме от пазар,ходихме за пюрета,взех даже 2 на прословутия Ганчев да видя как ще са.Туку виж ме изненадАли приятно. Laughing
Сдобихме се и с нова залъгалка,че нашите все бяха от 0-6 месеца,сега взехме 6-18 и има голяма разлика.
И като съм почнала,да питам.Правят ли ви забележки хората,като видят дребните със залъгалки?На мен вече често взе да ми се случва и много се ядосвам! #Cussing outНякви непознати лелки по улицата ми цъкат и ми държат сметка. #Crazy Вече  вземам да се чувствам като някоя некадърна майка,дето едва ли не затапва устата на бебето си,че да и е добре на нея.А той Алекс взе много да си я ползва,щото иначе не мога да му извадя ръцете от устата-това пък да не е по-добре,я! Stop

Честити месечинки на бебоците ни! Да растат послушни и усмихнати дечица! Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт