Ползвате ли резачка за отпадъци?

  • 23 430
  • 186
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 839
Е? Имате ли такава? Аз вече 3 години ползвам и всеки ден споменавам с добро изобретателя и /не знам кой е  Laughing/ Колко мъкнене на чували с боклук ми е спестил ...  Mr. Green

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
НЕ
'щот боклучара е мъжОТ  bowuu и не ми дреме  Whistling колко чували с боклуци мъкне да хвърля...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 244
А какво е това? newsm78

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
О, да, и аз така. Особено се кефя, когато пусна пъпеш и омирише всичко  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 694
О, доста работа ми върши. Удобно и практично. Само за сега обелките от лук не ще да ги смила newsm78.

# 5
  • Мнения: 253
НЕ
'щот боклучара е мъжОТ  bowuu и не ми дреме  Whistling колко чували с боклуци мъкне да хвърля...
newsm10

# 6
  • Мнения: 601
аз също много се радвам на придобивката. От 1/2 година имаме и определено ме улеснява !

# 7
  • Мнения: 7 837
О, да, диспозера е незаменим. Всичко органично си отива в канала и е голямо удобство.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 796
Дайте снимка на това чудо на техниката.  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 858
Дайте снимка на това чудо на техниката.  newsm78
Да бе, дайте снимка! Аз не ползвам, даже не съм и виждала.

# 10
  • Мнения: 7 837


Не знам дали става въпрос за същото и използва ли се вече и в БГ по този начин. Монтира се под мивката и е свързан с канализацията.

# 11
  • Мнения: 2 839
Ми то няма какво да се снима. Кухненската мивка има второ корито, което е много малко всъщност. Боклуците се тикат в отвора за канала на малкото корито, надолу на около 30см. има ножове, кълцат, мелят и го пращат в канала `на кайма`  Wink Мели всичко органично с твърдост до пилешки кокали.

Ха, тя Кейси онагледила  Mr. Green

OFF:
Були варненки, кви ги мелите в къщи тая вечер???

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 796

OFF:[/b] Були варненки, кви ги мелите в къщи тая вечер???

Офф: кой спомена думата "вкъщи"?  Mr. Green

# 13
  • Popovo
  • Мнения: 571
Не, ама много искам да имам.

# 14
# 15
  • Мнения: 339
Ползвала съм в чужбина и е невероятно удобство. Моля ви кажете откъде сте си я закупили "джаджата" и ориентировъчна цена-ще се възползвам задължително!!! Joy

# 16
# 17
  • Мнения: 2 839
Офф: кой спомена думата "вкъщи"?  Mr. Green
Аз съм извинена, бавачка съм. Моя мъж у живота тая вечер, на 20 годишна /20!!!  #Crazy/ сбирка със съученичките  Mr. Green

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Аз съм извинена, бавачка съм. Моя мъж у живота тая вечер, на 20 годишна /20!!!  #Crazy/ сбирка със съученичките  Mr. Green

моят още апрелЪ преживя таз радост. Готино са си пре/изкарали Party

# 19
  • Мнения: 1 202
Не ползвам такова чудо на техниката! Но бих искала да имам. Peace

# 20
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Не ползвам такова чудо на техниката! Но бих искала да имам. Peace
но дотогава
НЕ
'щот боклучара е мъжОТ  bowuu и не ми дреме  Whistling колко чували с боклуци мъкне да хвърля...

# 21
  • Мнения: 8 917
Е? Имате ли такава? Аз вече 3 години ползвам и всеки ден споменавам с добро изобретателя и /не знам кой е  Laughing/ Колко мъкнене на чували с боклук ми е спестил ...  Mr. Green

В офиса - да, у дома  - не Peace

# 22
  • Мнения: 5 370
Добре бе.
Тази, хм, гъста консистенция , която се получава след смилането-няма ли някактв начин нещо да позапуши или....сори за лаишкия въпрос. ooooh!

# 23
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Добре бе.
Тази, хм, гъста консистенция , която се получава след смилането-няма ли някактв начин нещо да позапуши или....сори за лаишкия въпрос. ooooh!
Доста е уместен въпросът, предвид българските условия и изпълнението на канализацията Confused.
Я вярно някой да каже.
Харесва ми като идея, ама ако има вероятност да станат поразии ще се откажа.

# 24
  • Мнения: 2 839
Явно няма проблем, щом аз я ползвам вече повече от 3 години  Thinking
Докато кълца отпадъците трябва да се пусне течаща вода, това е задължително. Явно така се разрежда достатъчно.

За цената ... ще излъжа ... преди 3 години беше $100, или $150 . Не помня  Tired Взех я от http://www.vetobg.com/

# 25
  • Мнения: 1 999
Нямаме си резачка, но звучи много практично. Grinning

# 26
  • Мнения: 287
За цената ... ще излъжа ... преди 3 години беше $100, или $150 . Не помня  Tired Взех я от http://www.vetobg.com/
Аз такова нещо не видях в сайта им.

# 27
  • Мнения: 3 356
Яко съм фен,но нямам. Sad

# 28
  • Мнения: 46 551
Не.
Защото ми се вижда скъпа и защото по всички филми на ужасите си заклещват ръцете вътре  Laughing

# 29
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Никол, това по филмите е измишльотина-трябва да си навреш ръката до лакътя и да се пресегнеш с другата, за да натиснеш копчето и да държиш копчето натиснато, а ръката да си я натискаш, че да стане ефектът  Wink
За гъстотата-заедно с ножа винаги се пуска вода и гъстотата се разрежда  Mr. Green

Моят диспозер е голяма далавера, но ще си го споделя, щото още се радвам-70 лв от Филлбо, Дженеръл Електрик.  Sunglasses-незнам откъде ги бяха довлачили, вече няма.

# 30
  • Мнения: 369
Не нямам , но се надявам в новото жилище да предумам мъжо да си монтираме  Stop

# 31
  • Мнения: 4 187
За жалост нямам такова чудо, но с радост бих ползвала.

# 32
  • Мнения: 515
Не. Много ми се иска такова чудо. Друг е въпроса дали машинката и канализацията ни (мой набор)ще се разберат.

# 33
  • Мнения: 13 512
Ама твоята резачка само ги реже ли? Еееееееееееееееееее,моята мелачка пък  ги и смила!! Ако искаш,можеш да ми носиш и твоя боклук да меля:-)

# 34
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не, тук всичко се и3хвьрля ра3делно  Peace

# 35
  • Мнения: 2 839
Ама твоята резачка само ги реже ли? Еееееееееееееееееее,моята мелачка пък  ги и смила!! Ако искаш,можеш да ми носиш и твоя боклук да меля:-)
Хади де, не стегна ли тоз багаж да починем от тебе, пфуууу  Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 2 839
не, тук всичко се и3хвьрля ра3делно  Peace
Е това какво общо има!? Говорим за органични отпадъци, които вместо да си правиш труда да ги хвърляш, влачиш в торби, че и във вашия случай и да ги разделяш, само ги натикваш в канала, натискаш копчето и ги няма.

# 37
  • Мнения: 7 837
Никол, ти като уред за мъчения го изкара  Mr. Green

amei, в Швейцария, хранителните отпадъци наистина ли отделно се събират?

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 426
И аз съм фенка, но не и преди да се смени изцяло канализацията на кооперацията  Stop За Добър ден ни се запушват каналите, какво остава да сложа и диспозер  ooooh! Или поне като сменим жилището  Praynig

# 39
  • Мнения: 7 640
малко ме е страх от мелачките за боклук след една гадна книга, която прочетох.
Замислила съм се, обаче колко струват, знаете ли?

# 40
# 41
  • Варна
  • Мнения: 154
Не, но много бих искала да имам.
Къде във Варна се продава това чудо на техниката  newsm78.

# 42
  • Мнения: 3 461
Една година преди да се роди дъщеря ми я монтирахме,тоест преди 13 години.Никога ме сме имали проблеми с запушване на канализацията,мели безотказно и ти прави живота песен. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 333
Най-използвания уред - меля всичко, дори динени кори. Спестява ми много миризми и течове на коша, също много рядко имам запушен канал. Много е удобно и практично, моя е монтиран на малката мивчица, но може да се постави и на основната, ако нямате 2ра.

# 44
Ако някой е купувал мелачката за по-малко от 280 лв. моля да сподели Laughing от къде!Ама не преди 13г.  Joy

# 45
  • Мнения: 5 140
Не, по простата причина, че нямам.

# 46
  • Мнения: 990
Нямам , но определено това ще е следващото нещо което ще си купим!

# 47
  • Мнения: 731
Не. За първи път видях в един американски филм и се учудих защо тази луда жена си хвърля пържените филийки в мивката  Laughing

# 48
  • Мнения: 1 455
Ние ще слагаме сега в новия апартамент. Струват около 250 - 300 лв.

# 49
  • Мнения: 2 839
С тия ваще боклучави проблеми в София, Бойко трябва да вземе да финансира поставянето на диспозер във всяко домакинство  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 2 768
Ползвам, голяма работа е крокодило! Най ми харесва, когато разчиствам след гости полупълни чинии, тогава е просто незаменим! Също така за течащи динени кори, миризлив лук, вкиснала манджа...абе полезен уред. Peace

# 51
  • Мнения: 3 880
amei, в Швейцария, хранителните отпадъци наистина ли отделно се събират?
в Германия се събира отделно (предполагам и в Швейцария) в BIO-Tonne Wink Ние обаче точно тях ги хвърляме zаедно с обикновената смет, zаЩото да ме иzвинявяват, ама ОЩЕ една кофа в къЩи не мога да сложа, четири са ми предостатъчни Wink
Иначе препоръчват и даже умоляват гражданите, особено в големите градове, да иzбягват да хвърлят хранителни отпадъци в каналиzацията (тоалетната например) zаЩото и беz това имат големи проблеми с плъховете по каналите и ако непрекъснато им се дава повод zа пирШество съвсем Ще се раzмножат. Може би zатова това чудо не е раzпространено тук, предпочитат да си преработват тоzи род боклуци на тор и да си ги иzполzват пак, да не става zян Wink Laughing

# 52
# 53
  • Мнения: 1 172
Да. Поръчахме я там, където поръчахме и мебелите за кухня. 

# 54
  • Мнения: 1 353
Не, защото нямам собствено жилище, но когото си купя със сигурност ще си монтирам такава. Според мен най-важният плюс е, че не се запушва канала с отпадъците от мивката

# 55
  • Мнения: 446
Нямам, и в новата къща също няма да имам - предвиждам да имам контейнер за компост, в който да преработвам кухненските отпадъци. Убедена съм, че резачката е удобна, но не и екологична.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не, но бих искала

# 57
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765

amei, в Швейцария, хранителните отпадъци наистина ли отделно се събират?

наистина, ако искаш  Wink, но е препорьчително....иначе се и3хвьрлят с останалата смет....но тук не сьм чувала някой да има такава ре3ачка 3а отпадьци newsm78....дори и в новите кьщи, които строят, няма.....

# 58
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
в Германия се събира отделно (предполагам и в Швейцария) в BIO-Tonne Wink Ние обаче точно тях ги хвърляме zаедно с обикновената смет, zаЩото да ме иzвинявяват, ама ОЩЕ една кофа в къЩи не мога да сложа, четири са ми предостатъчни Wink
Иначе препоръчват и даже умоляват гражданите, особено в големите градове, да иzбягват да хвърлят хранителни отпадъци в каналиzацията (тоалетната например) zаЩото и беz това имат големи проблеми с плъховете по каналите и ако непрекъснато им се дава повод zа пирШество съвсем Ще се раzмножат. Може би zатова това чудо не е раzпространено тук, предпочитат да си преработват тоzи род боклуци на тор и да си ги иzполzват пак, да не става zян Wink Laughing
Biba, 3а какво са 4 -те кофи ? стана ми интересно, и3винявам се 3а офф-а  Embarassed

# 59
  • Мнения: 2 677
Що за чудо е това?  newsm78  newsm12

# 60
  • Мнения: 1 426
Е? Имате ли такава? Аз вече 3 години ползвам и всеки ден споменавам с добро изобретателя и /не знам кой е  Laughing/ Колко мъкнене на чували с боклук ми е спестил ...  Mr. Green
newsm10

# 61
Не,защото нямам.Но иначе е голямо удобство.

# 62
  • Мнения: 2 000
Не. Никога не съм виждала такова нещо. Сещам се за "Семейство Флинтстоун", което имаше едно всеядно животно под мивката и то им изяждаше боклуците  Laughing

# 63
# 64
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Съвсем скоро обяснявах на някого колко много ми се ще една такава джаджа в къщи. И, за протокола, също беше изказано съмнение относно възможността на водопроводната ни инсталация да поеме накълцаното. Блокът е строен преди 40 и малко години.

# 65
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не, не съм ползвала и ми е много интересно какво представлява!

# 66
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не,защото нямам.Но иначе е голямо удобство.
И аз така, а ми се иска да имам  newsm78

# 67
  • Мнения: 1 180
Ползвам такова нещо от 8 години - една сменихме, нещо й стана и не можеше да се поправи /можеше, но щеше да излезе почти колкото новата/. Имаше някаква фирма "Дженко", от там я взехме, но не помня къде беше точно, а самата машинка е "дж. електрик".  В интерес на истината, случвало ми се е два-три пъти да ми "избие" от сифона в банята гадна помия, но се преживява. От време на време трябва да се пуска по едно "тубо фло" или нещо такова в сифона - профилактично. Иначе е голямо удобство!

# 68
  • София
  • Мнения: 797
На мен и без такава екстра ми се запушва мивката. Не мисля, че са подходящи за нашите стари канализации.

# 69
  • в къщи
  • Мнения: 467
Не ползвам,защото нямам.Като гледам по телевизията какво улеснение е и на мен ми се иска да имам Laughing. Но може да е вярно това за канализацията newsm78
 

# 70
  • Мнения: 1 370
Не.
Защото ми се вижда скъпа и защото по всички филми на ужасите си заклещват ръцете вътре  Laughing

Не само по филмите, имам позната, на която й отидоха пръстите, а за колко изгужени прибори за хранене съм чувала.
Мен ме е страх и затова няма да си купя. За удобството не споря, то е факт

# 71
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Не.
Защото ми се вижда скъпа и защото по всички филми на ужасите си заклещват ръцете вътре  Laughing

Ха-ха ,Никол,и на мен това ми беше първата мисъл ,която ми мина през главата.  rotfImao

# 72
  • Мнения: 7 640
Не само по филмите, имам позната, на която й отидоха пръстите, а за колко изгужени прибори за хранене съм чувала.
............

освен някой да й го е направил нарочно, как случайно ще стане, като копчетата са на половин метър разстояние точно с оглед безопасност newsm78

# 73
  • Мнения: 1 403
Нямам и не използвам  Mr. Green

# 74
  • София
  • Мнения: 36 011
Нямам, не пожелах да имам  преди години и все още не мисля, че ми е необходима.

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
А какво става с машинката ако изтървеш вилица в канала, щото като гледам отвора горе е бая голям?

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 20:08 от Янтра

# 76
# 77
# 78
  • Мнения: 3 835
А какво става с машинката ако изтървеш вилица в канала, щото като гледам отвора горе е бая голям?
Подостря е! Сериозно, изпуснах една лъжичка и сега е супппееррр остра! Laughing На машинката нищо й нямаше. Grinning

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 21:19 от teo7777

# 79
  • Мнения: 6 164
Дайте снимка на това чудо на техниката.  newsm78
Да бе, дайте снимка! Аз не ползвам, даже не съм и виждала.

Не гледате филми на ужасите значи! Там ръце редовно режат! Laughing

Аз НЕ ползвам.

# 80
  • Мнения: 6 914
Нямам резачка и не ползвам, но отдавна искам, а приятелят ми ме убеждаваше, че в България нямало такива още smile3516

# 81
  • Мнения: 7 640
А какво става с машинката ако изтървеш вилица в канала, щото като гледам отвора горе е бая голям?

е, отворът стои с решетка отгоре, докато не искаш да мелиш боклук Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 3 679
Не ползвам, не съм и виждала на живо как функционира.

# 83
  • Мнения: 3 835
Не искам да убеждавам и агитирам никого да си купува резачка, аз ползвам от 4год. и вече не мога да си представя домакинстването си без нея. Човек много бързо свиква на по-лесното и по-удобното. А що се отнася до пръстите, да ако си пъхнеш, ръката до резачките, ще стане беля, ама то и под кухненския нож, ако си сложиш пръстите, пак можеш да си ги отрежеш. Crossing Arms

# 84
  • София
  • Мнения: 3 271
Не, не мисля че ми е нужна  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 1 058
Мисля, че ще си вземем.

# 86
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
ние имаме от 5 години, страхотна работа ми върши, а когато започне отоплителния сезон и запалим камината количеството боклук намалява драстично.

# 87
  • Мнения: 863
нямаме такова нещо,ама аз и не знаех,че в БГ ве4е можеш и това да си купиш newsm78

# 88
  • София
  • Мнения: 115
Такова технологично чудо още нямаме в нашата къщурка  Sad.
Ама скорооо  smile3508

# 89
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
нямаме такова нещо,ама аз и не знаех,че в БГ ве4е можеш и това да си купиш newsm78

От много години го има в БГ.

# 90
  • Мнения: 256
Не, но като се нанесем в новия апартамент ще използвам, защото там има - сложена е от предишните собственици! smile3508

# 91
  • Мнения: 3 360
нямаме такова нещо,ама аз и не знаех,че в БГ ве4е можеш и това да си купиш newsm78
и аз Embarassed Embarassed Embarassed

# 92
Не ползвам такова чудо на техниката! Но бих искала да имам. Peace

Невероятна придобивка.   Hug Към тази придобивка, ако имаш и миялна машина си напълно отмени в кухнята. Мразя да хвърлям боклука, а колкото по малко се събира, толкова по-добре. На пролет ще правим ремонт и наистина се надявам да се сдобия с този уред.  Mr. Green

# 93
  • Мнения: 1 029
Нямам си вкъщи, но имам известни наблюдения и го намирам за много практично и полезно  Peace

# 94
# 95
# 96
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
А някой да знае от къде може да се купи машинарийката?

# 97
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не защото нямам.

# 98
  • София
  • Мнения: 185
А някой да знае от къде може да се купи машинарийката?

  МЕЛАЧКА ЗА ОТПАДЪЦИ GENERAL ELECTRIC GFC 701F

Цена: 299.00 лв. с ДДС

Виж условия за лизинг тук

Този продукт можете да намерите в:
Технополис Младост
Технополис Люлин Peace


 

# 99
  • Мнения: 2 270
аз имах -работи една година и се счупи и сега няма кой да я поправи и вече 2 г стои в гаража.Но иначе ми вършеше страхотна работа.Много полезна вещ

# 100
  • Мнения: 2 040
Не, нямам, но като съм гледала по филмите как им засмуква ръцете, все си мисля че ще ме остави без пръсти, ако е в къщи  ...  Laughing

# 101
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Не. Mr. Green

# 102
  • Мнения: 3 835
Не, нямам, но като съм гледала по филмите как им засмуква ръцете, все си мисля че ще ме остави без пръсти, ако е в къщи  ...  Laughing

 ooooh! Абе, откъде ги измисляте тия работи!  smile3555

# 103
  • София
  • Мнения: 529
Дядо Коледа предсрочно ми донесе подаръка!!! Поръчаната мелница за отпадъци!
Съпруга ми ще го монтира, но за прекъсвача имам питанка - 
Моля ползващите това чудо да споделят къде сте поставили копчето за пускане и удобно ли е!
Мислех си на плота, но там е много мокрещо се.
Някъде около вратичката вътре в шкафа - много достъпно за любопитната ни дъщеря.
Моля за съвети!!! Hug

# 104
  • Мнения: 3 835
Бутона ми за пускане, представлява ключ, и се намира до контактите ми, в кухненското помещение, където си включвам помощните уреди. При всички положения, трябва да го сложиш далеч от място, което е достъпно за детето.

# 105
  • София
  • Мнения: 529
Мерси, Тео777!
Наистина на вертикалния плот май ще е най-подходящо!

# 106
  • Мнения: 96
Не, но сигурно е страхотно удобство - замислям се вече като започна да чистя сифона на мивката.

# 107
  • Мнения: 5 393
Не ползвам в момента, но много ми се иска да имам.Живот  здраве в моето собствено жилище ще има.

# 108
  • Трявна
  • Мнения: 174
Ползвам мелачка на Дженеръл Електрик -  модела показан от tesoro , но съм го купила за малко повече пари, явно е поевтинял малко Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Чудесен е, много мощен и върши страхотна работа. Само че имам малък проблем... Съседното до кухнята помещение е пералното, там има сифон на пода и явно мелницата е толкова мощна, че изсмуква водата в сифона и ако съм мелила обелки от лук и чесън, познайте на какво ухае в пералното Simple Smile Simple Smile Simple Smile Въпреки всичко съм с двете ръце за newsm10

# 109
  • Мнения: 125
Аз се колебаех дали да си взема, но след всичко изчетено ако останат пари накрая ще го вложа в това.

# 110
  • Мнения: 138
Майка ми има такава резачка от 5 год използваше я редовно и беше много доволна , но от 2 месеца нещо и стана  като я включи започва да бучи .

# 111
  • Мнения: 505
Имам си резачка и не бих си я сменила даже с мъж, дето ще изхвърля буклука. От Franke.
Струваше някъде между 200 и 300 лева, не помня точно. Монтира се под мивката. Мивката трябва да е от новите, с по-широк канал ( в магазина го наричат сифон, не знам защо). И значи фъргаш му вътре боклука, туй нещо си има резервоарче и под резервоарчето са едни въртящи се стъргала или ножове.Те не са открити и са безопасни.  Като му хвърлиш боклука, слагаш капачето на сифона(канала), пускаш водата да тече и включваш резачката. Броиш до 3 и е готово. Все едно си имаш кошче за отпадъци под мивката, ама не ходиш да го хвърляш, и не го миеш, и не мирише на буклук. Идеално е за остатъци от храна по чинии и тенджери, след глутница гости и ако мъжа ти е говедо като моя.

# 112
  • Мнения: 857
да имаме боклукомелачка ,първо мислех,че е напълно излишна и е само каприс,но опредлено върши добра работа и си заслужава!

# 113
  • Мнения: 5 476
Върши страхотна работа,особено тук,защото при нас има разделно изхвърляне на боклука!  Wink

# 114
  • Мнения: 1 167
Ние пък всичко си изяждаме и затова нямаме нужда  Joy

# 115
  • Мнения: 2 768
И обелките на картофите ли?  Laughing

# 116
  • Мнения: 3 835
Всичко мели, и пилешки кокали. Абсолютно всички остатъци по чиниите, всякакви мухлясали храни, всичко старо, вместо в кофата, се хвърля в мелачката. Направо в мивката си беля картофите, краставиците, всичко. Peace

# 117
  • някъде
  • Мнения: 4 956
не

# 118
  • Мнения: 2 085
Засега не,щото нямам, ама, дай Боже!, в новата къща, задължително ще ползвам Praynig

# 119
  • Мнения: 13 512
ейййййййй...тая тема от август ми боде  очите...току излиза напред в "нови отговори на моите публикации",пфууууу...абе, дива, аз ще минавам с колата да  ти  хвърлям  боклука Wink

# 120
  • Мнения: 891
Не. Никога не съм ползвала.

# 121
  • Мнения: 1 800
Не ползвам.

# 122
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Не. Даже май не съм и виждала.

# 123
  • Мнения: 2 839
Има ги вече в Технополис, днес ги видях.
Два моделя са, 240 и 300лв.
Сега видях, че и на сайта им ги има
1. http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=706503
2. http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=706504

# 124
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Има ги вече в Технополис, днес ги видях.
Два моделя са, 240 и 300лв.
Сега видях, че и на сайта им ги има
1. http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=706503
2. http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=706504


А, те са доста малки. Незнам защо, но си ги представях големи поне колкото кофа за боклук Rolling Eyes
В такъв случай, ако ма полза от това, бих си взела.

# 125
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Заинтригувахте ме,ще взема да си изврънкам такова чудо от златото. Peace

# 126
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Идеята за такава мелачка беше на мъжа ми, стори ми се каприз, но сега не бих се лишила от тая джаджа.Ползваме я повече от година, беля всичко в мивката, хвърлям всякаква храна, остатъци от чиний, мръсните салфетки по масата и дори наилонови пликчета, особено ако съм размразявала месо...кървавото пликче заминава в мелачката.Не се задръства, не мирише, не реже пръсти и ръце, както вече прочетох по-горе, има два реда меки гумени предпазители.Като беля портокали и смелям корите после кухнята мирише много приятно.Бутона за пускане е от лявата страна над мивката на вертикалния плот.Струваше ни 300лв., на фирма 'Тека'.Една от най-смислените ни покупки.

# 127
  • Мнения: 6 914
А как всъщност се поставя това чудо, можеш ли да си го сложиш сам?

# 128
  • Мнения: 3 835
А как всъщност се поставя това чудо, можеш ли да си го сложиш сам?

Ами мисля, че можеш, не е толкова сложно. Мелачката се поставя на мястото на сифона, под мивката. Но самата мивка, трябва да ти е с голям отвор. Т.е., ако решиш да си слагаш, май ще трябва и мивката да си смениш.

# 129
  • Мнения: 3 356
Аз се сдобих с FABER.

# 130
  • Мнения: 1 959
Нямам все още сега правим кухнята и съм казала на мъжът ми че искам такаова чудо на природата

# 131
  • София
  • Мнения: 7 074
Нямам,но и място за нея нямам  Confused

# 132
  • Мнения: 2 839
Monda, ползваш ли си още резачката?

# 133
# 134
  • Мнения: 13 512
Monda, ползваш ли си още резачката?
вече не-лятото по-ме  кефи ме да мъкна чували с боклук на гръб

# 135
  • Мнения: 2 085
Я да питам-за да си сложиш резачка трябва да имаш две мивки(или една мивка с две "корита" newsm78.... не знам как се водят), нали?
монда, Peace Joy Joy Joy

# 136
  • София
  • Мнения: 7 074
Я да питам-за да си сложиш резачка трябва да имаш две мивки(или една мивка с две "корита" newsm78.... не знам как се водят), нали?


Не,отпадъчния материал от тръбата влиза директно в сифона на мивката,не в самата мивка  Peace

# 137
  • Мнения: 2 085
да де, ама нали трябва първо да се изсипе в мивката newsm78 и тая резачка мога ли да я заливам непрекъснато с вода(като мия чинии например)

# 138
  • Мнения: 463
На всякаква мивка ли може да си я монтираш?На вас кой ви я монтира?

# 139
  • Мнения: 7 640
На всякаква мивка ли може да си я монтираш?На вас кой ви я монтира?

ако диаметърът на канала позволява, мисля, че няма ограничения някакви.

# 140
  • Мнения: 1 426
Не, мъжът ми, който е и водопроводчик, е категорично против такава джаджа вкъщи, казва, че му стига да печели пари от отпушване на канали извън къщи, още повече, че нашата мивка е изнесена на 2 метра от основния вертикален канал и тръбата до него е под наклон по-малък от 45 градуса...

# 141
  • Мнения: 2 839
Не, мъжът ми, който е и водопроводчик, е категорично против такава джаджа вкъщи,...
Не мисля, че е прав, щом толкова хора ги ползват без да имат проблем с канала.

# 142
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
И аз нямам, но съм чувала само хубави неща за тази джаджа. Естествено, че е улеснение и то голямо!

# 143
  • Мнения: 7 640
Не, мъжът ми, който е и водопроводчик, е категорично против такава джаджа вкъщи,...
Не мисля, че е прав, щом толкова хора ги ползват без да имат проблем с канала.

дори се слага при проблеми с канала и обратен наклон и риск от запушване, защото мелачката изтласква под налягане и прави вакуум.
Моя приятелка я сложижа точно заради такива причини и в преустроена кухня и са страшно доволни, пък знам ли.

# 144
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не

# 145
  • София
  • Мнения: 4 397
Запис  Simple Smile

# 146
  • София
  • Мнения: 752
От 3 дена ползвам и съм много щастлива newsm44

# 147
  • Мнения: 7 201
Не. Даже май не съм и виждала.
И не бях чувала......до днес. Embarassed

# 148
  • София
  • Мнения: 430
Ползвам и няма миризми в кофата нито от лук, нито от каквито и да било обелки. Слагам корите от диня, от пъпеш, абсолютно всичко, освен кокалите на пържоли де...и една екстра, която открих - пъхнах едно лимонче да се смели и така приятно ухаеше около мивката..Joy Това без майтап де  Laughing

# 149
  • София
  • Мнения: 752
... пъхнах едно лимонче да се смели и така приятно ухаеше около мивката..Joy Това без майтап де  Laughing

На нашата в упътването си пише че ако усетя някаква миризма да се разнася от машинката да направя коктейлче от лед и лимон и да го пусна да се смели...това е начинът и за почистване

# 150
  • Мнения: 13 512
любимата ми тема, гледам,че и още една такава има пусната.  Laughing

# 151
  • Мнения: 1 492
За ужас на Монда Embarassed вдигам темата, за да попитам, дали някой използва такава мелница  http://www.kuhniata.com/index.html Доста по-евтина е от останалите на пазара, а не намерих нито положителни, нито отрицателни мнения за нея.
Благодаря.

# 152
  • Мнения: 2 839
=> за моя радост  Twisted Evil

# 153
# 154
# 155
  • Мнения: 399
Много ме запалихте по тези резачки, та имам въпрос: колко голям трябва да е отвора на мивката. Моята е голяма, но има прегради - разделен е на 4. Дано сте ме разбрали. И си мисля, че по-големи отпадъци няма как да минат през тези отвори - няма да минат напр. обелки от картофи, да не говорим за по-големи. Но пък ако отвора е по-голям, вътре ще падат и прибори.
Е това не ми е ясно. Може ли някой да покаже снимка на отвора на мивката си, да видя за какво става дума?
Благодаря предварително!

# 156
# 157
  • Мнения: 1 492
Ето тук има подробно инфо, как се монтира http://www.kuhniata.com/howtouseit.html
Пише, че отвора, трябва да е 90см. Сега продават директно такива мивки.

Жалко, че Монда не е влизала скоро, щеше да ти обясни всичко Mr. Green Голям фен е на тая тема.

# 158
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много ме запалихте по тези резачки, та имам въпрос: колко голям трябва да е отвора на мивката. Моята е голяма, но има прегради - разделен е на 4. Дано сте ме разбрали. И си мисля, че по-големи отпадъци няма как да минат през тези отвори - няма да минат напр. обелки от картофи, да не говорим за по-големи. Но пък ако отвора е по-голям, вътре ще падат и прибори.
Е това не ми е ясно. Може ли някой да покаже снимка на отвора на мивката си, да видя за какво става дума?
Благодаря предварително!

Можеш да видиш подробни снимки на отвора в моя албум на кухнята :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114554

# 159
  • Мнения: 399
Джема, благодаря ти!
Аз искам да монтирам резачката на сегашната си мивка - още не е за смяна.

# 160
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Трябва отворът ти да е голям, иначе няма да стане- 9 см.

# 161
  • Мнения: 399
Джема, сега разгледах кухнята ти. За резачката ми се изясни - ще трябва да се смени отвора с този на резачката.
Имам друг въпрос - удобна ли е тази подвижна батерия? Много ми харесва и отдавна съм се замислила за такова нещо. При мен ще трябва май да се смени мивката, а оттам и целия плот, но ако е по-удобно си струва.

# 162
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, много е удобна, особено ако трябва да завреш под батерията огромна тенджера, а тя не се събира. Тогава вадиш душа и я пълниш. И като миеш мивката, след това сваляш душа и я поливаш обилно да се изплакне. Peace

# 163
  • Мнения: 1 715
Не, ама много искам да имам.
PeaceИ аззззззззззз

# 164
# 165
  • Мнения: 1 017
Не не ползвам!Все още не съм открила удобството на този уред, както и на съдомияланата, ....която все повече ми липсва Rolling Eyes

# 166
  • София
  • Мнения: 7 097
НЕ
'щот боклучара е мъжОТ  bowuu и не ми дреме  Whistling колко чували с боклуци мъкне да хвърля...

 smile3521

# 167
  • Мнения: 166
Все още нямам кухня,но  я чакаме всеки момент.Та задължително ще си слагаме резачка,че и такава батерия с изтеглящ душ като на джема.За батерията съм се уверила,че е много удобно така понеже си мия чинии,чаши в банята.

# 168
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Исках да си сложа, но ме разубедиха и то майстор който прави кухни. Дори намерих в нет- а едни които мелят твърди кокали бяха доста скъпи , ама айде де повярвах му . Даже мивка с голям отвор си взехме точно за тази цел

# 169
  • София
  • Мнения: 204
и аз искам.Някой може ли да обясни подробности,защото аз например си го представям така-белиш картофи директно в мивката,пускаш мелачката и така...

# 170
  • София
  • Мнения: 752
и аз искам.Някой може ли да обясни подробности,защото аз например си го представям така-белиш картофи директно в мивката,пускаш мелачката и така...

Точно така е както си го представяш. Белиш картофи, изсипваш отпадъци (вкл. кокали) от масата, пускаш водата, натискаш копчето на мелачката и всичко заминава... На финала боклукът ти е лек, нетечащ и немиризлив Wink

# 171
  • Мнения: 2 839
Все се чудя ... тези ножове дали не трябва да се точат от време на време  Thinking

# 172
  • Мнения: 2 085
поздрав за monda  Mr. Green

# 173
  • Мнения: 13 512
Не, не мога повече с таз'  резачка! Малко са ми  рождените дни във Варна, ами сега и тази пак...не мога да я гледам вече!
Браво, кларис.... и ти ли? #Cussing out

# 174
  • Мнения: 3 835
Все се чудя ... тези ножове дали не трябва да се точат от време на време  Thinking

Не!

Абе тази тема край няма ли? Резачката е нещо страхотно, супер удобен и полезен уред в домакинството. Не слушайте майстори, не се чудете, ако имате възможност си сложете такава резачка, уверявам ви, после ще се чудите как сте домакинствали без нея.

# 175
  • Мнения: 13 512
Тео- за да ме дразнят я повдигат тази тема колкото пъти се сетят! Ще ме уморят с нея! Не  ги издържам ! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 176
  • Мнения: 3 835
Тео- за да ме дразнят я повдигат тази тема колкото пъти се сетят! Ще ме уморят с нея! Не  ги издържам ! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Аз пък се чудя на волското си спокойствие да обяснявам за ентен път, че това е супер полезен уред в домакинството. Обещавам, за последно ми е! Mr. Green

# 177
  • Мнения: 1 426
Все се чудя ... тези ножове дали не трябва да се точат от време на време  Thinking

 да точат се, и какво от това, вечни работи няма
единственото изискване е извода за мръсната вода да  е на по ниско ниво от резачката, че иначе връща в другото корито (ако мивката е двойна и се запушва)

# 178
  • На село
  • Мнения: 873
Двоумях се дали да си сложа диспозер (най-вече заради факта, че заема много място в шкафа, а и имам 3 палави дечица, та заради тяхната безопасност), но след като прочетох темата от начало до край, се убедих, че е много полезен уред,  Имам две въпросчета към тези, които използват диспозер:
1) Какъв е бутона Ви - обикновен електрически ключ или специален бутон за диспозер - и къде е монтиран? Кухнята ми все още не е монтирана, така че имам възможност за избор.
2) Каква марка мелница ще препоръчате - мивката ми е Franke, но бих могла да взема друга марка диспозер?

# 179
  • Мнения: 2 839
1. Обикновен ел. ключ е моят. На стената зад мивката ми е, над крана за водата.
2. General Electric е моят, нямам опит с друг, доволна съм.

Монда, твоят как е?

# 180
  • Мнения: 13 512
Имам опит с всякакви.  Sick
Много се радвам, че любмата ми тема беше повдигната. Не е ли време вече за втора част, Дива?

# 181
  • Мнения: 863
Имам опит с всякакви.  Sick

Ще го споделиш ли с нас, в смисъл за какво да гледаме ,преди да купим?

# 182
  • Мнения: 2 270
момичета-някой знае ли сервиз ,където поправят резачки.Моята и стана нещо,когато малкия пусна един орех в нея и аз не го видях.Изпуши и отказа.Сега ми стои в гаража,защото никой не знае ,как се поправя,а съм затирила някъде документите и.

# 183
  • Мнения: 863
Това зна4и ,че не може да мели орехи,така ли?Пилешките кокали не са ли по здрави от един орех? Thinking

# 184
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Маринова, моят бутон е върху мивката, т.е. направен е кръгъл отвор в самата мивка /тя е от гранит/ където е монтирано самото бутонче. Представлява кръгло иноксово копче което е напълно изравнено с мивката /не изпъква нагоре/, незнам дали го обясних добре, ако те заинтригува мога да го снимам  Simple Smile

# 185
  • Мнения: 2 891
Дами, за да не чета всички страници, може ли някой да ми каже какво влиза и какво не, в тази мелачка?

# 186
  • Мнения: 3 830
Не ползвам, ама ще си взема аз май една Laughing

Общи условия

Активация на акаунт