Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 6

  • 70 672
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103


Непокорна, сподели моля от Халите, от кои щандове с месо и риба си пазарувала.
Те сега доста се смениха, но риба - от стария големия щанд, в ляво от входа от към Мария Луиза. Колбаси - от Тандем и от тези в ляво от стълбите с часовника. Не им помня името  Embarassed, но страшно филе имаха и то на съвсем приемлива цена!!! Под десет лева беше... Wink Не съм ходила повече от половин година там и нямам идея дали още работят. Много от щандовете се смениха, не издържат на наемите. За плодовете да не говорим - сто фирми се смениха, нещо не потръгнаха...

ПП: Маями, има белгийска седмица в Пикадили!!! Wink

# 736
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз също гледам да не прекалявам с шунките и други обработени меса. Няма оправия с Е-тата. Според мен повече от 10-15 грама на ден или през ден  не  е полезно. И така ние копуваме около 150 грама за седмицата, от скъпи видове, но ни излиза не повече от 6 лв. за 3 членно семейство. Колкото да си направиш сандвич някой ден от седмицата. Напоследък доста тача и вносните сирене пак над 30 лв. килограм, но и от тях не ядем повече от 150 грама на седмица.

За Халите - аз ги обикалян на 2-3 седмици, днес или утре се подразбира, че ще ги посетя пак Simple Smile
Щанда за риба в последно време не ми харесва.
Колбаси Тандем и КФМ /според мен това в ляво от стълбите е КФМ/.
Месо и наденици - има щанд на Партньорите, много добра фирма за прясно месо има телешко и свинско. Последния път видях агнешки кюфтета, хората ги купуваха и аз пробвах, много са добри.
Последния път видях и нов щанд за месо, около зърнените храни - само телешко и агнешко, страхотно изглеждащо, не купих, защото не ми беше в нуждите.
В Халите има фирмен щанд и на Фивепи - те са голям вносител на сирене. От там си разнообразявам с Бял Стилтън , на мен ми харесва нещо като десерт, но пак не повече от 20 грама на ден. От този щанд съм купувала и нискокалоричен Чедър, не ми харесва, по-добре повече калории, но по истинско.
Купувала съм и много хубави пилешки бон филета от един щанд.
Там все пак трябва да се гледа кое как изглежда и да се купува на момента.

Мужду другото да препоръчам и руските магазини Берьозка. От там ядем едни интересни десерти с подсладена извара, много хубави шоколадчета по 20 грама. А сега съм купила сметана и извара и ще правя моя пастет с различни сирена. С него разреждам калориите от около  350 на сиренето на 220 в пастета.

Последна редакция: пт, 19 окт 2012, 09:38 от TanyaMG

# 737
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
... и КФМ /според мен това в ляво от стълбите е КФМ/.

Уф, сори!!! Crazy В дясно от стълбите, точно срещу ядките, от другата страна на часовника... Crazy Не е КФМ, нещо неизвестно беше...

# 738
  • София
  • Мнения: 4 412
НеПоКоРнА,  голяма дисекция на Халите. Там където пишеш сега Промаркет правят натурални сокове. Спомням си го от преди този щанд. Между другото последния път и щанда на Нилана беше затворен, мисля, че ще се мести - поне няма да ни изкушават еклерчета. Simple Smile

# 739
  • Мнения: 1
Момичета, пуснах нова тема за всеки случай тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=684072.0 Wink

Общи условия

Активация на акаунт