Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 213 028
  • 4 294
  •   2
Отговори
# 4 050
  • Мнения: 1 800
Здравейте!
От 07.03 вечерта детето (2г.) е с темп. в диапазона 37-37,3 като не давам нищо за нея,само преди нощен сън Нурофен.Постепенно нослето се запуши,като от снощи се започна с бистри и воднисти секрети,днес вече са обилни, гъсти и на моменти леко зеленикави.Започнах от вчера с Виброцил,но очевидно няма да свърши работа,още в началото включих и Изопринозин (3х5мл.)Няма днес къде да пусна носен секрет,а вече съм слагала и капки.Как да действам?
Благодаря!
Продължавайте по същия начин - слагайте капки и давайте Изопринозин .

# 4 051
  • Мнения: 1 800


Здравейте, сина ми е на година и 7 месеца. Получи този обрив от днес,пие антибиотик панцеф, днес му е 4 ден. Възможно ли е да е от него или е нещо друго? Благодаря
Това е алергичен обрив.
Спрете Панцефа.

# 4 052
  • Мнения: 1 800


Здравейте, сина ми е на година и 7 месеца. Получи този обрив от днес,пие антибиотик панцеф, днес му е 4 ден. Възможно ли е да е от него или е нещо друго? Благодаря
Това е алергичен обрив.
Спрете Панцефа.
Давайте нещо противоалергично.

# 4 053
  • Мнения: 1 800
Здравейте, д-р Янкова какво бихте препоръча ли за имунната система на дете на 2 г. и 3м. след пнемония. В момента и давам Defendyl Imunoglukan P4H forte.

Благодаря!
Няма златен имуностимулант.
Дефендилът е добър вариант .

# 4 054
  • Мнения: 1 800
Здравейте, не знам какво се случва тази година, но дъщеря ми, която е на 13 години от Коледа до сега боледува три пъти. Това не е типично за нея. Лекарите смятат, че са вируси. Миналия месец вирусната инфекция прерасна в бронхит и пи антибиотик. Свърши го на 16.02. От събота пак е с температура до 38,7. Вчера бяхме на преглед - педиатърът заключи вирус. Има кашлица, която е в гърлото. Дишането и гърлото са чисти според него. Направо съм в стрес.
Страх ме е това често боледуване да не е признак на някоя лоша и неизлечима болест. Наша роднина, която е лекар каза, че така започва левкимията. Чудя се дали да не изискам от личната кръвни изследвания. Вече не знам и какво да давам за имунитета. Пие Алайф.
Дайте съвети, моля ви. Ще се побъркам!
Днес бяхме на пулмолог. Има хрипове вляво и съмнения да пневмония. Снимка не сме правили, тъй като е правена такава миналия месец. Ще пие Клацид. Днес няма температура поне до сега, жизнена е и си яде, даже в момента решава задачи😜Другата сряда пак сме на преглед. За кашлицата ще пие Бронхолитин. Пусната е ПКК с ДКК и ЦРП.
Какво мислите?
Пратете изследванията
Здравейте! Честит празник! Прилагам изследванията на дъщеря ми.
Другите показатели са в норма.
И тези са без значими отклонения .
Давате витамин Д.

# 4 055
  • Мнения: 1 800
Добър ден 😊
Дъщеря ми(2г и 2м) от януари тръгна на ясла,от тогава 2 пъти се разболява- температура,сополи,кашлица.След последното боледуване остана една кашлица,която е вечер,когато спи и при обедния сън също или ако потича повече.В спокойно състояние не кашля изобщо,може цял ден да не се изкашля,но вечер като заспи се започва,може и по полон час да не спре да кашля и така няколко пъти през ноща.Водих я няколко пъти на лекар-чисти гърди,гърлото е добре,не се вижда заден секрет.Казват,че е добре,но кашлицата не спира и пречи на съня.Моля за съвет?
Здравейте, най- вероятно се касае за секрет, който се стича от носа към гърлото и я кара да кашля. Това се проявява най- вече в легнало положение. Слагате ли капки за вос?
Изписаха ни спрей за нос Йалоклийн и слагам от него.
Но на прегледите ми казват,че не се вижда да има заден секрет.
Здравейте, задният секрет не се вижда винаги. Давайте капки  Назик 3х 2 впр.

# 4 056
  • Мнения: 9 471
Д-р Янкова, днес излезе резултатът за коклюш на дъщеря ми.


Как да продължа с лечението?
Днес е последния ден 10-ти , в който приема Клацид.

# 4 057
  • Мнения: 13
Здравейте, дъщеря ми на 2 г и 3 мес е с бронхит, изписаха антибиотик Аугментин ес, инхалации  два пъти дневно с пулмикорт и 3 пъти дневно с вентолин, сироп флудитек. След инхалациите с вентолин обаче тя става много превъзбудена, започва да скача, да се смее, да лудее, като пияна е.. възможно ли е да е реакция от вентолина и дали да продължаваме с него?

# 4 058
  • Мнения: 167
Здравейте, д-р Янкова. За дете на 3 години с предастматично състояние и пристъпи на затруднено дишане имаме предписано лечение с Ефира 4мг. Четох че има доста странични ефекти и малко съм притеснена, през това време детето трябва ли да ходи на градина или не докато разберем дали ще има някакви странични ефекти? Също така искам да попитам при по-сериозен пристъп какво можем да направим в домашни условия, за да облекчим състоянието?

# 4 059
  • Мнения: 1 713
Здравейте!
От 07.03 вечерта детето (2г.) е с темп. в диапазона 37-37,3 като не давам нищо за нея,само преди нощен сън Нурофен.Постепенно нослето се запуши,като от снощи се започна с бистри и воднисти секрети,днес вече са обилни, гъсти и на моменти леко зеленикави.Започнах от вчера с Виброцил,но очевидно няма да свърши работа,още в началото включих и Изопринозин (3х5мл.)Няма днес къде да пусна носен секрет,а вече съм слагала и капки.Как да действам?
Благодаря!
Продължавайте по същия начин - слагайте капки и давайте Изопринозин .
Здравейте!
Няма напредък със сополите,зеленеят все повече...Удачно ли е да включим тези капки отново,както преди 1 седмица?

# 4 060
  • Мнения: 1 800
Здравейте!
От 07.03 вечерта детето (2г.) е с темп. в диапазона 37-37,3 като не давам нищо за нея,само преди нощен сън Нурофен.Постепенно нослето се запуши,като от снощи се започна с бистри и воднисти секрети,днес вече са обилни, гъсти и на моменти леко зеленикави.Започнах от вчера с Виброцил,но очевидно няма да свърши работа,още в началото включих и Изопринозин (3х5мл.)Няма днес къде да пусна носен секрет,а вече съм слагала и капки.Как да действам?
Благодаря!
Продължавайте по същия начин - слагайте капки и давайте Изопринозин .
Здравейте!
Няма напредък със сополите,зеленеят все повече...Удачно ли е да включим тези капки отново,както преди 1 седмица?

Имате ли някакви АБ капки?

# 4 061
  • Мнения: 1 713
Здравейте!
От 07.03 вечерта детето (2г.) е с темп. в диапазона 37-37,3 като не давам нищо за нея,само преди нощен сън Нурофен.Постепенно нослето се запуши,като от снощи се започна с бистри и воднисти секрети,днес вече са обилни, гъсти и на моменти леко зеленикави.Започнах от вчера с Виброцил,но очевидно няма да свърши работа,още в началото включих и Изопринозин (3х5мл.)Няма днес къде да пусна носен секрет,а вече съм слагала и капки.Как да действам?
Благодаря!
Продължавайте по същия начин - слагайте капки и давайте Изопринозин .
Здравейте!
Няма напредък със сополите,зеленеят все повече...Удачно ли е да включим тези капки отново,както преди 1 седмица?

Имате ли някакви АБ капки?
Тобрин

# 4 062
  • Мнения: 1 800
Здравейте, д-р Янкова. За дете на 3 години с предастматично състояние и пристъпи на затруднено дишане имаме предписано лечение с Ефира 4мг. Четох че има доста странични ефекти и малко съм притеснена, през това време детето трябва ли да ходи на градина или не докато разберем дали ще има някакви странични ефекти? Също така искам да попитам при по-сериозен пристъп какво можем да направим в домашни условия, за да облекчим състоянието?
Здравейте, има ли доказани алергии детето или някой в семейството?

# 4 063
  • Мнения: 1 800
Здравейте!
От 07.03 вечерта детето (2г.) е с темп. в диапазона 37-37,3 като не давам нищо за нея,само преди нощен сън Нурофен.Постепенно нослето се запуши,като от снощи се започна с бистри и воднисти секрети,днес вече са обилни, гъсти и на моменти леко зеленикави.Започнах от вчера с Виброцил,но очевидно няма да свърши работа,още в началото включих и Изопринозин (3х5мл.)Няма днес къде да пусна носен секрет,а вече съм слагала и капки.Как да действам?
Благодаря!
Продължавайте по същия начин - слагайте капки и давайте Изопринозин .
Здравейте!
Няма напредък със сополите,зеленеят все повече...Удачно ли е да включим тези капки отново,както преди 1 седмица?

Имате ли някакви АБ капки?
Тобрин
Слагайте от тях 3 х 2 капки 5-7дни

# 4 064
  • Мнения: 167
Здравейте, д-р Янкова. За дете на 3 години с предастматично състояние и пристъпи на затруднено дишане имаме предписано лечение с Ефира 4мг. Четох че има доста странични ефекти и малко съм притеснена, през това време детето трябва ли да ходи на градина или не докато разберем дали ще има някакви странични ефекти? Също така искам да попитам при по-сериозен пристъп какво можем да направим в домашни условия, за да облекчим състоянието?
Здравейте, има ли доказани алергии детето или някой в семейството?
Никой няма алергии доказани. Чудя се има ли изобщо смисъл на този етап от лекарството, или да изчакам и ако зачестят тези пристъпи тогава да давам. До момента е боледувал 2 пъти по-сериозно и беше на антибиотици, и няколко пъти е имал лек задух, личната изписа Ефира само след тези няколко пъти и затова се чудя, особено след като прочетох страничните ефекти.

Общи условия

Активация на акаунт