В безизходица - как бихте постъпили?

  • 5 867
  • 154
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Скрит текст:
... В моето семейство баща ми беше склонен към разправии. Но когато отраснах - като почне разправия, съм му казвала - не желая да си губя времето и да слушам скандали - като се успокоиш и прецениш, че можем да говорим спокойно, тогава ще се върна. Това се казва на излизане, на вратата. Дори не съм живяла с друг тогава - просто излизах навън. .....

Стана ми интересно - и после се връщаш да спиш в същата къща, под покрива на този човек (баща ти), евентуално той те е и хранил (ако си била ученичка)?
[/quote]

Да. Това, че ме е хранил, не означава,  че трябва да позволявам да ми вдига скандали и да ме тормози. Бях вече студентка, не ученичка, но пак бях на родителска издръжка.  Баща ми се опита да ми каже, че докато ме храни и т.н., но обясних същото. Аз го уважавах, но уважението не включва понасянето на скандали. Говорех с него с уважение до началото на скандал, после просто излизах. За скандал са нужни поне 2ма.
[/quote]

Идеята беше, че веднъж затворя ли врата, не я отварям. В противен случай доброволно се поставям в позиция отново да ми мелят, точно защото считат, че са в правото си, поради посочените по-горе причини. Във вашия случай, скандал няма, но практически нещата си остават все така.
Няма значение, де - всеки намира неговия начин да се спарвя.

# 106
  • Мнения: 32 260
Добромира, щом държите един на друг и осъзнаваш какво трябва да стане, направи го. Казали са ти, ограничаваш или ако се наложи прекратяваш контакт с бабата, говориш откровено с родителите и заставаш зад приятеля си. Знам, че е много по- лесно да се каже, отколкото направи, особено че си под влиянието на баба си от години, но именно заради това трябва да действаш веднага. Няма за кога и какво да чакаш. Тя ще те тормози, докато позволяваш, сама няма да се спре. В твои ръце е, ако ти стиска. Ако не, ние ще си пишем тук, но ти полза няма да имаш и ще си провалиш връзката, а баба ти ще продължава да ти контролира живота.

Благодаря Ви, наистина ми е писнало и той ми е предлагал да заминем някъде в чужбина да се махнем от всички, но това ми звучи постоянно да бягаме, макар, че така искам да се махна от всички в момента.

Какво бягане бе момиче?
Вие да не сте издирвани от Интерпол и ФБР.
Все едно ако те хване баба ти, ще ти хвърли хубав бой, ще те мъчи, после ще те утрепе.
Хайде малко се осъзнай.
Драмата ти е изключително преувеличена. Драмата сама си я създаваш.
Ако с мен постъпят така както ти постъпваш с приятеля си - бих била шута на такъв човек.
Ще седя аз с плазмодий, който няма собствено мнение. Бих те пратила да живееш с кукумицина и тя да ти избира мъж.
Казваш на родителите си всичко. Като го казваш така, че да не търпиш намеса в личния си живот.
На баба си също казваш спокойно, че се виждаш с него и че е никоя да те заплашва и да нарежда.
И излизаш ако почне скандал. И не вдигаш телефона, не отиваш при нея.
И  смешно да наричаш баба си интелигентна. Далече е от това понятие.

# 107
  • Мнения: 21 641
Тази тема тъпче на едно място и няма индикации да разбираш какво ти се говори авторке.

Вече си две години с този младеж и доколкото разбирам планирате и бъдещи сериозни отношения. Не знам докога ще драматизираш запознанството му с вашите, но ти самата очевидно не познаваш техните.  Не те ли канят на гости? Отиди, виж какви са хората, така ще можеш и по-спокойно да отговориш на въпросите, които евентуално биха ти задали родителите ти, а и за самата теб ще се изяснят доста неща.

# 108
  • Мнения: 999
Да, Елора, ама когато те издържат е трудно да тръшкаш врати и да слагаш бариери. Много е лесно - ще я заплашат, че спират да я издържат и пак ще е на тяхното.
Относно момчето не разбирам как самия той също търпи тази ситуация. Дано не е някой безхарактерен, ама с това бягане в чужбина, може и това да се окаже. Друго любопитно е, че иска да бягат, а не знае от какво.
Още един вариант ми хрумва. Ако самия той се срамува от себе си и иска да скрие, че е помак(ако е), картинката е още по-жалка.

# 109
  • Мнения: 14 840
Ако авторката е ходила в неговия дом, ако се е виждала с близките му, нама начин да не знае какъв е. Ако не е ходила-интересно защо

# 110
  • Мнения: 24
Тази тема тъпче на едно място и няма индикации да разбираш какво ти се говори авторке.

Вече си две години с този младеж и доколкото разбирам планирате и бъдещи сериозни отношения. Не знам докога ще драматизираш запознанството му с вашите, но ти самата очевидно не познаваш техните.  Не те ли канят на гости? Отиди, виж какви са хората, така ще можеш и по-спокойно да отговориш на въпросите, които евентуално биха ти задали родителите ти, а и за самата теб ще се изяснят доста неща.

Канили са ме, но все сме намирали извинителни причини. Смятам, че трябва на едно момиче родителите първо да знаят , а след това и другата страна... наистина няма да губя повече време, така или иначе няма да свърши света, ясно ми е, че няма да имам никакъв контакт повече с баба ми,каквото стане стане, ще поправя грешката си и несправедливостта към него, и чакането му и смятам да спра дотук благодаря ви за отделеното време.

# 111
  • Мнения: 999
Джолева, има помаци и помаци все пак...

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 23 852
Канили са ме, но все сме намирали извинителни причини. Смятам, че трябва на едно момиче родителите първо да знаят , а след това и другата страна... наистина няма да губя повече време, така или иначе няма да свърши света,
Леле, 18-ти век....

# 113
  • Мнения: 11 573
Хм, много закостеняло разсъждаваш. Сигурно и се пазиш за първата брачна нощ.
Почнах да се замислям ти каква си по националност, и от кое затънтено село идваш.

# 114
  • Мнения: 1 010
Джолева, има помаци и помаци все пак...
Сериазно ли Joy и за две години не е разбрала аджеба помак ли е , не е ли Joy

# 115
  • Мнения: 1 327
Много ми е странно, като чуя, че някой ще спре издръжката на децата, докато учат, защото приятелите им не им се виждат добра партия.
За това ли се раждат и гледат деца? За да ги задомим за някои, които се вписват в родителските ни критерии. Това е смешно, жалко и гнусно. Благодаря съм за подобна "помощ" в живота.
Учила съм и съм работила. Учението ми беше покрито от самата мен. Дори не живеех с нашите в онзи период. А съм от провинцията. Сега имам семейство, дете и пак записах да уча, за да се преквалифицирам.
Човек има ли желание да е самостоятелен, ще бъде. Другото са мрънкане и оправдания.
И моят баща беше властен. Драма имаше, но не и прекланяне на глава.
Живота си е твой. Не го асимилирам как на 20 някой ще те командори. Пък било и бабки с разбирания от 18ти век.
Ти какво, за продан ли си? Чеиз ли имаш?
Чуваш ли се? Не бил заможен, като вас.
Гнусно, отвратих се. Горкото момче.

# 116
  • Мнения: 1 314
Ама и вие се връзвате. Grinning

# 117
  • Мнения: 14 840
Джолева, има помаци и помаци все пак...
Съгласна съм. Но ако е ходила все ще се разбере.

# 118
  • Мнения: 502
Хм, много закостеняло разсъждаваш. Сигурно и се пазиш за първата брачна нощ.
Почнах да се замислям ти каква си по националност, и от кое затънтено село идваш.

Престъпление ли е да "се пазиш" за първата брачна нощ?


Нека да вкарам и аз една муха - има помаци с български имена, които са се завърнали към християнската религия. Може възлюбения на авторката да е от тях Simple Smile

Най-веротно агентката на бабата го е нарекла помак, защото е от родопско село

# 119
  • Мнения: 11 573
Не е престъпление, смешно е. Но, всеки с разбиранията си.

Общи условия

Активация на акаунт