Къде сбърках...?

  • 7 259
  • 189
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 39 466
Ако ще да седи безработна и до печката.. дали ми е дъщеря, дали снаха.. тяхна си работа. Ако не са ми в къщата
Няма да ми е кеф да изхранвам хора над 20-22 години. Дотогава трябва да са си взели пътя в живота и да скъсат пъпната връв.
Авторът не се е напънал, въпреки че са му показали отношение да създаде собствен дом.
Забелязах и несъответствие. Първо писа, че тя не е забременявала, после го промени че се е отказала.

# 76
  • Мнения: 32 014
Мда, браво, че забеляза. Значи нещо тук не е както трябва в историята  Grinning

# 77
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 646
Според мен в един момент всички тези обстоятелства - скандалите с родителите, работната несигурност, липсата на развитие във връзката, твоята смяна на професията - са станали твърде много и са отровили отношенията ви. Ако махнем тези променливи от уравнението, явно (поне първите години) нещата са били супер, но променливите са там и в един момент не си е струвало. Понякога просто любовта не е достатъчна.

Сбъркал си, че е трябвало да се пуснете взаимно и да се разделите много по-рано, но ти си го знаеш.

Скрит текст:
Аз не мисля, че е непременно фатално за взаимоотношенията само мъжът да домакинства, ако двамата се напасват така. Не е фатално и да са в жилище, купено от родителите на жената, ако има здравословни граници в отношенията - сещам се за много семейства, които си живеят така и не им е разбило брака.

# 78
  • Мнения: 14 944
Олее, и ревизия на парите му направихте.
Ми нали е IT.
Ама тогава не е бил, карал е на изпарения.

Плюс, аз останах с бая силно впечатление, че гоненето на лирическия герой там, отдето е дошъл, е било няколко пъти, а не един финален гранде скандал.

# 79
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 307
Тя си позволяваше и да се меси в отношенията ни, да идва при мен да води разговори как виждам бъдещето с дъщеря й, а аз да се обяснявам като ученик
Ми и тук се обясняваш като ученик. Или си намери жена дето харесва такива, може би по-възрастна ще ти е тамън, или се стегни и стигни поне до ниво студент като характер. Това дето си опитвал 9 години е на баир лозе. Трудна задача, не ти е била по силите. Ми не е само до едното слушкам, папкам, гладя, готвя. Първо трябва да си сигурен че си намерил подходящият човек с който такъв подход работи. Докато при вас нещата са ставали от зле по-зле, пренебрегвал си сигналите, че нещата не вървят, и си продължавал безмислено напред с все същата недействаща тактика. Кауза пердута. Следващият път като почнеш отначало, почни от човека, гледай да ти е по мярка, и като светне предупредителна лампичка, слушкай я.

# 80
  • Мнения: 27
Забелязах и несъответствие. Първо писа, че тя не е забременявала, после го промени че се е отказала.

Не, не е несъответствие, може би не се изказах правилно. Правихме опити за бебе, но когато ги правихме, тя не забременя. И в един момент се отказа - спря да прави секс с мен.

Благодаря на всички за мненията! Изясниха ми се доста моменти, не че за някои не съм се досещал, но друго е, когато чуеш и други хора с други гледни точки.

Като цяло кофти период и за двама ни с много грешки и от двете страни. Не съм светец и имам и аз моя дял за края на отношенията ни и то немалък. Не съм искал да стане така обаче, не съм имал користни цели и помисли.

Грешката ми е, както разбирам, че не съм хванал кормилото по-силно, воден от някакви съображения, че е трябвало повече да тежа на мястото си като мъж. Но такова ми е било мисленето тогава и толкова житейския опит.
Поучавам се от това, ставам, изтупвам се и продължавам напред. Няма как иначе.

# 81
  • Мнения: 1 848
Целия си сбъркан.Подреди си приоритетите  в живота.

# 82
  • София
  • Мнения: 12 849
Доста са ти грешките, да изброя някои:

Събираш се с човек, неотделен от родителя.
На 32 тепърва се сещаш, че трябва да се реализираш.
Местиш с в нейния град, в нейния дом, и ставаш зависим от нейните финанси.
Голяма възрастова разлика, наистина си пропилял и нейните младини, и своя пик. Да си на нейните години, да те търпи 9 години да си стъпиш на краката, и пак са много. С тая разлика е смешно, трябвало е да си готов.
Играл си го домакиня и си очаквал, че това трябва да бъде прието и оценено.

Човек не се набутва там, където не желаят това, което може да предложи. А каква е причината, да те съкращават постоянно? Хич не звучи добре това.

Човека пише, че се преквалифицира, а не че на 32 тепърва се реализира. Много хора го правят. Нито е лошо, нито е срамно.
Не оставам с впечатление, че и е виснал на гърба. Пише, че е работил на граждански, не е зависил от нея.
Ако ни лъже, много важно, лъже себе си, не нас.
9 години не са голяма разлика.
Не е пропилял ничии години, освен своите.
Тя сама си е губила времето с него.
Иначе го е играл домакиня, защото тя е била мундарката и не е искала да бъде слугиня.
Ако човек иска да му е чисто, ще не ще, мъж или жена, ще домакинства.
Но по-притеснителното е мятането на пръстен, без обсъждане на сватба.
Явно е било с цел да я задържи още малко. Няма обсъждане на сватба. Иначе иска дете. Ама може би тя не иска, след като имат някаква блуждаеща съжителска връзка без брак.

Така го виждам аз. На 32 работата му не е била достатъчно стабилна и доходоносна и му е отнело 9 години да се преквалифицира. Разликата за мен е голяма, но нямаше да е толкова страшна, ако той беше зрял и реализиран. Вместо той да подкрепя и издържа младата жена, е станало обратното. Решил е да компенсира, като бъде домакиня, но тази конфигурация видно не е устройвала нея, а и нормално да не й се чакат 9 години да започнат с развитието си като двойка. Може би се е надявал да я върже с детето, но то не е станало. Това виждам аз, от споделеното от автора. Можем да кажем, че се е набил в кофти ситуация, но за мен тази ситуация е кофти до голяма степен заради самия него. Ако той беше двигател на тази връзка и готов за нея, щеше да си вземе младото гадже в собствения апартамент, в собствения град, и да я откъсне от влиянието на майка й. За да моделираш млада жена, ти самият вече трябва да си моделиран.

# 83
  • Мнения: 6 700
Проблемът не е, че е отишъл в нейния град и дом. Може нейния град да е по-голям, да има повече възможности и тн. Това, че тя има апартамент, също не е проблем, даже е плюс, защото им е отпаднала тази тежест да събират за апартамент или д се гърбят с ипотека цял живот. Но вече за останалите неща, си си виновен сам. За това, че си неориентиран, нестабилен, нерешителен и тн. Пръстен има, ама сватба и брак - не. Защо? Явно още тогава е било ясно, че няма да я бъде връзката. Правили опити з абебе, не станало и спрели. Ами нещо изследвания, ала-бала, да се разбере има ли проблем, няма ли. А може и жената да си е.пила противозачатъчни и само наужким да е правила опити за бебе. И накрая, майка й. Не си успял да сложиш граници в тия отношения и си понесъл последиците. Това е.

# 84
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Като писа, че правили опити, но не станало, веднага си помислих, че маминка е купила хапченца на щерката.
Аз друго си мисля, защо като си съкращаван толкова пъти си стоял толкова дълго без работа? Все си мисля, че мъж на място би се хванал на каквато и да е друга работа, само и само да не е в тежест, докато излезе нещо по- доходоносно и в неговата сфера. Срамна работа няма. Мисля, че точно с това си си навлякъл гнева на тъщата- гледала те е, че от теб глава на семейството няма да стане. Уж по- голям, пък някак няма амбицията да носи финановата отговорност на гърба си.

# 85
  • Мнения: 6 700
Вики, да, хубаво го обясни. Никой родител няма да хареса подобен мъж/жена за детето си. Да е в тежест, с непостоянни доходи, сменящ сфери на работа, оставащ без работа дълго време и тн. С една дума, нестабилен. И точно, понеже тя е осигурена с апартамент, и това бреме сте го нямали /квартири, ипотеки/ е можело да дръпнете много много напред ако ти си бил опората и сигурността, която трябва да е един мъж. А ти си я дърпал назад, вместо да теглиш напред и да развиваш. Много пасивно, много.

# 86
  • Мнения: 14 944
Изводът на ЛГ е много добър. Не бил хванал кормилото и да е мъж Joy

# 87
  • София
  • Мнения: 12 849
Проблемът не е, че е отишъл в нейния град и дом. Може нейния град да е по-голям, да има повече възможности и тн. Това, че тя има апартамент, също не е проблем, даже е плюс, защото им е отпаднала тази тежест да събират за апартамент или д се гърбят с ипотека цял живот. Но вече за останалите неща, си си виновен сам. За това, че си неориентиран, нестабилен, нерешителен и тн. Пръстен има, ама сватба и брак - не. Защо? Явно още тогава е било ясно, че няма да я бъде връзката. Правили опити з абебе, не станало и спрели. Ами нещо изследвания, ала-бала, да се разбере има ли проблем, няма ли. А може и жената да си е.пила противозачатъчни и само наужким да е правила опити за бебе. И накрая, майка й. Не си успял да сложиш граници в тия отношения и си понесъл последиците. Това е.

Не е проблем, ако партньорът е отделен от родителя и ако той е стабилен като работа/доходи. Но в тази ситуация е като една от онези девойки, които отиват в детската стая на мамин златен. Само че той е мъж и не само се е набил с неотделена девойка, която се води по заръките на мама и му подлива вода, но и е разменил половите роли. Оказал се е заврян зет, в ситуация, в която трудно може да отстоява позиция, понеже не може да си стъпи на собствените крака и е зависим от нея. Така няма никакъв шанс да пребори мама, не и със скорост 9 години до целта. И реве точно като онез моми, как лошата мама му се меси в нещата. Пък жената-провайдър няма интерес да му ражда, та освен да изкарва и парите, да бременее и да дундурка бебе. И това, при все че е я води с 9 години, а всъщност тя през цялото време е много по-напред от него. Не че не е възможна ситуация, в която мъжът да поеме дома, а жената да гони прехраната - но трябва да е желана и от двамата, да са зрели и изградени индивиди с ясното съзнание как се случват нещата в тази конфигурация.

# 88
  • Мнения: 18 630
Изводът на ЛГ е много добър. Не бил хванал кормилото и да е мъж Joy

Той първо книжката да изкара Joy

# 89
  • Мнения: 14 944
Ама то и книжка ли няма??

Общи условия

Активация на акаунт