Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 15

  • 41 885
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Пак съм аз. Май наистина съм сложла повече мляко - направих втора доза и стана добре. Как обаче да спася първата? Дали мога да добавя конд. мляко и да го измеся наново?

# 76
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Това е първата тортичка от поредицата торти, които следва да направя в идните няколко месеца, че праниците при нас изобилстват  Mr. Green. Това е Тирамису за мама свекърва, която е рожденничка утре, тоест днес, че то вече е прехвърлило 24:00 часа  Joy. Не съм правила кой знае каква украса, че на тая тортичка някак не ми върви да слагам покритие, но мисля че се получи добре.  Wink.

# 77
  • Мнения: 1 163
КорНиШонка,тортата изглежда супер.

# 78
  • Мнения: 818
Корнишонка,много елегантна торта.Пеперудките от какво са-много са нежни.  bouquet

# 79
  • Мнения: 144
Меги много благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

# 80
  • Мнения: 729
Корни, мама-свеки, трябва да е останала много доволна, чудесно е тирамисуто!

# 81
  • Мнения: 285
Здравейте, майсторки! Първо искам да ви поздравя за творенията ви - прекрасни са!
Не знам дали тук да си задам въпроса, но ми се струва подходящото място! Моят син декември месец ще стане на 1 годинка и ми се иска да му направя аз тортичка и да си му я украся....Но ..... като гледам вашите красиви изпълнения се чудя, бебоците могат ли да хапват от тези торти, или само им се радват а пък мама и тати си я изяждат??? Mr. Green На мен ми се иска така да я направя, че бебо да може да я опита, ама тогава ще мога ли да използвам бои , марципани и всичко, необходимо за да се получи ефектна и красива торта? Благодаря на отговорилите!

# 82
  • Мнения: 2 755
Направих марципна пак от парено тесто, и пак с прибавянето на захарта тестото става все по-меко и лепкаво. На вас така ли ви се поучава? Сега го сложих в хладилника да се стяга и после мисля бързо да го разточа и оформя. Как обаче да изсуша розите? Мислех в слаба фурна, но съм почти сигурна, че ще клюмнат от топлото. Много моля, дайте съвет какво да правя ooooh!

# 83
Еми да се похваля с първата си месена торта  Laughing Скромна е, но не бъдете много строги  Embarassed Тортата ми е упражнение за предстоящото коледно парти на служебния ни екип, за което искам да направя торта с дядо Мраз и логото на фирмата Wink Снимките са издайни4ески, понеже колеги може да ме разпознаят по тортата с лого Laughing , за това пиша през анонинка, вълреки 4е съм редовен потребител на бг-мамма  Sunglasses Надявам се и 4е няма да се възприемат като скрита реклама  Peace Ако е така, ще махна веднага снимките от сайта им!



Имам следната поредица въпроси:
- Като нанасяте базовия 4аршаф, как изглаждате гънките отстрани на тортата? Такива е невъзможно да не се полу4ат, както като сложим покривка върху кръгла маса не може да не се полу4ат гънки отстрани.
- Как слепвате отделните 4асти на дадена фигурка? Някъде назад Меги беше писала, 4е намазва с вода; проблемът е, 4е тогава цветовете по4ват да пускат и целите ръце се омазват с боя, което зна4и, 4е ако за дребни коп4енца, яки4ки и пр елементи става е жива хамалогия  ooooh!
- Правих покритието с мле4ния марципан на Наталина (  bouquet), но в един момент тестото стана ронливо и беше трудно за употреба. Знам, 4е имаше на4ин да се подобри тестото, не го помня, но ще про4ета назад из темите. При марципана Варна има ли риск да се полу4ат някакви фалове с тестото, и как се оправят те?

# 84
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Сбъдваща мечти, страхотна торта - весела, шарена, цветна и със сигурност вкусна! Браво!  bouquet
Корни тирамисуто ти е прекрасно - свеки ще е щастлива! Hug Heart Eyes

мом4е6ка мама, направи си тортата с какъвто пълнеж искаш, а за украса ползвай марципан Варна - той май е най-подходящ за мъници. Или проето махай на бебока украсата, когато му даваш( аз така правех)!

acer не съм имала досега такъв проблем - сигурна ли си, че тестото беше достатъчно изстудено преди да прибавиш захарта? newsm78  Розите остави да изсъхнат на стайна температура - в никакъв случай във фурна. Затова е добре украсата да се прави няколко дни предварително преди самата торта!

Ето и моята торта за рождения ден на големия ми син, който вчера навърши 8 години!

Тортата е пандишпан, разрязан на две. Крема е млечно-маслен + ананас. Гарфийлд е направен от смес - краищата на блата, детски бишкоти, орехи и масло смесено с Крема сирене. Покрит е с млечен марципан и за разкош завивката му е от истински бадемов марципан (просто другия не ми стигна). Mr. Green

     

# 85
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
на4инаеща кулинарка, чудесна торта! Аз харесвам такива изчистени неща, още повече, че не е детска - това е напълно достатъчно!

Цитат
Имам следната поредица въпроси:
- Като нанасяте базовия 4аршаф, как изглаждате гънките отстрани на тортата? Такива е невъзможно да не се полу4ат, както като сложим покривка върху кръгла маса не може да не се полу4ат гънки отстрани.
[/b]

Ами всеки както може - общо взето гледам да прикрия с някаква украса, но има покрития, които ако се разточат по-дебело, позволяват да ги изпънеш добре. В първия пост на темата има едно видео, където този тип изглаждане се вижда добре. Това много помага. Аз обаче правя покритията много тънки и изглаждането е по-трудно, та компенсирам с украса. Ти добре си се ориентирала за панделката отстрани. Може също да използваш панделка от плат - изглежда много луксозно!


Цитат
- Как слепвате отделните 4асти на дадена фигурка? Някъде назад Меги беше писала, 4е намазва с вода; проблемът е, 4е тогава цветовете по4ват да пускат и целите ръце се омазват с боя, което зна4и, 4е ако за дребни коп4енца, яки4ки и пр елементи става е жива хамалогия 
[/b] По-големите части на фигурките и самите фигури слепвам с клечки за зъби, но ако са тънки или  малки ползвам белтък със захар или светъл карамел.


Цитат
- Правих покритието с мле4ния марципан на Наталина ( ), но в един момент тестото стана ронливо и беше трудно за употреба. Знам, 4е имаше на4ин да се подобри тестото, не го помня, но ще про4ета назад из темите. При марципана Варна има ли риск да се полу4ат някакви фалове с тестото, и как се оправят те?
[/b]

Най-вероятно си сложила повече сухо мляко или захар. Помага ако прибавяш по чаена лъжичка вода - 1 лъжичка - измесваш хубаво, ако още е ронливо, прибави още една. Но в никакъв случай няколко наведнъж.  За марципан Варна - има момичета които се оплакват, но опита сама. Най-важното е - да  не оставяш водата с мазнината дълго да ври, а веднага след като заври да сложиш наведнъж брашното. После да махнеш тестото от печката веднага след като се отлепя от съда(а това става след около 1-2 минути). Да оставиш така приготвеното тесто да се охлади съвсем, като го разстелиш на плота в кухнята. Да си купиш качествена пудра захар и внимание!!! - да я пресееш - с едра захар стават фалове!

Успех и се похвали пак!  bouquet

# 86
  • Мнения: 2 755
natalyna  много благодаря за отговора, правиш страхотни торти. А за моята - вече изхвърлих марципана, отказвам да правя повече от този вид. Тестото беше доста студено и твърдо, дори леко го размекнах в микровълновата. И блата ми не бухна, за 10 минути на 160 градуса леко загоря, започнах да изстъргвам загорялото и го изтървах в мивката Embarassed Поотупах го и сега представлява торта от 2 блата, ама още не сме я пробвали, чакаме гостите Mr. Green Украсата е от стърган шоколад. Големи надежди имах, а май стана най-големия ми провал.

# 87
Оле, колко се радвам, 4е то4но Наталина ме похвали!  Embarassed  bouquet Благодаря за милите думи и обясненията! Ако коледната фирмена торта, за която се упражнявах, стане хубава, ще се похваля и с нея. Снощи докато привършвах с тортата се зарекох пред мъжа ми, 4е пове4е няма да меся торти. На което той отвърна, 4е изобщо не ми вярва. Дано да се окаже прав  Laughing

И иска ли питане - Гарфийлд4ето е страхотно! Да ти е жив и здрав рожденикът! Мисля, 4е твоите торти са по-красиви от професионалните такива, каквито съм виждала.

# 88
  • Мнения: 7 108
Нат, невероятен Гарфийлд! Все е дно е кадър ат анимиционния филм, толкова сполучлив е станал. Представям си каква радост е у вас, да ти е честит празника на момчето   bouquet!

# 89
  • Мнения: 818
Наталинка,да ти е живо и здраво детенцето.А тортата е невероятна както винаги  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт