Професия учител - 18

  • 24 658
  • 425
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 044
Честит празник!
Изобщо не могат да ме впечатлят с каквито и да било подаръци.
 До момента сме избили учебници, които са подходящи за учениците, не мисля че ще се промени нещо.

# 346
  • Мнения: 10 673
Аз получих такъв имейл. Не му обърнах много внимание.

# 347
  • Мнения: 78
Здравейте колеги Simple Smile
Видях в по-предни постове въпроси за дистанционно ППС . Към ТУ Варна има такава специализация (както и ПКС). Оставям линк Simple Smile, че е малко трудна ориентацията им в сайта Simple Smile Всички документи могат и по куриер да им се изпращат (връщат също с куриер) и няма нужда от физическо ходене до университета ако сте от друг град.

https://sites.google.com/view/tuvarnakval

# 348
  • European Union
  • Мнения: 1 413
Тази година предвиждам голяма истерия покрай избора на учебници. Готова съм да се обзаложа, че лятото ще ни прекъсват отпуските и ще ни събират по спешност. В професионална гимназия съм, досега не сме имали безплатни учебници.

# 349
  • Sofia
  • Мнения: 4 437
Аз директно мятам имейлите в Trash-a. Даже го прерових да видя дали и при мен няма такъв за 50лв. Laughing И по двата езика си оставаме с учебниците, с които сме работили досега. Директорката ни е дала свобода да решаваме. За ЧЕП (чужд език по професията) няма учебници, ползваме собствени материали, а виждам, че и колегите по професионалните предмети размятат някакви ксерокопирани, така че 11 и 12 клас  в нашата професионална гимназия нямат голяма полза от безплатните учебници.

# 350
  • Мнения: 10 673
Полза ще има задължително, но за издтелствата, нищо че ти си ползваш собствени материали. Просто училището е длъжно да предостави списък с учебници за всеки клас и по всеки предмет.

# 351
  • Мнения: 5 260
При нас на село и дума не дават да се чуе да сменим Просвета...

# 352
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
И аз в терзанието с учебниците. Откакто chat gpt "проговори" и разни TTS програми предлагат различни гласове, ми отпаднаха (почти) всички спънки в подготовката на материали.

# 353
  • Мнения: 6 044
При нас на село и дума не дават да се чуе да сменим Просвета...
Много тъжно.
Моето мнение е че са най-трудно разбираемите от учениците.
Дори за разширена подготовка не ги намирам за подходящи.

# 354
  • Мнения: 5 260
И колегите по другите предмети мислят същото, но...

# 355
  • Мнения: 408
Ние също имаме свобода на избор за учебниците. Когато започнах, сегашните седмокласници / тогава 5 клас/ бяха с нови учебници, и колежката преди мен беше избрала Просвета 1945. Ами честно да си кажа- измъчих се. Но и аз забелязвам, че много ги "бутат".
Сега ще си избера и на 100% няма да са те.
 Не искам подаръци,  не искам достъп до платформи! Искам да работя с учебник, а не както се спомена, да ми се налага постоянно да търся, разпечатвам, преписвам и т.н

# 356
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
В интерес на истината, по моя предмет учебниците на Просвета биват, не мога да си кривя душата. Но и без тях може.
Сигурно ще изберем най-базовите и ще надграждаме с наши материали.

# 357
  • Мнения: 434
И аз ги ползвам и не ги намирам за лоши. Важното е да има избор.

# 358
  • Добрич
  • Мнения: 5 461
По различните предмети работя с учебници на различни издателства. Ползвам електронните уебници, но редовно прилагам и собствени ресурси.

И се надявам, че ще имам възможност да работя с издателствата, които съм избрала.

Относно лобирането за Просвета, определено съм съгласна. То не е от сега.

# 359
  • Мнения: 906
Не знам за какво лобиране на Просвета става дума, ваучерите за 50 лв. са от Клет. По мое мнение те са по-агресивните в нашия град. Да не говорим, че директора на едно от най-големите училища е представител на Клет. В последните години заради конфликт на интереси предполагам, представител е домакинката на училището. Laughing
Ние имаме свобода при избор на учебници. Аз в 8-10 ползвам Просвета, а в 11 и 12 - Клет. То по моя предмет няма други издателства, де.  Но определено при Просвета в горен курс е улеснен достъпа до електронни ресурси, а Клет го затрудняват и ми минава мисълта за смяна и в 11 и 12 клас.

Общи условия

Активация на акаунт