Помощ при компютърни проблеми или повреди на домакински уреди

  • 89 051
  • 583
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 218
Всяка една система с пароли, като имейлите, работи и с меню за възстановяване на същата. Примерно ако сте задали таен отговор на въпрос? Отделно почти всеки един такъв сайт има и администраторска поддръжка, към която може да се обърнете за помощ. На даденият от Вас сайт майл.бг, точно под прозорчето за писане на паролата за даден акаунт, има линк в синьо за "забравена парола" и си работи перфектно. Просто следвайте стъпките, указани там.

Последна редакция: ср, 30 авг 2023, 11:22 от Рaдост

# 496
  • Мнения: 69
Благодаря.
Проблемът е че  са въведени грешни данни . Но не ми дава  точно къде е грешката  а ми трие  името на пощата и ми дава грени пароли . А и като направиш определен брой  грешки системата те изхвърля за определено време.  . Ще отитам  пак . . Така се досещам де. Не че някой ми е казал .
Още веднаж много благодаря . Такива са днешните програми . Що трябва да е обяснено  разбрано , що пък да не  губим времето  на хората да се досещат .

# 497
  • Мнения: 4 144
Здравейте!
Имам си тази машинка DG Krupa от няколко години. Ползвана почти всекидневно, почиствана един път в месеца. От няколко дни не пуска никаква течност, а пробива капсулата. Очевидно проблемът е в резервоара. Почистих го, но сега взе да изкарва водата от долу, вместо да я качва нагоре към капсулата и всичко около нея става във вода. Има ли надежда за нея все още или да не се занимавам изобщо?

# 498
  • Мнения: 218
Здравейте , по принцип ремонтът на такъв тип електроуреди често излиза по-скъп, а и неуспешен. Съветвам Ви да си вземете нова машинка.

Последна редакция: пн, 04 сеп 2023, 10:05 от Рaдост

# 499
  • Мнения: 1 679
Здравейте!
Трябва да заменим рутера у дома,може ли да ме посъветвате какъв да закупя и има ли някакви тънкости,на които трябва да обърна внимание?Ще го ползваме за захранване на 3 телефона,плазма и лаптоп,апартамент с 3 стаи...
Благодаря!

Последна редакция: ср, 30 авг 2023, 22:05 от believe_

# 500
  • Мнения: 218
Здравейте, не, няма значение
Просто обяснете на продавача в който и да е било магазин на каква дистанция искате да излъчва рутерът. Три стаи са примерно 20 метра?

Последна редакция: пн, 04 сеп 2023, 10:05 от Рaдост

# 501
  • Мнения: 220
Здравейте!
Имам едни малки соларни лампички, които светят всяка вечер от 3-4 месеца, но напоследък светят съвсем слабо и само 1-2 часа, после спират. Предполагам, че батерията е за смяна, тя е 200mAh, но мога ли да сложа 500mAh (харесах си едни зареждаеми в Лидъл), ще свети ли по-силно и по-продължително? Или ще прецакам соларното зарядно?
Благодаря предварително!

# 502
  • Мнения: 218
Здравейте!
Имам едни малки соларни лампички, които светят всяка вечер от 3-4 месеца, но напоследък светят съвсем слабо и само 1-2 часа, после спират. Предполагам, че батерията е за смяна, тя е 200mAh, но мога ли да сложа 500mAh (харесах си едни зареждаеми в Лидъл), ще свети ли по-силно и по-продължително? Или ще прецакам соларното зарядно?
Благодаря предварително!

Здравейте , явно батерията си заминава.
По принцип батерия с по-голям капацитет не би следвало да е проблем.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2023, 09:32 от Рaдост

# 503
  • Мнения: 69
Само 3 мееца заряд разряд ли да са тези батерии??
А колко волта са че  аз имам 2 такива лампи  ама  едната я отворих и има  2 батерии свързани паралелно  дълги около 7-8 см ама не зная колко волта са. . "Китайска работа" и няма никакви надписи .
Що си мисля че е няма достатъчно време за заряд ,за това светят слабо?

# 504
  • Мнения: 220
Само 3 мееца заряд разряд ли да са тези батерии??

Наистина не знам, моите лампички са от КИК (пак китайски Simple Smile) и на кутията пише параметрите на батерията. Едва ли е от недостатъчно време за заряд, бяха осветени по цял ден до миналия месец, махнах ги за да търся нова батерия и ги тествах да са осветени 2-3 дни без да се включват нощем и пак едва светят 2-3 часа макс. Батериите от Лидъл не станаха - пак са АА, но явно са съвсем малко по-големи и не пасват, на тях пише че имат 1000 цикъла. И на мен ми е странно, че за 3-4 месеца тази отказа.

# 505
  • Мнения: 69
Говорите за  тези лампи които се забождат в земята ли?
Мисля че са 1.5 волта. На тях пише  1.2 волта но като се заредят стават  1.5 волта .
Вземете си  зарядно  и ги зареждайте  с него . Батериите работят на така наречения подзаряд . Т. е не се разреждат до край а само се дозареждат. Това води до   така нареченото "памет " на батерията. И това скъсява живота им . Не ги изхвърляйте . Обикновено са в пакет по няколко . В пакета само една се скапва , "първата" . Ако са в пакет ги извадете и ги премерете . Вижте коя е на 0. Тя ще скапе и останалите ако стоят в гнездото .  Нея сменете . Но си вземете зарядно и периодично ги зареждайте със зарядното . Трябва да  не са паднали под 0,6 волта и ще се възстановят . . Слънцето не може да зареди добре тези с по голям капацитет.500 мач ще работят на подзаряд . Е да де ама слънцето през лятото грееше "12 часа " а сега "8 часа" Мисля че са Ni-MN . Такова зарядно и вземете .  Има и ком,бинирани които превключват ма NI-KD
Моите са от по  големите лампи . Но при мен  ситуацията е по друга . Просто ги изпуснах  и за това   трябва да търся причината .
Измийте и добре  стъклото  от праха  със спирт за горене.
Може да не светят и когато има изгорял светодиод. Но за смяна на светодиод  се иска майсторлък .

Китайците имат навика да слагат и едни кондензатори   които  са на по малък волтаж  за по еФФФтино . Това за диодните лампи  за 220 волта де .

# 506
  • Мнения: 220
Моите са верига - декоративни. Само една е батерийката АА 1,2V 200mAh Ni-MH, според кутията. Реално струват под 10лв и е по-лесно да взема нови направо, но някак ми се вижда тъпо и неекологично да ги изхвърля. Пробвах също да заредя батерията на зарядно, но пак нямаше особен ефект.

# 507
  • Мнения: 69
Моите са верига - декоративни. Само една е батерийката АА 1,2V 200mAh Ni-MH, според кутията. Реално струват под 10лв и е по-лесно да взема нови направо, но някак ми се вижда тъпо и неекологично да ги изхвърля. Пробвах също да заредя батерията на зарядно, но пак нямаше особен ефект.

Как само една батерийка от  200 мач за цялата верига ли от 5-6 лампи ли?

Ако сте сложили  читава батерийка и пак е същото значи някой  светодиод от някоя  лампа е "Здал багажа" .
Сложете  читава батерийка. Вземете един проводник и дайте на късо всяка лампа една по една  . Когато останалите светнат силно , то последната която сте дала на късо  е повредена . Тази лампа трябва да се смени .

# 508
  • Мнения: 220
Е, лампи е силно казано, те са едни мънички ледчета на няколко метра кабелче. След зареждане на батерията светят всички, но много по-слабо, отколкото в началото, направо едва-едва и много по-кратко. Така и не успях да пробвам друга батерия, защото просто не влиза на мястото, въпреки че е АА, китайска му работа. Трябва да отида със соларното зарядно да търся такава батерийка

# 509
  • Мнения: 69
А ,  да.Комшията има такива . Кабелчетата им са като косъм , нали? Все пак мисля че са лампи . Едно ледче  е 2 на 2 мм някъде. 2 ледчета вече са лампа.
Много вероятно е да са кородирали спойките  , да увеличават съпротивлението и да скапват батерийката.
Но ако спойките са близо доледчетата просто  си трябва майсторлък да се презапояват спойките . Те са на платка а  препойването е сигурен начин за се прецакат ледчетата.
Китайците са царе на простотията .  Разклонител с 5 гнезда . Проводниците като косъмчета . Включен един телевизор - работи . . Но като включиш  прахосмукачката в единия от следващите контакти от разклонителя чуваш баааам . . Иначе какво му плащаш. Разклпнител с 5 гнезда за 5 лева?Мнооого ефффтинко значи .

Общи условия

Активация на акаунт