В безизходица - как бихте постъпили?

  • 5 864
  • 154
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 32 245
Да, Елора, ама когато те издържат е трудно да тръшкаш врати и да слагаш бариери. Много е лесно - ще я заплашат, че спират да я издържат и пак ще е на тяхното.
Относно момчето не разбирам как самия той също търпи тази ситуация. Дано не е някой безхарактерен, ама с това бягане в чужбина, може и това да се окаже. Друго любопитно е, че иска да бягат, а не знае от какво.
Още един вариант ми хрумва. Ако самия той се срамува от себе си и иска да скрие, че е помак(ако е), картинката е още по-жалка.
Ми не, няма да е на тяхното.
И мен са ме заплашвали с такива тъпи манипулации. Майка ми също. Познай колко ме спряло мен това или майка ми.
Авторката не е на 12 годинки все пак. Аз бях почти на толкова.
Баба ми и дядо ми бяха толкова контролиращи, че си позволиха да изберат специалност за майка ми и леля ми. Неща от които не само не разбират, ами им се повръща.
Леля ми подаде. Майка ми не се огъна. За някои неща се е огъвала, но с годините и дойде акъла.
А е била разведена, самотна майка с две деца. И пак не позволи да и се бъркат в живота, въпреки заплахите.

# 121
  • Мнения: 999
За две години да не е разбрала, предвид колко е наивна, мога да го допусна.
Но не всички помаци са със забрадки и шалвари, че да се вижда от далече. Това исках да кажа.

# 122
  • Мнения: 14 840
За две години да не е разбрала, предвид колко е наивна, мога да го допусна.
Но не всички помаци са със забрадки и шалвари, че да се вижда от далече. Това исках да кажа.
О, да. Има някои които на външен вид няма да ги познаеш. Има и с български имена. Но... ако авторката беше ходила в неговото село все щеше да разбере. Има някаква причина за да не иде и това не е че първо момичето теябва да го представи на близките си

# 123
  • Мнения: 999
Ами да, за това предположих, че може наистина да е такъв и самия той да се срамува от това. Иначе защо ще се съгласява да се крие и да бяга в чужбина?

# 124
  • Мнения: 5 832
Авторката започва силно да ми напомня на онази strahlivata. За всяко решение ще намери проблем.

# 125
  • Мнения: X
Изглежда, че авторката и приятеля й все още са с доста детински разбирания за живота, което е нормално. Ще натрупат малко опит и ще пораснат.

Добромира, обаче наистина държанието ти към приятеля ти е обидно. Той знае ли защо баба ти не го харесва? Логично е да знае, след като той хем се е запознал с нея, хем сега го криеш. Не вярвам да не те е попитал каква е причината. И ако сте коментирали, би трябвало той да ти е казал дали е помак или не е. Като цяло тази част на историята ти не ми звучи логично.

А за отношенията в семейството ти, отраснала си в ненормално семейство и вероятно затова сега реагираш неадекватно на ситуацията. Не е нормално баба ти да контролира твоят живот и този на родителите ти. Дори и да сте живели винаги с нея, семейните решения са си били ваша работа. Явно всички решения сте свикнали да ги съгласувате с нея и затова и си решила първо да споделиш с баба си за гаджето вместо с родителите си. И да ти кажа, странно е, че си ги запознала още на 3тия месец от връзката. Явно си търсела одобрението й. Аз не намирам за нормално да излизаш с някого от 2-3 месеца и да бързаш да го запознаваш със семейството си сякаш ще се жените всеки момент. На твоята възраст голяма част от хората сменят гаджетата през 2-3 месеца и нали не мислиш, че всеки/всяка хукват да го/я водят у дома. Grinning

Сега вече, след 2 години има резон да ги запознаваш, още повече, че живееш при него.

И наистина момчето не го чакат никак добри дни с теб. Не се обиждай. Ако отношенията ви станат истински сериозни, твоята баба ще стъжни живота му и този на роднините му с интриги, сплетни и обиди.

Чудя се, от някое село ли сте? Тези властни баби, които искат сами да избират партньорите на децата и внуците си, се срещат най-често по селата и малките градове. В по-модерните семейства хората не искат разрешение с кого да си лягат. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 126
  • Мнения: 1 851
Ще избягате в чужбина ? Езици знаете ли, с какво ще се изхранвате, квартира...трябват ви средства стартово. Никога не си живяла с този човек, а ако се окаже, че не си пасвате? Прибираш се с подвита опашка и баба ти "видя ли бях права".
  Аз не разбрах с вашите и бабата ли живееш или сама?
Бил помак или не и това ти е дерт.....около мен пък все смесени двойки тъмнокож/бяло момиче или обратното...на никой не му прави впечатление....в Бг са доста ограничени старите хора, така че не им се връзвай...най-вече на манипулативната ти баба.

Ако го криеш туй момче в един момент ще си помисли , че го е срам от теб и ще си намери някоя която го приема такъв какъвто е. Готова ли си на това? За мен ще е обидно, д аме крият 2 г , защото незнам си какво. АКо ме обичат и държат на мен ще ме приемат с целите ми несъвършенства, вид вяра, външен вид и дори със смахната рода..родата са важни, но в краина сметка един ден като се прибереш вкъщи с младежа  и хлопнеш вратата те оставът вън..

# 127
  • София
  • Мнения: 1 139
Авторката започва силно да ми напомня на онази strahlivata. За всяко решение ще намери проблем.

Чудех се дали да не го напиша. И начина й на изказване е същия... Въобще, това моме, мине не мине време, се проявява.

Ако е истина, както казах, решението е само да се взема в ръце. Но не личи да търси изход, по- скоро се чуди как да й стане още по- трудно.

# 128
  • Мнения: 32 245
Ми драма куин.
Прави жалки напъни за самостоятелност.
Ако не иска, решението е лесно. Зарязва приятелят си и прави каквото каже дъртия кукундрел.
Така после тя за нищо няма да е виновна. Ще мрънка по бабката. Или майка си или баща си.
Интересно като е толкова властна таз жена, как бащата е успял да се ожени за майката на авторката. Нали била против нея бабата.

# 129
  • Мнения: 102
Моята баба е също толкова властна. И тя преди 7 години не искаше да имам нищо общо с гаджето ми (вече съпруг). И аз крих, че живеем заедно близо година. После спря да ми пука. Казах на всички, че живеем заедно, запознах го с родителите ми и така. Тя продължи да го играе обидена. Докато не забременях. Тогава тотално се промени. Опозна го, даже и го хареса. Родителите ми също си го обичат като техен син.  Баба ми все още си е властна личност, с мнение по всеки въпрос, обаче бързо я приземявам вече.

# 130
  • Мнения: 1 010
Мъжът ми е с българско име . Вярно , че в населеното му място се носят забрадки , но не и шалвари Stuck Out Tongue Winking Eye даже на мен ми прави забележка , ако тръгна с торбести гащи . Когато се запознахме , тук в София , първоначално нямаше как да разбера , това стана в първите няколко срещи , докато се опознавахме . Просто го попитах :" Ти помак ли си ? " , не ме излъга , а и не виждам причина да го прави .  Забелязах , че има някаква масовост в това да се крие произхода , говоря за лекари , адвокати , дори МВР шеф , не го разбирам , но аз съм такъв човек . Относно авторката , не разбирам защо са всички тия сериали . От какво точно те е страх , да поемеш отговорност за действията си ? Страх те е , че ще огорчиш родителите си и ще спре хранилката ли ? Е , имам лоша новина - цялата тая двойнственост две години , би ме огорчила много повече , отколкото връзката с някой . Да избягате в чужбина ? От кого и какво ще бягате , някой гони ли ви ? Сама си създаваш проблеми и филми . Единствения проблем , който виждам е , че имаш тесногръда баба , лъжеш , защото две години лъжеш и не можеш да поемеш отговорност. На тоя младеж ще му омръзне накрая , даже де чудя как още те търпи .

# 131
  • Мнения: 2 039
Не можах да прочета чаршафа до края,но и аз проблем не виждам.Разбира се,че трябвяа да се държим с възрастните с уважение,но все пак трябва да вземаме самостоятелни решения.
Представи момчето на родителите си.Ако си решила да живееш с него,пробвай.На 20 год си ,не на 40! Сигурно в живота ти ще има още много любови.И все пак си имай едно наум,запознай се с родителите му за да прецениш какви хора са.

# 132
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
Скрит текст:
... В моето семейство баща ми беше склонен към разправии. Но когато отраснах - като почне разправия, съм му казвала - не желая да си губя времето и да слушам скандали - като се успокоиш и прецениш, че можем да говорим спокойно, тогава ще се върна. Това се казва на излизане, на вратата. Дори не съм живяла с друг тогава - просто излизах навън. .....

Стана ми интересно - и после се връщаш да спиш в същата къща, под покрива на този човек (баща ти), евентуално той те е и хранил (ако си била ученичка)?
Да. Това, че ме е хранил, не означава,  че трябва да позволявам да ми вдига скандали и да ме тормози. Бях вече студентка, не ученичка, но пак бях на родителска издръжка.  Баща ми се опита да ми каже, че докато ме храни и т.н., но обясних същото. Аз го уважавах, но уважението не включва понасянето на скандали. Говорех с него с уважение до началото на скандал, после просто излизах. За скандал са нужни поне 2ма.

Идеята беше, че веднъж затворя ли врата, не я отварям. В противен случай доброволно се поставям в позиция отново да ми мелят, точно защото считат, че са в правото си, поради посочените по-горе причини. Във вашия случай, скандал няма, но практически нещата си остават все така.
Няма значение, де - всеки намира неговия начин да се спарвя.
[/quote]
Аз не говоря за изнасяне от дома,  защото не издържам на атмосферата.  Говоря за ефективен начин да прекратя навика някой да ми вдига скандали и да ми вика, когато не му харесва това, което казвам.  Това е здравословно поставяне на граници - ако искаш да говориш с мен, ще трябва да е с нормален тон. Ефективен е доказано, при много хора съм го прилагала, действа безотказно. Нищо не остава същото, защото повече няма скандали с мое участие. Но си права, всеки намира своите начини.

# 133
  • Мнения: 4 971
На 20г, защо ти е толкова важно одобрението на роднините?
Радвай се на връзката си, учи, развивай се и отстоявай самостоятелността си.
Като решиш да създаваш семейство би било хубаво да харесат партньора ти, но не е задължително.
Достатъчно си голяма да имаш собствено мнение..

# 134
  • Мнения: 156
На 20г, защо ти е толкова важно одобрението на роднините?
Радвай се на връзката си, учи, развивай се и отстоявай самостоятелността си.
Като решиш да създаваш семейство би било хубаво да харесат партньора ти, но не е задължително.
Достатъчно си голяма да имаш собствено мнение..
Има родители ( като моите), които винаги искат да стане на тяхното.
Аз даже бях пуснала и тема по повода.
Просто човек не трябва да се поддава ба емоционален тероризъм, да не позволява вмешателство в личния живот и да се научи да бъде егоист за някои неща.
Просто от малки ни се вменява вина и много възрастни го използват като възпитателен метод.
Когато всичко това се наслои с времето, човек започва да се чувства виновен за това, че е щастлив, но пък някой друг не е съгласен с избора.
Идеята е да се запази баланса между родители/ роднини и партньор.
Ако това е невъзможно.....избираш себе си и собственото щастие.

Общи условия

Активация на акаунт