Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 8

  • 45 846
  • 744
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Гадории са стриите, разбирам те.

На нашата щерка не можахме да й вземем маратонки. В дамската колекция си хареса едни тийл зелени Адидас. 8ми номер беше последният и й бяха малки Sad , а другите модели и марки бяха обрани номерата
 и имаше само 7ми номер.

След това пробва всички налични цветове и пак 8ми номер й бяха малки. Минахме на мъжките, които почват от 9ти, но бяха много големи и си тръгнахме пак без маратонки.

Последна редакция: вт, 06 окт 2020, 22:44 от Анонимен

# 91
  • Мнения: 6 445
Адидас произвеждат дамските си модели до номер 43 1/3 . Потърсете онлайн по-голям номер.

# 92
  • Мнения: 18 432
Аз съм в процес на търсене на зимни обувки. Апрески ще взема лесно, но отхвърля моите предложения за ежедневни боти/кубинки и ми праща от разни сайтове кубинки от текстил. Joy

# 93
  • Мнения: 3 652
Може да се пробва с какаово масло да се мажат стриите. Аз се мазах с такова по време на бременностите ми и нямам почти никакви стрии. Но трябва да е упорита и да се маже редовно.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 700
Възможно ли е от възрастта, хормоните да се появи главоболие. Снощи като ляга я болеше главата, тази сутрин пак и я оставих да си спи, няма да ходи на училище. Преди две седмици пак имаше главоболие едната сутрин, но за няколко часа след Нурофен и мина. Изключвам да е от очите, бяхме на очен преди два месеца. Няма други симптоми. Вашите имали ли са подобни оплаквания. Може и да и дойде скоро, гърдите и са доста подути, но е още на 10 и половина Simple Smile

# 95
  • Мнения: 4 305
Да,моята дъщеря се оплакваше от главоболие от година насам/поне 4-5 пъти/ Не разбрахме от какво е/обезводняване,очи,притеснения в училище,те постоянно някакви драми разиграваха там,таблети../
Скоро не се е оплаквала.Дойде и мин месец за първи път.На 12 е.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
На моя близка приятелка детето има чести главоболия, доста силни.
Казали са й, че е от пубертета, а и тя тренира професионално и е възможно от преумора. Иначе са преглеждали очите, ПКК и не знам още какво.

# 97
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Възможно ли е от възрастта, хормоните да се появи главоболие. Снощи като ляга я болеше главата, тази сутрин пак и я оставих да си спи, няма да ходи на училище. Преди две седмици пак имаше главоболие едната сутрин, но за няколко часа след Нурофен и мина. Изключвам да е от очите, бяхме на очен преди два месеца. Няма други симптоми. Вашите имали ли са подобни оплаквания. Може и да и дойде скоро, гърдите и са доста подути, но е още на 10 и половина Simple Smile

Възможно е, но преумората и пренапрежението при моята се изразяват най-често с главоболие. На 11 г. и 5 м. е.

# 98
  • Мнения: 19 296
Моето дете отключи ужасна мигрена в пубертета.
Трябва да пият повече вода, да се хранят редовно без много бързи захари, да спят в едни и същи часове около 8-9часа.

# 99
  • Мнения: X
Симона, ще се радвам да пишеш често.
Мисля, че ще ни е полезно твоето виждане и мнения.
Надявам се за мен да говориш😂 Иначе ако съм аз благодаря! Ще пиша често!

# 100
  • Мнения: 1
Здравейте, скъпи мами!

Напоследък имам проблем с комуникацията с моята 16-годишна дъщеря. Преди си бяхме близки, ежедневно ми споделяше какво се случва около нея, с приятелите, в училище, какво я тревожи и как се чувства, но от скоро тя не иска  въобще да общува с мен, дистанцирана е и вечно раздразнена.Успехът и в училище се понижи, разбрах от приятели, че са я видели да пуши.
Не знам къде сгреших и нямам представа как да върна отново контакта между нас. Знам, че пубертетът е тежък период, затова искам да подходя деликатно. Имате ли някакъв съвет за мен, мами? 😥

# 101
  • Мнения: 8 522
Никъде не си сгрешила. Прочети "Лабиринтът на пораства нето", може да ти бъде полезна.

# 102
  • Мнения: X
Здравейте дами😘
Аз да питам как бихте реагирали ако разберете, че 13 годишнота ви госпожица пуши😵 и то по 4-5 цигари на ден... Честно не мислех, че това ще се случи на мен 😢 много съм тъжна.
Идеше ми да и избия зъбите и да я затворя да спи на терасата, но се размина с наказание за 1 месец... Без телефон, без джобни (ще си носи храна от вкъщи), без излизане с приятелки.
Много ще съм благодарна за съвети от ваша страна 😢

# 103
  • София
  • Мнения: 2 392
И моята е на толкова.
Не мисля, че пуши, у дома сме непушачи и вероятно ще я хвана, ако пропуши, защото улавям и най-малката следа от дим. Затова и малко теоретично пиша.

Предполагам, че си зависи от детето, но не мисля, че става с такива наказания. Един тийнейджър е достатъчно голям, за да направи каквото си е наумил, ВЪПРЕКИ забраните и усилията на родителите си. Освен ако не е затворена вкъщи до 18, не виждам как може да я спрете, ако си е наумила, че е готино да пуши.

Решението е, да се убеди, че е вредно, че не е модерно, че с парите може да си купува по-смислени неща, че дава лош пример на по-малки братя/сестри/братовчеди/съседи, че има други начини да изглежда зряла и важна.

Говорили сме си и съм ѝ казвала, че съм сигурна, че в някакъв момент ще опита да пуши. Всички опитват. Въпросът е да се увери, че не е кой знае какво (за мен даже беше гадно) и че не си струва негативите. И за здравето, и за имиджа, и за джоба.

У нас драмата е за обеци и халка на носа!  Dizzy Face

Знам, че за повечето обеците са нещо нормално, но откъдето и да го погледнеш, си е нарушаване целостта на тялото. Аз имам дупки (направих ги на 19, защото до 18 не ми позволяваха) и сега оценявам, че ми е напълно излишно.

За халка на носа и дума не може да става, разбира се, и тя се примири бързо, но за обеците много настоява. Аз съм склонна да се съглася, защото е нещо, широко разпространено в обществото, но баща ѝ е категоричен, че няма да позволи необратими промени по тялото ѝ (дупки, татуировки) до 18. Опитваме да разговаряме, лично я заведох да си избере няколко видя обеци без пробиване, но тя иска дупки и това е.

Даже мисля, че това с халката на носа го е измислила чисто психологически, като не ми давате на носа, поне ушите да си пробия. Stuck Out Tongue

# 104
  • София
  • Мнения: 4 560
За цигарите бих се опитала да говоря и да убеждавам.
Но ако детето е посегнало, защото иска да се впише в някоя групичка, ще е много трудно убеждаването...

Надявам се, ако моите стигнат до там, да споделят открито. И да можем да говорим по темата.

За обеците - нос/вежда не е искала, но и ние уж й говорихме там да не се дупчи.
Разрешихме за ушите. По-добре да я заведа и да й сложат обеца. А не като мен да се дупчи с игли и после да забере раната.
Но това си е мое мнение, де.

Общи условия

Активация на акаунт