Разходи по мъжете.

  • 6 731
  • 123
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Янтрич, човек може да живее съвсем скромно в ежедневието и да си позволява от време на време глезотии. Те все пак не се гмуркат ежеседмично.

# 106
  • Мнения: 3 821
За мен и семейството ми е скромно, просто стандартите са съвсем различни. Не се затрупваме с вещи, даряваме (било важно четох наскоро да го правиш, а то си е вътрешен подтик).
Гмурка се с бутилка и неопрен, харпун и пр. Велосипеден спорт за офроуд не е евтино, докато не си сглобиш рамата за истински планински байк и не го оборудваш с каквото лично ти е необходимо, стойките за автомобил не са скъпи, поне тук.
Аз няма да споря с Вас, темата не е и за това - кой как живее (иначе излиза като изтъкване и хвалба, а никак нямам това намерение!).
И да, всеки разбира по различен начин - за един е много и е разхищение, за друг  е малко и недостатъчно. Шарен свят, шарени хора.

# 107
  • Мнения: 5 533
Аз познавам семейства с добри доходи, които инвестират основно в скъпи хобита. Извън това, живеят много икономично. Ако ги познаваш бегло ще решиш, че живеят от една минимална заплата.

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 23 879
Ами то и ние извън скъпите ни хобита живеем скромно. Ми така излиза.

# 109
  • Мнения: 6 676
Темата не беше ли за мъже, не за хобита?
Или ще кажете, мъжетеса си хоби, при това скъпо, та ви се налага извън тях да живеете скромно?
Браво, скромността краси човека. Вероятно и жената?

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 23 879
Ми да, скъпо хоби са мъжете. Отделно и ако самия мъж има скъпи хобита - ужас!

# 111
  • Мнения: 3 821
Аз пак казвам, че стандартите са различни и може да изглежда/звучи скъпо хоби, но не е.
Скъпо хоби е да колекционирам яйца Фаберже или картини от световни майстори, независимо в коя част на света се намирам и живея, но да се гмуркам няколко пъти годишно в няколко океана - не е.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 23 879
Да бе, не е, ама друг път. Точно скъпо хоби е.

Подчертавам - моето скъпо хоби са ски. Не е да си нямам.

# 113
  • Мнения: 3 821
Добре, така да бъде, не искам да споря.
Аз обаче ски не карам 😁, опитах със зимни кънки - не е моето. Кър и вЪрти педалите и вода, обожавам!
Подсещам се, че моя съсед има скъпо хоби - кара самолет. Синът ми е още малък, но вече изявява желание. С това няма да се разберем обаче, скъпо е. Може някой ден снахата да се оплаква от него в тази тема 😄.

# 114
  • Мнения: 5 533
Темата не беше ли за мъже, не за хобита?
В повечето случаи, които имам пред очите си, мъжът е двигател за скъпото хоби, жената се присъединява къде доброволно, къде от скука или по липса на собствено хоби.
Риболов и плаване, зимни спортове, летене всякакъв вид, пътувания по нестандартни дестинации - може би има врътки как да се спестят десетина процента от разходите, но не вярвам някой да се спестява 90%. А ако се колекционира нещо, там още по-трудно се пести.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 23 879
Аз гордо да кажа, че съм тази със скъпото хоби. Мъжът ми го усвои от мен. После добавихме и други скъпи хобита, но...


Иначе Phloxx е права.

# 116
  • Мнения: 1 236
Всеки случай е по-добре мъжът да има скъпо хоби(изобщо хоби и интереси), които по възможност да си покрива + голяма част от домакинството, отколкото да лежи на дивана и да пърди.
Аз съм "ЗА" хобито.

# 117
  • Швейцария
  • Мнения: 1 876
И ММ нищо не ми струва, по-скоро аз му струвам на него. Май аз съм единствената, която харчи повече пари за храна, отколкото мъжът.
А за хобитата нямам нищо против, стига да си го финансира и да не е ходене по фусти.

# 118
  • Мнения: 25 828
Скъпо хоби са мъжете, разбира се.
Като почнеш – то тоалети, то обувки, то бяла и декоративна козметика, то епилации, силикони, хилаурон, ботокс, филъри, прически, маникюри, всевъзможни подмладяващи процедури... Като удариш чертата, бая сума се получава. И то само заради единия мъжки интерес.
Мъжете с техния риболов могат само да ни дишат праха. Въдички, червейчета, лодки... Ха!

# 119
  • София
  • Мнения: 19 406
Стигне ли до това да си броите хапките и глътките пиши я бегла работата.
Е, и той това ми обяснява. Явно у нас ролите са сменени.
Не е нужно да броиш, за да си наясно, че в общия случай един мъж яде малко повече, дори жената да е ламя като мен.

Общи условия

Активация на акаунт