Ето, идва пролетта и личат се вече СЕПТЕМВРИЙСКИТЕ тумбачета!!!

  • 11 539
  • 275
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 99
И аз съм минала покрай вас, отивайки по стълбите нагоре за онова специално място дето все посещаваме Simple Smile
Ани бани какви са тез крокодилски сълзи, ще вземе да прелее морето и да стигне чак до нас. Я стига. Бебо си е добре. Няма проблем, че малко е по мъничко. Ще навакса, има много време до края. Ти само бъди спокойна и не се шашкай, че и на него го предаваш. Много ще трябва да почакаш до другия преглед, но... само бъди спокойна.
Хайде до скоро мамчета.

# 46
  • Мнения: 104
Абе, мамита сладки, ще ви изям бе  Mr. Green Hug
Предлагам ви следващия път не да слагате табелка на масата
ами да ходите с по една такава  newsm58 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Сладурки сте големи Hug
Иначе то и аз като Ани Бани .... притеснявам се от месец някъде. Корема ми не расте.ного малък ми се вижда или аз си втълпявам  newsm78 Не знам. Та докато не го видя направо ще издивея  Shocked
Целувам ви всички и се надявам следващия път да разправям как е минало при доки Rolling Eyes
 Hug

# 47
  • Мнения: 81
Здравейте,
Много сте госоприемни......жалко че не съм от София и не мога да присъствам на сбирките (които съм 100% сигурна, че са супер).
Ина, за протокола....на 27г. съм и зодия Дева.
В петък съм на ЖК в София и като се върна, веднага ще се отчета в темета.

# 48
  • Мнения: 690
Привет, момичета! Радвам се, че сте си изкарали супер на срещичката  dazzler1 Ани Бани, споко - и при мен излезе така, когато бях втория път на ехографа - назад...  newsm78 Даже термина ми излезе с два дни по-рано, отколкото вече изчисления ми...  ooooh! струваше ми се че и размерите на бемболинко бяха по-малки, ама в последствие ми обясниха, че е нормално да има такива разминавания с техниката и че винаги се получавали Whistling така, че споко  - мисля си че няма смисъл да се тормозим, всичко ще си е ОК  smile3521 newsm44

# 49
  • Мнения: 27
Хей! Мамета!
Толкова отдавна не съм влизала.... Май се поскапах от работа тези 10ина дни! Много ми е домъчняло за вас! А и толкова много съм изпуснала... В събота даже си мислех, че трябва да сте си организирали срещичка, а аз дори нямам време да разбера кога и къде ще бъде! Е от тук нататък се надявам да няма такивая дълги раздели!
Иначе ми се щеше да ви поразпитам малко за мнения.... Тъй като моята лекарка работи в болница "Вита" и не ми се иска да я сменям, мисля да се запиша там на ЖК. Но ме притеснява това, че вероятно няма да мога да си позволя раждане там.... та се чудех как да постъпя... Кажете, моля ви, според вас дали няма да сбъркам ако не се запиша някъде през НЗОК?
Целувам ви и ви желая прекрасна слънчева седмица!

# 50
  • Мнения: 434
Здравейте,...
Аз съм за бой май.. съвсем съм забравила, че имаше среща.. със всички глупости на главата дето имам да върша.. боядисваме с мъжа сега.. ремонти правим.. сватба готвим... а бе не е малко работа и доста неща забравям  Embarassed

Другия път ще се реванширам...

Аз преди няколко дни усещах чегъртане в коремчето.. като къркорене на черва.. ама сега нещо спрях да усещам..може да е била фалшива тревога.. Другата седмица доки ще каже..  Hug

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 21 649
Девойки, здрасти! Grinning

Радвам се, че ви е било хубаво на срещичката, разминавката с Тумбелина е направо куриозна Crazy... пък какви сте убавицииии  Hug

Ани, както някой вече писа преди мен изобщо не трябва да се притесняваме от разминавките в ехото, нормално е.

.... Тъй като моята лекарка работи в болница "Вита" и не ми се иска да я сменям, мисля да се запиша там на ЖК. Но ме притеснява това, че вероятно няма да мога да си позволя раждане там.... та се чудех как да постъпя... Кажете, моля ви, според вас дали няма да сбъркам ако не се запиша някъде през НЗОК?
Аз нещо не те разбрах Rolling Eyes newsm78.. защо да сбъркаш ако не си по ЗК щом можеш да си позволиш да плащаш...но пък в същото време казваш, че не можеш да си позволиш раждане във Вита  Rolling Eyes
Иначе можеш да си ходиш на ЖК при твоята лекарка, пък после да раждаш на друго място, със или без ЗК. Simple Smile

Хубав ден ви желая! Grinning

# 52
  • София
  • Мнения: 771
... Тъй като моята лекарка работи в болница "Вита" и не ми се иска да я сменям, мисля да се запиша там на ЖК. Но ме притеснява това, че вероятно няма да мога да си позволя раждане там.... та се чудех как да постъпя... Кажете, моля ви, според вас дали няма да сбъркам ако не се запиша някъде през НЗОК?
Целувам ви и ви желая прекрасна слънчева седмица!

sungirlaug, аз понеже все още не съм се записала на ЖК и само проучвам насам-натам (току виж съм родила докато си избера), та миналата седмица се обаждах във Вита. Там има само платена ЖК, срещу скромната сума от 390 лв  Crazy Според мен е по-важно да си ходиш при докторката, на нея така или иначе ще трябва да си плащаш, а да се запишеш на ЖК в някоя поликлиника и да ти мине през здравната каса, защото самото ЖК представлява няколко изследвания, мерене на килограмите и издаване на болничен и всички необходими документи за раждане. Тези пари можеш да си ги спестиш в полза на бъдещия наследник.

# 53
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
vesela_123, забравих да ти кажа за гимнастиката, която Феминин даде, има я в списъка от полезни линкове на заглавната ни страничка: http://store4.data.bg/theadmin/Videos/Others

# 54
  • Мнения: 27
Ами, всъщност.... като се замисля парите, които ще дам ако само си ходя при моята лекарка, без да съм се записала на ЖК там, май ще надвишават тази сума от 390 лв., а с абонамента за ЖК, Вита поема отговорност за всичко до раждането... Просто се опасявам какво би се случило в която и да е друга болница, когато отида с документи от Вита... и дали няма да се започне едно изнудване от типа "ами като си могла да си платиш за ЖК там, защо не отидеш да си родиш пак там?"... а в крайна сметка самото раждане във Вита далеч надхвърля въпросните 390 за ЖК....
Ох и аз не знам, пламнала ми е главата.... а от друга страна някъде срещнах, че в повечето болници записвали за ЖК до 12та седмица, а ние я подминахме....

# 55
  • София
  • Мнения: 6 259
Здравейте, мами. Аз първо - ами такова за срещата  Blush - 2 дни в събота и неделя чистих, лъсках, прах, прибирах, готвих до късно и просто неделя следобед бях полузаспала (и дойде майстора-дърводелеца и разхвърлихме кошарите в спалнята) и реших, че е по-добре да си остана в къщи. Уф, сега ме е яд, ама отивам поне да ви гледам снимчиците. Давайте дата за нова среща. Flutter

Ани-бани май питаше за лютите чушки - ами и на мен много ми се услаждат и си хапвам, май че не беше добре да се яде люто да няма колики бебо.

trex, кога е сватбата? Party

Утре вечер съм на преглед и вече изгарям от нетърпение. Flutter

# 56
  • Мнения: 168
sungirlaug не е съвсем така за 12-та седмица. Ето например в Шейново не записват на ЖК пред нея, доколкото разбрах /понеже ходих/ в Токуда и Майчин дом записват когато отидеш /е не в 8 месец/. Аз нямам проблем за парите, в смисъл бях готова да дам 300 лв в Шейново за ЖК, но се отказах , защото няма смисъл. Момичета от форума ми дадоха идея, която е много хубава /същата на kali - да се запишеи някъде на ЖК, а да ходиш на частен прием при твоята докторка/. Това с ЖК-то излиза малко като пари на вятъра, но има условие - например ходиш на ЖК в Майчин дом, обаче искаш да раждаш в Токуда. Тогава трябва да провериш изискванията на Токуда - повечето държат последния месец да са те наблюдавали те и тогава раждаш при тях. Аз поне мисля да си платя и да се уговоря с доктора, така че мен това не ме притестнява, а мисля че щом и ти си готова да платиш, това е идеалния вариант Flutter
успех в решението Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 771
sungirlaug, направи си сметка, аз при предишната бременност ходех всеки месец на ехограф, да кажем 12 пъти да съм отишла, всеки по 20 лв, прави 240 лв. Цената си е като ЖК в Шейново с тая разлика, че аз ходех при един и същи лекар, а не при който се падне. А за раждането бъди спокойна, никой няма да погледне на теб по-различно само защото си била на платена ЖК. Ти решаваш дали ще си плащаш на определен доктор да те изражда или не и това няма никаква връзка с ЖК.  

# 58
  • София
  • Мнения: 245
Я да се включа аз и следобед, че да не изпусна нещо  Simple Smile
Анири, много съм бавнозагряваща, чак сега зацепих, че анири е обратното на Ирина, ако знаеш колко съм се чудила какво ли означава твоя ник  Blush А това с дребосъчето максимално ме изкефи  Grinning дъщеря ми обожава това филмче.
Ани Бани, веднага избърши сълзите, че ни липсват веселите ти постове  Naughty Една седмица изоставане изобщо не е повод за притеснение, докторът не ти ли го обясни  Rolling Eyes Поне аз знам, че  +/- 10 дена разминаване е повече от нормално.
Трекс, кога ще е събитието? Вече (поне) 2 сватби чакаме значи  Grinning
sungirlaug, момичетата вече са ти дали добри съвети, но и аз да подкрепя
sungirlaug, Според мен е по-важно да си ходиш при докторката, на нея така или иначе ще трябва да си плащаш, а да се запишеш на ЖК в някоя поликлиника и да ти мине през здравната каса, защото самото ЖК представлява няколко изследвания, мерене на килограмите и издаване на болничен и всички необходими документи за раждане. Тези пари можеш да си ги спестиш в полза на бъдещия наследник.
Peace абсолютно съм съгласна с Кали.
Сладка мама, ФМ мисля че се прави между 16 и 19 седмица, моят доктор ми каза да отида в 19 г.с., че тогава най-добре се виждало.
Хайде стига съм писала, че ще ви писне от мен  Blush

# 59
  • София
  • Мнения: 6 259
Трекс, кога ще е събитието? Вече (поне) 2 сватби чакаме значи  Grinning
Яяя, кажете, коя е другата мама. Flutter

Общи условия

Активация на акаунт