Потвърдените случаи на заразени с коронавируса COVID-19 по света надхвърлят 185 000. Жертвите са над 7 100 души. Заразените държави по света са 162 по актуални данни днес по обед.
Излекуваните до момента са почти 80 000 души, повечето от които са в Китай - 69 000. Там са и най-големият брой на регистрирани заразени от началото на заразата в страната- 80 881, но активните случаи са 8 900 - повече от 2 пъти по-малко от активните случаи в Италия.
Активни са малко над 98 000 случая на COVID-19. От тях 94%, или 91 000 случая се намират в леко или умерено здравословно състояние. Около 6200 души, или 6% от активните случаи в момента са в тежко или критично състояние, по данни на Worldometers.
От приключилите случаи, 92% са тези, които са се възстановили, останалите 8%, или 7 332 души са загинали.
Китай трайно е в зоната на отшумяване на епидемията като регистрирал само 21 нови случая на COVID-19 за изминалия ден. Само 1 от тях е заболял на територията на страната. Останалите 20 са се завърнали от чужбина. Единственият случай на местна зараза е в град Ухан, първото огнище на вируса. След като през февруари ежедневно съобщаваше за повече 1000 новозаразени, миналата седмица Пекин обяви, че "на практика е спрял" вируса. Сега властите се опасяват от връщането му чрез чуждестранни посетители.
Активните случаи в Иран и Испания също надхвърлят тези в Китай - съответно с 9 150 и 11 178 заразени.
Италия продължава да е най-тежко засегната от разпространяването на пандемията в момента с регистрирани почти 28 000 случая на COVID-19, които се увеличават с по над 3000 на ден в последните дни. Починалите до момента са 2158. В Иран починалите са 853, а в Испания 491 души.
Южна Корея, която беше втората най-заразена страна, овладява все повече ситуацията и е регистрирала 84 новозаразени за изминалия ден. В страната има 8 320 случая на заразени с COVID-19, но смъртните случаи са много по-малко, отколкото тези, които се наблюдават в Европа - 81 души.
Ниска смъртност се наблюдава и в Германия, където при 7 600 регистрирани случаи на зараза има 17 жертви. В Австрия и Норвегия смъртните случаи са по 3 във всяка страна със заразени по над 1 200 души във всяка от държавите.
В САЩ до момента са докладвани 87 смъртни случая и 4667 заразени. В Обединеното кралство има 55 починали и 1391 установени случая на зараза. В Япония има 34 починали и 1547 случая на зараза
. Ох, смея се аз, но искрено се надявам да не го разберем по трудния начин, както в Италия.
Почна средата на ноември, повтори ме декември, януари отново и още си тече. Половин България буха по месец и не знаеше какво е това чудо. Не било ни А, ни Б грип казаха, а го нарекоха парагрип. Ама мнозина явно заради дългия период на боледуване, сигурно около месец, са си помислили сега, че корона са карали 

Нали може, вика, дарение под условие. Може, бе, мой човек, ама самото условие трябва да е позволено. Извади малко повече пари и си купи болница, като искаш официално да те лекуват с предимство.