Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Онлайн консултации с д-р Мариана Мандажиева – специалист по клинична алергология

• 40 469
  • 437
  •   1
Отговори
# 435
Здравейте, бременна съм в 14г.с. + 5, но имам алергичен ринит и към момента е много обострен, пръскам физиологичен разтвор на Humer, използвам въздухопречиствател за въздух, изпрахме меката мебел и вече се изчерпвам от идеи как да облекчат това състояние, защото честно казано доста ми е запушен носа, не мога да спя през нощта и доста трудно изкарвам до сутринта.

Последна редакция: чт, 25 ное 2021, 04:05 от Mushmolina2

# 436
Здравейте, бих искал да Ви попитам за съвет. Моята племенница е на 12 години от година започва да има проблеми с кожата силно изсушаване, зачервяване сърбеж и лющене, след консултации с доста дерматоолози всички слагат диагноза атопитеч дерматит. Пробвани са страшно много мазила и лекарства, но нямаше никакво подобрение дори се влоши. След това откриха, че има хашимото и алергия към глутен и млечни продукти. Започна диета, но състоянието и рязко се влошава започна цялата да се зачервява и подува, днес направихме консултация с алерголог които казва, че това не е алергия и отново на дерматолог. Дерматолога пак поставя диагноза дерматит, но детето няма подобрения. Бихте ли ни посътвали какъв доктор да потърсим, дали бихте ни дали координати или просто помощ как да постъпим.

# 437

Здравейте, моят въпрос е следният. Започна да ми се появява обрив по някои части на тялото - вътрешна част на ръцете (подбедрица) вътрешната част на краката, торса. Не знам дали да го нарека обрив, проявява се със сърбеж приличащ на уртикария, а понякога само излизат червени надигнати петна,разположени несиметрично. Не приемам лекарства в момента кърмя. Не мога а да разбера от какво се получава. Ще приложа и снимки. Обостря се вечер и след баня.

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 10:59 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт