Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 19

  • 54 499
  • 296
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 282
Срещал ли е някой торта във форма на "Малкото пони" и ако има разкрой моля да ми помогне Praynig?
Виж за понита тук и тук.

Ина, поразтърси се, има и различни цветове, аз си купувам от Пикадили едни доста големи розови и бели сърца - в един пакет има от двата цвята. А иначе, ако не ги разделиш, дявол знае какъв цвят ще се получи - нещо светло и пастелно...
А иначе маршмелоуз стават за деца, колкото и всички други покрития. Аз не съм очарована от единствения си опит, на другия ден всичко беше много лепкаво, но майсторките казаха, че съм сложила твърде малко пудра захар.

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 09:52 от Сребърен облак

# 286
  • Мнения: 6 243
Момичета имам въпрос за маршмелоуса. Вчера си купи едно пакетче от 150 гр., но вътре бонбонките са трицветни розово, жълто и бяло, но оплетени, не са поотделно. Т.е. аз като ги стопя за покритие какъв цвят ще се получи или да се опитвам да ги разделям по някакъв начин newsm78. Не видях да продават по отделно различни цветове Thinking
Става бледо розово иле с нещо като телесен цвят - зависи от самите бонбонки. И аз не съм намирала едноцветни, затова превя торти с розов чаршаф и червени цветя.

Не се опитвай да ги разделяш - много играчка е.

# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета имам въпрос за маршмелоуса. Вчера си купи едно пакетче от 150 гр., но вътре бонбонките са трицветни розово, жълто и бяло, но оплетени, не са поотделно. Т.е. аз като ги стопя за покритие какъв цвят ще се получи или да се опитвам да ги разделям по някакъв начин newsm78. Не видях да продават по отделно различни цветове Thinking

Снимки Kuharka.ru

Ина, ако са такива



ще получиш ето този цвят



За жалост не могат да се разделят.

При нас в Пловдив имаме и само двуцветни, но опаковани поединично- всяко по 12 гр.


А бели и розови едноцветни ми пратиха в края на ноември от Пикадили- Варна. Но не се работеше така лесно като с усуканите  Confused

# 288
  • Мнения: 498
Досега единствеия чаршаф който правих е със смлени бадеми и пудра захар, много вкусно стана, но искам да е друг цвят, за това реших с маршмелоус да пробвам. От Била снощи ги купих тези плетени бонбонки. Ще се разтърся и за едноцветни. И знам мнооооооооого пудра захар  hahaha иначе  Naughty не става  #Crazy

_Пепи_ , не по-бледи са трицветни. Представи си бледи бебешки цветове, но няма как да ги покажа, че съм на работа, довечера ще ги снимам. А от 150 гр. колко ще се получи като покритие изчислих че за 150гр. маршемолус отива 300 гр пудра захар по оказаната в началото рецепта, ама колко лимонов сок да сложа, предполагам половин чаена лъжичка някъде.

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Досега единствеия чаршаф който правих е със смлени бадеми и пудра захар, много вкусно стана, но искам да е друг цвят, за това реших с маршмелоус да пробвам. От Била снощи ги купих тези плетени бонбонки. Ще се разтърся и за едноцветни. И знам мнооооооооого пудра захар  hahaha иначе  Naughty не става  #Crazy

Преди да си купя готова моделираща маса, работех основно с маршмелоуз и знам как става. Имам 3 торти покрити с тях, но не ми харесаха едноцветните. Не стана така еластично като с двуцветните. Едвам покрих тортата  Sad Едноцветните бяха във формата на сърчица.

# 290
  • Мнения: 498
_Пепи_ т.е многоцветните са по-добри така да се каже, така ли? newsm78 Нямам време да ходя до Кадмелия за да си купя готова моделираща смес, а и не правя толкова често торти, за това реших да експериментирам с мармелоусите

# 291
  • Мнения: 3 927
С годините съм стигнала до моя си технология как да правя желатин.....писала  съм 1000 пъти, ама айде пак ще напиша  Simple Smile

В едно малко цинково канче изсипвам пакетчето желатин - винаги съм работила с Йоткер - наливам малко студена вода, разбърквам добре, оставям 5-6 мин. да набъбне. Пак разбърквам добре. В друг подходящ съд, в който да може да влезе малкото ми цинково канче наливам гореща вода или от чешмата, или от бързонагряващата кана, потапям цинковото канче, оставям сместта да се втечни и разтвори добре и прибавям към съответната смес.
Така при мен няма никакво кипване на вода на котлона, няма опасност и от прекалено затопляне на желатина.
И винаги ми се е получавало  Simple Smile
Така че всеки според наличните у дома купички и съдинки може да си нагоди технологията на желатина.

И пак да напиша, че днешните пакетчета желатин са с малко неточен превод. Не трябва съдържанието да се разтваря в 0,5 л. студена вода, а само в няколко с.л. Не знам защо го оставиха така........едновремешните пакетчета бяха с правилна инструкция, ама това беше преди 5-6 години  Laughing Laughing

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ина, на мен лично с многоцветните (по-скоро с двуцветните) ми беше много по-лесно от едноцветните. При теб сигурно ще се получи бледо телесно. Мога да ти кажа от двуцветни (бяло с розово) какво се получава.
Най-светлата роза е от двуцветни маршмелоуз без допълнително оцветяване

# 293
  • Мнения: 3 927
Хапке, заради теб сега се разрових из архивите и в изблик на алтруизъм преведох една рецепта за Шварцвалд. Сега оставя да си поръчам черешовата ракия  Wink

Торта Шварцвалд

източник: една дебела немска книга за сладкарство

За блата:
4 яйца
3-4 с.л. топла вода
175 гр захар
1 пакетче ванилия
100 гр брашно
100 гр нишесте
3 равни с.л. какао
4 равни ч.л. бакпулвер

За пълнежа:
12 с.л. черешова ракия / вишновка
1 л. сметана
1 пакетче ванилия
3 равни с.л. захар
2 пакетчета сгъстител за сметана
1 компот вишни
2 с.л. нишесте

Освен това:
хартия за печене
шоколадови стърготини

Яйцата се разделят внимателно така че никакъв жълтък да не попада в белтъка. Водата се добавя при жълтъците и се бие на пухкав крем. Постепенно се добавят 2/3 от захарта и ванилията. Бие се толкова дълго докато сместта стане бяла и кремава. Белтъците се бият с останалата захар в отделен съд до бял сняг. Белтъчният сняг се изсипва при жълтъчната смес. Брашното се смесва с нишестето, какаото и бакпулвера и се пресява върху снега. Всичко се обърква внимателно с широка лъжица. Основата на тортена форма с диаметър 26 см. се постила с хартия за печене, изсипва се тестото и се заглажда. Пече се в предварително загрята на 180 С фурна около 30-35 мин. Пандишпанът се изважда и обръща върху решетка. Хартията се напръсква със студена вода и се отстранява. Блатът се оставя да изстине и се разрязва на три еднакво дебели части. Всеки блат се напоява с 4 с.л. черешова ракия.
Сметаната  се разбива с ванилията, 2 с.л. захар и сгъстителя и 1/3 от нея се намазва върху първия блат. Вишните се изцеждат от сока и сока се слага в малка тенджерка. Кипва се с 1 с.л. захар и се сгъстява с нишестето, предварително разтворено в малко студена вода. Две трети от вишните се добавят към сока и се оставят да изстинат.Половината от тази смес се разпределя върху сметана над първия блат и отгоре се слага втория блат. Отново се намазва със сметана и остатъка от вишневата смес. Поставя се третия блат. Тортата се намазва отгоре и отстрани с останалата сметана, а една част от нея се напълва в пош със звездовиден накрайник. Шприцоват се малки капки и в средата на всяка се слага по една вишна. Средата и ръба на тортата се украсяват с шоколадови стърготини.

Блатът подлежи на замразяване!
Не се знае само какво количество е един немски компот от вишни  Wink

# 294
# 295
  • Мнения: 498
_Пепи_ , много ти благодаря!
Като сътворя нещо ще докладвам!
А по-скоро дайте идея за украса на торта полу-круг, като футболната топка, но да е различно. Може би писта за ски или нещо подобно.

# 296
  • Мнения: 5 873
Тане-всичко правя по твоя начин,само ,че разтварям желатина с водата в чаша и след като набъбне слагам в МВ за 2-3 сек.колкото да се втечни.Много бързо става.

Общи условия

Активация на акаунт