В безизходица - как бихте постъпили?

  • 5 882
  • 154
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 12 922
Да започна от това: не, ти не си момиче, а млада жена на 21. Той не е момче, а мъж на 27. Големи хора сте и ако изобщо се уважавате и цените, няма да се съобразявате с бабички и те да определят живота ви.

Разбери, не си дете! Не си била и на 18. Какви са тия безизходици. Аз не казах на нашите, когато се събрах с мой състудент на 18, защото не им е работа. Той каза за мен на техните, когато вече сватбата щеше да е скорo и щеше да е неудобно да се запознаем там. Това какво значи, че сме ги лъгали три години? Моля ти се. Младите си имат  свой живот и споделят с родителите, когато и колкото преценят.

А камо ли някаква досадна стара баба да им определя живота и да ги докарва до депресивни състояния.

П.П. А драмата с помаците изобщо не я разбирам. Ако е от друга религия, да, може да е проблем, ако е някой фанатик. А че в рода може да е имало някой пропаднал човек, ами, голяма работа. Все пак не се събираш с пропадналия роднина.

А чак да бягате в друга държава, си е наистина от мухата слон. Странен начин да се справяте с конфликтни ситуации, и то с някакво бабе, ама било  властно. Олелемалеле.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 15:42 от Uncommon

# 136
  • Мнения: 3 505
Чак па безизходица! Проблемът се решава с едно озъбване на властната баба и малко ходене на психолог за чувството за вина.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 17:20 от +-123

# 137
  • Мнения: 32 364
Е чак пък психолог...

# 138
  • Мнения: 5 634
Да, направо психолог, да помогне на девойчето да се сети, че е пораснало и да престане да трепери пред тази всемогъща баба. Ми то бетер принц Хари с баба си тоя казус бе Joy

# 139
  • Мнения: 32 364
Е то ако за това трябва психолог, направо е трагично Grinning
При по сериозните проблеми къде ще ходи, не знам, просто не знам Grinning

# 140
  • Мнения: 4 972
В пубертета обикновено се изправяме срещу забрани, налагане ..търсейки себе си. Поне такива са ми спомените от моя. Сега това виждам в младежа.

Не, не е нормално на 20 да търсиш одобрение..особено ако избора ти те радва и го харесваш. И защо да бягаш чак в чужбина..Самостоятелен живот тук се е решение също.

# 141
  • Мнения: 3 505
Не се надявам да се справи сама с чувството за вина, което я мъчи. Тя нищо лошо не е направила, а се терзае все едно цяла детска градина е затрила.

# 142
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 692
Благодаря Ви, наистина ми е писнало и той ми е предлагал да заминем някъде в чужбина да се махнем от всички, но това ми звучи постоянно да бягаме, макар, че така искам да се махна от всички в момента.
Идеално решение, поне ще сте си двамката и ще се успокоите психически. Но все пак, понеже трудностите по чужбината може да ви създадат конфликт, най-добре просто пробвайте да се пренесете в друг град. Така за тренинг, да опитате как може да живеете далече от родители и да сте си съвсем самостоятелни. Не им давайте телефон, за да не могат да ви се бъркат.

# 143
  • Мнения: 24

Добромира, Той знае ли защо баба ти не го харесва? Логично е да знае, след като той хем се е запознал с нея, хем сега го криеш. Не вярвам да не те е попитал каква е причината. И ако сте коментирали, би трябвало той да ти е казал дали е помак или не е. Като цяло тази част на историята ти не ми звучи логично.

Stuck Out Tongue Winking Eye

Не знае защо не го харесва и не е искал да разбира.

# 144
  • Мнения: 102
Е как така не иска да разбере? А баба ти защо точно не го харесва?

# 145
  • Мнения: 14 840
Е как така не иска да разбере? А баба ти защо точно не го харесва?
Е как защо. Защото семейството му нещо не било читаво и били помаци.

# 146
  • Мнения: 758
Според мен, Добромира знае, че бабата е права и младежът също знае защо не бива приет. Добромира също има проблем с произхода и търси мнението на чужди хора, за да прецени евентуално как ще бъде приета връзката от собствените й родители.
 Със себе си трябва да си наясно, момиче, не с бабата. Струва ми се, че истината не ти дава мира. Помисли дали би могла да живееш с него и да пренебрегнеш предразсъдъците си, и дерзай. Ако обаче това, че е помак те притеснява, също действай в обратна посока, защото е загуба на време и емоции и за двама ви.

# 147
  • Мнения: 2 320
Много е млада Добромира и има склонност към образуване на драми, които поначало ги няма. Не бързай, достатъчно истински драми предстоят, дано никога не разбираш какво означава безизходица.

# 148
  • София
  • Мнения: 480
Определено съм чел по-кратки книги, като Тютюн, Война и мир и други. Някъде по средата на увода на темата се усетих, че са минали няколко седмици

# 149
  • Мнения: 12 922
Тази тема тъпче на едно място и няма индикации да разбираш какво ти се говори авторке.

Вече си две години с този младеж и доколкото разбирам планирате и бъдещи сериозни отношения. Не знам докога ще драматизираш запознанството му с вашите, но ти самата очевидно не познаваш техните.  Не те ли канят на гости? Отиди, виж какви са хората, така ще можеш и по-спокойно да отговориш на въпросите, които евентуално биха ти задали родителите ти, а и за самата теб ще се изяснят доста неща.

Канили са ме, но все сме намирали извинителни причини. Смятам, че трябва на едно момиче родителите първо да знаят , а след това и другата страна... наистина няма да губя повече време, така или иначе няма да свърши света, ясно ми е, че няма да имам никакъв контакт повече с баба ми,каквото стане стане, ще поправя грешката си и несправедливостта към него, и чакането му и смятам да спра дотук благодаря ви за отделеното време.
Авторке, вариантът  пък първо с техните да се видите дали не е някакво развитие, вместо ей  така  да си стоят нещата наникъде, та чак да искате  да ходите в чужбина  от невъзможност да направите две елементарни стъпки - да се видите с едните и с другите родители? Хората планини местят за любовта си, вие най-близките хора не искате да посетите заедно.

Общи условия

Активация на акаунт