Искаме да сключим брак,но...

  • 4 884
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 002
Дъщеря му се вписва с руския акт за раждане (оригинал или дубликат - апостилиран, преведен, легализиран) в българската община. По принцип между България и Русия има договор за правна помощ и апостил не се изисква, но докато се обяснявате с някоя лелка на гише, ще стане дълга история.
За София децата, родени в чужбина, се вписват в някаква служба на Пиротска 10, не ѝ помня вече името. На мен ми поискаха и документ, с който да удостоверя пола на детето, т.к. в руския се подразбира от глагола (родился/родилась), но при превода се превежда като "се роди" и няма изрично написано какво е детето. Оттам вадят български акт за раждане, с който след това може да си извади документи. Не се изисква документ за развод, защото дъщеря му може да има българско гражданство по натурализация, т.к. е дъщеря на български гражданин.
Документ за вписания развод може да се извади от руския ЗАГС по регистрация на брака. Тъй като това очевидно не може да стане, нека да отиде до консулството и да се поинтересува дали имат процедура за изискването на такива документи по служебен път.
Ако бракът му с рускинята е прекратен преди 5 години, надявам се си давате сметка, че тя има право на имуществени претенции върху недвижимите имоти, придобити за този период. Освен, ако не са оформени през фирма или нещо друго.
Като цяло казусът не е прост и е желателно да се консултирате с адвокат.

# 16
  • Мнения: 20
Дъщеря му се вписва с руския акт за раждане (оригинал или дубликат - апостилиран, преведен, легализиран) в българската община. По принцип между България и Русия има договор за правна помощ и апостил не се изисква, но докато се обяснявате с някоя лелка на гише, ще стане дълга история.
За София децата, родени в чужбина, се вписват в някаква служба на Пиротска 10, не ѝ помня вече името. На мен ми поискаха и документ, с който да удостоверя пола на детето, т.к. в руския се подразбира от глагола (родился/родилась), но при превода се превежда като "се роди" и няма изрично написано какво е детето. Оттам вадят български акт за раждане, с който след това може да си извади документи. Не се изисква документ за развод, защото дъщеря му може да има българско гражданство по натурализация, т.к. е дъщеря на български гражданин.
Документ за вписания развод може да се извади от руския ЗАГС по регистрация на брака. Тъй като това очевидно не може да стане, нека да отиде до консулството и да се поинтересува дали имат процедура за изискването на такива документи по служебен път.
Ако бракът му с рускинята е прекратен преди 5 години, надявам се си давате сметка, че тя има право на имуществени претенции върху недвижимите имоти, придобити за този период. Освен, ако не са оформени през фирма или нещо друго.
Като цяло казусът не е прост и е желателно да се консултирате с адвокат.
А не трябваше ли досега да заяви тези имуществени претенции или не е късно?Много сложно става,дано се справим някак,направо се отчайвам.

# 17
  • Мнения: 1 073
Е как така тази жена се е развела без съгласието или дори знанието на мъжа, та трябва дъщеря му да го осведоми?!

# 18
  • Мнения: 20
Е как така тази жена се е развела без съгласието или дори знанието на мъжа, та трябва дъщеря му да го осведоми?!
Е това незнам,най вероятно служебно( ако има такъв термин),тъй като не живеят от 25 г. заедно,тя в момента е в Турция( бившата), там живее има си там приятел.Информацията е от дъщеря му.

# 19
  • Мнения: 12 864
Баща й е жив, затова дъщерята за сега не може да има имуществени претенции, освен някаква издръжка да е била присъдена, но бащата не е бил уведомен.
Не изпадайте в паника, просто направете, каквото ви казаха: консулство + адвокат. Малки стъпки.

# 20
  • Мнения: 20
Е всъщност тя е била пълнолетна,когато са се развели,не вярвам да има някакви издръжки,би трябвало да бъде уведомен до сега по мойта логика

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 746
В някои страни се дължи издръжка на бившата съпруга, не само на децата. Да не би това да се има предвид?

# 22
  • Мнения: 20
В някои страни се дължи издръжка на бившата съпруга, не само на децата. Да не би това да се има предвид?
може и това да се има предвид,но все пак са минали 5 год. от развода,не трябва ли да има някакво уведомление за претенции,ако има такива,било то издръжка или имуществени?

# 23
  • Мнения: 12 864
По принцип в Русия не знам да има издръжка за бивша съпруга, те рускините си работят като нас. Но на "детето"... знам ли, може учащо да е било. Но не са предявили претенции.
Аз се чудя защо пък тази дъщеря не е съдействала, като и тя е искала съдействие от бащата.
Знам за един случай, където пък български баща се възползва от чуждоземната си дъщеря, като успя да прехвърли с "малко" измама и омайване, дълговете си върху нея.
Винаги може да очаква човек какви ли не подвеждащи неща, така че съветът за адвокат не е празни приказки.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 485
Не знам дали мъжът е глупав или просто не му пука за авторката, но те нямат брак и всичко е изцяло на негово име към момента. Дори и да сключат брак, той няма да промени ситуацията в момента. Независимо от приноса на авторката, някой ден и трите деца ще имат право на равни дялове. Евентуално авторката може да претендира за част от евентуални бъдещи облаги (има разлика и с каква продължителност ще е бракът, който евентуално ще сключат). Ако пък не е налице развод, то тогава нещата съвсем са различни. Ако има развод, също все още има време рускинята да си потърси половината имущество, придобито по време на брака. Потърсете спешно адвокат и си оправете бакиите.

# 25
  • Paris, France
  • Мнения: 14 155
В някои страни се дължи издръжка на бившата съпруга, не само на децата. Да не би това да се има предвид?
може и това да се има предвид,но все пак са минали 5 год. от развода,не трябва ли да има някакво уведомление за претенции,ако има такива,било то издръжка или имуществени?

При стотици милиони, местещи се, ежегодно хора, не е лесно да бъде издирен човек. Въпреки интернет, въпреки консулски и други дипломатически служби, въпреки Фейсбук.

Не знаем каква е причината да поиска развод. Ако е въз основа на факта, че живеят разделени от 5-10 години и не го знае къде е, мъжът се издирва по стандартен начин - на последния, известен адрес, при родители, близки, приятели, чиито адреси жената знае, ако ги знае, с обави в 2-3 местни вестника, в държавата, където се гледат делата и ако до някакъв срок издирвания не се появи или обади, директно или индиректно, чрез упълномощено лице, делото започва. Има 1-2 дела, някакъв срок за поява, обжалване на причините, промяна на причините за развод., решение за развод, някакъв срок за оспорване и разводът е финален и фатален.

Към молбата за развод може да се прибави молба за делба на имоти, молба за издръжки, но не навсякъде е така. Когато двойката има деца под пълнолетна възраст обикновено са задължени да решат режим за свиждане, издръжки, при кого живее детето. Тези решения, допълнителни винаги могат да се променят

С решението за развод жената може да е поискала издръжка в Канада и да вървят дългове и лихви, за които имотите ви изобщо да не стигнат. Нищо, че бащата не знае за този факт.

Може и развод изобщо да няма. Някои жени са пословично неграмотни правно и когато подадат молба за развод мислят, че са разведени. Дъщерята.може да лъже, че имат развод. Грозно предположение, но се случва.

В някои случаи родителите дължат издръжка дълго след пълнолетие, до 25г при учене, цял живот при увреждане, несъвместимо със способност детето им да се гледа и/или издържа само.

При така обяснената ситуация мисля че ще е разумно да се срещнете с адвокат по имотно право, който да ви обясни вратите за прехвърляне и покупко-продажба на имотите, които мъжът притежава и това да се извърши преди регистриране на брака и развода. Регистрира ли се брака (за да се признае развода) може и да не успее да се оправи с имотите.

Има реална опасност бившата и дъщеря и да прилапат цялото имущество на мъжа, не половината, с някакво решение за издръжка отпреди 20 години, което може и да е излязло преди развода.

Действайте бързо и задължително с адвокат! Яйцето е опряло до някои части.

# 26
  • Мнения: 20
Благодаря ви момичета,много ми бяхте полезни,ако имате други решения тук съм,чета ви с голямо удолствие и да отмине тази епидемия действаме по въпроса.Ако има нещо пак ще питам.Благодаря на всички ви.

# 27
  • Paris, France
  • Мнения: 14 155
Благодаря ви момичета,много ми бяхте полезни,ако имате други решения тук съм,чета ви с голямо удолствие и да отмине тази епидемия действаме по въпроса.Ако има нещо пак ще питам.Благодаря на всички ви.

Точно сега е времето да съберете мислите си, да се свържете с консулства и адвокати по електронна поща, да изискате актовете за брак и развод. Епидемията не пречи, а даже помага.

Трябва да се разбере има ли наистина развод. Ако няма, мъжът трябва да подаде молба за развод, в България, Русия или където смята, че е най-изгодно за него. Ако ще се развежда в България ви трябва задължително адвокат, който ще ви каже по каква причина да иска развод, защото това е важно за да не си гръмне набързо имотите.

Сега, тук, обсъждаме хипотетично някакъв развод, който дъщерята твърди, че съществува, но не показва документ.

# 28
# 29
  • Мнения: 20
Благодаря ви момичета,много ми бяхте полезни,ако имате други решения тук съм,чета ви с голямо удолствие и да отмине тази епидемия действаме по въпроса.Ако има нещо пак ще питам.Благодаря на всички ви.

Точно сега е времето да съберете мислите си, да се свържете с консулства и адвокати по електронна поща, да изискате актовете за брак и развод. Епидемията не пречи, а даже помага.

Трябва да се разбере има ли наистина развод. Ако няма, мъжът трябва да подаде молба за развод, в България, Русия или където смята, че е най-изгодно за него. Ако ще се развежда в България ви трябва задължително адвокат, който ще ви каже по каква причина да иска развод, защото това е важно за да не си гръмне набързо имотите.

Сега, тук, обсъждаме хипотетично някакъв развод, който дъщерята твърди, че съществува, но не показва документ.
Точно това щях да ви питам(все пак е работа на адвокат,но виждам, че сте доста компетентна),дали няма да е добре направо да подаде тук молба за развод,ще коства може би по малко пари и нерви.Вие как мислите?Извинявам се,че така досаждам,но всеки един съвет и вариант са ми от значение.

Общи условия

Активация на акаунт