Моля помогнете

  • 6 436
  • 60
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 126
Не зная дали тук е мястото за тази тема, но моля тези, които знаят нещо по моята тема да ми помогнат. Историята е следната: Имам момченце на 5 годинки. С неговия баща се разделихме преди 3 години (наричам го така, защото нямахме брак). От тогава той си има приятелка, която е на 39 години. От 2 години се опитват да си имат дете, но все не успяват. Тя е ходила по лекари и при нея всичко било наред, но той си правил 2 пъти спермограми и му казали, че той не можел да има деца. Сега ме постави в една ужасна ситуация и ми заявява, че детето не е от него. Душата ми се е свила и се чудя дали е възможно проблемът му да се е появил последните години. Аз не съм запозната с тези неща порових се в интернет, но намирам само някакви показатели от които нищо не разбирам. Дори не съм виждала едно такова изследване какво представлява. Аз съм сигурна, че детето си е негово, но как е възможно това да се случи и той да бъде толкова категоричен?

# 1
  • София
  • Мнения: 139
Да, може проблемът му да се е появил  през последните години, ако е имал някакво нелекувано полово предавано заболяване например...

А ако толкова не вярва, че детето е негово - да извади няколко хиляди за ДНК тест и готово...

# 2
  • Мнения: 1 797
Разбира се, че е възможно, прекарано заболяване, стрес, много са възможните причини
А ако толкова не вярва, че детето е негово - да извади няколко хиляди за ДНК тест и готово...

Peace

# 3
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Разбира се, че е възможно, прекарано заболяване, стрес, много са възможните причини
А ако толкова не вярва, че детето е негово - да извади няколко хиляди за ДНК тест и готово...

Peace

И аз съм на това мнение Simple Smile

Има различни причини, които могат да окажат влияние на подвижността на сперматозоидите (стрес, работа в "опасна" среда и др.)
По-добре вместо да търси "под вола теле" да се изследва и да намали (ако е във възможностите му) рисковите фактори.

# 4
  • Мнения: 755
А ти  сигурна ли си , че действително там им е проблема? Дали бившият ти спътник в живота не издевателства над теб, поради друга причина? Дали наистина с приятелката му всичко е наред?!? Twisted Evil
Прости за недоверието, но тава звучи като в сапунка. В крайна сметка , едно не проумявам , теб какво те тревожи какво мисли той?!?
След като вероятно така му е удобно да си намира извинение, за да не се грижи за сина си. Peace Направо му тегли една и си гледай семейството. Само много ограничен човек може да прехвърли по този начин вината на друг , за да се справи със собствените си проблеми.

Последна редакция: вт, 05 окт 2010, 06:35 от Fortune

# 5
  • София
  • Мнения: 126
Сигурна съм, защото аз не съм поискала никога нищо от него. Той сам искаше да го взима и да го гледа. Но преди 4-5 дни ми се обади и ми каза всичко това, което съм написала и дори каза, че щял да ходи да си прави 3-та спермограма. Аз го попитах дали е казал на доктора, че има дете, но той каза, че след всичко това, което са му казали не е казал. Дори започна да ми обяснява, че детето в носа приличало на еди кой си...Направо съм в шок. Споделих единствено със съпруга си (сега съм щастливо омъжена) и не смея да разкажа дори на майка ми.

# 6
  • Мнения: 2 960
Както при мъжа,така и при жената могат да се променят нещата с времето.
Това ,че е бил баща преди,не означава ,че всичко е останало по старому.
И с бременностите на жената е така...
Този твой бивш -толкова ли малко е чел и знае ,че да не е наясно с нещата...те могат да се променят във всеки един момент.
Като толкова знае-направете ДНК на детето ,та да е  ooooh!сигурен

# 7
  • В.Търново
  • Мнения: 6 730
И аз съм за ДНК тест,затвори му устата,а ако се дърпа,значи нещо ти крои номер.Възможно е и в последствие да се е появил този проблем.Един ДНК тест не струва хиляди,както писа една съфорумка по-горе,по-малко е. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 167
Да си направи ДНК тест щом не вярва!
Сигурно е изпаднал в лична драма хем искам хем не ми стиска. Но това със спермограмите са само факти. Познавам толкова семейства, в които поради причини в единия или в другия са им казали че е 100% невъзможно да си имат дете, а в последствие жената забременява и ражда, че винаги съм била на мнение, че медицината е само 70% наясно с тези процеси, останалото си е божа работа  Peace
И да тези фактори се променят и в двете посоки!

Само не травмирайте детето иначе да се тества колкото иска бившия ти.  Hug

# 9
  • Мнения: 132
виж какво намерих ж един форум като инфо

СПОРЕН РОДИТЕЛСКИ ПРОИЗХОД ДНК-ИДЕНТИФИКАЦИЯ НА БИОЛОГИЧЕН МАТЕРИАЛ (СЛЕДИ)   
изследване на 8 ДНК–маркера    600 лв

изследване на 12 ДНК–маркера*   800 лв

изследване на 18 ДНК–маркера*   1000 лв
* Изследването е възможно само при мъжки пол на детето

ето и линка от който имам инфото

http://club.biberonbg.com/read.php?9,729486

желая ти много успех...който се страхува всъщност да си плаща, не му се давай!!!!

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 126
Мила Jojidoli, благодаря ти. Но според вас дали е разумно да се направи ДНК тест, само и само да докажа нещо на някой си.Пак казвам никога нищо не съм поискала от него и не съм взела нито една стотинка от него.Все пак и детето е вече голямо и разбира.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 594
Човекът явно се е травмирал психически от резултатите и сега му избива по този начин. Едва ли наистина мисли, че детето не е от него. По-скоро се опитва да прикрие сам пред себе си слабостта си и разочарованието си като те напада. Не му се давай. Прати му някой линк на лаборатория предлагаща ДНК експертизи и му кажи като се съмнява да плати за тест, а ако не да не те занимава изобщо с личните си драми. Ако се стигне до такъв тест не е нужно детето да знае за какво е.

# 13
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Бе я му тегли една ... дългосвиреща на тоя и си гледай детето. Щом ти си знаеш, че е от него, какво те интересува, че той твърдял друго? Че да подлагаш и детето на разни изследвания и прочие. Освен това му речи и да се образова малко - подобни неща могат да се случат на всеки и във всеки един момент. Веднага - не било негово. Сакън, да не е на някой друг, че настъпи 2012 година!  ooooh!
Психическите му тормози са си негови и на сегашната му жена, не виждам какво е виновно детето.

# 14
  • Мнения: 132
имаш право!!! нищо не прави,нека тои се занимава щом се съмнява!!!
защо ти и детето да страдате за това че тои има проблеми...дори с доверието.
този линк беше само информативно, не е излишно човек да е запознат.
желая ти спокойствие и добро развитие на нещата! Peace

Общи условия

Активация на акаунт