Имаш ли фитнес цел? Попитай Станимир Михов как да я постигнеш!

  • 97 313
  • 420
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 199
Здравейте, бихте ли препоръчали къде в София може да се тренира във фитнес с треньор, на по- поносима цена?!
Нещо под 30-40 лв на тренировка!

Здравейте. Ж.к. Славия - Славия Спортес Фитнес Център.

Тренировките са по 10 лв, но не са индивидуални.
Може да споделите, че можете да отделите 30 лв, но искате индивидуален подход и ще имате такъв.

Поздрави,
Станимир Михов

# 406
  • Някъде там
  • Мнения: 4 819
Здавейте!
Тренирам в къщи с комплект гири, като най-тежките са ми 2*7 кг. и използвам предимно тях за упражненията,имам  и пудовки, но тях не използвам толкова често. Тренирам от 4 до 6 пъти през седмицата.Правя тренировки като редувам дните, ден за крака, ден ръце и рамо, почивка, после цяло тяло и завъртам отново дните.След края на всяка тренировка карам велоергометър от 20 до 40 минити. Една примерна моя тренировка в ден за крака изглежда така:
ЗАГРЯВКА
• 5 минути динамичен стречинг +  2 х 20 класически клек
СЪЩИНСКА ЧАСТ на тренировката ми е
1. Крачки в ляво и дясно от полуклек с ластик над колената
 3 х 1 минута
2. Изправяне от коляно в клек и обратно
 3 х 15
3. Отпади с тежест над глава (дъмбел)
3 х 12/ на крак
4. Глутеус махове назад с ластик
 3 х 20/ на крак
5. Сумо клек с тежест пред гърди
3 х 20
6. Странично качване на стол с акцент глутеус
3 х 15/ на крак
7. Планк глутеус махове с ластик
3 х 20
8. Глутеус мост с тежест
3 х 20
на финала на тренировката
• 5 х 20 коремни преси  или пускам видео в ютуб, което е продължителност 10 минути, 5 х 10 лицеви опори и велоергометър.
Правя разнообразни упражнения, но не съм доволна от резултата.Храня се здравословно, пия много вода, но вместо да отслабна бедрата ми увеличиха обема си и качих килограми.
Висока съм 156 и към момента съм 56кг, не изглеждам дебела, но се чувствам така.Не знам къде бъркам, как би трябвало да тренирам за да намаля обиколката на бедрата, може би да изпълнявам сериите с дъмбели от 3 и максимално до 5кг. ,да преустановя упражненията с тежести и да наблегна  на кардиото.Объркана съм.

Здравейте. Има върху какво да се помисли:

- Има много гледни точки, но долна и горна част е добро разпределение, над което да мислите как да надграждате допълнително. Третата комбинирана тренировка идва излишна, понеже там натоварването ще е по-разпокъсано и съответно за отделеното време ще имате по-малко изгорени калории/резултат.

- 2х7 кг не са подходящи за всички упражнения, ако имате по-малко, използвайте ги за някои упражнения, за да ги изпълните с по-добра и безопасна форма. Ако имате повече, то използвайте ги за упражненията, в които можете да изпълните повече от 15-20 повторения, за да надградите. В случай че нямате - сдобийте се, така инвестираното време в тренировки ще се отплаща повече с всяка изпълнена активност.

- Най-бързата и лесна победа, вместо 20-40 минути велоергометър, заменете с 20-30 минути изкачване и слизане на стълби в блок. Когато стане лесно, добавете тежести за крака и ще сте на следващо ниво във всяко отношение - килограми, тонус, подкожни мазнини.

- Здравословно хранене не е достатъчно, когато не са съобразени количествата. Ако се храним със здравословни храни, но в прекалено големи количества, които не подкрепят целите ни, храненето всъщност е нездравословно.

- По-малко тежести означава по-малко изгорени мазнини, трябва да се мисли в точно обратната посока - какво допълнително може да направим, а не какво по-малко.

- Обемът и споменатото чувство ще се редуцират, когато намалим теглото си, като дори 2-3 от описаните 4-5 стъпки ще са достатъчни това да се случи, тъй като на споменатото съотношение между ръст и килограми сме в първата и лесна част, но когато стигнем 50-51 кг, вече става по-трудно и се изисква повече.

Надявам се да е било полезно Simple Smile

Поздрави,
Станимир Михов

Благодаря за изчерпателния отговор.Искам само да попитам изкачването и слизането по стълби може ли да се замени със степер за аеробика?

# 407
  • София
  • Мнения: 199
Здавейте!
Тренирам в къщи с комплект гири, като най-тежките са ми 2*7 кг. и използвам предимно тях за упражненията,имам  и пудовки, но тях не използвам толкова често. Тренирам от 4 до 6 пъти през седмицата.Правя тренировки като редувам дните, ден за крака, ден ръце и рамо, почивка, после цяло тяло и завъртам отново дните.След края на всяка тренировка карам велоергометър от 20 до 40 минити. Една примерна моя тренировка в ден за крака изглежда така:
ЗАГРЯВКА
• 5 минути динамичен стречинг +  2 х 20 класически клек
СЪЩИНСКА ЧАСТ на тренировката ми е
1. Крачки в ляво и дясно от полуклек с ластик над колената
 3 х 1 минута
2. Изправяне от коляно в клек и обратно
 3 х 15
3. Отпади с тежест над глава (дъмбел)
3 х 12/ на крак
4. Глутеус махове назад с ластик
 3 х 20/ на крак
5. Сумо клек с тежест пред гърди
3 х 20
6. Странично качване на стол с акцент глутеус
3 х 15/ на крак
7. Планк глутеус махове с ластик
3 х 20
8. Глутеус мост с тежест
3 х 20
на финала на тренировката
• 5 х 20 коремни преси  или пускам видео в ютуб, което е продължителност 10 минути, 5 х 10 лицеви опори и велоергометър.
Правя разнообразни упражнения, но не съм доволна от резултата.Храня се здравословно, пия много вода, но вместо да отслабна бедрата ми увеличиха обема си и качих килограми.
Висока съм 156 и към момента съм 56кг, не изглеждам дебела, но се чувствам така.Не знам къде бъркам, как би трябвало да тренирам за да намаля обиколката на бедрата, може би да изпълнявам сериите с дъмбели от 3 и максимално до 5кг. ,да преустановя упражненията с тежести и да наблегна  на кардиото.Объркана съм.

Здравейте. Има върху какво да се помисли:

- Има много гледни точки, но долна и горна част е добро разпределение, над което да мислите как да надграждате допълнително. Третата комбинирана тренировка идва излишна, понеже там натоварването ще е по-разпокъсано и съответно за отделеното време ще имате по-малко изгорени калории/резултат.

- 2х7 кг не са подходящи за всички упражнения, ако имате по-малко, използвайте ги за някои упражнения, за да ги изпълните с по-добра и безопасна форма. Ако имате повече, то използвайте ги за упражненията, в които можете да изпълните повече от 15-20 повторения, за да надградите. В случай че нямате - сдобийте се, така инвестираното време в тренировки ще се отплаща повече с всяка изпълнена активност.

- Най-бързата и лесна победа, вместо 20-40 минути велоергометър, заменете с 20-30 минути изкачване и слизане на стълби в блок. Когато стане лесно, добавете тежести за крака и ще сте на следващо ниво във всяко отношение - килограми, тонус, подкожни мазнини.

- Здравословно хранене не е достатъчно, когато не са съобразени количествата. Ако се храним със здравословни храни, но в прекалено големи количества, които не подкрепят целите ни, храненето всъщност е нездравословно.

- По-малко тежести означава по-малко изгорени мазнини, трябва да се мисли в точно обратната посока - какво допълнително може да направим, а не какво по-малко.

- Обемът и споменатото чувство ще се редуцират, когато намалим теглото си, като дори 2-3 от описаните 4-5 стъпки ще са достатъчни това да се случи, тъй като на споменатото съотношение между ръст и килограми сме в първата и лесна част, но когато стигнем 50-51 кг, вече става по-трудно и се изисква повече.

Надявам се да е било полезно Simple Smile

Поздрави,
Станимир Михов

Благодаря за изчерпателния отговор.Искам само да попитам изкачването и слизането по стълби може ли да се замени със степер за аеробика?

Здравейте. Не се заменят, механиката е друга.

Когато направим 10 минути изкачване на стълби и 10 минути степер се вижда разликата защо едното е по-ефективно от другото.

Поздрави,
Станимир Михов

# 408
  • Мнения: 918
Здравейте. Имам инсулинова резистентност, на 27г. Бихте ли ми препоръчали режим на хранене с който мога да отслабна? Имам още 10-15 кг за сваляне и не мърдат

# 409
  • София
  • Мнения: 199
Здравейте. Имам инсулинова резистентност, на 27г. Бихте ли ми препоръчали режим на хранене с който мога да отслабна? Имам още 10-15 кг за сваляне и не мърдат

Здравейте. Препоръчително е да бъде консултирано с медицинско лице, за да се направи по най-безопасен начин.

Често ефективен подход е ограничаване на най-вредни храни и напитки, както и въвеждане на малка физическа активност, която с времео да се надгради.

Може да разгледате съвети за старт в този подробен материал: https://stanimirmihov.com/zdravoslovno-hranene-dieta/

Поздрави,
Станимир Михов

# 410
  • Мнения: 609
Здравейте, Станимир. Бих искала да попитам има ли случаи, при които приемът на креатин е противопоказен? Боря се със симптоми на предменопауза, следени от гинеколог, в т.ч. хормонална киста. Разбира се, ще се допитам и до него, но в случай, че няма противопоказания, какво от наличното на пазара бихте препоръчали при добро съотношение цена-качество?

# 411
  • Пловдив
  • Мнения: 40 774
Здравейте!
Дали мога да поискам препоръка за добър протеин за тийн на 17?
Тренира 2-3 пъти седмично.
Да питам дали има връзка, т.е пречи ли приемът на протеин на акне?

Благодаря!

# 412
  • София
  • Мнения: 199
Здравейте, Станимир. Бих искала да попитам има ли случаи, при които приемът на креатин е противопоказен? Боря се със симптоми на предменопауза, следени от гинеколог, в т.ч. хормонална киста. Разбира се, ще се допитам и до него, но в случай, че няма противопоказания, какво от наличното на пазара бихте препоръчали при добро съотношение цена-качество?

Привет. Да, например при проблеми с бъбреци или черен дроб не се препоръчва, както и при високо кръвно налягане.

В малко от случаите може да има взаимодействие, но все пак рискът не си заслужава.
Може да се има предвид, че креатин има и в немалко хранителни продукти и това е най-безопасният начин да поддържаме добри нива.

Има няколко версии на креатин и при налични здравословни проблеми се препоръчва по-малко популярната Креатин кре-алкалин. Във всеки случай е необходима консултация с медицинско лице преди прием.

Поздрави,
Станимир Михов

Последна редакция: пн, 25 мар 2024, 11:42 от Рaдост

# 413
  • София
  • Мнения: 199
Здравейте!
Дали мога да поискам препоръка за добър протеин за тийн на 17?
Тренира 2-3 пъти седмично.
Да питам дали има връзка, т.е пречи ли приемът на протеин на акне?

Благодаря!

Здравейте.

Да, разбира се, може да ми пишете на удобно за Вас място, например вайбър или месинджър и ще препоръчам.

Прием на протеин и акне имат връзка. По-голяма част от протеините на пазара са базирани на суроватка (мляко), а прием на повече лактоза (натуралната захар в млякото) е честа причина за акне.

Все пак има протеини на пазара, които са изолирани от споменатата захар и не предизвикват нежелани симптоми като акне или друго често срещано - стомашен дискомфорт.

Поздрави,
Станимир Михов

Последна редакция: пн, 25 мар 2024, 11:43 от Рaдост

# 414
  • Пловдив
  • Мнения: 40 774
Благодаря, писан на лично съобщение.

# 415
  • Мнения: 3
Здравейте! Имам син на 13 год.и ми се иска малко да поспортува във фитнес зала. Интересува ме кои уреди са безопасни за неговата възраст и по колко време да ги използва. Има ли значение как се редуват? На килограми няма проблеми, но като повечето деца е прегърбен и обездвижен. Цел нямаме, но все пак ще е хубаво да спортува. Благодаря предварително!

# 416
  • София
  • Мнения: 199
Здравейте! Имам син на 13 год.и ми се иска малко да поспортува във фитнес зала. Интересува ме кои уреди са безопасни за неговата възраст и по колко време да ги използва. Има ли значение как се редуват? На килограми няма проблеми, но като повечето деца е прегърбен и обездвижен. Цел нямаме, но все пак ще е хубаво да спортува. Благодаря предварително!

Здравейте. На тази възраст за спортуване във фитнес трябва да е при специалист, който има опит с деца и да регулира тренировката индивидуално.

Най-безопасен и едновременно ефективен вариант за справяне с този проблем е йога практиката - било то в група с вас или пред ТВ.

Поздрави,
Станимир Михов

# 417
  • Варна
  • Мнения: 164
Здравейте, Станимир! След навършване на 40 г. започнах да усещам постепенно промяна в тялото си/отпускане, наедряване в определени зони/. Иска ми се да започна леки тренировки, например бягане (или друго което бихте препоръчали подходящо за мен). Според вас по кое време на деня е подходящо това да се случва (работното ми време е от 9-17.30 ч), за да е най-пълноценно и преди или след храна. Благодаря предварително за отделеното време!

# 418
  • София
  • Мнения: 199
Здравейте, Станимир! След навършване на 40 г. започнах да усещам постепенно промяна в тялото си/отпускане, наедряване в определени зони/. Иска ми се да започна леки тренировки, например бягане (или друго което бихте препоръчали подходящо за мен). Според вас по кое време на деня е подходящо това да се случва (работното ми време е от 9-17.30 ч), за да е най-пълноценно и преди или след храна. Благодаря предварително за отделеното време!

Здравейте. Бягане е подходящо, ако няма проблеми със стави и сухожилия, както и ако се чувствате добре от тази активност.

Упражнения с леки гирички или ластици към бягането също ще имат много добър ефект.

Изпращам Ви някои препоръки за упражнения с ластици за начало: https://stanimirmihov.com/lastici-uprajneniq/

Поздрави,
Станимир Михов

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 11:48 от Рaдост

# 419
  • Варна
  • Мнения: 164
Здравейте, Станимир! След навършване на 40 г. започнах да усещам постепенно промяна в тялото си/отпускане, наедряване в определени зони/. Иска ми се да започна леки тренировки, например бягане (или друго което бихте препоръчали подходящо за мен). Според вас по кое време на деня е подходящо това да се случва (работното ми време е от 9-17.30 ч), за да е най-пълноценно и преди или след храна. Благодаря предварително за отделеното време!

Здравейте. Бягане е подходящо, ако няма проблеми със стави и сухожилия, както и ако се чувствате добре от тази активност.

Упражнения с леки гирички или ластици към бягането също ще имат много добър ефект.

Изпращам ви някои препоръки за упражнения с ластици за начало: https://stanimirmihov.com/lastici-uprajneniq/

Поздрави,
Станимир Михов

Благодаря! А все пак има ли значение по кое време на деня и преди или след хранене се прави физ.активност...с цел по-добра ефективност!

Общи условия

Активация на акаунт