Отново заедно с "Aşka Sürgün", проектите на Махсун Кърмъзъгюл и колеги '26

  • 47 217
  • 756
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Добре дошли в темата за проектите, новините и любопитна информация около актьорите, привлекли вниманието ни със сериала "Щастливи заедно".
Желая на всички интересни и приятни мигове!

Историята на "Щастливи заедно" - "Aşka Sürgün"
Въпреки че е с източен произход, Хазар е отгледан на запад и в духа на западната култура. Целият му живот се променя след убийството на брат му. Семейство Азизоглу се преселва в Инстанбул от Догубеязит преди много години, за да избяга от враждата с рода Шахвар, и за пореден път дава жертва. И двете семейства искат да сложат край на враждата и затова стигат до споразумение - тя ще бъде прекратена само с кръвна връзка.
 
Хазар трябва да се ожени за Зилян, дъщерята на Азам Шахвар. Отначало Хазар се противопоставя, но когато разбира колко сериозно е положението, се съгласява на женитбата. За да затегнат връзката между семействата, те трябва да осъществят и съвместен бизнес.
 
Пристигането на Зилян в Инстанбул бележи края на омразата между родовете. Но сега, въпреки че са сключили този брак насилствено, любопитството на Хазар и Зилян един към друг расте. И това, което започва с откраднати погледи, ще доведе до неочаквана любовна история...
Музика : Кемал Сахир Гюрел, Ерол Мутлу
Сценаристи : Дениз СертБарут, Неше Джехиз, Билял Бабаолу, Хулия Шахин, Илкел Баръш, Пънар Орду, Джунейт Болак
Режисьор : Джемал Шан


Очите ти, като две далечни звезди в небето, чакай ме!
С ветровете аз ще сляза от висините, от планините, чакай ме!
Ще ти донеса шепи пълни с надежда, чакай ме!
Ще ти подаря времето, изживей го с мен!

Актьорски състав и герои



Значения на имената на героите в "Щастливи заедно".

Скрит текст:
Hazar – от арабски, когато се използва за име може да бъде и за мъж и за жена. Означава мир и доверие; дом, място където се приютяваш, живееш, там където е къщата ти. Хазар гьолю (Hazar gölü) – най-дълбокото тектонско езеро в Турция, с дължина 22 км и ширина 5-6 км, намира се на 22 км от гр. Елазиг в Юго-източна Турция. В басейна на река Тигър, един от източниците на р. Тигър. Когато се посочва откъде извира р. Тигър – то това е езерото Хазар.
Zilan – кюрдско име на жена, означава прераждане. Пък тя разказва приказката за р. Тигър и как преминава през сухите поля и ги съживява и никога не наврежда на нещастните.
Dilan – всяко име, което започва с корен ‘’dil’’ е от персийски произход и се свързва с душа и сърце, т.е. душа, сърце, сърцат. Едно обяснение на името Дилян е gönül almak – получавам, възприемам душа, сърце; компенсирам, предразполагам, моля, но и покорявам, пленявам душата/сърцето. Друго значение на женското име Дилян – с толкова специално сърце, че се отличава от останалите; спътник на сърцето. Трето обяснение – падащи през есента листа. Сред кюрдската общност е много разпространено име за момичета и едно обяснение за значението на кюрдски е любов, обич, сватбено забавление/веселба, планинска красвица, тази начело на хорото, планинска любима, пленяваща сърцето, хубавоока.
Cesur – арабско мъжко име – смел, храбър, сърцат, дързък, импулсивен.
Civan – от персийски, мъжко име – младеж, млад, млад красив и силен мъж. Cеvan (Джеван) – отново като мъжко име със същото значение, а като женско име – от азерски – младо и красиво момиче. Ercuvan (Eрджуван) или Cüvan (Джюван) – от персийски и арабски, унисекс име – цвят на люляк, нещо пурпурно/червено/алено, червено кадифе.
Arda – турско, мъжко име – остър, заострен, вретено; строен и изправен, но и последният дошъл, последовател. Други обяснения – старо турско име с произход от уйгурите; възкресение след смъртта; вятър; устремен, целеустремен, саможертвен; следващият, следващият син, синът след наследника; Последовател на жезъла на Пророка; име от турските народни песни. От кюрдски – огън, подпалвам, хвърлям в огъня, човек коийто се хвърля в огъня.
Kavi – мъжко име от арабски – изгарям, горя, лютив, пиперлив, горещ, парещ; силен, мощен; много доверен, на когото може да се вярва; богат, богато същество.
Asya – турско женско име – най-голямата, най-голямата на света, най-голямата от тези дошли на света.
Resul – мъжко име от арабски – апостол, пророк, пратеник на Аллах; човек, който проповядва и обяснява словото на Пророка на другите хора; пратеник на Пророка, който носи новите книги и закони.
Celal – мъжко име от арабски – обхват, величина, мащаб, размер; страхопочитание пред величието, човек който преувеличава обекта на почитанието си; ярост, гняв; твърд, величествен, като завоевател, тиранин, противостоящ; пропадналият, порочният, достойният за съжаление Джелал; Джелал, който е притежание на Бога.
Azam – мъжко име от арабски – най-големият, по-големият, велик, голям, грамаден. Ебу Ханифе  - Имам Азам (Големият Азам) (İmam-ı Azam Ebu Hanife). Основател на сектата Ханефи (Hanefi Мezhebi). Голям учен, компетентен, познавач, коментатор на свещените книги и закони.
Sultan – женско име от арабски – султан, падишах, владетел, господар, монарх, царят сред царете, първият, най-великият цар сред царете.
Hasan – мъжко име от арабски – красота, доброта, такъв който притежава красота и доброта; привлекателен. Хасан бин Али бин Аби Талиб (Hasan bin Ali bin Ebi Talib) – син на Али и внук на Пророка.
Berin – от персийски – най-висок, най-извисен, най-морален, много висок; благороден, знатен, породист, от сой; възпитан, нравствено извисен, чист; създател на възвишеното и духовно чистото. В някои източници се посочва като мъжко име, но в Турция се използва като женско.
Destan – женско име от персийски – приказка, история, притча; хитрост, измама, фалшификация, досаден, отвратителен, непоносим; но и светъл, осветен, просветлен. Прозвище на бащата на Рустем (Rüstem) – ирански герой. На турски думата дестан (destan) означава сага, епос, епопея (като литературна категория).
Nizar – мъжко име от персийски - слаб, кльощав, мършав; тънък и слаб, крехък, прозрачен, деликатен, фин, състрадателен, с благо сърце; не достатъчно силен да изпълни задачите си; без сила и издръжливост; с малко власт и влияние; неуспешен, не достатъчно адекватен, неспособен. Плашещ, дума, която се казва, за да накара някого да се откаже от неподходящи неща. От кюрдски – маломерен.
Ahuzar –  от персийски (ah u zar) - плачещ и стенещ,  с плачещи очи; толкова нещастен, че сърцето му се къса на парчета; уморен до смърт, няма сила дори и един звук да издаде; без желание за живот, само мисли за смъртта му минават; отправящ от разстояние прекрасни молитви към небето; но и жена с очи като грозде; жена с красиви черни очи.
Bennu – турско женско име е и Bennur (Беннур) – красива и блестяща като светлина, сияние, лъчи светлина; пръскаща светлина жена. Обяснение за Бенну – изумруден феникс, нажежен, светещ като преродения от пепелта Феникс. „Птицата Бенну” – от египетската митология, птица приличаща на птицата рибар, родила се от свещения огън около храмовете на Бог Ра. Според друга версия на същата митология, Бенну излязла от една пукнатина в сърцето на Бог Озирис. Бенну е изобразена като сива, синя, розова или бяла чапла.
Fidan – млада клонка, младо дръвче; строен и тънък като младо дръвче. В някои източници се среща, че произхода на думата е от гръцки – растение, нещо от растителен произход; раждам се  и отраствам.
Yusuf – мъжко име - въпреки, че се посочва като произход от арбски и се свързва с името на пророка Юсуф, син на Яков, по-вероятен произход е от иврит и означава пъшкащ, стенещ човек.
Halil – мъжко име от арабски – близък приятел, приятел на Бога.
Mustafa – мъжко име от арабски – пречистен, избран, виден; име на Пророка; придава се значение, че детето ще израстне със закрилата на Бога.
Şirin – женско име от персийски – прекрасна, харесвана, обичана, много мила, любезна, прелестна, сладка, близка на душата и сърцето.
Barış – турско мъжко име – състояние на примирие, състояние без война; оставяне на оръжията, отказ от оръжията след края на войната; договарям се, помирявам се, постигам, съглсявам се на компромис за мир; покой, благоденствие, разбирателство, съгласие, хармония, съжителство, порядък.

Превод:Милена

"Щастливи заедно" се излъчва за втори път в българския ефир, всеки делничен ден от 13:30 часа по Нова ТВ и повторение от 23:00 часа по Диема Фемили.

Снимки, спомени и още любими моменти от "Щастливи заедно"...



Главните герои и любимци, които ни събират заедно тема след тема

Beren Saat

Родена е в Анкара (24 февруари 1984 г.), където завършва един от най-престижните турски колежи ТЕД, в който образованието е изцяло на английски. Вторият й западен език е испански. После следва ”управление на бизнеса” в анкарския университет ”Башкент”.
Първите снимки на Берен били в рекламно филмче на фирма за захар, а през 2004 г. получава роля в сериала „Смърт има в любовта ни”. Славата обаче я спохожда две години по-късно в „Спомни си, любими”. За ролите си на Бихтер в „ Забраненият плод” и на Фатмагюл в „Пепел от рози” тя получава награда за най-добра актриса.
Освен в сериали, Берен Саат има роли и в пет игрални филма.

Mahsun Kırmızıgül - Певец, композитор, актьор, сценарист и режисьор

За първи път започва да се занимава с музика през 80-те години – първо като аматьор, а в последствие и като професионалист. От тогава до днес е продал 16 милиона бройки от 22-ия си албум и е изнесъл хиляди концерти на шест континента. Първият филм на Махсун, който от дете е влюбен в киното – "Белият ангел", става най-гледаният в Турция филм за 2007 г. Следващият – "Видях слънцето", на който той е едновременно сценарист и режисьор, е избран за американската филмова награда Оскар за чуждестранен филм през 2010 г.
Актьорът е от кюрдското племе заза, живял е в Диарбекир, но се преселил в Истанбул, за да влезе в музикалния бизнес. Той живее заедно с майка си и сина от първия си брак, който е вече на 23 години и е копие на известния си баща.

Любопитна информация и творчество на Махсун Кърмъзъгюл

Преводи от турски медии, в отговор на форумните питания
Преведeни песни    Нови преводи
Кратка справка за стиловете в турската музика
Биография на Mahsun Kırmızıgul
Белият ангел - сценарий, режисура, музика и участва
Видях слънцето - сценарист, режисьор и участва
Видях слънцето - друг източник, линк
Крилете на нощта - сценарист, участва Берен Саат, Теоман Кумбарджъбашъ
Пет минарета в Ню Йорк - сценарист, режисьор и участва

Майсторството на Махсун като сценарист и режисьор в новите му проекти - сериалите по ATV

"Не се измъчвай заради мен" - "Benim icin üzülme"


"Животът продължава" - "HAYAT DEVAM EDİYOR"


Архиви, спомени и още нещо...

# 1
  • Мнения: 1 115
Хайде и аз веднъж да бъда първа! Hug
Ди, love001 Kissing Heart Flowers Bouquet lovekiss


# 2
  • Мнения: 0
Ди, влизам да ти благодаря за новата тема Hug
Тара, какви погледи! Красиви очи говорят красноречиво за любов Grinning

# 3
  • Мнения: 188
Ди,мерси за темата

# 4
  • Мнения: 141

  ДИ    Благодаря за темата!

# 5
  • Мнения: 188
За всички нас, любителите на музиката на Ozcan Deniz Kанал Trt Müzik ще излъчи днес 28,07,2013 от 21: 15 (българско време) концерт с най-популярните му песни!
Ще бъде чудесна, неделна вечер!
Насладете й се!


http://www.trt.net.tr/anasayfa/canli.aspx?y=tv&k=trtmuzik

Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 19:52 от вили-72

# 6
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Ди, мерси за темата!   bouquet  

Нещо от Facebook :


Още нещо :
Murat Ünalmış sayfasına destek olalım.
https://www.facebook.com/muratunlms

Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 20:46 от ChemistryLady

# 7
  • Мнения: 1 115
За всички нас, любителите на музиката на Ozcan Deniz Kанал Trt Müzik ще излъчи днес 28,07,2013 от 21: 15 (българско време) концерт с най-популярните му песни!
Ще бъде чудесна, неделна вечер!
Насладете й се!
http://www.trt.net.tr/anasayfa/canli.aspx?y=tv&k=trtmuzik
Вили, канала не "тръгва"!! Sad

# 8
  • Мнения: 188
Тара и при мен не тръгва,ще потърся още нещо но дали ще намеря не знам.
Никъде нищо не тръгва а се надявах да погледам и послушам ЙД.

Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 21:31 от вили-72

# 9
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Диди,
Скрит текст:
ето нещо малко от концерта (клипчето е мое) - https://www.facebook.com/photo.php?v=10200767903987676
След това беше малка част от нещата, който имаше!


# 10
  • Мнения: 141
Никъде нищо не тръгва а се надявах да погледам и послушам ЙД.

За утешение.. Laughing

# 11
  • Мнения: 0
Здравейте, макар и по късни доби, Щастливки Hug
Ди, за твоето старание и новата ни къщичка
Скрит текст:

Миленка, за теб Мечо Пух  Embarassed
Скрит текст:
Диди,  bowuu за Джо Кокър   bouquet
Кески, не успях да ти благодаря за стиховете както подобава /заради проблеми в нета/. И не се натъжавай, всичко ще се нареди  Peace newsm51  love001
И благодаря на всички Ви, които сте се погрижили за веселата ни тема, много клипове, музика, постове, хубави снимки и добро настроение   bouquet  bouquet  bouquet

Ще сложа малко шоколадови изкушения въпреки че изобщо не му е времето/, понеже съм в ужасно настроение, пък дано някоя от Вас се престраши и ми изпрати позитивни мисли  Praynig
Скрит текст:





Много са, но и желанието ми да прегърна порасналото си момче е огромно! Поради стечение на обстоятелствата не сме се виждали от 1г.3 м-ца  ooooh! а сега той си пристига, и май....се очертава проблем с моята отпуска! Ама аз не искам много, ...искам само да си прегърна момчето и да го помириша.......... newsm45 newsm45 newsm45 newsm45Аз съм преди всичко една обикновена ...МАМА!

Вили, и при мен не тръгва, жалко, ето какво си слушам сега
http://www.youtube.com/watch?v=1eyKsKobnOQ

Уфф, насмалко да пропусна и нашите калпазани  ooooh! Thinking

Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 22:41 от real inima

# 12
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Силве, само положителна енергия ти изпращам!  Hug 
Успокой се всичко ще се нареди в последния момент!  Peace

И понеже не мога да преженя кой ти е повече на сърцето и двамата :



Скрит текст:

# 13
  • Мнения: 188
Силве Hug
Скрит текст:
На майка ми


Мамо.

И аз ще се завърна, както винаги.

И както винаги, най-неочаквано

прозореца ти ще изпълня в тъмното -

не ставай изненадано от стола си.

Не падай във ръцете ми -

погледай ме

и позволи ми да сваля палтото си.

Да насека дърва и във нозете ти

да коленича - да запаля печката.

Над куфара ми се склони усмихнато.

Над дрехите ми, книгите ми, мислите.

И докосни ги, моля те, накарай ме

отново да обикна тежината им.

Не се страхувай - пристъпи в душата ми,

прозорцити й избърши, пред някого

гостоприемно разтвори вратити й -

върни на огледалото й блясъка.

И изпълни и счупените съдове

със сребърната влага на очите си,

за да живея - за да нося винаги

във мислите си твоето присъствие.
Христо Фотев

# 14
  • Мнения: 1 875
Добър вечер и от мен,мили дами  Hug
Ди,за новата прекрасна темичка  bouquetНека я изпишем с много настроение и хубава музика!

Силве,ще го прегърнеш и не само това ще му се нарадваш, както подобава само на майчината обич!
Скрит текст:
На моя син  

Ако би могло да се раздава
щастието с майчини ръце?!
Ако може да се подарява
малкото ,човешкото, сърце,
първа аз -повярвай скъпи сине-
моето със радост ще ти дам.
Нищо че без време ще изстине
огъня на моя слънчев плам.
Но със две сърца дали ще можеш
на Живота ти да устоиш?
Всичко двойно -двойно се тревожиш,
двойно да обичаш ,да трептиш.
Двойна скръб и болка ще тежнеят,
като камъни във твойта гръд
Две слънца от вътре ще те греят
дали няма да те изгорят?!

Иве,страхотен концерт е било.Скоро намя да те напусне еуфорията от него.Е, изневери на калпазанина,но да се надяваме,че ти е простил вече!

">#at=100[/video]

Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 23:09 от Keskinowa

Общи условия

Активация на акаунт