Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Как да изградим здравословни хранителни навици - консултации с Жасмина Гевезиева

• 23 679
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
Здравейте!

Започнах да следя калорийния си прием и се храня с 1500 крал на ден, приемът на протеини според теглото ми трябва да е около 120гр минимум. Успявам да се справя с количеството калории, но ми е трудно да стигам до нужния грам протеин на ден - стигам до 80-100 грама средно . Ако спазвам количеството на калориите, но не успявам да достигна протеина като грамаж, то това ще окаже ли ефект върху отслабването?

П.С. тренирам 5 пъти седмично по около 30 минути. Целта ми е сваляне на 7-8кг и стягане, без амбиции за релефи, плочки и т.н. Simple Smile

# 61
Привет!

Количеството протеин влияе върху телесната композиция, но не и върху отслабването - за целта е важно да сте в калориен дефицит.
Ако не Ви достига протеина, препоръчвам да си вземете протеинова пудра - потози начин бързо ще наваксате необходимите 20-30 г., без да се насилвате с храна Simple Smile

# 62
Здравейте. Ще може ли да ми отговорите на няколко въпроса.🙂

# 63
Здравейте! Няма проблем, стреляйте Simple Smile

# 64
Здравейте отново. Въпросите са ми относно сваляне и стягане. Не съм много пълна просто имам да свалям малко килограми,но повече да се стегна навсякъде(корема,бедрата най-вече те са ми проблеми зони, също така и седалищните мускули). Наскоро си купих ластици,при които за една седмица ми се виждаше,че имаше малък ефект(може и да си внушавам),но не знам как да се храня. Една седмица се ограничавам и след това се хвърлям наново на боклуците и не се чувствам никак добре.
Гледах треньори,които изготвят режими,но на повечето не вярвам, а и цените не са никак ниски. И искам съвет към какво да се насоча? Благодаря!😊

# 65
Здравейте!

За да отслабнете просто трябва да сте в калориен дефицит (т.е приемате по-малко енергия, отколкото изразходвате). Това е. По отношение на "стягането", това означава, че искате да изградите мускулна маса, която да Ви придаде форма. Вариантът да се случи е с някаква форма на резистентност (да, ластиците помагат). Препоръчвам тежести, разбира се, но в ковид време Ви си преценявате доколко да посещавате фитнес залата. За храненето - проблемът, който имате е безкрайно чест и няма от какво да се притеснявате. Единствено трябва да се изгради балансиран хранитлеен план, който да Ви поставя в дефицит, без да се чувствате ограничена. В тази публикация сме дали решение на казуса, според мен ще Ви е от полза: https://bingeoff.com/kak-da-qdem-vsichko-i-da-sme-vuv-forma/ Надявам се да съм била полезна Simple Smile

# 66
Много полезна и балансирана статия! Благодаря!

# 67
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт