Разходи по мъжете.

  • 6 730
  • 123
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 798
Начи, след като се разведох, установих, че съм започнала дори да спестявам, без да си давам зор. Тея приказки от хиляда и ена нощ, че мъжете били икономични...

Дотук четох, подписвам се с две ръце под горното.
И сума ти свободно време ми остава да правя каквото ми е кеф.

# 76
  • Мнения: 2 270
Скюзми, скюзми... Ми онуй реване за пръстенчето с камъчето и бялата рокля. То там само за сезона на кьор кефала ли се отнася?
И евентуално на кой рожден ден ви дойде акъла?

# 77
  • Мнения: 3 798
Скюз ю! Аз за камъне не рИва, сама мога да си купя каквото ми душа сака. За бяла рокля пък хептен, страшен цирк ми се вижда, не е за мене.

Ами влюбена съм била, човек съм все пак, не робот. Ама като заживееш с някого и като почне да се скатава и да си показва мурафетите и се усетиш, че само ти теглиш пък отсреща имаш един потребител на блага и услуги си преразглеждаш приоритетите.

И да, от моя опит мъжете повече ядат, повече потребяват от всичко - от сапуни до прах за пране и имат по-скъпи и времеемки хобита отколкото жените.
Аз се разведох, други търпят. Различно реагират хората.

# 78
  • Мнения: 6 801
И аз не знам от къде идва масовата заблуда, че жените искали пръстени и бели рокли.. има много, за които това въобще нито е приоритет, нито изконно желание, че някои даже изпитват ужас от мисълта за сватбени камбани. Хора всякакви.

# 79
  • Мнения: 1 185
Разходите, които един мъж навлича на домакинството, се коренят в един единствен факт - че мъжете са адски непрактични същества! Такъв беше баща ми, такъв беше първият, а сега и настоящият ми мъж.
Освен за хобита и гъдели, когато решат да похарчат нещо за семейството, то купуват се огромни количества от неща, които или са непотребни или неподходящи.
Пратиш го до Lidl за 1 яйце, връща се с поредната бор-машина, поредните никому ненужни стопчета и фарчета за колело и задължително - един килограм драконов плод или личи (чиято съдба неизбежно е кошът). Постоянно ми се купуват парфюми, часовници или бижута, от които нямам нужда и не нося, но щом така си е наумил, няма спирка.
Душата ми е уморена от непрактични и недалновидни мъже - те не са лоши, напротив - обгрижват по свой собствен начин, но са поредните деца, за които жената трябва да се грижи.

# 80
  • Мнения: 6 256
Ми така е, по разходни сме, поне аз ям за двама, пия (като почна де, което е 1 път в годината) като за трима, кола ми трябва постоянно и др. Ама като бизнесмен мога да кажа, не са важни разходите,  важно е приходите да са повече от тях. Така че по важно е да изкарва достатъчно.

# 81
  • Мнения: 12 473
Поредното дете?
Айде, няма нужда.
Кой както си го направи и тн.

# 82
  • Мнения: 3 777
Вчера си сравнявахме аутфитите с моя, оказа се, че облеклото ми струва 40 лв от глава до пети, неговото 230, дори с маникюра за 30 лв не мога да го настигна. Моята рокля за официален повод беше 120лв, неговият костюм 500. За ядене да не отварям дума, ако го държа на сандвич и салата повече от ден, ще озверее.
Скъпо излизат мъжете, но не на мен. Каквото харчи, си го изкарва, че и моето отгоре.😁

# 83
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 406
Въпросът е колко аз струвам на мъжа ми, че и детето НИ. Защото мъжът ми ни гледа и издържа. Някои сме гледали като сме се омъжвали 😂

# 84
  • Мнения: 3 777
Това, последното твърдение, е много смело предизвикателство. Десетки пъти съм гледала как се обръща палачинката, всъщност, всеки път, когато някоя е правила подобни изявления.
С най-добри чувства, Доня, недей❣️

# 85
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 406
А, при нас палачинката се е завъртала. Когато мъжът ми претърпя инцидент и беше на легло много дълго време. Така че знам и двете страни. Но като сме се взимали, сме си обещали да сме заедно в болест и здраве, в богатство и бедност.

# 86
  • Мнения: 2 109
Хм, аз съм си взела мъж, не куче. Представям си някой мен да се опитва да ме “учи”, както му е удобно на него. Обидно е това.
На мен ми е важно да сме партньори във всичко - гледане на деца, домакинска работа, бюджет. Не бих позволила мъж да ме издържа, като съм прекъсвала връзки с такива, дето са убедени, че така трябва. И не бих живяла с мъж, който не знае как се пуска пералня и не може да смени един памперс.
От темата оставам с впечатление, че повечето ако ме видят в супермаркета, ще изпаднат в шок колко хаотично и нерационално пазарувам. Така и не свикнах със списъците. 🤷♀

# 87
  • София
  • Мнения: 12 961
Има си харчове по мъжете определено, най-малкото храната при тях излиза доста по-солено. Но останалото си е до човек, не до пол. И една жена може да харчи баснословни суми по дрехи, чанти и обувки, и един мъж по коли, риболов и любимия футбoлен отбор.

Аз съм си направила така, че да мога да си позволя всичко, което ми е важно и сама, и си се глезя. От мъжа очаквам да може да прави същото, оснаналото ми е в бонус Relieved

# 88
  • Мнения: 1 628
Новата съпруга на Джизъса би трябвало да е наясно с тези разчети:
https://fakti.bg/life/694358-novata-sapruga-na-djizasa-shte-go-i … ja-sled-svatbata-

Цитат
Лизингови компании взимат вече няколко автомобила на бившия национал.

„Благо го играе тежкар. Отива, взема на лизинг скъпа кола, закъсва още на третата вноска и я връща. Вече се случи в няколко големи компании, всички са вдигнали ръце от него“, довери информатор. Джизъса няма работен ден след футбола и се провали в няколко опита да завърти бизнес.

# 89
  • Мнения: 12 895
Цитат
По мъжете има големи разходи - ядат много, държат на висок клас жилище, заемат място, та и жилището трябва да е голямо, обикновено имат скъпи хобита. Та една жена, макар и с по-ниска заплата, може да се грижи сама за себе си и децата си съвсем не зле и дори лайфстайлът им да не се влоши.
Колко ви струват мъжете дневно?
И кога е време да се заменят с нещо по-икономично.
Да знам колко ми остава.
Да карам по списъка.
Няма скъпи хобита и претенции, икономичен модел. Вярно, място заема, но като искаш голям мъж, няма да го сложиш зад фикуса!
Няма да го сменям с по-нов модел, решено.
Wink

Общи условия

Активация на акаунт