Коледно ли ве е

  • 10 787
  • 151
  •   1
Отговори
  • Мнения: 943
Незнам защо но на мен вече ми е Коледно , мисля след няколко дни да украся - донася ми такав уют.с това безпаричие което настана от близките година две няма кой знае как да посрещнем празниците , но вътрешното усещане за празника за щaстливите деца и снега толкова ми стоплят сърцето.с вас как е започнахте ли да се чувствате празнично Коледно , какви подаръци мислите да вземете на децата си за да ги зарадвате моята дъщеря е на 1г. и 7м.и ще и взема нещо въпреки , че неразбира много.споделете всичко така ми се иска да разменим идеи за подаръци и прочие santa2 Close-mas: People Santa Nature Snowman

# 1
  • Мнения: 943
Май само мен ме е тряснала Коледна мания Sad

# 2
  • Мнения: 196
И на мен ми е коледно пъкк Party ,на 1-ви почва голямото украсяване  Laughing на 25.11 дребното ще "пише" коледното писмо .

# 3
  • Мнения: 1 296
Странно, но за първи път не ми е коледно Rolling Eyes.
Поне все още.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Грам не ми е коледно.....за сега  Confused

# 5
  • Мнения: 1 610
тъкмо споделих с приятелка, че  коледното настроение ме е завладяло и....  smile3543
 стоя си в къщи на топло   ...
сега ми е грипаво настроението, ама като ми мине вадя елхата... Nature Snowman santa2

# 6
  • Мнения: 1 195
Много ми е рано още....към 10 декември ще украся, че ако по-рано го направя бързо ми писва.

# 7
  • Мнения: 259
Коледно ми е вече. Мисля в събота да извадя каквото имам и да украся. Уютно ми е ,когато е украсено и вечер пусна лампичките да светят.

# 8
  • Мнения: 164
Не, изобщо не ми е коледно Confused.

# 9
  • Мнения: 285
И на мен не ми е коледно

# 10
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
И аз вече се настройвам коледно ,но така ми се иска един снежец да завали-и всичко да стане яло и хубаво -тогава ще ми е най -коледно  Grinning

# 11
  • Мнения: 8 962
На мен също не ми е коледно все още. Надявам се с наближаване на празниците да се поразведря, де. Не знам защо, но направо ми омръзна от ежедневните трудности на живота в Бг, липсата на перспектива за по-добра работа, политиката на държавата, ежедневните скапани новини по тв.... Пък и така ми е уморено, че... никак не ми е коледно...
Освен това имам чувството, че сме така презадоволени във всяко едно отношение, че просто няма как истински да зарадваш някого с нещо. Не само децата, но и възсрастните.  Confused

# 12
  • Мнения: 61
И ние ще пишем писмо до дядо Коледа..... ама то са едни списъци, то е едно чудо....къде ще й ги търся не ми е ясно...... чудя се на малкия какво да му взема...нали е мъж и ми е по-трудно с тези мъжки играчки, а й не може да каже още какво иска......Но и аз искам да пиша на дядо Коледа  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 241
Да, коледно ми е Simple Smile
Още от миналата седмица почнахме да слагаме коледната украса.
Скоро почвам да пиша картички.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 076
Напук на всичко ми е коледно и радостно за пръв път от години насам. Търся хубава коледна украса, но за жалост виждам само пластмасови боклуци на безумни цени. Ако знаете къде продават интересни и оригинални топки за елха например и друга украса - споделяйте!

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
И мен ми е коледно, въпреки трудностите.И аз мисля днес да се извадят украсите и да украсяваме с малката.Тя е доста нетърпелива вече, а и да си внесем малко настроение, че тя е болничка, аз - на легло, поне украса да имаме  Simple Smile
Мисля да направя и едно - две нещица - примерно някакво зелено клонче с украса по него, някоя чинийка с коледни свещички и камъчета и така.
И аз съм в търсене на някаква ненатрапичва украса, която да не е на безбожни цени все пак.

# 16
  • София
  • Мнения: 409
Хубавото време ми пречи да се радвам на Коледното настроение все още.
Вкъщи сложих лека украса - свещи, шишарки, аромати, колкото за вдъхновение....
Довечера ще се разходя до новооткрития Немски Коледен базар и се надявам да започна да се настройвам по малко.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Много обичам това време от годината ... не само заради Коледа.  Heart Eyes
Но и заради нея Simple Smile
Детето много се вълнува, иска скоро да украсяваме вкъщи, та покрай него се ентусиазирам и аз.
Писахме писмо на дядо Коледа. Даже "добрият старец" вече тайно изпълни поръчката да не би да свършат мечтаните неща ... Crazy Crazy Crazy Добре са скрити обаче и едва на Бъдни вечер ще ги скрие под елхата Simple Smile
Четем коледни книжки. Ето тази е страхотна!

# 18
  • Мнения: 0
Незнам защо но на мен вече ми е Коледно , мисля след няколко дни да украся - донася ми такав уют.с това безпаричие което настана от близките година две няма кой знае как да посрещнем празниците , но вътрешното усещане за празника за щaстливите деца и снега толкова ми стоплят сърцето.с вас как е започнахте ли да се чувствате празнично Коледно , какви подаръци мислите да вземете на децата си за да ги зарадвате моята дъщеря е на 1г. и 7м.и ще и взема нещо въпреки , че неразбира много.споделете всичко така ми се иска да разменим идеи за подаръци и прочие santa2 Close-mas: People Santa Nature Snowman
Ето малко идеи за украса:
http://geri-diyhomedecoration.blogspot.com/

# 19
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 623
малко  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 610
днес купих свещници с коледна украса -харесаха ми в едно магазинче за цветя...там се намират разни закачки за по празници... Nature Snowman

# 21
  • Мнения: 206
днес купих свещници с коледна украса -харесаха ми в едно магазинче за цветя...там се намират разни закачки за по празници... Nature Snowman

Снимкиииии Party

# 22
  • Мнения: 1 020
Не Sad Изобщо даже  Tired

# 23
  • Мнения: 94
Много!
Даже направо се учудвам от себе си - така не е било никога!  Crazy Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 239
Мен коледният дух винаги отрано ме завладява. Много се вълнувам от коледните украси, играчки и всичко коледно Heart Eyes Само че вкъщи никога не се украсява от рано, чак седмицата на Коледа.  Sad Явно само аз си се радвам като децата, но какво по - хубаво от това да даваш воля на детето в теб Wink

# 25
  • Мнения: 1 050
Започва да ми става вече коледно. Постоянно в главата ми се въртят идеи как да украся тази година. Днес разглеждах едни венци за вратата и играчки. То както и да украся детето все дърпа играчките. Дано тази година като по-голям да нямам проблем и коледната украса да се запази.  Simple Smile

# 26
  • UK
  • Мнения: 2 846
Въобще не ми е коледно.Това слънце и това сухо време хич не ми харесва.
Не че обичам кишата и мокрото,но все пак е зима.
Намислила съм обаче днес или утре да вадя украсата. Може и  настроението дойде.

# 27
  • Мнения: 646
След като вече си имаме едно малко човече вкъщи, нямам търпение да дойде Коледа особено ако успея да му намеря и едно хубаво коледно костюмче.Ако някой знае от къде мога да купя за бебенце нека да каже  Simple Smile

# 28
  • UK
  • Мнения: 2 846
Миналата година иамаше в Джъмбо.
Аз също го обмислях, но мъж ми ми забрани.

# 29
  • Мнения: 1 296
В Джъмбо вчера видях костюмчета детски.
Ако евентуално пък няма за бебенца, имаш алтернативен вариант с други дрешки. Вчера видях коледни бебешки бодита, блузки, гащички...

# 30
  • Мнения: 646
Оооо чудесно ще се ходи до Джъмбо. А относно мъжа ми аз дори не го и питам Twisted Evil , но пък и той няма нищо против де  Laughing

# 31
  • UK
  • Мнения: 2 846
После пиши какво си купила и дали има нещо интересно.

# 32
  • Мнения: 646
Разбира се стига да намеря нещо интересно и което да ми хване окото  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 296
Коледни джунджурийки има в изобилие Peace
Аз си избрах този другар Laughing



и с този снежко


# 34
  • UK
  • Мнения: 2 846
Ние миналата коледа бяхме новодомци и  трябваше да си купуваме всичко.Изхарчихме 200лв най-малко за джунджурийки в Джъмбо.Може би тази съб. и неделя да го посетим .
А леле, направо ме засърбяха ръцете.  Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 328
  Embarassed
все още не

# 36
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Аааа..взе да се получава.Първи етап-с украсите започна,така че и настроението е на път.
Обичам Коледа..много,много,многоооо... Flutter Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 4 785
Много! За разлика от миналата година...  Crazy Направо ошушках магазините  Embarassed Украсихме елхата, вкъщи наслагахме украса - лампички, свещички...всичко  Flutter Имам нужда само от повече време за милото ми, да се гушкаме и да гледаме коледни филмчета  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 1 125
Ооо, и ние едвам дочакахме 1ви, за да украсим цялата къща; и си имаме най-хубавото балконче в целия квартал Grinning; наистина липсата на сняг малко обърква усещането за празници (затова никога не бих отишла на нова година в Египет например), ама пък грейналите светлинки стоплят душата Hug

# 39
  • Варна
  • Мнения: 485
Опитваме се да си го направим.
Гледаме коледни филми с децата, правим си разни украски. Още не сме украсили елхата, но и това ще стане. Слушаме си коледни песнички.
Днес щяхме да ходим на празничното светване на елхата на центъра, но трябва да увжим Николаевците.

# 40
  • Мнения: 29
Да много , елхата е украсена ве4е мирише на празник

# 41
  • Мнения: 583
Много ми е коледно  Party Няма друг празник, който да ми дава толкова топлина и уют. http://www.youtube.com/watch?v=UVsc74O2sks
Пожелавам на всички ни много светлина в душите и топлина в сърцата. Нека отделим повече време на семействата си, нека прекараме повече време с децата си и да им оставим незабравими спомени  Hug

# 42
  • Мнения: 1 296
...
Гледаме коледни филми с децата, правим си разни украски. Още не сме украсили елхата, но и това ще стане. ....
Миналата година булсата бяха пуснали на 30-ти канал само коледни филми. Нон-стоп и беше много приятно. Вярно е, че на третият ден вече започнаха да се повтарят, но пак си е готинко сутрин да станеш и да си изпиеш кафето с коледен филм Laughing
На мен най-коледно и зимно ми става като си отидем в къщата. Обикновено тогава всичко е побеляло от сняг и двора ни става много красив. Студа рисува прекрасни фигури по туите и клоните на дърветата. И...вече нямам търпение да си отидем Hug

# 43
  • Мнения: 328
Stop
Много ми е коледно  Party Няма друг празник, който да ми дава толкова топлина и уют. http://www.youtube.com/watch?v=UVsc74O2sks
Пожелавам на всички ни много светлина в душите и топлина в сърцата. Нека отделим повече време на семействата си, нека прекараме повече време с децата си и да им оставим незабравими спомени  Hug
благодаря за насърчението
страхотни сте  bouquet

# 44
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Не... изобщо не ми е коледно... тая липса на сняг се усеща прекалено за да си създам такова настроение. Ако завали... може би

# 45
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Тц. Не ми е ...
И мразя снега и поледиците  Crossing Arms

# 46
  • UK
  • Мнения: 2 846
Ето сега с този хубав сняг, няма как да не е коледно!
Честит първи(втори) сняг!

# 47
  • Мнения: 646
Честит сняг  Party Ей сега наистина няма как да не стане коледно.

# 48
  • София
  • Мнения: 247
на мене не ми е коледно,даже ми е тъпо. Embarassed

# 49
  • Мнения: 1 239
Аз днес вече сложих златиста коледна звезда на входната врата и почнах да си вадя украсите и елхата. Със сняг или без обичам си коледното вълнение Crazy Таз година смятам да съм по - креативна - ще събера шишарки и ще ги позлатя със спрей, ще направя някоя композиция с клонки, орехчета, плодчета и свещи smile3508

# 50
  • Варна
  • Мнения: 485
Може би тези предложения ще внесат малко коледно настроение...
http://koledata.com/koledni%20filmi.html

# 51
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
От къде купувате златист и сребрист спрей?

# 52
  • Мнения: 1 296
От къде купувате златист и сребрист спрей?
Лейди, спрей може да си купиш от магазините за художници.

# 53
  • Мнения: 229
Момичетааа не ви ли е Коледно вече? На мен от доста време ми е незнам защо тази година от толкова рано даже ми се иска и елхата да си украся вече  Grinning

# 54
  • Мнения: 6 214
не ми е коледно, старая се, но е изкуствено Sad Самотно ми е.

# 55
  • Мнения: 7 947
Не ми е Коледно и ми е напълно малоумно месец и половина преди Коледа да ми стане Коледно или началото на март да ми стане Великденско  Crazy

# 56
  • Мнения: 74
Коледно ми е, към края на месеца ще вадя украсите. На 27-ми пътуваме за Германия и нямам търпение да отида на Коледен базар там, супер настроение ми създава Mr. Green

# 57
  • Мнения: 229
Коледно ми е, към края на месеца ще вадя украсите. На 27-ми пътуваме за Германия и нямам търпение да отида на Коледен базар там, супер настроение ми създава Mr. Green
Суперрр завиждам ти

# 58
  • Мнения: 295
И на мен все още не ми е Коледно.Може би ,ако падне един сняг и украсят магазините и улиците,ще ме завърти и мен еуфорията.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 6 647
Мен еуфорията ме тресна преди седмица две и не знам как ще издържа до 01.12, да не украся Mr. Green
Засега само си набелязвам идеи, които до тогава да реализирам, та се залъгвам един вид Grinning
Чакам да преведат пари и отиваме до джъмбо, да си накупя още някоя и друга джунджурийка Heart Eyes

# 60
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Коледно ми е  Simple Smile Това ми е любимия празник. В края на седмицата ще ходим да накупуваме нови играчки, след това започвам с украсяването. Обичам коледните лампички, гирляндите, играчките..., че дори и коледните филми по ТВ-то, които повтарят всяка зима  Simple Smile Нямам търпение да идват Бъдни вечер и Коледа  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 229
тук в Пловдив вече почти на всички булеварди свети коледната украса и това допълнително ме зарежда с настроение

# 62
  • Мнения: 8 999
Това е един от най-противните ми празници. Нито ме яхва еуфория, нито ми е приятно вкъщи да се моткат разни прахосъбирачки като елхи, венци и т.н. Тази година имаме коте и това ще е благоприятно извинение да не разхвърлям у дома тия грозилища. Докато децата бяха малки, се преструвах заради тях. Но вече нищо не ме принуждава да ахкам и охкам от възторг.
Иначе ми харесва шаренията по улиците, лампичките и кръжащите дядоколедовци, ама да не прекрачват прага ми.

# 63
  • Мнения: 1 125
още не, но започва да ме хваща; ето мола е украсен, започват да се редят коледните щандове, децата започват да подпитват кога ще пишем писмата...

# 64
  • Мнения: 229
ще изчакам и тази седмица да мине и после мисля да се залавям с украсата  newsm78

# 65
  • Мнения: 3 241
Да, малко по малко започва да ми е коледно Simple Smile

Сложиха украса по улиците, но не са я запалили още.
Аз чакам да ми пратят още украса и малко по малко ще украсяваме.

# 66
  • Мнения: 2 646
Не,не ми е коледно,като цяло не проумяват цялата истерия с подаръците,гирляндите,елхите и най-вече пазаруването като за световно.Може би отношението ми е породено от това,че с мъжа ми работим на график и е много вероятно пак и отново на Коледа да сме на работа.А децата да прекарат поредният празник с баба си.Единствено подаръци купувам,няма начин.

# 67
  • Мнения: 4 785
Още не, защото няма снежец  Crazy Но нямам търпение за Коледа, въпреки, че тази няма да го има пазаруването, опаковането на подаръци, но пък ще съм с любимия, с наще и техните... Обожавам я Коледа. Не знам как ще се справя с украсата - имам доста, но тази година имам и малко коте  Mr. Green Само да ми замирише на Коледа и настръхвам от кеф.

# 68
  • Мнения: 1 125
Не,не ми е коледно,като цяло не проумяват цялата истерия с подаръците,гирляндите,елхите и най-вече пазаруването като за световно.Може би отношението ми е породено от това,че с мъжа ми работим на график и е много вероятно пак и отново на Коледа да сме на работа.А децата да прекарат поредният празник с баба си.Единствено подаръци купувам,няма начин.
натъжавам се от такива думи, ето как битовизма може да убие щастливите мигове на човек; не се сърди ,нищо лично Peace

# 69
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 338
Здравейте.До сега не съм писала в коледните теми,но тази година за първи път ми е толкова Коледно.По принцип го нямам за някакъв специален празник,защото всяка година едно и също почни без различие от предната,но самата атмосфера по улиците,навсякъде играчки и украса ми създава някакъв уют.Въпреки че е твърде рано за коледната украса и продажбата на играчки и всякакви такива,но ми е някакво вдъхновяващо за приготовления.
Пожелавам Ви приятна вечер

# 70
  • Мнения: 229
сега остава да завили един сняг и да чакаме Коледа

# 71
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Леееко започва да ми става коледно, но то е заради украсените магазини, които стават все повече и повече. Все по-често се прибирам от пазар с нещо купено за празника. Децата също взеха да се вълнуват, всяка вечер искат да вадим елхата, озъртат се за джуджето на Дядо Коледа, което гледа от прозореца и искат да пишат писма. Тази година ние също имаме коте, малко съм притеснена как ще е с елхата, че ни е голяма, пък и аз украсявам навсякъде.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 485
Честно. Старая се да ми е коледно и това ме крепи.
Като много се изнервя на работа, започвам да си мисля за Коледа, за приятната вечер преди Коледа, в която със семейството се събираме, не само да ядем, за подаръците, за предколедния календар на децата. Напявам си коледни песнички и това ме спасява да не се побъркам.

# 73
  • Мнения: 51
Още не,но все повече се промъква такова усещане-особено с ранното свечеряване,мириса на комин и зима и светлините на града... Simple Smile

# 74
  • Мнения: 5 160
Още не,но все повече се промъква такова усещане-особено с ранното свечеряване,мириса на комин и зима и светлините на града... Simple Smile

Да те допълня - и с бялото небе .... идва снега ...
Скрит текст:

# 75
  • Мнения: 2 786
Още не ми е коледно, но ми е празнично (на вълна подаръци съм). Дори съм си избрала подарък, който искам.  Mr. Green Да видим дали ще ме огрее (ако не ме, сама ще си го купя пък  Mr. Green).

# 76
  • Мнения: 51
lorenca,даа,точно!
Ама сме сантименто и двете! Grinning
Хубав ден,нищо,че вали! Party

# 77
  • Мнения: 5 160
lorenca,даа,точно!
Ама сме сантименто и двете! Grinning
Хубав ден,нищо,че вали! Party

Simple Smile Ами то това са миговете от живота, другото е... Въздух.

Ама - къде вали?!?!

# 78
  • Мнения: 13 201
Не ми е Коледно и ми е напълно малоумно месец и половина преди Коледа да ми стане Коледно или началото на март да ми стане Великденско  Crazy
newsm10 Коледа и Бъдни вечер са ми любимите празници, но украсявам на 24.12 всяка година.

Последна редакция: чт, 15 ное 2012, 10:49 от papi6

# 79
  • Мнения: 229
Не ми е Коледно и ми е напълно малоумно месец и половина преди Коледа да ми стане Коледно или началото на март да ми стане Великденско  Crazy
newsm10 Украсявам на 24.12 всяка година.
Абсурд да издържа до 24.12  Thinking

# 80
  • Мнения: 51
Бях решила,че вали,пък като излязох на терасата-то било мъгла Grinning...
Да,разбира се-и аз съм този "вид"-"Животът скрит е в малките неща.."
Мисля около 1-ви декември да украсим у дома,особено се вълнувам тази година-защото вече си имаме и още един член на семейството и ми е много хубаво очакването Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 349
Много ми е коледно тази година! От лятото сме в нов дом и нямам търпение вече за украсата.
Чудя се и се мая на такива коментари, от сорта,че този празник е досаден.
Това е най- топлия и мил семеен празник! Обожавам го!

# 82
  • Мнения: 943
Тази година ми е по-малко Коледно от миналата Tired не знам защо така , но с настъпването на зимата може и да ми"проблесне"Коледния дух.иначе дъщеря ми е много щастлива , когато и обяснявам какво се прави на Коледа и как ще украсим стаите , това ми дава начален тласък с настоението като начало.

# 83
  • Мнения: 1 995
Супер КОЛЕДНО ми е  Heart Eyes
Всичко даже вече ми мирише на канела и ябълки, даже май и сняг искам...не знам защо тази година толкова рано, имайки предвид, че последния ми плаж беше на 18.10.
Вече обикалям да купувам подаръци Laughing
Гледат ми се коледни филми, вкъщи на топличко, с чаша какао в ръце.
Още е рано за украса, но тази година съм избрала златно, червено и зелено като цветове Peace

# 84
  • Мнения: 1 597
Обичам Коледа и Нова Година. Това са най-семейните празници, според мен. Очакването, подготовката и самият празник е толкова светъл и красив, пълен с толкова положителен заряд, че искрено ме рсдва. Още не съм украсила, защото първо трябва да направя коледното почистване, но след него - ох какви приятни емоции ме чакат. Или поне ми харесва да си мисля, че ме чакат.

# 85
  • Мнения: 229
Аз не издържах и украсих елхата вече тъй като по новините гледах че в столичните молове вече е украсено но и тук в пловдив в доста магазини видях украсата и викам няма да е ще се залавям Grinning

# 86
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
и на мен вече ми е коледно но чакам 1 декември и почвам да украсявам, тази година съм решила елхата да ми е само с бели герлянди и бели топки . В един мол има уникални украси , цял магазин само с това и от там ми дойде идеята за бялата украса -ще купя всичко само в бяло . Елхата ми е зелена и мисля че ще стане мн красиво -ще покажа после снимки  Peace

# 87
  • Мнения: 229
и на мен вече ми е коледно но чакам 1 декември и почвам да украсявам, тази година съм решила елхата да ми е само с бели герлянди и бели топки . В един мол има уникални украси , цял магазин само с това и от там ми дойде идеята за бялата украса -ще купя всичко само в бяло . Елхата ми е зелена и мисля че ще стане мн красиво -ще покажа после снимки  Peace
заинтригува ме с идеята ти за бяла украса...чакаме снимки Peace

# 88
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Аз вече украсих вкъщи. Мъж ми като се прибере ще се хване за главата от светкащи лампички сигурно  Simple Smile Добре, че си ме знае какъв съм шемет. Даже днес си купих предКоледно една дрешка, която бях планувала за другия месец, ама пусто мое въздържание липсва   Crazy

# 89
  • Мнения: 229
Аз вече украсих вкъщи. Мъж ми като се прибере ще се хване за главата от светкащи лампички сигурно  Simple Smile Добре, че си ме знае какъв съм шемет. Даже днес си купих предКоледно една дрешка, която бях планувала за другия месец, ама пусто мое въздържание липсва   Crazy
Браво не съм само аз украсилата рано рано  Hug

# 90
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Аз вече украсих вкъщи. Мъж ми като се прибере ще се хване за главата от светкащи лампички сигурно  Simple Smile Добре, че си ме знае какъв съм шемет. Даже днес си купих предКоледно една дрешка, която бях планувала за другия месец, ама пусто мое въздържание липсва   Crazy
Браво не съм само аз украсилата рано рано  Hug

Имам навик като украсят големите магазини, да украся и аз аз вкъщи. Тая година закъснях, ама не много  Simple Smile

# 91
  • Мнения: 1 349
Бравоооо, и аз ще се захващам тези дни! Party

# 92
  • Мнения: 1 995
Момичета, може да показваме красиви коледни украси, които са лесни за изпълнение вкъщи и да черпим идеи  bouquet
Аз ще ви дам идея за една невероятно лесна украса-имам снимки, но нищо не се разбира от тях. Мъжа ми я спретна за около половин час. Намерихме си  по време на една разходка в гората един клон от дърво, но голям-имитира малко дръвче. Сложихме го на поставка за елха-от тези кръстатите. Боядисахме го с обикновена боя, от 2 лв., с която боядисват тръбите на печките в сребрист цвят и сложихме бели лампички, но увити около самите клони /да не се виждат кабели/. Стана страхотно светещо дърво, при това почти без пари Peace

# 93
  • Мнения: 229
Момичета, може да показваме красиви коледни украси, които са лесни за изпълнение вкъщи и да черпим идеи  bouquet
Аз ще ви дам идея за една невероятно лесна украса-имам снимки, но нищо не се разбира от тях. Мъжа ми я спретна за около половин час. Намерихме си  по време на една разходка в гората един клон от дърво, но голям-имитира малко дръвче. Сложихме го на поставка за елха-от тези кръстатите. Боядисахме го с обикновена боя, от 2 лв., с която боядисват тръбите на печките в сребрист цвят и сложихме бели лампички, но увити около самите клони /да не се виждат кабели/. Стана страхотно светещо дърво, при това почти без пари Peace
супер идея  Hug

# 94
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Момичета, може да показваме красиви коледни украси, които са лесни за изпълнение вкъщи и да черпим идеи  bouquet
Аз ще ви дам идея за една невероятно лесна украса-имам снимки, но нищо не се разбира от тях. Мъжа ми я спретна за около половин час. Намерихме си  по време на една разходка в гората един клон от дърво, но голям-имитира малко дръвче. Сложихме го на поставка за елха-от тези кръстатите. Боядисахме го с обикновена боя, от 2 лв., с която боядисват тръбите на печките в сребрист цвят и сложихме бели лампички, но увити около самите клони /да не се виждат кабели/. Стана страхотно светещо дърво, при това почти без пари Peace
супер идея  Hug

Супер наистина. Ще изчакам да видя и снимки ако пуснеш, защото звучи страхотно  Peace

# 95
  • Мнения: 229
исках да кача моята елха но нещо не ми се получава със снимката

# 96
  • Мнения: 187
Никак даже. Чакам да падне сняг, тогава може и да ми стане Simple Smile

# 97
  • Мнения: 1 125
Никак даже. Чакам да падне сняг, тогава може и да ми стане Simple Smile
права си донякъде, снега допринася за настроението Simple Smileаз лично не разбирам хора, които отиват на екскурзия за коледа в Египет например...

# 98
  • Мнения: 6 214
На топло ми се отпуска и душата и тялото, така че една Коледа в Египет би ми била перфектна Коледа.

# 99
  • Мнения: 7 947
Никак даже. Чакам да падне сняг, тогава може и да ми стане Simple Smile
Peace Ами да, и на мен ми става друго като завали.Ама тая година с тия температури – кога ли да очакваме сняг...И не - за Коледа и НГ бих отишла на север - но не на юг!

# 100
  • Мнения: 4 785
Аз мислех да украсявам, обаче още не ми е дошла съвсем музата. Ако не падне сняг тия дни ( Mr. Green) ще украся след 1-ви декември, т.е. след рождения ми ден  Crossing Arms

# 101
  • Мнения: 7 947
Ха, и аз украсявам за рождения си ден – хем за него да има настроение, хем нали Коледно, ама е малко след твоя де  Laughing

Между другото винаги съм и скала да имам възможност да си украся къщата като в американските филми, отвън,  невероятно е  Peace

# 102
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Ха, и аз украсявам за рождения си ден – хем за него да има настроение, хем нали Коледно, ама е малко след твоя де  Laughing

Между другото винаги съм и скала да имам възможност да си украся къщата като в американските филми, отвън,  невероятно е  Peace

И аз...ама не ми достигат контакти  Laughing

# 103
  • Мнения: 187
И аз не бих отишла на топло по Коледа.
Най ми е любима пред Коледна Виена  Heart Eyes Heart Eyes От толкова светлини и греяно вино няма как да не ти дойде настроението и да не ти се стопли душата Simple Smile

# 104
  • Мнения: 1 125
И аз не бих отишла на топло по Коледа.
Най ми е любима пред Коледна Виена  Heart Eyes Heart Eyes От толкова светлини и греяно вино няма как да не ти дойде настроението и да не ти се стопли душата Simple Smile
оо, и аз в този отбор Heart Eyes да разкажа накратко един спомен точно за темата: сещате ли се високите стълбове за високо напрежение  дето малко приличат на айфеловата кула като конструкция? след края на  града в полето (ние на път за един ски курорт), в 4 часа сутринта един такъв стълб ми се показва светнал с лампички като коледна елха и табела КМЕТСТВОТО НА ГРАД ВИЕНА ЖЕЛАЕ НА ВСИЧКИ СВОИ ЖИТЕЛИ ВЕСЕЛА КОЛЕДА txtlovesВИЕНА

# 105
  • Мнения: 659
В къщи вече е украсено, но не съм запалила лампичките, защото мъжът ми е болен и не е закачил всичкте. Аз съм си сбъднала детската мечта и вече шеста година украсявам къщата като по филмите.
Хубавото е, че съседите се включиха и вече все повече къщи по нашата улица светят празнично по Коледа. Страхотно е!
Били сме по Коледа и Нова година на топло. Много ми е нетипично да празнуваш по презрамки край басейна.

# 106
# 107
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 338
Аз още не съм се настроила за украса,защото каквото е топло на вън не си представям с коледна украса,пък и съм решила тази година да украся повечко и по-интересни идеи,а не само елха,лампички и свещници,но още не съм си направила цялостната концепция  Laughing но на лаптопа и телефона вече съм си сложила коледни картинки.

# 108
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Lilium Simple Smile, много е красиво всичко  Hug

# 109
# 110
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Най-накрая и снимки, Lilium много е красиво.
Аз още не съм украсила ,чакам да мине рождения ден на синът ми и другата седмица започвам. 

# 111
  • Мнения: 1 349
Благодаря ви! Laughing
Утре ще ходя за венец. Искам голям венец за входната врата, защото сме в къща, а този , който съм показала е на входа на нашия етаж. Сложих и лапички мрежа на единия прозорец. Иска ми се и лампички маркуч за голямата тераса, но ще видиме как ще съм с бюджета.

# 112
  • София
  • Мнения: 23
Lilium , браво, много хубава украса, на мен още не ми е чак толкова коледно, смисъл топло е навън, пък и не ми е останало време да украсявам, макар че нямам търпение да стане другата събота и неделя, когато категорично съм планирала да почна подготовката за Коледа и да украся, да пека меденки и т.н. Тогава вече и аз мога да се включа със снимки, а дотогава ще ви следя!  Laughing Laughing

# 113
  • Мнения: 8 962
Коледно ми е, въпреки че слънчевото време навън се опитва да ме разубеди. В неделя в Джъмбо направо си изгубих ума по коледните аксесоари. Накрая си тръгнахме с една солничка със снежни човеци, захарница под формата на бисквитена къщичка, чиния отново със снежни човеци и невероятна коледна възглавница. От Била пък купувах на децата комплекти с гипсови коледни фигурки за оцветяване - много се забавляваха.

Иначе вкъщи ще украсявам чааак около 10-ти декември, /ако изтраем до тогаз./

# 114
  • Мнения: 4 785
В нас вече е украсено  Wink Не можах да издържа  Mr. Green

# 115
  • Мнения: 3 241
Аз чакам тази седмица една пратка с украса и уикенда ще украсявам.
Кажете кога взимате елхата?
Тук вече продават, ама се притеснявам, че ще изсъхне.

# 116
  • Мнения: 229
Аз чакам тази седмица една пратка с украса и уикенда ще украсявам.
Кажете кога взимате елхата?
Тук вече продават, ама се притеснявам, че ще изсъхне.
аз съм на изкуствена макар че обожавам естествените но ме е страх дали ще издържи

# 117
  • Мнения: 4 785
На изкуствена сме, но е много хубава, не е от тия баш китайските найлонови. Взехме я за около 150 лв. но е страхотна, прилича мнооого на истинска, не капе, не ползваме живи дръвчета и е абсолютно съразмерна - нещо, което не е много често при живите дръвчета. А и съм против рязането им за едната Коледа (знам че за това се садят и все пак  Peace). Инвестицията си заслужава. И няма окопали бодлички. И котката не може да я счупи  Mr. Green

# 118
  • Мнения: 3 241
Аз също ще имам изкуствена.
Но си мислех и за малка естествена Simple Smile

# 119
  • Мнения: 229
На изкуствена сме, но е много хубава, не е от тия баш китайските найлонови. Взехме я за около 150 лв. но е страхотна, прилича мнооого на истинска, не капе, не ползваме живи дръвчета и е абсолютно съразмерна - нещо, което не е много често при живите дръвчета. А и съм против рязането им за едната Коледа (знам че за това се садят и все пак  Peace). Инвестицията си заслужава. И няма окопали бодлички. И котката не може да я счупи  Mr. Green
може ли снимка на елхата ти заинтригува ме Peace

# 120
  • София
  • Мнения: 2 808
На мен все още не ми е коледно, може би заради топлото време . По принцип украсявам след Никулден, ама ще видим. Рано ми е от ноември да украсявам. Обичам семпли украси. Една елха, коледен венец на вратата, свещ и преспапие на масата примерно. Не понасям да ми висят гирлянди отвсякъде, де що вратички и дръжки има да са закичени с играчки и пр.

# 121
  • Мнения: 4 785
На изкуствена сме, но е много хубава, не е от тия баш китайските найлонови. Взехме я за около 150 лв. но е страхотна, прилича мнооого на истинска, не капе, не ползваме живи дръвчета и е абсолютно съразмерна - нещо, което не е много често при живите дръвчета. А и съм против рязането им за едната Коледа (знам че за това се садят и все пак  Peace). Инвестицията си заслужава. И няма окопали бодлички. И котката не може да я счупи  Mr. Green
може ли снимка на елхата ти заинтригува ме Peace

Давам, но не е с добро качество самата снимка (не се старахме и с телефона, та може и да не придобиеш представа). Всъщност се сетих, че тази елха я взехме за 150 лв. от МЕТРО и след това я върнахме, защото я видяхме в бившото Темпо (то си е на Пикадили) за около 90 лв.... Та значи сме я купили на половина почти  Tired

http://prikachi.com/images/818/5540818v.jpg

# 122
  • Мнения: 229
На изкуствена сме, но е много хубава, не е от тия баш китайските найлонови. Взехме я за около 150 лв. но е страхотна, прилича мнооого на истинска, не капе, не ползваме живи дръвчета и е абсолютно съразмерна - нещо, което не е много често при живите дръвчета. А и съм против рязането им за едната Коледа (знам че за това се садят и все пак  Peace). Инвестицията си заслужава. И няма окопали бодлички. И котката не може да я счупи  Mr. Green
може ли снимка на елхата ти заинтригува ме Peace

Давам, но не е с добро качество самата снимка (не се старахме и с телефона, та може и да не придобиеш представа). Всъщност се сетих, че тази елха я взехме за 150 лв. от МЕТРО и след това я върнахме, защото я видяхме в бившото Темпо (то си е на Пикадили) за около 90 лв.... Та значи сме я купили на половина почти  Tired

http://prikachi.com/images/818/5540818v.jpg
наистина е много красива

# 123
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
В нас вече е украсено  Wink Не можах да издържа  Mr. Green
Ами  покажи де  Hug.И аз чакам другата седмица и започвам

# 124
  • Мнения: 4 785
На изкуствена сме, но е много хубава, не е от тия баш китайските найлонови. Взехме я за около 150 лв. но е страхотна, прилича мнооого на истинска, не капе, не ползваме живи дръвчета и е абсолютно съразмерна - нещо, което не е много често при живите дръвчета. А и съм против рязането им за едната Коледа (знам че за това се садят и все пак  Peace). Инвестицията си заслужава. И няма окопали бодлички. И котката не може да я счупи  Mr. Green
може ли снимка на елхата ти заинтригува ме Peace

Давам, но не е с добро качество самата снимка (не се старахме и с телефона, та може и да не придобиеш представа). Всъщност се сетих, че тази елха я взехме за 150 лв. от МЕТРО и след това я върнахме, защото я видяхме в бившото Темпо (то си е на Пикадили) за около 90 лв.... Та значи сме я купили на половина почти  Tired

http://prikachi.com/images/818/5540818v.jpg
наистина е много красива

Абе на живо е по-хубава - така нещо много се открояват гирляндите и е кичозничка на вид, ама нищо  Mr. Green Нали като я гледам в нас не ми боде очите  Whistling

# 125
  • Мнения: 1 252
Къде видя кич,  treisy ? М? Нашата е същата, я намини да ми я украсиш така хубаво, пък ще почерпя Grinning

# 126
  • Мнения: 4 785
Къде видя кич,  treisy ? М? Нашата е същата, я намини да ми я украсиш така хубаво, пък ще почерпя Grinning

Мммм в гирляндите  Mr. Green На живо някак си не изпъкват, и всичко е по мярка, ама на снимка...  Crossing Arms И само за справка - отзад не е украсена, защото миналата година не ми стигнаха играчките, а купих купища, последните от които в 2 през нощта (на рождения ми ден). И тъй като мъжът ми гледаше лееееко злобно вече  Laughing се принудих да си остана само с тези. И тази година съм си с тях, но нали не се вижда отзад  Crazy

пп - и подаръците са бутафорни - празни кутии, които понеже съм много "сръчна", ако видите отдолу ще припаднете хахаххаха. Но при мен всичко е скрито-покрито!

# 127
  • Мнения: 8 962
treisy , много ми хареса и на мен украсата на елхата! Отзад не се вижда, споко!
Нашата елха е от същия вид, но много трудно се задържат играчките. При вас как е? Или може би моят метод е неправилен - нашите играчки са с по една примка от конче накрая... А съм виждала да продават и специални кукички...  newsm78

# 128
  • Мнения: 770
Вместо кукички, ползвам кламери - отварям го на две, закачам единия край за играчката, другия - на елхата.

# 129
  • Мнения: 4 785
treisy , много ми хареса и на мен украсата на елхата! Отзад не се вижда, споко!
Нашата елха е от същия вид, но много трудно се задържат играчките. При вас как е? Или може би моят метод е неправилен - нашите играчки са с по една примка от конче накрая... А съм виждала да продават и специални кукички...  newsm78

Благодаря Peace Моите играчки също са с конец/панделка, няма проблем със закачването... Иначе такива кукички видях в Джъмбо  Peace

# 130
  • Мнения: 1 252
Моите така са купувани повечето или имат щипки, или си имат конец или как се казва там, играчките, де. Всичко си имам,  нямам  ищях да украсявам нещо.... Преди децата го правеха, сега и малкият се изтарикати.  newsm45

# 131
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Коледно, коледно, колко да ми е коледно- излизам на терасата по къс ръкав, гледам морето, виждам плажа огрян от гадното слънце Mr. Green
Абсурд е да украся  и преди Никулден.
За мен Коледа е студ, сняг, камина, светлини.

Идеи за украса събирам из нета и засега много ми харесаха някои от този сайт:
http://pinterest.com/chantalvdvelden/christmas-winter-holidays-kerstmis/

Иначе елхичката от миналата година: цък

# 132
  • Мнения: 7 947
Не понасям изкуствените елхи, ужасно кичозно ми е. Купувам същия размер, но естествена елха, то си мирише на дръвче, съвсем друго е за мен...

# 133
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Не понасям изкуствените елхи, ужасно кичозно ми е. Купувам същия размер, но естествена елха, то си мирише на дръвче, съвсем друго е за мен...

Щом има откъде да я вземеш...
И аз предпочитам естествена, ама освен едни малки, разпърпани елхи тук друго не съм виждала. Обичам големите елхи, но в няма да ида в гората да сека, я. Затова съм кичозна.

# 134
  • Мнения: 7 947
Аз съм в София, купувам я. Но все си мислех, че в по-малките градове или населени места – ще е още по-лесно да си я „намериш“  Embarassed Иначе - ако говорим за избор или липса на такъв - много ясно, че като няма естествена - ще сложа каквото има, като цяло обичам украсата по Коледа, стига да не е претрупано и заринато чак...

# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 6 647
Нищо не може да се сравни с миризмата на елхата Heart Eyes За съжаление, от 7-8 години насам сме с изкуствена - да, изглежда добре, не е като онези опърпани смешни подобия, но все пак е изкуствена... няма го аромата Crossing Arms

Но пък има предимство - едва ли естествената елха, ще я украся още края на ноември Whistling А ги няма и досадните, забиващи се навсякъде окапали иглички Simple Smile

иначе по темата - на мен вече си ми е супер коледно - вчера цял ден бях хванала мъжа да помага със закачането на лампичките и украсяването на апартамента. Елхата я украсихме с малчо, след като го взехме от яслите Simple Smile
За днес ми остана да си нарисувам прозорците (става чудно с бял молив за стъкло, около левче струва в книжарниците Mr. Green) и да закача още някой и друг гирлянд Simple Smile

# 136
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Аз също съм с изкуствена, а за аромат взимам клонки от истинска елхичка и ги закачам. Ефекта е същия  Simple Smile

# 137
  • Мнения: 187
Никога не съм имала изкуствена елха. От много години взимаме живи в саксия, после садим навън ако го позволява времето. Вероятността да оживее не е голяма, но не е и невъзможно.
Живата елха носи по-различен дух според мен. Но съм много против поголовната сеч на дръвчета преди Коледа в България. Такова нещо никъде не съм виждала Close

# 138
  • Мнения: 7 947
Аз пък съм виждаля в почти всяка държава, в която съм била по това време - да се продават и слагат естествени елхи...

# 139
  • Мнения: 187
Аз пък съм виждаля в почти всяка държава, в която съм била по това време - да се продават и слагат естествени елхи...

Аз не казвам, че няма. Продавачи на елхи в София са ми обяснявали, че се сече в пъти повече от нужното, че контрола го няма никакъв. За това говорех Peace

# 140
  • Мнения: 8 999
За мен това е най-безумното "удоволствие", свързано с Коледа. Накичваш едно дръвче като циганска годеница - блести и трепти в светлини, брокати, пъстротии, а само няколко дни след празниците ги виждаш тия тържествени доскоро, накипрени и създаващи настроение дръвчета, да се търкалят голи и повехнали до кофите, като изнасилени и обругани девици. Честно, ама това наистина ме отвращава - кефиш се на нещо, търсиш в него удоволствие, а после безмилостно захвърляш мъртвото тяло на улицата. Типично по човешки.
Елхичка в саксия не е никаква алтернатива. Повечето, след двукратно пресаждане, умират. А и е свързано с редица неудобства и разправии - къде да я боднеш, кога...

# 141
  • Мнения: 7 947
Аз пък съм виждаля в почти всяка държава, в която съм била по това време - да се продават и слагат естествени елхи...

Аз не казвам, че няма. Продавачи на елхи в София са ми обяснявали, че се сече в пъти повече от нужното, че контрола го няма никакъв. За това говорех Peace

Всъщност проблема не е точно за Коледата, а като цяло безразборен сеч и унищожение на природата, но това е друга тема.
Всъщност никоя година не съм виждала да остават елхи, най-много няколко проскубани дръвчета, но дори те накрая – се взимат от последните сетили се...

 baibibi - същото може да се каже за Великден - що за глупост е да се шарят безброй яйца...

# 142
  • Мнения: 8 999

 baibibi - същото може да се каже за Великден - що за глупост е да се шарят безброй яйца...

Ние вкъщи шарим толкова, колкото можем да изядем. Зяносваме само първото, червеното яйце, което е за къщата. А и след Великден не съм виждала купчини самотни яйца до контейнерите с боклука.
Както и да е, това няма отношение към темата за украсите.

# 143
  • Мнения: 7 947
Идеята е в традицията, нищо повече, но всеки може да ги спазва - както иска или въобще да не ги спазва.
За мен празниците без у краса и елха - няма как да са същите...

# 144
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
вчера си спретнах един венец

http://prikachi.com/images.php?images/77/5548077d.jpg

в почивните дни ще украсявам и елхата и пак ще кача снимки

# 145
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 338
Вечер е много ми е коледно,след този сняг,навън е много прекрасно.
Аз вече украсих  елхата,но сега само нея,тия дни ще ида до коледния базар да си харесам нещо.И тогава ще кача и снимки

# 146
  • Карлово
  • Мнения: 409
Коледно ми е и още как! Преди няколко години се сдобих с мой дом и понеже аз нямах възможността да празнувам Коледа, помолих да купят и украсят елха, та да празнува поне къщичката ми. Смешно ... нали.... Е , тази година вече аз си украсих елхата и съм щастлива като дете   безнадеждна романтичка.

# 147
  • София
  • Мнения: 64
Коледно ми е и ми става още по-приятно с наближаването на празниците. Ще прекараме Коледа във Виена и се вълнувам страшно много. Иначе украсих с първият сняг  Simple Smile и вечер направо се разтапям на топличко сред светлинките на елхата и свещи.

# 148
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Споменах ви че тази година елхата ще ми е само в бяла украса -стана много добре ,но на живо изглежда по-красива -ето я и нея
   

# 149
  • Мнения: 1 125




Това е нашата елха- изкуствена, но  много красива; всичките ни играчки са истински- стъклени и много дървени неща; децата са разбрани и не я закачат, така че поражения нямаме; иначе за мен коледа е червена и златна Peace

# 150
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Коледно ми е и още как.При нас откакто се роди малкия ни стана традиция за рожденият му ден вече да е украсено и така ето я и моята украса тази година елхата е в червено и златно. http://peca1218.snimka.bg/other/koledna-ukrasa-2012g.717591

# 151
  • Мнения: 4 785
Аз не издържах с тия гирлянди и вече елхата е final edition  Mr. Green

   

Общи условия

Активация на акаунт