Кога предлагат мъжете?

  • 33 166
  • 1 432
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте!
Включвам се надявайки се да оформим дискусия и да видя различни мнения за един много наболял за мен въпрос.
Работата е в това, че в настоящата ми връзка всичко е прекрасно, живеем заедно от много рано, разбираме се отлично и много се обичаме. Обаче, все още не съм получила така чакания пръстен. Според МП има време и все още е рано.
Лошото е, че напоследък не ми стига само да си живеем заедно и да се правим на семейството, още повече хич не ми харесва израза "живеем на семейни начала", който всъщност доказва, че не сме такова.
Проблемът е, че вече съм минала през супер дълга връзка, без изгледи за брак и не искам да го преживявам отново.
В същото време, се чудя къде е проблемът. Познавам много жени, доста по-неразбрани от мен като характер, повечето пълни егоисти, които получават предложения от всеки свой следващ приятел (независимо, че до сватба така и не се стига).
Във връзките си се старая да давам свобода, да разбирам човека отсреща, да се грижа за него, да го подкрепям. И все не разбирам какво не ми е достатъчно, за да съм съпруга....

# 1
  • Мнения: X
Човекът ти е казал - ВСЕ ОЩЕ Е РАНО.

# 2
  • Мнения: 2 564
Що пък трябва да се чака мъж да предложи?! Ти живееш твоя живот. Не ти допада това вечно чакане. Ами улево. Още повече, че отговорът "още е рано" означава почти никога. Ако на една работа й е писано да стане, тя не се протака, а идва спонтанно.
Изобщо, не се страхувай да си тръгнеш. Ако толкова държиш на пръстен/брак.

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
От моят личен опит... предложенията за брак (3 бр.) са идвали, когато си събера всичките грижи, подкрепи, любови и си ги занеса вкъщи безвъзвратно. Явно когато вече си дала каквото имаш, няма стимул и усещане, че трябва да придвижат отношенията напред.

# 4
  • Мнения: 1 021
Един мъж, ако не вярва в брака и го счита за отживелица и ненужна бумащина, няма и да предложи дори и след 10 години, дори и да имате дете. А ако бракът върви ръка за ръка с това да му бършеш задника, оправяш бакиите и изплащаш дълговете - по-добре без него.

# 5
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Във връзките си се старая да давам свобода, да разбирам човека отсреща, да се грижа за него, да го подкрепям. И все не разбирам какво не ми е достатъчно, за да съм съпруга....
Понякога точно това е проблема. Жената става доста удобно диванче, демек част от пейзажа. Все мисли за мъжа, все го поставя пред себе си, едно обгрижване на мас - ох, да не се почувства притиснат, ох, да папка и да е изпран, ох, да му покрепи егото. Т.е. жената тича след мъжа, а не той след нея. И жената започва да става безинтересна. Сама виждаш, че по-серт жените получават каквото искат...

# 6
  • Мнения: 46 508
Няма правила. Зависи от конкретния човек и конкретната връзка. Аз например не съм никак разбрана, нито мъжа ми. Въобще не съм толерантна по отношение на свободата и имам доста големи очаквания. Когато се запознахме бях на 19, той на 22. Получих предложение на 4-тата година от връзката ни. Предложи ми когато завършвах университета, а той излезе от казармата (23 и 26).
Ако обаче бяхме на по 30+ и след 2-3 г. е подходящо време. Ако пък са още по-нагоре, бих очаквала и по-рано.
Но не само годините са от значение, а и това човек да усеща, че това е "неговата" връзка.

От колко години сте заедно?

Един мъж, ако не вярва в брака и го счита за отживелица и ненужна бумащина, няма и да предложи дори и след 10 години, дори и да имате дете. А ако бракът върви ръка за ръка с това да му бършеш задника, оправяш бакиите и изплащаш дълговете - по-добре без него.
И аз не бих си губила времето с човек, който отлага прекалено много или открито заявява, че не иска брак. Има жени, които също не искат брак, с тях такава връзка би била идеална. Но не и когато двамата имат различно усещане за живота.
Въпреки че на живо съм виждала такива, които повтарят, че не вярват в брака, а след раздялата набързо се женят.

# 7
  • Мнения: 204
Дали защото знае ,че си му сигурна   и иска да се поогледа ?

Последна редакция: сб, 15 яну 2022, 15:09 от Teila

# 8
  • Мнения: 1 021
Аз съм забелязала, че колкото е по-проклета и неугледна една жена, толкоз повече предложения за брак получава и обратно. Мъжът е нелогичен биологичен екземпляр. Обича трудностите и предизвикателствата. Обича да му е гадно - за да отговоря на авторката, която се чуди защо други жени постоянно получават предложение за брак от първия срещнат.

# 9
  • Мнения: 17 407
Когато спрете да очаквате това от тях.
Събирайте с мъже, на които предварително сте съобщили целта си - брак и бъдете благодарни на родата, която ако не натиска мъжа - може и да не видите брак.

# 10
  • Мнения: 2 564
Аз съм забелязала, че колкото е по-проклета и неугледна една жена, толкоз повече предложения за брак получава и обратно. Мъжът е нелогичен биологичен екземпляр. Обича трудностите и предизвикателствата. Обича да му е гадно - за да отговоря на авторката, която се чуди защо други жени постоянно получават предложение за брак от първия срещнат.

Ей това трябва да се сложи на афиш Grinning

# 11
  • Мнения: 12
Благодаря за отговорите!
Като казвам, че се грижа за него, нямам предвид да му слугувам и да "му забърсвам задника". А и не мисля, че отлага, защото знае, че съм му удобна и вързана в кърпа. По-скоро, в конкретния случай, мисля, че чака някаква финансова стабилност, която не се знае кога ще дойде изобщо.
Логически са ми ясни причините за отлагането, но чисто емоционално ме гони кризата на 30така и си се представям с 4 котки скоро...

# 12
  • Мнения: 2 885
Щом си живеете заедно, може и да не получиш, а сигурна ли си че мъжа го иска. Аз едва след предложението и два, три дни преди да се омъжва отидох да живея с него.

# 13
  • Мнения: X
Аз да попитам... в първият пост пишеш, че не си получила така чаканият пръстен... значи ли това, че ако ти предложи годеж, ще се успокоиш? Или сватбата е нещото? Защото пръстен не значи брак.

Казваш че живеете от самото начало заедно, но не казваш колко време сте заедно - има разлика дали сте 6 месеца или 6 години.

# 14
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
Котките са красиви животни, аз имам две.
От колко време сте заедно?

Общи условия

Активация на акаунт