С какво ви дразнят свекървите- 89

  • 72 271
  • 800
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 28 553
Разбира се, че е несправедливо. Въпросът е защо при това положение авторката иска също толкова несправедливо отношение, но в полза на мъжа ѝ – "Според мен вместо да се тормози с пияницата е по-добре да се съсредоточи върху нас,..." (приемам, че това "нас" накрая е грешка на клавиатурата, защото другият вариант е да се има за по-важна от другия син на свекървата).

# 16
  • Мнения: 14 654
Ама какво значи справедливо? Според мен пък е много невъзпитано да съдиш другите, особено когато ги съдиш според собствената си мярка. Въобще, колкото по-малко отсъждате кое е честно и справедливо, толкова по-мирно ще живеете, ама както искате, на някои явно им е хоби сами да си късат нервите.

# 17
  • София
  • Мнения: 28 553
За мен е много несправедливо да имаш две или повече деца, но едното да е неглижирано заради действия на другото. Първото няма вина и за мен такъв родител е виновен. Ако тук случаят е такъв.

# 18
  • Мнения: 14 654
Малко е смешно да говорим за неглижирано дете, когато става дума за женен мъж Joy Просто някои снахички се изживяват като принцеси, на които трябва да им се обръща внимание и да им се слугува, а ако вниманието случайно е насочено към друг, се започва тропкане с краче. Вместо да тропате с крак, вземете да пораснете.
Чудно ми е например защо хулиганката споделя, че поддържат два автомобила и плащат ипотека? Като ти е скъпо, ползвай градски транспорт и живей на квартира, защо трябва да запознаваш свекърите си с личните си разходи, да се сетят да ги платят ли?

# 19
  • София
  • Мнения: 28 553
Добре, замени думата "дете" с думата "син", след като ти е толкова важно.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 480
Към въпроса зададен към мен. Никаква помощ не очаквам. И нямам нужда. Нали и ние самите помагаме. Само че тук въпроса е принципен. Да ми правят изявления "Аз децата си не деля" е няма как да стане. А и в нашия случай сина просто е разглезен и е свикнал всичко на готово. Подчертавам, че те имат наследствено жилище, а ние нашето си го плащаме сами. Имам право да държа сметка защото и от нашия семеен бюджет излизат ресурси за клетото братче. И на два пъти тази година за екскурзия в чужбина. Айде стига скачали,  че всяка монета си има две страни

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Ами спрете да помагате, кой ви кара...

# 22
  • Мнения: 14 654
Сметката я дръж на мъжа си, щом е засегнат вашият бюджет, защо имаш претенции към свекърите?
Колкото до деленето на децата и коментарите кой е разглезен, не си ти тази, която ще се произнася по въпроса, гледай си твоите деца, свекърите ти вече са си отгледали техните. И си гледай твоето жилище, какво те интересува чуждото имущество?

# 23
  • Мнения: 18 536
Има делене въпреки подбудите.Не  се прави услуга на  подпомагания, макар вариантите да са различни и не всички са тежки случаи.Не  може едното дете да е донор на другото цял живот,макар то да се сърди и  изисква по един или друг начин помощ.Играе  понякога  по тънки струни.И не е помощ определено всичкото дадено.Но не винаги се усещаме родителите,страдаме за невъзможното.Иначе и двете гледни точки имат право,по-точно обясняват нещата,но не всяко подпомагане е реална помощ.Понякога вреди.И дразни другия,въпреки да не очаква нищо и да се справя.

# 24
  • Мнения: 14 654
Уточнявам, че гледната ми точка е на съпругата на оправния син, дето не го мързи - радвам се, че можем да си позволим живота, който водим, а като има помощ, за гледане на деца в нашия случай, приемаме с благодарност. Дори не ме интересува с какво точно свекърите ми подпомагат другия си син, нито ме е яд, че са подарили кола на другата си снаха, аз нали си имам моя кола, изтрябвала ми е втора, само и само да не съм назад. И жилище имаме, така че изобщо не ми трябва парче от наследство по тяхна линия, който се нуждае - да се нанася и да живее, само да ме занимават с делби и глупости.

# 25
  • Мнения: 1 267
А пък моето мнение е, че синът-пиянде е станал такъв, защото винаги е бил глезанчо-мамин. Мама все му оправя бакиите и все гледа да не го дразни нещо. Да алкохолизмът е болест, но ако болният не иска да се излекува няма нужда от състрадание.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 006
Да помагаш повече на този, който има по-голяма нужда от помощ, не е нечестно, а е човешко. Не споделям мнението, че на всички деца им се полага еднакво внимание и финанси, защото в различните периоди нуждите на децата са различни, а след пълнолетие помощта от родителите е по желание на родителите и е много нахално да считате, че някаква помощ ви се полага, особено пък ако тези очаквания са насочени не към вашите собствени, а към родителите на половинката. Каква помощ например очаква хулиганката и защо гледа какви ресурси са насочени към другия син? Не мога да разбера откъде накъде някаква си снаха ще прави сметка на чужди пари и време. Гледай си собственото семейство и мирувай, не се бъркай в чужди отношения.
С ей такова мислене се отглеждат безпроблемно лекета, на които все някой им е длъжен, все нещо им пречи да успеят в живота и все братчето/сестричето е виновно, че се справя по-добре с живота си. С ей такова помагане на детето което го мързи, то си стои на дивана и мрънка как няма пари и мама му дава наготово. Не мога да си обясня как някой може да си дели децата, ама има много такива примери.
От къде на къде в случая на авторката единия син ще бачка, със собствените си пари ще си купи инструменти и машини /а те не са по 1,50лв./, а другия син ще ги взима на готово тия чужди инструменти и ще ги продава (?!?) за да си купел пиене ???!!? И мама е съгласна със ситуацията и подстрекава пипането и продаването на чужди вещи, махайки катинара и слагайки въженце. Ами ако авторката не беше махнала машините какво щеше да стане? Мъжът й да си ги купи пак, нали бачка и пари изкарва, а горкото му братче без пиене ли да стои?  Права е автоката да се сърди. И съм убедена, че подкрепата на пияницата от страна на майка му, в случая с връвчицата, е само част, явно с която е преляла чашата.

# 27
  • Мнения: 18 536
Не съм искала нищо ,справях се както мога и не завиждам,че на брат ми даваха всичко.Подкрепяха го,защото ще ги гледа ,син е,директно ми каза баща ми отрано,че парите за мен са хвърлени през прозореца ,за дъщеря по точно го каза,за син не е така. Търчаха по него до края, сега  разпродава и  раздава и  гардеробите,не пие да спомена.Просто не може да се справя,а  работи много,но от пусто в празно.Просто вземаха решения  и за него.
Единственото,което съм искала е малко внимание.Та не е  и материалната помощ да дразни поне малко.Късно е, родителите ги няма ,резултатът се вижда само.Това имам предвид с предния пост.

# 28
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
не за свекърва (няма такава), а за майка си мога да напиша същото.
тя има "свои деца" - братята ми, и "свои внуци" - децата на големия ми брат, а сега вече и "свои правнуци" - децата на малката племенничка Sad болеше ме като малка - мина ми; ядосвах се, че пренебрегва моите деца - преживях го; още нямам внуци, но знам, че няма да са "нейните" правнуци - все тая ми е.
само тя губи от липсата на контакти с нас.
всъщност контакти има - иска телефон за нова година Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
не за свекърва (няма такава), а за майка си мога да напиша същото.
тя има "свои деца" - братята ми, и "свои внуци" - децата на големия ми брат, а сега вече и "свои правнуци" - децата на малката племенничка Sad болеше ме като малка - мина ми; ядосвах се, че пренебрегва моите деца - преживях го; още нямам внуци, но знам, че няма да са "нейните" правнуци - все тая ми е.
само тя губи от липсата на контакти с нас.
всъщност контакти има - иска телефон за нова година Sad
Подарете й пластмасов /детска играчка от левчето/ и й кажете, че истинския да си го търси от "нейните" й деца. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт