Чувствам се несигурна

  • 10 989
  • 181
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте, от около 6 месеца имам връзка с мъж по голям от мен с 10 години. Но не това е проблема а бившата му приятелка. От съседни градове сме, всеки с ангажиментите си и се виждаме рядко, но той е съгласен в бъдеще да се премести при мен. Той беше този който настояваше да сме заедно и беше активния в отношенията ни.
Една сутрин на месинджъра си получих съобщение от бившата му приятелка в което ми желаеше да ме направил щастлива🙂. Като жена ми стана ясно, че става въпрос за женска злоба, а и бяхме говорили с него и ми беше обяснил каква е и каква връзка са имали. Но тогава той отклони темата, че всичко е минало и не е от значение. Минаха още няколко месеца в които тя напомняше за себе си от време на време с коментари под негови публикации, знаейки че аз ще ги видя, но аз не паднах на нейното ниво а чаках той да направи нещо. Коледа и Нова година прекарахме заедно, запознах го с моето дете, той с неговите и винаги чувах как заради нея децата му се отдръпнали, приятелите му, родителите. В един момент ми писна да ме сравнява с нея, въпреки че сравнението беше в моя полза, и му казах че не ми е приятно и не желая да и виждам хапливите коментари. Всеки си има минало и аз също, но не бих позволила то да пречи на бъдещето ми. Тогава той я блокира, каза че за него тя не значи нищо, че му е донесла само проблеми и темата приключи докато един следобед не получих отново съобщение от нея. Пишеше че никога няма да съм само аз, ще има и други, че можела да го има винаги и тем подобни и част от чат между двамата, който изваден от контекста на разговора може да значи всичко. Тогава той ми каза че няма какво да ми обяснява защото не се е случило нищо, единствено му е писала и преди няколко дни и е отговорил и е обяснил че има човек в живота си и че между тях всичко е приключило отдавна . След два дни видях, че чата който ми е пратила е от профил с неговата снимка, но написан на латиница. Питах го и за това, но той каза че не може да ми даде обяснение. И така вече повече от месец се чувствам като в психо трилър в който се вкарах сама . Той ми доказва постоянно, че държи на мен и ме обича, и знам че аз съм тази която си причинява всичко това. Но немога да си обясня как тази жена ще ми пише всичко това ако не е вярно. Говорила съм с приятели за случилото се, но си мисля че те са пристрастни и съвет как да изляза от случилото се не получавам. Самочувствие имам, мъжко внимание не ми липсва, никога не съм била така несигурна. Ще се радвам да получа тук някакъв съвет, да чуя мнение и да си стана пак предишния човек 🙂

# 1
  • Мнения: X
Това и на мен ми се случи. Нищо, че веднага заживяхме заедно с ММ. Внимавай да не постигне целта си, а тоест да ви раздели.Също имаше сравнения в моя полза не само от ММ, а и от цялото семейство, но това ми досади и темата колко и каква била се приключи.Пък и както се говори за един може в друг момент да се говори за друг. Не позволявай сравнения независмо за добро или лошо. Бъди умна и не ѝ се връзвай. В моя случай дамата беше без грам достойнство и гродост  добра се до мои вещи, които не желаеше дори да ми върне,принудително успях да си ги взема де. Много добре, че я е блокирал. Децата му от нея ли са? Жалко, че заради подобни безмозъчни и без достойнство дами децата накрая страдат и мъжете излизат виновни. Стягай се и не ѝ се оставяй. Не ѝ обръщай внимание щом той ясно ти показва, че няма никакви намерения да бъде с нея и ти доказва, че иска теб.
Следващия път просто я попитай - Ти достойнство имаш ли? Някаква гордост? Или подобни качества в теб липсват?
Повече нищо.Ако има малко акъл ще спре, ако ли не... Не се занимавай!

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 21:24 от Анонимен

# 2
  • Мнения: 3 331
Блокирай я и ти! Ако е болен мозък, може да му направи фалшив профил и да ти праща въображаеми разговори.
Живей така все едно ФБ го няма.

# 3
  • Мнения: 62
alexs969 наясно съм какво цели и няма достойнство и грам човечност в нея щом ревнува мъжа от собствените му деца. Не са от нея децата. С жена си е разведен от 8 години, с нея нещата са нормални, аз знам за нея, тя за мен и до там. Проблема е, че немога да спра да мисля и да се чудя дали наистина може да е така

# 4
  • София
  • Мнения: 24 839
Докъде стигна въпроса с другия му профил?
Не е нормално да каже, че нищо не знае и да не предприеме нищо да го разкара.

Авторке, защо му е на тоя мъж да си усложнява жиивота, запазвайки старата връзка?
И мислиш ли, че ако беше я запазил, досега нямаше бившата да е цъфнала на вратата ти с мерак да те оскубе?

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 16:44 от absurT

# 5
  • Мнения: 62
Beba2 Блокирах я още тогава, от страх да не ми каже нещо което да не мога да преглътна😊. Незнам що за човек трябва да си че да постъпиш така. Аз не бих го направила, явно има нещо което и дава смелост да го прави и това ме побърква.

# 6
  • Мнения: 62
Докъде стигна въпроса с другия му профил?
Не е нормално да каже, че нищо не знае и да не предприеме нищо да го разкара.
Проверих го от чужди профили не съществува.

# 7
  • Мнения: X
Съгласна съм с abSurT.
В моя случай чисто и просто ми беше мъчно за нея и ѝ обръщах внимание(голяма грешка), чесно казано съвестно ми беше нищо, че нямах вина и като си представях как се чувства( какви глупости съм си мислела, тя да не би да мислеше за мен как се чувствам 🤔). Че ми каза неща каза ми, но са неща, които не знам защо исках да знам🤷‍♀️.
В твоя случай сте разделени и всичко, което тя ти каже те навежда към съмнения, защото няма как твоя да ти докаже, че всичко казано от нея е измислица.В крайна сметка той трябва да бъде по настоятелен и ясен с нея, иначе реално каквото и да направиш и да я блокирваш, и да ѝ пишеш, и да я четеш само ще я амбицираш да продължава , ако той ясно и точно не я постави на място ѝ. Дава ли ѝ и минимални надежди,
игнора в подобни случай не върши работа му кажи🤷‍♀️

# 8
  • Мнения: X
Игнорирай я. Все едно не съществува.
Мъжът ти го е направил, очаква да го направиш, затова не повдига повече темата.
Тя звучи да е точно от онези неуверени жени, които без мъж изперкват и всячески се мъчат да разкарат конкуренцията. Още по-несигурна е от теб. Ти си конкуренция, майката на децата му е конкуренция. Точно затова и мъжът ти я е оставил - започнала е да върти номера срещу майката.
Мъжете може да са всякакви, но всички искат готина жена, а не някаква психарка да ги вкарва в екшъни. Освен това, повечето не биха оставили някаква да им прави въртели с децата.
Накратко, не й отговаряй, не търси профила й в мрежите, не говори за нея, блокираш я веднага, щом те открие някъде, не я споменаваш на мъжа си. Не съществува. Точка.

# 9
  • София
  • Мнения: 49
И аз имах подобен случай преди няколко години... Явно доста жени психясват сериозно след края на връзката си.
В твоя случай се радвай, че той е съгласен да ти споделя, да кооперира и да блокира. Аз нямах този късмет и сама се борех с филмите, в бонус на голямо разстояние.... Защо се мъчех и до ден днешен не знам.
Относно скрийншота, много силно вероятно е тя да е направила фалшив профил, за да те инзудва и измъчва.
В твоя случай аз виждам два изхода от ситуацията:
1. Сядаш да говориш с него на длъж и на шир и му обясняваш как се чувстваш, защо тази ситуация е важна за теб и всички малки детайли, които те притесняват и докато не разрешите всичко не ставате.
2. Пращаш го той сам да си изчисти помиите и не се кротваш докато не получиш извинение от бившата, че е егоистична, завистлива и несъобразителна жена.

Аз лично съм привъженик на опция 1, защото вярвам, че с комуникация всичко става.

Успех от мен!

# 10
  • Мнения: X
Какво да изчиства с бившата? Той я е отебал вече, затова тя се прехвърля на някой, който й обръща внимание. Ако и авторката спре да й обръща внимание, другата няма да има как да змийства и току-виж си потърсила нов мъж и ги забравила.
Не тикайте зорлем хората да правят глупости, най-много да се изпокарат.

# 11
  • Мнения: X
Maya8
За 1 >Да! Да! Да!
За 2 > Няма да се извини, но поне да спре да се меси ще е голяма работа.
Gal, това колкото и да не ти се вярва не върши работа. Да, явно имаш акъл, достойнство и гордост и не би досаждала, но при подобни жени игнора от мъжа дава само надежди и не върши никаква работа, ако не бъде рязък, директен и ясен. Ето  излиза, че уж не ѝ обръщал внимание, както и авторката я е блокирала 🤷‍♀️, но момичето продължава.

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 17:16 от Анонимен

# 12
  • Мнения: 5 511
2. Пращаш го той сам да си изчисти помиите и не се кротваш докато не получиш извинение от бившата, че е егоистична, завистлива и несъобразителна жена.

Извинявай, търкалям се от смях Joy Представям си бившата как звъни или направо се изправя пред входната врата разревана и хлипа, молейки за извинение, че е толкова егоистична, завистлива и несъобразителна Grinning

# 13
  • Мнения: 3 331
Beba2 Блокирах я още тогава, от страх да не ми каже нещо което да не мога да преглътна😊. Незнам що за човек трябва да си че да постъпиш така. Аз не бих го направила, явно има нещо което и дава смелост да го прави и това ме побърква.

Не търси логика, само си усложняваш връзката. Приеми, че е болен мозък, няма личен живот и скапва чуждия. Прави мръсно на него чрез теб. Не й доставяй това удоволствие!

# 14
  • Мнения: 62
Опитвам се да я игнорирам и в мислите си и си давам сметка, че сме на години на които търсим вече спокойствие и двамата сме имали трудно минало. Като се замисля сега, тя ни сближи много повече за по малко време. Аз съм от хората които говорят като има проблем, той беше по затворен нямало с кого да го прави , но вече си споделя с мен и вероятно с времето ще успея да забравя. Благодаря ви за съветите и мнението🙂

# 15
  • Мнения: 62
🤣🤣🤣 Оххх извинение не ще чуя а и не искам. Тя чака аз да и се извиня сигурно 🤔🤔🤔

# 16
  • Мнения: 31 838

Следващия път просто я попитай - Ти достойнство имаш ли? Някаква гордост? Или подобни качества в теб липсват?
Повече нищо.Ако има малко акъл ще спре, ако ли не... Не се занимавай!

Добър съвет. Да я пита това и да я блокира отвсякъде.

Сенчева, ако това ти е истински имейл, много лошо.
Само да го гугълне човек и веднага ти разбира кирливите ризи. Не че са кирливи де. Но ако искаш някаква анонимност е хубаво да си с някакъв друг ник, а не с реалния си имейл.

# 17
  • Мнения: 62
Елора благодаря за съвета, ще го имам впредвид.

# 18
  • Мнения: 15 619
Жената, ако е в добри отношения с мъжа, защо ще пише на теб?

# 19
  • Мнения: 62
Жената, ако е в добри отношения с мъжа, защо ще пише на теб?
Хммм замисли ме 🙂. Тя не е харесвана от децата му, от приятелите, от семейството му... А тя ми писа, че винаги ще съм аз и някоя бивша негова приятелка, т. е че ще съм аз за пред хората и тя, защото го познавала и можела да го има винаги. Досега тя била на моето място, но сега била доволна че не лъже нея а мен 😉Знам ли мисля си какво ли не, но не съм си и представяла, че нещо подобно ще ми се случи 🙀🙀🙀.

# 20
  • Мнения: 15 619
Единственото сигурно тук е, че ако се отдадеш на втълпените от нея съмнения, ще отблъснеш човека. Може да е читав, може и да има сериозни намерения спрямо теб. Запази спокойствие и просто наблюдавай. Лъже ли, не лъже ли и сама ще разбереш, не се поддавай на чужди вмешателства с ясна цел.

# 21
  • Мнения: 1 925
Оооо, така като чета, за мен това е поведение на отхвърлена психопатка. То се личи как не се чувства в кожата си и гледа да навреди на който може. Яд я е и то много... Още повече, че щом не е харесвана от семейството и децата му. Набелязала си е сега теб, да си изкара цялата злоба. Няма смисъл да обръщаш внимание на толкова емоционално нестабилен човек. Ужас. Щом сама казваш, че се чувстваш обичана и обгрижена, а и той самият я блокира и не обръща внимание, мисля че няма за какво да се притесняваш. Недей защото така можеш само да изнервиш човека до себе си и да си прецакате връзката заради някаква си ненормалница.

# 22
  • Мнения: 2 052
Не виждам причина да се повдига повече темата пред мъжа и да и се дава въздух - той с отговорите си и най-вече с поведение показва, че не гледа назад. Всеки разговор на тема бившата е малка победа за нея - внася напрежение, отравя ви деня, създава се атмосфера на недоверие.
Блокираш и забравяш, а мъжа го преценяваш според собствените му постъпки, той отговорност за чуждото поведение не носи.
Откачалки всякакви, трябва да се държат на дистанция.

# 23
  • Мнения: 62
PreslavaD чувствах се несигурна, усещах че има нещо което не ми казва, и сме говорили с него как се чувствам, но той казваше че трябва време. Осъзнавам какво е ревността в една връзка, не съм ревнива и не мисля да бъда сега. Изненада ме просто с тези писания, а и той признава че не е очаквал подобно нещо. Очаквал е гадости защото и е казал за мен, обяснил и е че няма смисъл да продължава да му пише, но не е очаквал да стигне до там. Имах нужда да чуя странично мнение за да мога да си наредя мислите и мисля че успявам 😊. Благодаря за което на всички вас

# 24
  • Мнения: 62
Не виждам причина да се повдига повече темата пред мъжа и да и се дава въздух - той с отговорите си и най-вече с поведение показва, че не гледа назад. Всеки разговор на тема бившата е малка победа за нея - внася напрежение, отравя ви деня, създава се атмосфера на недоверие.
Блокираш и забравяш, а мъжа го преценяваш според собствените му постъпки, той отговорност за чуждото поведение не носи.
Откачалки всякакви, трябва да се държат на дистанция.
Не я повдигам, пуснах темата за да си изясня нещата за себе си. Аз също съм била зарязвана и не бих си причинила това унижение  без причина. А и мислех че той си оставя вратичка, щом я оставя да му пише и коментира. След случилото се и двамата се постарахме тя да няма достъп до нас

# 25
  • Мнения: 2 052
След случилото се и двамата се постарахме тя да няма достъп до нас

Тогава какъв е проблемът? Нямаш му доверие?
Toй направил ли е нещо конкретно, с което след разговорите и след дистанцирането от онази жена да провокира у теб безспокойство? Защото ако не е, реално го наказваш с недоверие и подозрения за нещо, върху което той няма контрол (съобщенията, които си получила). Помисли ако бяха разменени ролите колко неразбрана и обидена от съмненията му би се чувствала ти.
Разбира се, това в случай, че от негова страна няма притеснителни знаци, както твърдиш в началния пост.

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 21:32 от Обич Синеока

# 26
  • Мнения: 62

[/quote]
Тогава какъв е проблемът? Нямаш му доверие?
Toй направил ли е нещо конкретно, с което след разговорите и след дистанцирането от онази жена да провокира у теб безспокойство?
[/quote]
В началото наистина имах съмнения , голи думи не са от значение за мен.Това че ми казва че не е направил нищо не ме успокояваше. Вече е друго,той се старае да се чувствам добре и спокойна. Все по често ми показва че ме обича и държи на мен.Но някак като сме разделени и знам че са в един град и знам че въпросната жена няма никакви скруполи и се вкарвам във филми.

# 27
  • Мнения: 3 732
Остави зарязаната бивша с психопатски наклонности да ви раздели и дерзай!
(иронично)

От написаното нищо притеснително не видях в поведението на мъжа.
Намерил си е жена на която държи (авторката), тя от глупост ще го изгуби.
Каквото човек сам си направи ...


П.П.
Спомена се за деца. Неговите и твойто - имате ли проблеми с тях?
Вероятно не.
Една идея по - трудно се създават връзки, ако има намесени деца. Подозирам, че при тази проблеми няма. Заслужава ли си заради една психопата всичко да иде по дяволите?

# 28
  • Мнения: X
Когато заживеете заедно ще спреш да се тревожиш. Изчакай още малко.
И дано и дамата да си намери някой и да не е сама, така няма да ви притеснява и всички ще си бъдете добре.

# 29
  • Мнения: 18 609
Аз имам страх от луди и като нищо бих зарязала мъж с такава бивша. Просто ще ми е неприятно, че заради него някой си ми пише простотии и съм принудена да се занимавам с глупости. Знам, човекът нищо не е виновен, но... може жената да е разчитала, че ще се окажеш като мен и ще им теглиш една майна Simple Smile

Сега за теб - животът си е твой, ако толкова държиш на човека, пълен игнор на въпросната жена и това е. И без това има да се нагласяте с деца и какви ли не промени, за нея сили няма да ви останат.

# 30
  • Мнения: X
О, аз бих я подхванала тази, непрекъснато ще и вменявам колко ми е жал за нея, ще разпитвам дали има нужда от помощ и изобщо ще се държа като психиатър с изтрещяла, кротко и с разбиране, непрекъснато връщайки темата към нея и нейните проблеми. Кротко. С разбиране. Ще се е разкарала до ден-два.

# 31
  • Мнения: 24 467
Бих те посъветвала да разговаряш с тази жена и да я предупредиш, че не желаеш да ти пише и да ти се обажда по никакъв повод. И че ако продължи да ти досажда, ще пуснеш жалба в полицията.
 Някои не особено нормални хора се нуждая от по-кардинални мерки. От опит споделям. Познавам и жени, и мъже, обсебени от идея, от човек. С тях е нужно да се работи по-твърдо. Някои могат да са много досадни, че и опасни дори. 

# 32
  • Мнения: 62
Благодаря ви за изказаните мнения 😘, помагате ми много за да си изясня картинката. Случилото се беше шок и за двама ни. В момента имаме перфектни отношения, но аз нали мисля много и все си мислех, ами ако се заблуждавам защото го обичам и го оправдавам. Някак реалната преценка ми се изплъзна. Страха  надделя над разума, но сега когато чета вашите коментари се чувствам по спокойна 😊.
Не мисля да търся контакт с нея, защото така ще я надъхам да продължава. Неизвестнпстта ще я довърши, поне така си мисля 🙂, и с времето ще се наредят нещата

# 33
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Доколкото разбрах, връзката ви е от разстояние. Не подценявай живия контакт! Мъжете са прагматични и дактилни по природа. Онлайн връзката си остава химера и илюзия без редовното докосване и пълнене на окото. Тя, оная нека си е луда, но ти не оставяй пролуки.

# 34
  • Мнения: 62
Доколкото разбрах, връзката ви е от разстояние. Не подценявай живия контакт! Мъжете са прагматични и дактилни по природа. Онлайн връзката си остава химера и илюзия без редовното докосване и пълнене на окото. Тя, оная нека си е луда, но ти не оставяй пролуки.
Така е, връзка от разстояние трудно се поддържа, в случая Интернет ни помага да сме по близко един до друг, но не е единствения във връзката ни. Когато има възможност е с нас , а аз от всоя страна се старая да се почувства удома. Не го притискам с въпроса кога ще се премести, защото сме говорили по темата и знам какво е да загърбиш работа, приятели и семейство, и да почнеш нов живот. Всичко с времето си, с годините се научих на търпение.
А относно пролуките 🙂 мъжа си гладен и незадоволен не го пускам да излезе 😉

# 35
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Аз пък имам чувството, че има нещо гнило... Щом интуицията ти така говори...

Но тя не е споменала, че имат някаква връзка, или?

Как така го остави да не ти обясни за другия си профил - той призна ли, че е писал тези неща, които тя ти е пратила?

# 36
  • Мнения: 62
Аз пък имам чувството, че има нещо гнило... Щом интуицията ти така говори...

Но тя не е споменала, че имат някаква връзка, или?

Как така го остави да не ти обясни за другия си профил - той призна ли, че е писал тези неща, които тя ти е пратила?
Друг профил категорично отрече да има, а и като се замисля защо му е след като може да да и пише и от този, аз нямам достъп до него 🙂. Не съм го питала това негово писане ли е. А тя не говори за връзка а, че е била с него.

# 37
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
До кое нямаш достъп, не разбрах?

Трябваше да го питаш дали това той го е писал и в какъв контекст. И от какъв профил.

Била е с него в миналото, или е с него докато те няма - какво твърди?

# 38
  • Мнения: 18 609
Абе филмирала те е жената. Или й тегли една майна, или зарязвай мъжа.

# 39
  • Мнения: 62
До кое нямаш достъп, не разбрах?

Трябваше да го питаш дали това той го е писал и в какъв контекст. И от какъв профил.

Била е с него в миналото, или е с него докато те няма - какво твърди?
Достъп до профилите му в социалните мрежи нямам, а и не искам да имам. Мисля че всеки има нужда от лично пространство. Питала съм го дали е бил с нея след като се познаваме, отрича.

# 40
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Ами писанията му дето ти ги е пратила? За тях какво казва?

# 41
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
До кое нямаш достъп, не разбрах?

Трябваше да го питаш дали това той го е писал и в какъв контекст. И от какъв профил.

Била е с него в миналото, или е с него докато те няма - какво твърди?
Достъп до профилите му в социалните мрежи нямам, а и не искам да имам. Мисля че всеки има нужда от лично пространство. Питала съм го дали е бил с нея след като се познаваме, отрича.

Flushed

# 42
  • Мнения: 62
Ами писанията му дето ти ги е пратила? За тях какво казва?
За чата нищо, даже не беше забелязал че не е от неговия профил. Не помня точно, но мисля, че каза нещо от сорта, че не помнел дословно какво и е писал

# 43
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Сега схванах, че с "достъп" може би имаш предвид паролите му, а не че си блокирана или не сте приятели или от сорта.

Има нещо гнило - дори не се е изненадал от това, че има друг негов профил, не ти е показал какво са писали, направил се е на незаинтересован...

И тези сравнения с бившата също ме съмняват...

Аз бих проверила на твое място за какво става въпрос.

# 44
  • Мнения: 62
Сега схванах, че с "достъп" може би имаш предвид паролите му, а не че си блокирана или не сте приятели или от сорта.

Има нещо гнило - дори не се е изненадал от това, че има друг негов профил, не ти е показал какво са писали, направил се е на незаинтересован...

И тези сравнения с бившата също ме съмняват...

Аз бих проверила на твое място за какво става въпрос.
Да за паролите става въпрос 🤣🤣🤣
Изтрил е разговорите с нея , и аз щях така да поставя на негово място 🙂
Не мисля да се занимавам с нея, понеже в момента всичко е ок. Но ако усетя нещо  нередно, всеки по пътя си.

# 45
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Ти си решаваш. Но само от любопитство - защо би изтрила такъв разговор?

# 46
  • Мнения: 62
Ти си решаваш. Но само от любопитство - защо би изтрила такъв разговор?
Предполагам по същата, заради която не ми е казал че пише с нея.

# 47
  • Мнения: 99
Това момиче, за да "драпа" толкова явно има защо. Или й е обещал нещо (както в момента на теб) и я излъгал, или си е оставил вратичка и й дава по някоя надеждичка я чрез фалшив профил, я по друг начин. Като цяло не му е чиста работата, след като те е забъркал и теб в тази каша. Не си мисли, че ти ще си нещо по-различно от нея след време.Това е моето мнение.

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 07:31 от Liliyan21

# 48
  • Мнения: 62
Това момиче, за да "драпа" толкова явно има защо. Или й е обещал нещо (както в момента на теб) и я излъгал, или си е оставил вратичка и й дава по някоя надеждичка я чрез фалшив профил, я по друг начин. Като цяло не му е чиста работата, след като те е забъркал и теб в тази каша. Не си мисли, че ти ще си нещо по-различно от нея след време.Това е моето мнение.
Тук говорим за големи хора, аз като най - малка отдавна не съм момиче 🙂, а тя още по малко.
Обещания не сме си давали, и двамата сме на мнение че времето ще покаже как ще се развие връзката ни, и ние двамата сме тези от които зависи това. Пак казвам аз на думи не вярвам, а на дела.
Като нея няма как да стана, понеже тук говорим за човек който ревнува мъжа от собствените му деца, приятелите му и всека жена с която говори или погледне. Връзката им е била низ от скандали и обвинения от нейна страна, че купувал и се грижел за децата си, че се виждал и чувал с бившата си жена. Не можел да излезе с приятели и направила така че много от тях се отдръпнали, защото му казвали че тя не е за него. Държала му е сметка къде , как и с кого. За четири години, реално са били около 2 години заедно, многократно са се разделяли . Опитали са се да живеят заедно, но той каза че е било някакъв ужас и се е отдръпнал. Така че аз на нейно място няма как да бъда. А и не бих се унижила заради мъж. Мезду мен и нея има мнооого голяма разлика

# 49
  • Мнения: 18 609
Много се занимавате с тая жена да ти кажа. Я си гледай живота и детето. То големи драми, голямо чудо.

# 50
  • Мнения: 62
Много се занимавате с тая жена да ти кажа. Я си гледай живота и детето. То големи драми, голямо чудо.
Май си права 🙂.
Благодаря на всички за изказаните мнения !

# 51
  • Мнения: 5 024
Направила е фалшив негов профил във ФБ и си пише сама. Снимала е и ти е пратила въображаемия разговор. Затова човекът не може да ти даде обяснение - той такъв профил като няма ... виждала съм подобна случка и хич не се чуди - лудите с лопата да ги ринеш!
Докладвайте профила за фалшив като начало. Блокирай я отвсякъде (фб, вайбър и тн) и си гледай мъжа, изглежда ми като да те обича и да е искрен!

# 52
  • София
  • Мнения: 17 785
Аз съм на мнение, че процентът на лудите мъже бивши е много по- голям от този на лудите бивши жени.
Направи ми впечатления някакво изказване от сорта на "никога няма да си само ти, нещо си другите". Бих си отваряла очите.

# 53
  • Мнения: 120
Да се присъединя и аз към тези, които те съветват да внимаваш. Пазя скрийншотове на подобни съобщения от бившия ми и за малко да ги пратя на новата, но момичето още е на етап розови очила и ще повярва на всички негови лъжи (макар да е черно на бяло писано че уж още ме обича и знаел, че и без това ще се съберем.... !) Устройва ме той да е с друга, за да не ме тормози, мълча си и чакам да дойде момента, в който очите и ще бъдат отворени.  Когато наистина ще и ги покажа за да предпазя едно добро момиче (бяха взимали детето двамата и имам наблюдения...) от доста добре прикрит манипулатор и мръсник, да не кажа психопат.  Внимавай, няма дим без огън !

# 54
  • Мнения: 3 743
Чак пък такава гад да е била. Че той защо е седял с нея тогава! 😁
 Не харесвам мъже ( и жени), които очернят бившите си. 99% вероятност има да го направят и с настоящия партньор.

# 55
  • Мнения: 62
Последните мнения ме накараха да се замисля заслужава ли си да бъда внимателна и да живея в съмнения. Ами НЕ! Живяла съм така, че никой да не може да каже: Ти си нещо благодарение на мен!Никога не съм се молила за внимание, няма да го правя и сега /не ми се и налага за момента / Родителите ми и живота са ме научил да се справям сама и да не завися от никой. В случая позволих на ситуацията да ме обърка и да забравя, че аз също съм харесвана жена и стойностен човек. Губи той ако не ме оценява 😊. А той ми показва, че ме обича, цени и уважава, така че било какво било. Не трябва да живеем в миналото , а в настоящето и да мислим за бъдещето!

# 56
  • София
  • Мнения: 17 785
Срещна няколко мнения, които не са толкова успокояващи, и започна с патоса на светлото бъдеще. Няма лошо, дано не сме прави, но стана комично отстрани.

# 57
  • Мнения: 120
Аз след толкова години брак , съм толкова разочарована ..
Никога не съм ревнувала съпруга си, никога не ми е давал повод за това ,но от 2-3 години имаме постоянно проблеми. Първото е ,гледката в очите му ,липсва вече тая искра -няма е. Постоянно почна да ме обвинява ,все за нещо съм виновна ,упреква .
Отказва да поправя неща в дома ни ,не го интерисува, че хладилника примерно е развален от 2 години.
Осъмних се ,че ми изневерява . Никога не съм го следяла ,за жалост и нямам такава възможност ,защото отглеждам детето съвсем сама в чужда държава ,плюс това нямам кола ,а работата му е доста далеко.
Предната седмица го забелязах че пише някакви СМС -и ,Ок нищо ново , но ме усъмних ,когато попитах кой е ; отговора беше точно “ кво те интерисува!”  Доста агресивно така ,ще кажеш ,че нещо крие ,стана и замина за работа доста по-рано от обичайното . Е,нали се сещате вечерта ,че нямаше как да не се разровя в телефона му Joy
Набързо мярнах едно око ,нищо интересно нямаше и го оставих на мястото му.
След няколко дена ,излязахме да пием кафе и ми се отдаде шанса така с добрата да поговорим . Беше спокоен ,обясни ми ,че е един клиент от работа , мъж ли е ;” -го питам .
-да, ми вика . Стига си мислила глупости .
Запомних картинката на ,една пеперуда .
Няколко дена след това ,нещо все ме гризе от вътре , някой път не ми вдига телефона или като ми вдигне ,все едно излиза отвън да говори с мен,да не чуя нещо.
Е не можах онзи ден да стърпя и сутринта след като оставих детето на училище и той спеше се разрових в съобщенията му .
И какво да видя ,Боже! На какви любовни обяснения попаднах ! Направо се разтреперих .. заснех каквото можах с телефона ми за доказателство . Не можах да издържа да го следя и направо още щом се събуди и го почнах . Взе си телефона в ръка ,влезе в тоалетната , отрича ,викаше ,че съм луда ! Не можел да живее /представете си/ повече така .. аз съм лудата отново . Казах му да влезе в съобщенията си , влезе , и кво  мислите ,а? Всичко изтрито .. изстрити да, от телефона му , но не и от моя !
Показах му и го питам ,защо??? Каза че е негов приятел и така си говорили ..
Влязах във Viber и чрез номера и намерих името , уви не мъж ,а жена .. след това и във фейса е намерих ..
Продължава да ме лъже и вече с факт ,че е жена ,ми вика ,че е клиентка .
Изгоних го ! Сори ,ама тук не става въпрос за една изневяра ,аз с очите си прочетох обяснения в любов , обяснения от 8 ч сутринта и такива в по сред нощите .
Продължава да ме изкарва луда и да ми пише , колко много ме обичал и си внушавам ..
Не мога да проумея ,защо продължава всичко това ??
Днес му казах ,въобще повече да не ми пише ,колко ме обича и ако иска да говори с мен и детето ,ще е по разрешаване на въпроса от сега-нататък какво ще се предприеме за доброто на детето ,но мен лично в СМС любовни ,изобщо да не ме споменава .
Толкова много го обичах ,толкова години семеен живот в добро и лошо и да ми се случи това ,,, Е не! Не мога да го преглътна ,както ми викат някой приятелки !
Пишете и вие ,какво мислите . Въпреки ,че съм на 98% да се разведа . А най лошото е,че не си признава ,ако беше признал поне грешката си и се разкайваше за това ,по имаше шанс да го съжаля . Но, човек който не се разкайва за грешките си ,как да му простиш хора??

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Охх.. . Много крайно и първосигнално си реагирала. Разбирам те, и аз бях така преди години, но вече съм осъзнала, че това не води до нищо добро. Хубаво е да прецениш ТРЕЗВО какво ви свързва с този човек, щастлива ли си с него, има ли смисъл да си давате шанс (ако той желае също, разбира се). Ако смяташ, че е много влюбен и не можете да продължите заедно, сядате и се разбирате и това е. Защо отрича? Защото си го хванала неподготвен и това е начина да се реагира в такъв момент. Ще отрича до край, после ще измисли лъжа, после ще измисли втора и така. За съжаление това няма нищо общо с факта дали иска или не да си запази семейството, просто това е реакцията обикновено, когато поставиш човек в ъгъла. Трябва да мине време, да размисли и той, и ти, за да очакваш някакво " разкаяние ". И то ще бъде за пред теб, само на думи. И то ако въобще решите да продължите заедно. Така или иначе, не си помагаш с всекидневни скандали. Даваш си време, мислиш какво искаш, последствията от това какво ще решиш, и действаш. За съжаление такива неща се случват, никой не знае кога ще се влюби и в кой, важното е да се излезе от ситуацията с възможно най-малко щети. Успех!

# 59
  • Мнения: X
Но, човек който не се разкайва за грешките си ,как да му простиш хора??
Никак. И няма да има промяна в поведението. Най-много да се крие по-добре вече.
Така са мъжете - отричат до последно, изкарват те луда, ако ще да ги хванеш на калъп.
Може вече да не те обича и желае, но не иска да си разваля "семейството" (каквото и да значи това). Не иска да си губи подредения живот, редовните контакти с детето. И ако ти на свой ред си хванеш любовник, ще реагира потресаващо.

Избираш: оставате заедно в името на детето и стъпкваш себе си и всички свои потребности от любов и партньорство или се разделяте с всички последици от това (много внимателно консултирани в правен аспект!). Детето ще страда и в двата случая. Атмосферата в дома ви при всички случаи ще е ад. Би могло да се имитира нещо като домашно спокойствие, ако ти нямаш никакви чувства към съпруга ти и го ползваш само като донор на пари и услуги. Но пък казваш, че е незаинтересован от дома ви вече.

Не знам в коя държава сте и дали съпругът ти е местен. Трябва да го имаш предвид, ако се развеждаш. Не дай си боже да се намесят местните социални служби за закрила на детето.

Опитай се да се дистанцираш от себе си и твоя срив. Опитай се да се концентрираш върху детето. Дето се вика, дайте си време да отшумят страстите. В момента не разсъждаваш трезво и може да допуснеш грешки.

# 60
  • Мнения: 18 609
Да, съветите са съвсем правилни. И тия мъже - нищо по-оригинално ли не могат да измислят, все като ги изловят, казват на жена си, че е луда. Пълно клише! За съжаление подобни връзки не се прекратяват, понеже съпругата ги е хванала. В 90% от случаите хората просто почват да се крият по-добре. Най-гадното е, че след такова нещо никога повече не можеш да имаш доверие на този мъж. А да живееш в съмнения и подозрения - не си е работа. Особено ако той си джитка по работа, а ти си гледаш детето.

Всичко зависи от теб - какъв ти е прага на търпимост и как искаш да живееш занапред. Да, знам, че усещането е, че нищо не зависи от теб, понеже си се озовала в ситуацията не по свой избор. Но всъщност цялото ти бъдеще зависи от решенията, които ще вземеш. Успех!

# 61
  • Мнения: 120
Изключително съм Ви благодарна за съветите !
Аз израснах в семейство с постоянни изневери и от двете страни . Баща ми съм го хващала на лалъп с кръстницата ми , а майка ми липсваше по цели дни от къщи ,заради любовници . Бях едва 6-7 годишна ,когато започнах да живея в едно семейство нестабилно и със скандали.
Винаги си мислех ,живеех с мисълта ,че никога не искам да го преживявам отново това . Исках стабилно семейство със сериозен човек до мен . Мислех ,че го намерих ,защото почти споделяхме еднакво съдбите си . Неговия баща ,изоставя семейството си със 7 деца и взема друга жена от която има впоследствие още 2.
Още е пред очите ми, съпруга ми с какви сълзи разказваше изживяното и си казахме ,че никога няма да приченим един на друг ,тази болка!
Не мога да си обясня ,стоя мисля,мисля но няма обяснение . Защо трябва да го преживявам отново ,защо трябва да живея в страх ,че това няма да се повтори ..
Господи ,а от друга страна толкова силно го обичам ! За толкова години си живеехме прекрасно ,открих истинската топлина на семейството ,такава каквато никога не съм имала и чувствала от малка ,но знаех че съществува ,всеки път когато отидех на гости след училище в една приятелка ..
Исках ,ужасно много исках ,да не ми се случва всичко това ,живеех в приказка ,която не исках да развалям с ревност и недоверие ..
и какво ? Един ден просто стана деня черен ..
земята се отвори и за първи път от 14 години семеен живот -стабилност , се оказах в една лъжа . Чуствам се ужастно просто Sad

# 62
  • Мнения: 18 609
Напълно те разбирам. И аз доста се стреснах навремето при подобна ситуация. Даже изпаднах в някакво отрицание, не вярвах, че е възможно да се случва, въпреки очеизвадните доказателства. Един месец не казах на никого, дори на най-добрата си приятелка. Сега си се чудя на акъла, ама тогава направо не бях на себе си, всичко вършех на автопилот.

Затова от опит ти казвам - седни и помисли трезво. Колко е голямо детето, можете ли да се оправяте без бащата, как виждаш живота си в двата варианта.

# 63
  • Мнения: 120
Също исках да добавя ,че от една страна се опитвам да си представя ,живота без него и просто не мога ... По време на кавги ,всеки си вика “ не мога вече! “ ще го зарежа !” - но кой го прави това ,за някакви дребни причини ?
Искам да кажа, че никога не съм си мислила да го оставя в буквалния смисъл на думата . Никога не съм поглеждала друг мъж ,само него виждаха очите ми толкова години ! И си мисля ,че това е истинската обич ! Неговата е една лъжа ! От друга страна продължавам да го обичам и Ок ,ако е намерил този човек той ,който да го прави истински щастлив ,аз коя съм да го задържам на сила ? Понеже имаме дете или от егоизъм за себе си ,че го обичам ??
Не ! Искам той наистина да е щастлив !
Единственото което искам за себе си е ,да не живея вече в една лъжа !

# 64
  • Мнения: 24 467
Също исках да добавя ,че от една страна се опитвам да си представя ,живота без него и просто не мога ... По време на кавги ,всеки си вика “ не мога вече! “ ще го зарежа !” - но кой го прави това ,за някакви дребни причини ?
Искам да кажа, че никога не съм си мислила да го оставя в буквалния смисъл на думата . Никога не съм поглеждала друг мъж ,само него виждаха очите ми толкова години ! И си мисля ,че това е истинската обич ! Неговата е една лъжа ! От друга страна продължавам да го обичам и Ок ,ако е намерил този човек той ,който да го прави истински щастлив ,аз коя съм да го задържам на сила ? Понеже имаме дете или от егоизъм за себе си ,че го обичам ??
Не ! Искам той наистина да е щастлив !
Единственото което искам за себе си е ,да не живея вече в една лъжа !

Ти това обясни ли му го - ясно, накратко и без емоции особено изявени, в рамките на един спокоен разговор?

# 65
  • Мнения: 120
Определено не мисля трезво ,знам . Прекратявала съм връзки от 3 години и е трудно ,но когато вече не изпитваш чуства е доста по-лесно . Детето е на 12 години . Имам пари заделени ,не работя ,но бих почнала работа. Финансите не ми е проблема ,проблема ми е ,преценката в момента в какъв живот живея и какво да правя Sad
Едно е сигурно обаче ,ако наистина не признае грешката си ,как да простя тогава? От друга страна ,ако е признае ,как да го преглътна тогава и живея в съмнения ? Това е някакъв нож с две остриета .
Мисля че, дали от ярост в момента ,но си мисля ,че е най добре да се разделим . Да, боли в момента ,но няма ли да мине все някой ден ? Защо да продължавам да залъгвам себе си и да преглъщам тези буци мъка всеки ден ,когато закъснява ?? Даже не мога да си представя ,как бих се чувствала след това ,ако правя се*с с него ,и си представям жената с която е била ..
то и така не се живее вече ... мъка

# 66
  • Мнения: 120
Опитвам се да говоря спокойно ,но все още не мога ,признавам честно . Преди 3 дена се случи всичко това и все още си събирам мозъка ,разпилян навсякъде в мисли . За тези дни съм спала към 3-4 часа и съм яла една кофичка мляко ,малко преди да видя съобщенията.

# 67
  • Мнения: 18 609
Внимавайте с детето. В най-чувствителната възраст е.

И какво като признае грешката си? Това ще оправи ли нещата? Ще живееш ли добре, ако той закъснява по работа, а ти си представяш нещо друго?

И почни да мислиш за себе си - яж и се наспивай. Иначе само губиш, изглеждаш зле и накрая мъжът ти, ще ти обясни, че си психически нестабилна.

# 68
  • Мнения: X
Опитвам се да говоря спокойно ,но все още не мога ,признавам честно . Преди 3 дена се случи всичко това и все още си събирам мозъка ,разпилян навсякъде в мисли . За тези дни съм спала към 3-4 часа и съм яла една кофичка мляко ,малко преди да видя съобщенията.

Имаш ли приятелка? Близка, на която можеш да покажеш всичко, истерии, слабост, плач?
Изключително добре те разбирам, какво означава да дадеш себе си изцяло някому, да му се довериш и да го чувстваш като половината от себе си. Мислиш, че не можеш да продължиш нататък сама. Но не е така. Можеш всичко, но вероятно няма да си същата.

Това, че не следва бурно разкаяние, а те изкарва луда, е много лош знак. Това означава, че ти за него като личност си последна грижа. Няма към теб морални и емоционални ангажименти, само иска да си спести проблеми. Може би и материални в случай на развод - не знам какви са условията в държавата, където живеете. Вероятно разбира колко си зависима от него и не вярва истински, че ще го изгониш от живота си. То и ти не си вярваш напълно. Разчита, че като отмине бурята, ще успее да те забаламоса някак.
Човек, който искрено иска да запази връзката си след изневяра, изорава земята от съжаления и извинения.

Последна редакция: пт, 08 фев 2019, 11:58 от Анонимен

# 69
  • Мнения: 120
Имам една приятелка ,но тя не е тук в момента . И ме съветва да мисля трезво ,но как да го направя . Затова и почнах да пиша тук Sad
По принцип не съм и от хората ,които показват и разказват проблемите си , правила съм го и се чуствам след това доста слаба пред този човек . Аз искам да изглеждам силна ,въпреки че съм доста чуствителен човек .

# 70
  • Мнения: 24 467
Опитвам се да говоря спокойно ,но все още не мога ,признавам честно . Преди 3 дена се случи всичко това и все още си събирам мозъка ,разпилян навсякъде в мисли . За тези дни съм спала към 3-4 часа и съм яла една кофичка мляко ,малко преди да видя съобщенията.

Я се наспи, нахрани се нормално, разходи се, купи си нещо, което отдавна искаш, налей си едно любимо питие и обмисли как да му кажеш горното, което написа тук за твоето семейство - майка ти и баща ти и за надеждите ти в тази връзка, но ясно и кратко, без да ревеш или да акцентираш чак толкова на емоционалната страна. За да имаш шанса да те разберат.
Обсъди го трезво и спокойно с човека ти после, в обстановка без други хора край вас, вкл. и без детето. Дай му шанс да е искрен. Това няма да стане, ако плачеш или си гневна. Тогава той ще предприеме, неосъзнато дори, веднага защитна реакция. Кажи му точно това - как си се надявала поне в твоето семейство да имате здрави и ясни отношения и че това, което сама си видяла, те е наранило много и сега не знаеш дали има смисъл да продължите или не и че това зависи и от него - както ще предприеме той. Искаш да си изясните дали той има сериозно отношение към теб и семейството ви, дали според него е нормално да има паралелна връзка и че ако иска да има такава, няма как да продължавате да живеете заедно, защото за теб този начин е неприемлив.
Просто подреди мисълта си, ако щеш - напиши я предварително и я прочети няколко пъти, преди да говориш с него.

# 71
  • Мнения: X
Редактирах се по-горе.

Джуди, не знам. Не мисля, че топката е вече в неговото поле.
Мисля, че трябва да поживеят разделени известно време. С ясни ангажименти относно задълженията към детето.
Тя да си избистри акъла, той да схване, че забежката му е с последствия.

# 72
  • Мнения: 120
Проблема е ,че и той е доста особен характер и никога не споделя проблемите си . То всъщност е и това причината ,мисля ,да стигнем до тук ..

# 73
  • Мнения: 18 609
Много е трудно да си веднага спокойна, естествено. Но колкото повече се ядосваш, толкова по-зле е само за теб. Казвам го от личен опит Simple Smile Аз толкова нерви изхабих, че сега ми иде да се ритна отзад, ама ... Simple Smile Гледай само себе си и детето. Ама наистина. Мъжът ти се е издънил грандиозно, защо да си рискуваш собственото здраве заради неговата глупост?

# 74
  • Мнения: X
Проблема е ,че и той е доста особен характер и никога не споделя проблемите си . То всъщност е и това причината ,мисля ,да стигнем до тук ..

Не мисля, че в момента има смисъл от разговори. Ти си лабилна, той ще използва всеки твой жест като коз за манипулиране.

Имаш нужда да останеш насаме, да изясниш за себе си как би могла да живееш по-нататък. Имаш нужда от приятели.

Знам, че няма смисъл да го казвам, но ако я караш така, ще се разболееш - а имаш дете.
Яж насила. Вземи детето и си направете някоя екскурзия някъде. Откъсни се от всичко за няколко дни.

# 75
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Абсолютно нищо не прави в момента - емоционалното ти състояние е такова, в каквото никога не трябва да се взимат важни решения. Разбирам, че си бясна и искаш да се махнеш от този фарс и да го накажеш, но според мен не е сега момента.
Трябва да се успокоиш и да започнеш да мислиш аналитично - пет дена, месец, колкото ти трябва.

И никога, никога не взимай решение на база принципите си или на база какво е "правилно" да се направи.

Трябва ти анализ на ситуацията. Това, което най-много искаш, предполагам е той да се разкая искрено и да останете заедно. Естествено, че нищо вече не е същото, но щетите засега са най-малки. За това обаче трябва да разбереш какво става. Супер брутално е да те изкарва луда... Имам съмнение, че е влюбен. Трябва да успееш да го накараш да ти се разкрие (когато няма вече опасност да го убиеш в такъв разговор и можеш "спокойно" да говориш за това), трябва да разбереш какво е, колко е сериозно и най-вече да разбереш дали мъжът ти е залитнал, или си е обикновен кръшкач. След като имаш максимална информация, ще мислиш какво искаш и какво можеш да направиш. Каквото и да е, само недей "го освобождава" за негово добро, за да е щастлив той. Да има топки и да те зареже той ако иска да е с друга. Или да избере семейството си. Само без повече игри.

# 76
  • Мнения: 120
Бянка, абсолютно си права . Знам ,че не трябва да търся вина в себе си , но боли ужасно много и ми е доста трудно . Първия ден бях просто умряла ,всичко се въртеше около мен . Пред детето се преструвах ,естествено . Треперех , имах силни болки около сърцето . Втория ден ,някак си реших да го преглътна ,купих си сутринта баница ,която едва кусах и оставих . Късния следобед оставих детето на френски от 19:00- 20:30 часа и отидох до близкото до нас заведение и си пийнах един коктейл . Преди това се облякох добре и гримирах. Изпитах нужда да изляза и събера мислите си . Говорих по телефона с приятелки ,като не споделях случилото се и реших да съм над нещата. Вечерта към 21:30 детето си легна в сраята и така ми се спеше просто . Легнах ,но уви ! Станах от кревата още по притеснена от всякога . Преди да стана ,като затворих очи ,едни черни сянки ме прегръщаха ,доста страшно беше . То и на последък доста такива неща ми се случват ,аз не вярвам ,ама дали е възможно да имаме магия от тази жена?
Боже ,не можах пак да мигна и се впуснах да ви пиша в 4 сутринта , не съм мигнала изобщо . 

# 77
  • Мнения: X
Каквото и да е, само недей "го освобождава" за негово добро, за да е щастлив той. Да има топки и да те зареже той ако иска да е с друга. Или да избере семейството си. Само без повече игри.

Най-често обещанията за "без повече игри" означават "минавам в стелт режим" (даже точно този израз съм чувала от изневеряващ на жена си).

Последна редакция: пт, 08 фев 2019, 12:19 от Анонимен

# 78
  • Мнения: 18 609
Ондин, учудваш ме. Какво значи: "И никога, никога не взимай решение на база принципите си или на база какво е "правилно" да се направи." И въз основа на какво тогава да вземе решение???

Аз точно принципи имам и знам кое е правилно и съответно съм действала според моите принципи. Не според чуждите. Хайде да станем сега безпринципни, защото може да ни е по-удобно? Естествено, че жената ще решава според това, което тя чувства и мисли.

И какво значи "недей го освобождава". Ми той човекът си се е освободил отдавна, тя разрешително ли да му напише?

# 79
  • Мнения: X

Скрит текст:
Бянка, абсолютно си права . Знам ,че не трябва да търся вина в себе си , но боли ужасно много и ми е доста трудно . Първия ден бях просто умряла ,всичко се въртеше около мен . Пред детето се преструвах ,естествено . Треперех , имах силни болки около сърцето . Втория ден ,някак си реших да го преглътна ,купих си сутринта баница ,която едва кусах и оставих . Късния следобед оставих детето на френски от 19:00- 20:30 часа и отидох до близкото до нас заведение и си пийнах един коктейл . Преди това се облякох добре и гримирах. Изпитах нужда да изляза и събера мислите си . Говорих по телефона с приятелки ,като не споделях случилото се и реших да съм над нещата. Вечерта към 21:30 детето си легна в сраята и така ми се спеше просто . Легнах ,но уви ! Станах от кревата още по притеснена от всякога . Преди да стана ,като затворих очи ,едни черни сянки ме прегръщаха ,доста страшно беше . То и на последък доста такива неща ми се случват ,аз не вярвам ,ама дали е възможно да имаме магия от тази жена?
Боже ,не можах пак да мигна и се впуснах да ви пиша в 4 сутринта , не съм мигнала изобщо .  
Виж, тук кабинетът на психотерапевта е отворен 24/7 напълно безплатно Simple Smile.
Но стоейки в твоя дом точно сега, когато си като жива одрана, и където всеки предмет ти напомня за всичко, най-много да те скапе съвсем. Имаш нужда от някаква упойка, за да преодолееш болката, иначе може да се побъркаш и да се счупиш. Аз не съм привърженик на успокоителните. Като алтернатива виждам само смяна на обстановката и разсейващи дейности. За няколко дни, докато набереш сили. Хем твоят леко ще се стресне, като не те намери на обичайното ти място на разположение.

Мъжете никога не променят нищо, ако не бъдат разтърсени и извадени от зоната си на комфорт. Докато си му удобна и предсказуема, докато му вършиш работа, ще си кара, както си знае.

Условията трябва да ги диктуваш ти оттук нататък. Той да ходи след тебе, той да ти се моли. Нищо чудно да му просветне какъв глупак е бил и какво е пропилял с лека ръка.

# 80
  • Мнения: 18 609
Така е, аз се вдигнах и отидох в чужбина на гости на приятелка за 10 дена. Там се освестих и много неща ми се изясниха. Не разказах на никого за проблемите си, но имах време да ги обмисля. Върнах се с точна идея какво ще правя и план как да станат нещата. Вкъщи бях като болна, вкл. не можех да се храня, понеже развих нещо като булимия.

# 81
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Така е в повечето случаи, но има и изключения.


Бианка, ще опитам да обясня. В някои случаи принципите са нищо повече от един идеализъм и точна представа как трябва да протече животът, което е 100% грешка. Липсата на гъвкавост по мое мнение не е довела никого до щастие, напротив. Казвам го, защото познавам хора, които се разделиха не защото така го чувстваха, а защото "това беше правилното нещо" и сега наистина съжаляват! Точно когато има такива силни чувства още. Смятам, че решенията трябва да се взимат на база ситуацията и анализ на конкретната ситуация и какво е възможно в нея, а не на идеали. Животът не е идеален. Ако реши да се разведе, трябва да е защото така го чувства и не може да го гледа и да му вярва вече, а не защото принципно е против изневярата. Всички сме против, но толкова често се случва. Както съм писала - познавам семейства, които успяха да преодолеят това и накрая пак да са щастливи. Виж колко индивидуално е всичко! Затова не трябва да се действа "по принцип" а според ситуацията.

# 82
  • Мнения: 18 609
Все пак всеки нормален човек трябва да има и принципи, които отговарят на неговата душевност и които спазва. Не виждам как мога да съм против изневярата, но като се случи на мен, вече ще съм й поддръжник и ще пляскам с ръце от радост. Simple Smile

То естествено, че се разделяш заради последствията от изневярата - но началото се поставя с нея.

И, да, има и вариант да останеш със същия човек след изневяра. За мен той е по-трудния , но е също толкова достоен, ако живееш добре, не мрънкаш и не страдаш.

# 83
  • Мнения: 120
Определено се разкайва много . Пише ми от сутринта ,колко много ме обичал /представете си/ и съм го знаела много добре. След това ми звънна ,да говорим и му казах да престане да ми пише за любов ,защото ме наранява още повече . Казах му ,че след като се успокоя ще решаваме , какво ще прави от сега-нататък , но това не включва никакви отношения по-между ни .
Къде да отида ,то и детето е на училище в момента . Няма как да взема и бележка от някъде да го освободя , само признават отсъствия на психически не стабилна основа . Това и от сега го вкараха в гимназиите тук в Гърция

# 84
  • Мнения: 18 609
Ако мъжът ти е грък, със сигурност няма да иска да се развеждате. За тях изневярата не е повод за развод! Знам го от приятелки, живели доста години там. Ти се успокой. Не знам на какъв етап му е връзката с другата жена, това също е от значение.

# 85
  • Мнения: X
Какво значи се разкайва? Признава, че има любовница?

Ако наистина се разкайва, ще трябва доста да се потруди оттук нататък. Доверие се чупи лесно, но се възстановява изключително трудно или никога.
Но в огромна част от случаите разкаянието е само на думи.

# 86
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Той заслужава да го оставиш малко с детето и да се махнеш, но едва ли е възможно. Тъкмо да знаеш, че няма да го "освободиш" от присъствието ви, та да си гледа кефа.

Шегата на страна, присъединявам се за някакви слаби успокоителни на този етап, за да не ти стане нещо. На първо време трябва да оцелееш, никой не те притиска с решения.

# 87
  • Мнения: 18 609
Това с успокоителните аз не го препоръчвам. По-добре чаша вино или както Късметлийка се е сетила вече - коктейлче Simple Smile Не казвам да се алкохолизира, но това няма да й навреди, а леките успокоителни могат да преминат в по-сериозни.

# 88
  • Мнения: 120
Какво значи се разкайва? Признава, че има любовница?
По скоро се разкайва ,че не изстрил всичките СМС -и още преди да ги видя ,че ..
Сега много ме обича ,да видите !
Няма разкаяние все още никакво !

# 89
  • Мнения: X
Дано не ме е разбрал някой погрешно, НЕ съветвам за никакви успокоителни!
Съветът ми беше да смени обстановката с нещо по-приятно.

# 90
  • Мнения: 18 609
Ооо, той не е очаквал да ги видиш, със сигурност. Даже е бил напълно спокоен, щом не ги е триел. Лошото е, че ти си ги видяла вече. Ако това ще те успокои, след години напълно ще си забравила какво е пишело в тях Simple Smile На мен например мозъкът ми услужливо е изтрил тия детайли и всичко от оня период ми е пълна мъгла, все едно не е било.

# 91
  • Мнения: 120
Имам валериан ,напълно естествен . Пише по 2 хапчета преди сън . Също се заредих с червено вино вчера и пушена сьомга Blush
Е,едното с другото няма да се смесват разбира се .

# 92
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Бианка, той мозъкът има способността да изтрива най-шокиращите неща.


Късметлийка, докато не оправи хладилника, не приемам, че се е разкаял!
Извинявай, че се шегувам, но искам малко да рсзчупя ситуацията. Виждам, че и ти започваш да се усмихваш. Мятай сьомгата, пък може и едно винце.

# 93
  • София
  • Мнения: 17 785
Не бих търпяла някакво мекотело манипулаторче да ме прави на маймуна. Съдейки по реакцията ти сега, не мисля, че ще можеш да живееш нормално с този човек.
"Обичам те и го знаеш" е манипулация. От къде ще го знаеш- от дръпнатото отношение, от зъбенето, като го питаш нещо, от липсата на искра в отношенията ви, от отсъствията и най- вече от любовната връзка, която е завъдил?
Това показва друго и това вече наистина го знаеш. Щото не си луда, малоумна и истерясала, а виждаш от отношението.

# 94
  • Мнения: 120
Дано забравя случващото се ,колкото се може по-бързо . Обаче имам периоди на гняв и почвам да плача .

# 95
  • Мнения: 18 609
Много е прясно. При мен между другото не ми се изтресе така новината, а постепенно, та някак да успея да схвана какво става, без да откача централно. Ако направо бях прочела кореспонденция, не знам как щях да бъда. Така че - спокойно Simple Smile И това ще мине.

# 96
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Дано забравя случващото се ,колкото се може по-бързо . Обаче имам периоди на гняв и почвам да плача .

Съвсем нормална реакция на тази гадост, която ти се случва. Обаче колкото по-спокойна ставаш ти, толкова по-неспокоен ще става той. Simple Smile

# 97
  • Мнения: 120
И аз точно това му казах ! Не вярвам вече на приказки ,а на факти и очите си ! Как можеш да обичаш някой ,а в същото време да си пишеш с друг ,колко много ти липсва ??

# 98
  • Мнения: 120
А също ми каза , че щял да е докара тук ,да видя ,че нямал нищо общо с нея ..

Вие представяте ли с какви очи би направил това ??? А тази жена ,също с какви очи ще ме погледне ??

# 99
  • Мнения: 18 609
Оооо, на жената може и грам да не й пука. В случая важната си ти.

# 100
  • Мнения: 120
То и точно пак тези негови приказки ме карат да се колебая . Карат ме все пак да се чуствам по-важна в очите му . От друга страна , има и едно голямо НО , може би си е и пак признак на рахатлък -загубен . И ми е чудно ,какво и казва ? Нали все пак и казва колко е обича и му липсва ,явно споделя проблемите си с нея .. ами сега да дойде ,какво ще и каже ? Че му липсва жена му ли??? Че е обича много и не може без нея?
По скоро е, че не го допускам в къщи и го е страх ,да не види “уж” детето ..
Ей така ,да си завърже хубаво гащите и от двете страни ..

# 101
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Ми събери ги двамата на едно място и го накарай пред нея да се отрече от всичко, което й е писал - че я обича, че му липсва, накарай го пред нея да ти каже, че обича само теб, а че нея е лъгал през цялото време. Ти после пак може да го зарежеш, но така на нея ще отмъстиш - тя няма да преживее това нещо, на каквато и да се прави. Тя ще разбере къде й е мястото - на любовницата. На жена, с която просто някой да изневери на съпругата си.

# 102
  • Мнения: 18 609
Да, те любовниците така идват на крака да изслушат как са едно нищо хехе Че аз ако съм една любовница, никога няма да се навия на тоя маскарад, за да замазвам на съпругата очите. И не мисля, че някоя ще го направи.

# 103
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Нали той го е предложил? Нека се съгласи Късметлийка, а ако не се случи, ще има още едно оръжие срещу него и доказателство в своя полза. Уин-уин.

# 104
  • Мнения: X
Не я мисли нея. Мисли само за себе си.
Не си цапай душата с отмъщения.
Реално тя вина няма за простотиите на мъжа ти. Отговорността е изцяло негова.

Все още те подценява и си мисли, че ще мине леко с малко лъжи и замзване на очите.

# 105
  • Мнения: 120
Туко Що ми писа , “ добър ден любов моя , обичам те !” Joy
Вече взе да ми става смешно ,де Simple Smile

# 106
  • София
  • Мнения: 17 785
Предложил е, щото знае, че няма да се съгласи.
Нека верно му каже да го направи и да видим.

Късметлийка, този е много нахален. Има садистична нотка в реакциите му. Не е само да се оправдава. Съветвам те да го блокираш. И недей да стъпваш на малкото ти останало его- че все пак си по- предпочитаната. Няма да ти помогне, само ще удължи агонията ти.

# 107
  • Мнения: 18 609
В Гърция се гледа с много лошо око на разводите. Не е като у нас. Човекът наистина най-вероятно ще се опита да прикотка жена си по всякакъв начин.

Тъпото е, че ако жената се държи добре в името на това той да оцени семейството си и да кротне, мъжът си мисли: "Ей тая мойта е супер значи. И кръшкането прие, и пак си ме обича и е мила и добра. Добре съм я избрал навремето!" И така - нищо не схващат мъжете ни от "прошка", ни от втори шанс. Тоест те втория шанс го виждат като нов шанс да си кръшкат, без жената да мрънка - нали веднъж го е приела, значи няма проблеми.

# 108
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Нагъл е с тез съобщения Grinning Разкажи му играта.

# 109
  • Мнения: 120
Аз щях да искам да се срещна с нея ,само ако той си беше разкаял и признал пред мен . Тогава щях да му кажа ,да докажеш любовта си тогава пред мен и ,че тази жена ако наистина е била грешка в живота ти ,кажи и го пред мен в очите . А дали след това бих му простила ,може би ,ако усетя ,че той наистина съжалява !
Сега това се опитвам да направя ,искам пълно признание обаче ,при всички случай ! Не може той така да постъпва с мен и чуствата ,уважението ми и да се разминава ,че аз си внушавам и едва ли не ,да го караме на празни приказки ! Действия искам вече !

# 110
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Ако каже нещо ПРЕД ТЕБ, не печелиш нищо, защото не знаеш какво казва пред нея. Събери ги, постави ги в ужасната ситуация, която и двамата заслужават. Извади съобщенията и го накарай да я погледне и да се отрече от всичко. Мачкай и да не ти пука. Тъкмо като го видиш каква е гнида, може да го разлюбиш малко.


Всъщност ако се случи това, цялата истина изобщо не ти трябва - какво е било, как е станало... Това ще приключи всичко между тях, значи не е имало кой знае какво.

# 111
  • Мнения: 18 609
Да направи това, което й идва отвътре. Излишно е да се товари с такива постановки, ако не иска. Чувството да трябва да се "бориш" за мъж или за брака си и насила да си изясняваш нещо е много противно.

# 112
  • Мнения: 120
Просто аз го чуствам като голямо унизение , да застана до тази жена .. ще видим сега времето ще покаже .

# 113
  • Мнения: 18 609
Няма какво да ти пука, никой  не е унизен, освен ако сам не го допусне. Никой не може да ти отнеме достойнството, освен ако ти не го позволиш. Дали ще я видиш някога или не - без значение е.

# 114
  • Мнения: X
Просто аз го чуствам като голямо унизение , да застана до тази жена .. ще видим сега времето ще покаже .
И на мен съвети в тази посока ми се виждат някак безчувствени. Малко като за сеира.

Ти трябва да възстановиш себе си.

Оттам нататък нещата ще се подредят по един или друг начин.

# 115
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Въобще не е за сеира - моят мироглед е такъв. А според него - ако някой трябва да се чувства унизен, това НЕ съм аз, а онези двамата. Но не го налагам - само го споделям. Всеки трябва да действа според собственото си усещане, както написах в първия пост.

# 116
  • Мнения: 120
Не знам хора ,опитах да съм колкото се може по-спокойна и си писахме до сега .
Той отрича до последно . Аз му обясних ,че с лъжи няма как да постигне нищо . И че,ако само се разскае за случилото се истински ,бих му дала шанс . Но няма ефект . Дайте съвет ,как би си признал този човек ! Мродължава да ме прави на маймуна ! Добре ,че се сдържах .
А също и постоянно ми натякваше ,че аз съм виновна ,че аз преди време не съм правила любов с него . Предполагам тези обвинения са за изчистване на съвестта . Аз му казах ,щом съм такава ,не искам повече да ти правя живота черен . Дай /му викам/ да се разберем като хората . Но не пада по гръб обаче Sad

# 117
  • Мнения: 18 609
Може и никога да не си признае. От друга страна, ако си признае и разкае, дали наистина ще прекрати срещите с другата, ако имат тръпка? Имай предвид, че в момента те баламосва с цел да станеш пак мила и добра и да не правиш проблеми.

# 118
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
За съжаление, няма никакъв смисъл от подобни разговори, в които той няма никакво намерение да бъде честен и те прави на маймуна. Аз бих прекратила комуникацията на този етап, да си помисли хубаво няколко дни, да смени стратегията.

# 119
  • София
  • Мнения: 24 839
Не знам хора ,опитах да съм колкото се може по-спокойна и си писахме до сега .
Той отрича до последно . Аз му обясних ,че с лъжи няма как да постигне нищо . И че,ако само се разскае за случилото се истински ,бих му дала шанс . Но няма ефект . Дайте съвет ,как би си признал този човек ! Мродължава да ме прави на маймуна ! Добре ,че се сдържах .


Какво не признава- че е спал с нея ли?
Защото, че си е писал и какво си е писал, няма как да не признае, като ти го имаш на телефона си.

# 120
  • София
  • Мнения: 17 785
Има такива наглеци, Абсурт.
Вика буквално на черното бяло и понеже вижда, че тя им потребност да убеди него, продължава със садистичните си изпълнения.
Авторката на поста, трябва да осъзнаеш, че след като си видяла нещо с очите си, нямаш потребност някой да си признае. Имай малко повече самочувствие (да, смятам, че такива прояви се коренят в липса на такова) и взимай решенията на база фактите, а не на база нечий gaslighting. Виж, ако искаш в какво се сътои и прецени дали твоят човек не се опитва да пренапише реалността ти. Simple Smile

# 121
  • Мнения: 18 609
Наистина след прочетени любовни съобщения какво повече да си признае човека? Няма начин да са си ги писали просто ей така, без да са близки.

# 122
  • Мнения: X

А също и постоянно ми натякваше ,че аз съм виновна ,че аз преди време не съм правила любов с него .
Оф, това е върха на гадостта и баналността (наред с "ти си луда").
Аз на твое място бих се дистанцирала за известно време.
Няма какво да говорите, докато си в такова афектирано състояние.
Но ти си знаеш.

Просто не мога да повярвам, че толкова еднакво се случват нещата!

Много е ужасно, когато изведнъж погледнеш човека, с когото си делила всичко с години, и видиш напълно непознат.

# 123
  • Мнения: 18 609
Направо са си от един калъп извадени ситуациите Simple Smile

# 124
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Чрез лъжите си той издига психологическа стена между тях и няма как да намерят път. Той няма как да се покайва за нещо, чието съществуване отрича. На каква основа се очаква тя да повярва в него отново?

# 125
  • Мнения: X
Чрез лъжите си той издига психологическа стена между тях и няма как да намерят път. Той няма как да се покайва за нещо, чието съществуване отрича. На каква основа се очаква тя да повярва в него отново?
Очаква да я убеди, че си е въобразила. И да си продължи, както си е било.

# 126
  • Мнения: 18 609
От нея не се очаква да повярва отново в него, а да въздъхне и да приеме безропотно ситуацията. Това е мъжът й, неповторим и незаменим, а тя трябва да се укроти като робинята Изаура и да не прави повече глупави изказвания. Надявам се ме разбрахте.

# 127
  • Мнения: X
А всъщност за какво си виновна? Нали нямало нищо?

# 128
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Аз абсолютно не мога да си го представя това, но вие явно сте го видели с очите си и знаете за какво говорите. Не мога да си представя как един мъж може да ме постави  толкова по-надолу от себе си, че едва ли не - "ти ме хвана, ама на мен не ми пука грам за твоите чувства и не възнамерявам да се чувствам дори малко гузен, пък камо ли да съжаля искрено и да опитам да оправя нещата".
Жена му не му е другата половинка, а ответната страна. Гадост.

Обаче момент - той хрм казва че няма нищо, хем за това нищо, дето го няма, тя е виновна. Интересно... Още малко и ще си признае, но едно изтръгнато признание никаква работа не върши.

# 129
  • София
  • Мнения: 24 839
За мен, юнакът е изпаднал в ступор, защото му се е изсипало като гръм от синьо небе.
Бил си е повярвал, че върши всичко тайно и неуловимо, и не е имал намерение да се разчува, нито да си разваля семейството.
Затова сега отрича до дупка, паникьосан от случилото се.
Ако му проработи здравия разум, би се опитал да ограничи щетите, но на този етап не го виждам.

# 130
  • Мнения: X
Хем отрича, хем я изкарва луда, хем обвинява нея.
Класика в жанра.

Скрит текст:
В интерес на истината, в драмата, която се разиграва пред очите ми от известно време (ама точно по същия начин - ти си луда, и ти си виновна, че не ми даваше секс (по здравословни причини всъщност, които отдавна отпаднаха)) засега политиката на кръшкача даде резултат: жена му се кротна "в името на децата", а той си продължава паралелната връзка и така. Не знам докога ще е това. Имат малки деца и тя не работи. Може би събира сили и си подготвя нещата, не знам. Но той си е напълно спокоен и въобще не смята да приключва.

Явно е аджамия, щом даже не си е направил труда да си трие чатовете.

Последна редакция: пт, 08 фев 2019, 17:22 от Анонимен

# 131
  • Мнения: 3 743
Не ги събирай двамата на очна ставка. Не си го причинявай, в никакъв случай. Виждала съм го, опитвала съм го..няма нужда. Мъжът ти е доволно безочлив, със сигурност любовницата му също. Ще дойдат, ще изиграят един отвратителен театър, ще ти издърпат снимките на чата от ръцете и съвсем луда ще те изкарат. Дори може да те убедят, защото на теб и без това ти се иска да не се е случвала тази изневяра. Ако му и простиш и го прибереш, има да ти се смеят впоследствие. Ще си подхвърлят шеги тип " тая поне пари да беше поискала, а тя с 2 приказки се нави да си те прибере " между две..целувки. :/

# 132
  • Мнения: X
Явно никак не се чувства виновен.
Това не позволява какъвто и да е ремонт на отношенията.

# 133
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Абе чувства там нещо нередно, иначе скоро сигурно не й е писал за добро утро, любов негова, ама какво точно не е наред не му е много ясно...

# 134
  • Мнения: X
Абе чувства там нещо нередно, иначе скоро сигурно не й е писал за добро утро, любов негова, ама какво точно не е наред не му е много ясно...
Нередното му е, че е изгонен от къщи и му е нарушено спокойствието.

# 135
  • Мнения: 120
Според мен е един голям егоист и мисли само за себе си с тези глупости ,които ми говори ! Опитва се отново да ме манипулира и аз да отнеса неговите грешки ! Е ,Сори ама вече направо прекалява ...

# 136
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
А така - я му се ядосай. Блокирай го, налей си едно вино и си намери някой да ти оправи хладилника.

# 137
  • Мнения: 120
Първо ме лъга ,че си пише с мъж .. след това от няма на къде си призна ,позната била говорил с брат и от този номер имали един телефон .
На брат и писал “ добро утро любов моя” в 8:15 сутринта , точно когато оставям детето на училище . И получава отговор “ живот мой “ болна съм между гърдите ,кога ще те видя ?”
И това се развива няколко дена преди нова година ,преди да заминем на почивка ...
следва “ любов моя,аз отивам на път сега ,но ми липсваш много ,скоро ще се видим “
След почивката , извинявай любов ,че пропуснах да ти пиша за рожденния ден “ -това го пише моя мъж ! “ днеска ще дойда в долината на влюбените да те видя “
Отговор от нея .. “ Любовта на живота ми , не можеш да разбереш колко щастлива съм ,че ще те видят очите ми ,живот мой !” В 19:30 ще приготвя вечеря и добавя едно мяу -котешко .
Той и пише “ понякога е много хубаво да си влюбен “ ..

И това всичко е мой болен мозък и аз съм луда ..

# 138
  • София
  • Мнения: 17 785
Абе, то и техните не са много здрави.
Звучи като приказка от селска седянка през миналия век.
Или пародия на Ромео и Жулиета.

# 139
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Ох... Извинявай, но искрено се разсмях на тяхната повърня. После ти не си била добре, хахахаха. Според мене сладникавото им филмиране е смешен опит да си въобразят нещо и двамата, но със сигурност не е дълбока любов някаква.

# 140
  • Мнения: 120
И днес ми разправя да не се ровя повече в тези неща . Той никога не би ми изневерявал , въпреки ,че аз съм била такава -унакава , а и имал доста възможности също добави ,да бил с десет жени ..
Пише ми “ аз ако исках да си разваля семейството ,щях да го направя още отдавна “
Но щял да направи всичко възможно да сме заедно отново защото много ме обичал ... Боже, в какъв ад живея в момента!

# 141
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Може пък да излизаш от ада в момента? Що не го погледнеш така?

Този продължава да дълбае с голямата лопата обаче - вече вкараме и обиди за "такава и онакава"...


# 142
  • Мнения: 18 590
Скрит текст:
Първо ме лъга ,че си пише с мъж .. след това от няма на къде си призна ,позната била говорил с брат и от този номер имали един телефон .
На брат и писал “ добро утро любов моя” в 8:15 сутринта , точно когато оставям детето на училище . И получава отговор “ живот мой “ болна съм между гърдите ,кога ще те видя ?”
И това се развива няколко дена преди нова година ,преди да заминем на почивка ...
следва “ любов моя,аз отивам на път сега ,но ми липсваш много ,скоро ще се видим “
След почивката , извинявай любов ,че пропуснах да ти пиша за рожденния ден “ -това го пише моя мъж ! “ днеска ще дойда в долината на влюбените да те видя “
Отговор от нея .. “ Любовта на живота ми , не можеш да разбереш колко щастлива съм ,че ще те видят очите ми ,живот мой !” В 19:30 ще приготвя вечеря и добавя едно мяу -котешко .
Той и пише “ понякога е много хубаво да си влюбен “ ..

И това всичко е мой болен мозък и аз съм луда ..
Е ,не, тва  за театро  по Шекспир наистина.Големи романтици тези.Разсмях се   по вечеря , чак толкова  романтика не съм срещала ,а  и не ми трябвало, позивни  дава за повръщане, те любов му викат.
Не го мисли ,щом можеш да го изгониш си добре.Дай му време да му мине романтиката, че силна.Баси хората ,кви ги вършат.
Просто е кръшкач според мен.

# 143
  • Мнения: 120
Ами да става вече ,каквото да става . Аз така или иначе го прежалих ,още когато престана да ме гледа в очите , просто не бях сигурна и не исках проблеми . Е,вече видях с очите си ,какво повече търся ??? Това според мен е достатъчно ,повече никога да не се прибере у дома ..

# 144
  • София
  • Мнения: 17 785
Грък е, нали?
Те са такива "сладкодумни" женкари.

# 145
  • Мнения: 120
Не е грък от Персия е и тази любовницата и тя е от там . За това са и тези 1001 нощи приказки ...

# 146
  • Мнения: 14 966
И мен ме заболя между гърдите, докато четох тези диалози Joy

Ka$mEtLiIkA,
Има ли къде да отиде този гълъб тази вечер, да го помолиш да не се прибира, защото имаш нужда да останеш сама ?
В момента този ще те убеди, че братчеда го е боляло между някъде. Не му позволявай да ти говори !
Кажи му, че имаш нужда да осмислиш нещата и после ще говорите. Дръж дистанция известно време, дни- колкото е нужно.
Той сега ще атакува , не му позволявай да те залива с море от любов. Гузен е . Ако поддадеш сега, ще съжаляваш после. Толкова ти е прясно, че чак е нереално. Дай си време да го осмислиш. И този- настрани. И да мълчи дотогава.

# 147
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Много ме кефи, че си го изгонила. Явно и долината на повърнята не е толкова гостоприемни за него, а неговата я бОли между краката за него май, а не между гърдите. Сори за цинизма, но е здравословно понякога.

Както ти казах, не е нужно точно сега да взимаш решение. Игнорирай го няколко дни, комуникацията и без това не е на ниво. Той след няколко дни ще смени стратегията със сигурност и ще изскочи с нов номер, после ще му мислиш.

# 148
  • София
  • Мнения: 17 785
И пиши тук, ако ти се прииска да си изкараш яда.
Ама че гадняр.

# 149
  • Мнения: 120
Да, той спи от 2 дена в един общ приятел . Снощи иначе ми звъня ,че искал да се прибира .. нямал и дрехи
Казах му ,че тук няма да влезе засега ..

# 150
  • Мнения: 14 966
Не го пускай, не си готова и толкоз.

# 151
  • Мнения: 18 590
Събери му гащите  и ги остави на прага ,да разбере,че скоро няма влизане.Хиляда и една нощ   да си  чете другаде.Ама та чешит.

# 152
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
А ти ключовете ли му взе, или с полицията уреди нещо? Или просто му каза да се маха и да не ти се прибира? Ако е последното, поне има толкова уважение да не дойде да ти се кюфне, въпреки всичко... В БГ щеше да ти каже, че си е у тях и ако на теб нещо не ти харесва, да си ходиш ти.

# 153
  • Мнения: 120
Викам да сменя и ключалката за по -сигурно ..
Гащите му са събрани в 2 куфара до вратата ,само че се чудя кога бих могла да му се обадя ,да ги вземе и си  спестя .....му гледам физиономията ..

# 154
  • Мнения: 120
Ако види зора ,със сигурност ще чуя ,че апартамента е негов . Засега гледам с добрата . Да е мислил преди да върши глупости . Ключовете си ги има ,но моите са денонощно на ключалката , но все пак ще е сменя още утре.

# 155
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
ОгИн си ти, сменяй ключалката. Не му се обаждай още нищо да си взима, остави го малко да се пържи дали ще се оправите или не. Пък и наистина не е хубаво в момента да взимаш решения.

# 156
  • София
  • Мнения: 17 785
Ние хубаво те нахъсваме, имаш нужда. А сега по същество.
Ти имаш ли къде да отидеш, имаш ли имот, работа и т.н.

# 157
  • Мнения: 120
Аз имам някакви планове . Искам много да замина в Швейцария при братовчедка ми ,която е сама там и ще ми помогне за работа . Ще запишем детето и там на училище си говорихме . Ще видим де, до края на учебната година има време още .

# 158
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Aз не виждам обаче как ще заведеш детето в Швейцария, без подписа на баща му...

Детето ти как е, между другото? Пита ли нещо?

# 159
  • Мнения: 120
Детето е изцяло на моите имена ,защото го раждах във България , а той тогава си оправяше тук още документите ,а и тогава май влязохме в ЕС . Както и да е , аз лично и не настоявах да е на негово име през тези години ,за да си вържа и гащите ,ако имам проблеми когато ходим в държавата му . Плюс това ,момчетата от Иран ,нямат право да напускат държавата ,преди да са изкарали 3 г казарма . И така си остана ,изцяло на мое име детето .

Детето пита ,но му казвам че е на работа и ,че при приятел .

# 160
  • Мнения: X
Гневът ще те държи известно време, храни си го Simple Smile
По-добре от тъга и липса...

Тия чатове - направо се опулих!

Как мислиш да изкарате до края на учебната година?

# 161
  • София
  • Мнения: 17 785
Според мен ще имаш ядове с детето. И ще следва тормоз.
Съжалявам, че го казвам в такъв момент, но мюсюлманите не са за брак. И още по- малко- за развод.

# 162
  • Мнения: 18 609
Е това, че детето е на твое име, е най-важното! Че иначе всички сме чели "Не без дъщеря ми". Така си свободна, което е супер.

# 163
  • Мнения: X
Детето момче ли е?

# 164
  • Мнения: 120
Че е мюсюлманин да, такъв е , но спецялно спрямо религията си сме нямали проблеми . Проблемите както виждате са такива ,както за всички религии . Детето е момче ,и да страх го е да не го загуби ,както всеки родител предполагам . Аз обаче съм толкова наранена ,че ако трябва да му отмъстя със загубени моменти от собственото му дете , ще го направя ,защото това да си го е мислел ,още преди да мисли с таша*ите си ..

# 165
  • Мнения: X
Дали е способен на нещо екстремно?

# 166
  • Мнения: 120
Абсолютно не ! Доста е уважителен ,но за жалост с голямо его за себе си ,въпреки че имаме 10 г разлика , аз съм по млада Grinning

# 167
  • Мнения: X
Ти и за изневярата не си вярвала, че може да се случи.
Става дума за мюсюлманин и единствения му син.
Може да не е навит да го остави на майка му. При тях има друга практика.

Имай едно на ум. Това не е точно човекът, който винаги си мислела, че е.

# 168
  • София
  • Мнения: 17 785
Голямото его прави точно екстремални неща.

# 169
  • Мнения: 1 925
Ka$mEtLiIkA Искам само да те поздравя за силата, която притежаваш и че за толкова кратко време успя да вземеш категорично решение и най- важното, че е най- правилното. Доста жени около мен (а и не само) са способни да чакат, търпят и да се унизяват в името на любовта и семейството. Стискам ти ръка най- вече за достойнството, което носиш със себе си, както и за това, че добре си го измислила с имената на детето. Желая ти успех и не се предавай, животът продължава.

# 170
  • София
  • Мнения: 24 839
По- полека, дами! Не я засипвайте със страховете си- все пак, тя е живяла всичките тези години с него, а вие жив иранец не сте виждали.

И детето не е негово, а нейно.
И е гражданче на ЕС, та хайде едно по едно......

# 171
  • Мнения: 120
Аз мисля ,че държа едно голямо благодаря на всички! Благодаря ви хора Heart
Имам малко обаче различно мнение спрямо мюсюлманите ,защо съм живяла с такъв човек все пак и съм ходила в Иран също. Моя мъж да,може да ми е изневерил ,но когато искахме да ходим до Иран първия път и трябваше да узаконим брака си и в посолството иранско . Там ми казаха ,че няма как да узаконим брака си без да сменя религията си аз ,понеже съм християнка . И моя мъж няма да забравя се развика в посолството и каза ,че това няма как да стане ! Тогава аз му казах ,че религията не се сменя с един лист хартия и ,че да отидем да видим семейството му за да ни видят ,ще го направя . Но той категорично отказа . Нашето дете е християнин и в нас се празнуват обичайните християнски празници . А семейството му в Иран ни посрещнаха за Коледа с красива украсена елха ,с уважение в това в което вярваме ,въпреки ,че сме различни религии . Като цяло хората там са доста топли ,толкова даже ,че се почувствах толкова на сигурно място ,все едно на родно . Жалко е,че има толкова много пропаганда в днешно време по медиите . Жалко е и хората да определят човека по религия ,цвят на кожата и др .
И държавата няма нищо общо с народа .

# 172
  • Мнения: 18 590
Права си, може би ще ти мине и ще простиш.Имате общо дете и  то ви свързва независимо дали сте семейство или  всеки живее живота си.Трябваше ти да  успокоиш огъня и  го направи ,сега на трезва глава  и спокойно ще решиш накъде.Но детето има и двама ви, това не се променя.
Наистина звучат малко откачено  СМС-сите ,театрално и глупаво.Нищо общо с живия живот.
Ти ще решиш нататък как да  процедираш, и все е правилно, щом идва отвътре.

# 173
  • Мнения: X
Надявам се да си права, поне в твоя случай (аз не мисля, че всичко е пропаганда) Hands V

Каквито и да са отношенията между родителите, ако двамата са нормални хора, връзката с детето не би трябвало да се променя. То няма никаква вина за случващото се.

Прошка човек може да даде заради себе си - за да не носи омраза, която да го трови.
Това обаче не значи възстановяване на доверието, а първата задължителна крачка към това е искреното разкаяние (което засега не се вижда на хоризонта). Много хора съжителстват без взаимно доверие. Лично за мен такъв вариант е изключен. Но всеки решава за себе си.

"Да ти мине" и "да простиш" просто ей така, а отсреща да потриват ръце каква си балама и да продължават да миткат из разни "градини на любовта"...не знам, животът си е твой Simple Smile

Вземи си пусни някой филм и опитай да поспиш най-добре Simple Smile

# 174
  • Мнения: 2 716
Все пак, не забравяй, че споменатите отношения и жестове са от времето, когато още те е гледал в очите... Въпросът, всъщност, не е само ти как ще постъпиш, а кого вече имаш насреща си и какви са неговите намерения. Щото и да простиш, ако продължава да посещава "долината на влюбените"... няма смисъл.

# 175
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 485
Аз обаче съм толкова наранена ,че ако трябва да му отмъстя със загубени моменти от собственото му дете , ще го направя ,защото това да си го е мислел ,още преди да мисли с таша*ите си ..

Типично...Огромна грешка. Един глас против този начин на мислене.

# 176
  • Мнения: X
Не я сочи с пръста, Ondine. Остави я да изразходи емоциите си. Сега е афектирана.

Нищо няма да му стане на големия любовник, ако се погърчи за няколко дни. Хак да му е, бих казала.

# 177
  • Мнения: X
Късметлийка, не разбирам как можеш да продължаваш с този мюсюлманин въртейки номерца... а и е достатъчно ясно, че с мюсюлманин и българка няма как да се получи сериозна връзка. Никаква връзка освен с турци. Има разлика м/у турци и мюсюлмани.

# 178
  • Мнения: 31 838
Турците будисти ли са?  Joy

# 179
  • София
  • Мнения: 24 839
Късметлийка, не разбирам как можеш да продължаваш с този мюсюлманин въртейки номерца... а и е достатъчно ясно, че с мюсюлманин и българка няма как да се получи сериозна връзка. Никаква връзка освен с турци. Има разлика м/у турци и мюсюлмани.

Те, щото турците са кришнари, може да ти импонират повече! Mr. Green

# 180
  • Мнения: 6 239
За това не съм съгласна,до човек си е.Братовчедка ми е женена за сириец,от 15 години са заедно и имат 4 деца.Той дойде тук да учи,завърши и стана лекар и сега си практикува .Нормален човек си е,и български научи.И роднините му идваха на гости,те ходиха няколко пъти с децата,празнуват си празниците и на двете религии.

# 181
  • Мнения: X
За това не съм съгласна,до човек си е.Братовчедка ми е женена за сириец,от 15 години са заедно и имат 4 деца.Той дойде тук да учи,завърши и стана лекар и сега си практикува .Нормален човек си е,и български научи.И роднините му идваха на гости,те ходиха няколко пъти с децата,празнуват си празниците и на двете религии.

Така е, че това си е до човек. В предишния ми пост имах предвид за тези чужденци, които парадират с националността си в Бг, също и религията си. Важното е да има уважение и ненатрапване.

Общи условия

Активация на акаунт