Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 15

  • 64 979
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 15 470
Елеасара  Hug  Hug ти си Шерлок Холмс  Grinning

Черпя, че вече почти съм новодомка Grinning и от утре ще спамя от нас. Mr. Green

 Честитоо! Peace

# 691
  • MJF
  • Мнения: 8 601
Охо, щом гледаме с еднаква скорост Five Fingers може да коментираме.
Скрит текст:
Номерът на края бе добър. Очаквам безспир такива номера, тъй като в първата половина бе нон стоп така от злодеите. На мен бабата, щерката, внука са ми еднаква доза злодеи. По веригата, всеки станал жертва на манипулациите на предходния и раснал и "зараснал" без грам съвест. Бабата като начело , най-малкото биологично, на редицата води отбора. Нашия човек в сегашните епизоди добре написан. Възлюбената и майка й са ми досадни- много праволинейни образи. Ще гледам с интерес следващите номера които е замислил  knit. Любопитно как е написал нишката за кой всъщност е нашия човек биологично, как ще научат по веригата татко-майка-баба. По моя сценарии има 2 перколясали/самоубили се накрая а бабата някъде нон стоп молеща се опрощение.  Crazy Thinking направо май съм по-зле и от кор.  knit
 Mr. Green

Blind Mountain-драма.
Добър по всички показатели, социално ангажиран, сниман в документален стил, огледало на една реалност без коментар. Трактовката оставена на зрителя. Темата/ите  сериозни, отрезвяващи. Не е за прекарване на приятно време. Понеже с Tuon гледаме списък с иранско кино, където изгледахме точно няколко добри документално-игрални филми, та и този ми напомни за тях. Доволна.

# 692
  • BG
  • Мнения: 4 457
Tuon, честито и от мен  bouquet
Аз нямам какво ново да добавя, гледам си лакорна лека-полека и освен него съм свалила и аз един вариант  на Ромео и Жулиета  само че с Takizawa Hideaki - http://wiki.d-addicts.com/Romeo_and_Juliet, така де, няма да изоставам от вас hahaha
Браво на Елеасара и от мен Hug

# 693
  • Мнения: 6 782
Five Fingers
Скрит текст:
Със сигурност ще има поне един-два трупа накрая. Малкият син Ин Ха си е с лабилна психика и до тук вече има два опита за самоубийство, така че до края или ще умре или ще се побърка окончателно. Майката е абсолютно сбъркана. Психиката й е като на сериен убиец-психопат. Няма как иначе ди си обясня държанието й. Изключено е нормален човек да приеме убийствата на двама души и да е готов да извърши още такива, без да изпитва никакви угризения и да оправдава действията си с това, че те са си го заслужили.
А още от първата серия е ясно, че големият син Джи Хо ще спечели и ще стане приемник на "Бусан груп". Въпросът е какво ще се случи след пожара, който той инсценира и заряза в него майка си. Дали това ще е в края или след това ще има още някоя и друга серия Thinking.
Любопитно ми е още и какво ще стане с другата баба, която има Алцхаймер. Не вярвам да са приключили с нейната роля. Ще извадят и от там някой коз. Иначе не виждам смисъл от нейния образ.

Вече почнах и Nice Guy. Харесва ми за сега, макар че нещо много станаха драмите с отмъщения в текущия ми списък Crazy. Ще трябва да включа и някоя от комедиите Mr. Green.

Днес приключва Faith. Да видим какъв финал са измислили  knit за ЛъМъХъ-то и неговата Небесна докторка  tv.

# 694
  • MJF
  • Мнения: 8 601
 Laughing Мда, отмъщенията са на почит сега. Аз първите 18 епизода съм гледала съвсем  от тук от там.
Скрит текст:
Първа серия не съм гледала със сигурност. Тези гадни части си ги спестих чрез резюметата на теб и freedoms. Сега научавам за бъдещ пожар. Другата баба я мярнах един път в някакви спомени и до там. Следват интересни неща. Силата на това заглавие е логично написани образи-всички главни. Разбира се и добрата актьорска игра
Nice Guy се напъват да го снимат в трилър стил.Там няма чак толкоз на брой и добре написани като качество образи. Броят се на пръстите на половин ръка  Simple Smile. То и самия Мару може доста по-добре да е написан, по идея е интересен герой,  но се "измъкват" от  newsm66 ми  заради стила снимане а и ми се реабилитират с някой друг логичен  монолог на главния герой, за жалост рядко, но пак добре че ги има тези моменти.

# 695
  • Мнения: 6 782
Шоши, няма нужда да гледаш цялата първа серия. Достатъчни ще са ти само първите 5-6 минути от нея. Там стават въпросните събития. А другата баба...
Скрит текст:
е болна от Алцхаймер. Мразеше снаха си и подозираше каква е истинската й същност, поради което се държеше изключително зле с нея. След пожара и смъртта на сина си се влоши и изпадна в някакъв шок, в следствие на което съвсем забрави какво се е случило. Снахата я затвори в психиатрична клиника и я накара да мисли, че тя е виновна за пожара. Всъщност бабата беше тази, която помоли бащата на главната героиня да дойде да помогне в пожара, заради което той загина и беше обвинен за крадец и убиец. Тя изпитваше симпатии към него и семейството му от преди това и след като разбра, че не могат да си позволят да купят пиано на дъщеря си им подари пианото на снаха си, което тя криеше от съпруга си, защото беше подарък от бившата й любов - Президент Ким.

Nice Guy
Скрит текст:
Още съм в началото, но малко ми идва нереална гениалността на Мару. Без икономически познания за няколко часа успя да разгадае бакиите на сума ти компании.
А пък гаджето на онзи дългия "жирафчо" ми скърца по нервичките още от началото. То бива-бива да си лигла и фльорца, ама това нейното е прекалено. Как им се връзват на такива мъжете не ми е ясно ooooh!.

# 696
  • Мнения: 136
Да ти е честито и от мен, Tuon  Hug

Момичета, да ви почерпя виртуално за именния си ден  Peace
Скрит текст:


Нали в стресови моменти ме хваща безсънието и последните три нощи се потопих в Тайландски води. Срам и позор, но май нищо не бях гледала от там, отбелязвам си вече  Defendant of love, Sawan Biang и Burnt Sugar като изгледани.  Малко странни ми бяха, честно казано,
Скрит текст:
такива мъже да не са ми пред очите, че като хвана пистолета и  #2gunfire   Добре, че накрая им дойде ума в главата. Знаех си аз жена трябва да ги вкара в правия път. Ех, какво ще правят без нас не ги виждам направо как ще оцелеят  Whistling
Взеха да ме плашат тия тайландци, много отмъстителни ми се струват  Thinking
Но като цяло са харесани, особени актьорите в ГГ  Embarassed

# 697
  • BG
  • Мнения: 4 457
Честит имен ден Елеасара  bouquet
Значи не съм само аз в тайландски води Wink  не смятам гледането на лакорни за срамно или позорно, даже съм изгледала не малко. Ей така, като ме хване скуката и се пренагледам на корейски и японско си пускам за разнообразие  и нещо тайландско,забавни са ми и ми действат разтоварващо, дори и насилието за което говориш не го възприемам за насилие в буквалния смисъл,пък и принципно при тях хепи енда е задължителен, абе с една дума стават за убиваяне на времето без да те натоварват излишно Laughing
ПП В Sawan biang oбаче съм съгласна, че прекалиха Peace
Eлеасира, един поздрав от мен .

Последна редакция: вт, 30 окт 2012, 20:22 от нощен гост

# 698
  • София
  • Мнения: 562
Наистина няколко от последните сериали са свързани с отмъщението, с борбата  между доброто и злото и с това, до къде е способен да стигне човек, за да постигне целите си. За Five Fingers и Nice Guy сте писали.

May Queen
Скрит текст:
Много ме е яд на прокурора, който толкова лесно премина в другия лагер.И не може, дори в името на отмъщението, да се държи толкова много  зле се държи с  момичето, което е обичал 15 години.Разбирам, че иска да отмъщава, но го прави супер достоверно и по този начин стана дори по-голям мръсник и от баща  си. Канг Сан също разбра истината за смъртта на родителите си и  че за това е виновен дядо му, който принудително го отне от тях ,тъй като не одобрява снаха си, която  е бедна. Историята се повтаря, тъй като внука му е влюбен, според него, в бедна девойка-заварчик, но всъщност това не е така.Да видим как ще се развият събитията по-нататък.

Накрая снимка на моя любимец Wink Embarassed

Скрит текст:

# 699
  • София
  • Мнения: 562
Gangnam Style в стил Halloween Joy. Песента вече надхвърля 600 милиона гледания в YouTube. Наистина прочу Корея този човек! newsm10 Hands Clap



 

Последна редакция: ср, 31 окт 2012, 11:55 от freedoms

# 700
  • MJF
  • Мнения: 8 601
 bowuu заслужавам награда, защото изгледах от до , е с леки ама съвсем леки редакции , We Were There 1 и 2. Видях го прясно качен, пишеше романтика  а аз понякога тествам японските филмови романтики  Simple Smile.Школско e  заглавието а аз  running  от такива  Mr. Green.
Почнах го най- вече заради Yuriko Yoshitaka- не помня в колко роли съм я гледала но са над 5. Екстра се справи. Сюжета за жанра е средна бира, на места и куцащ. Как сложиха набързо, претупан хепиенд е направо загадка.  Crazy виждам че въпросната актриса се появява в корейския вампирски сериал. Гледащите да отчетат ролята й там моля  Simple Smile.
Като кор. комедия предлагам Full House. Нещо бързо се гледат епизодите, защото хем са по-къси и силно редактирам и гледам почти само основното трио а те са  Joy. И тримата актьори се справят добре. Погледнете 5-и епизод, има сауна сцена с No Min-Woo и Hwang Jung-Eum  Laughing. Ако се настроите както трябва предварително, заглавието се гледа без проблем. Тримата  главни актьори ме радват със стайлинга им, определено са ми забавни. Даже съм на мнение че на Park Gi-Woong му отива русо  Crazy Thinking.
2в1 , мерси за упътването за Five Fingers  Hug, вече съм съвсем в час с основите минали моменти.

Последна редакция: ср, 31 окт 2012, 12:01 от 6o6ul4o

# 701
  • Мнения: 6 782
Faith изгледан. Както казах и преди, ако ви се гледа приказка примесена с фантастични елементи, това може и да ви хареса. Имаше си справедливите крал и кралица, храбрият воин, който се влюби в красивата ни героиня и беше готов на всичко, за да я защити от лошият принц. Неизменните добри приятели и сподвижници на нашия рицар, както и злите помошници на принца. И естествено, както винаги, доброто победи злото. Жалко само, че накрая не ни наградиха с една хубава целувка Sad. Като знаем способностите на ЛъМъХъ-то в тези сцени си е направо кощунство да не използват този му талант  no.

От следващата седмица на негово място застава Choi Si Won с драмата The King of Dramas. А от срядата ще се включат и Park Yoo Chun, Yoon Eun Hye и Yoo Seung Ho с I Miss You.

# 702
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 550
Добър ден и от мен.

Шошулчо, като си метнала темата за We Where There, да се включа и аз с нещо. От този филм настръхнах и писах преди месец-два тук, защото ги прехвърлих и двете части, още когато японците ги пуснаха в сайтовете си. Писах тогава, че Тома Икута мe разочарова много. Юрико да не я коментирам, че за нея по принцип мисля, че ролите й са на приятно отнесена от вихъра. Тук розовата боза и за мен беше много, a Тома отдавна поотрасна, че да го играе все още ученик. Това наистина си е филм за хора, които обичат розовите мехури.
Обаче да ти кажа аз какво направих... Знаех, още преди година, когато се появи новината за тези два филма, че са правени по аниме, а точно тогава се запознавах и с Хироши Язаки (кой е Хироши Язаки за теб справка тук и тук.). И чета аз, че анимето се казва Bokura ga Ita (We Were There), а и виждам, че Хироши озвучава главният герой в анимето. Аз на Хироши му харесвам страшно много гласа (втори след него е Рен Кирияма), невероятен е за мен и си казвам: "Я, да видим какво е това аниме и за какво става дума в него". Открих го веднага с английски субтитри, обаче като не разбирам от анимета, нито им познавам жанровете - гледам аз, героите в анимето нямат очи, а са уж хора. След малко видиш ли взе, че се появи едно око на героинята, после и две, след това отново си остана без очички. Познах и героят на Хироши по гласа му, погледах още няколко минути (наслаждавах се на гласа му), но не можах да ги изтрая тези странни герои без очи и затворих страницата. Реших обаче да се допитам до един мой приятел, който гледа анимета и чете манги, защото ми се стори странно, че жанрът е определен като романтика, а както се казва с "какви очи се гледат тези влюбени". Та той ми обясни, че това аниме било от малко страните жанрове, не помня вече как точно се казваше, в които героите, т.е рисунките имали странен вид, липсва им това-онова.
Та, ако не беше Язаки-сан, нямаше и да разбера, че има и аниме и филм.

Тома Икута сега го гледам в Osozaki no Himawari (2012). Приятна японска история, с романтичен привкус, и за радост за сега бозата още липсва, след изгледан вчера и втори епизод. Тома тук е в много по приятна светлина, въпреки че на мен погледът ми е отнесен към Кента Киритани (dovede би ме разбрала най-добре Laughing). И знаеш ли, като че ли този сериал е повече в нашият любим с теб жанр - човешка драма, отколкото романтика. След време, когато го преведат можеш да го пробваш.

Изключително доволна съм от участието на две от любимите ми Amuse–момчета като гостуващи актьори тази седмица съответно Рьо Йошизава във втори епизод на Soko o Nantoka и Кимито Тотани в 4-ти епизод на Perfect Blue.

Сряда е. Ден за Нобу Сузуки и компания. dovede, с потници или без гледаме, нали? Да предупредя за нещо. Ние сменихме часовника, но японците не го променят нито зиме, нито лете, а това означава, че в момента разликата между България и Токио е 7 часа, а не както до преди седмица 6 часа. Така че, dovede около 19:30-20:00 ч. можеш вече да се "огледаш" за качен 5-ти епизод. Той ще се излъчи в 18:29 ч. българско време - до 19:00 ч. (в Япония в 1:29 ч. след полунощ) и около 19:30 - 20:00 ч. предполагам ще го има.

И един спомен от лятото, че днес се сетих отново за него...



П.П. Научих тези дни още подробности около "Корейският вятър, който ще ме отвее през зимата". Само едно мога да ви кажа - ще има драма като в най-големите класически корейски произведения, та умът ще ми се вземе. От сега сърцето ми се свива за Jo In Sung.

Последна редакция: ср, 31 окт 2012, 14:48 от rossonera

# 703
  • MJF
  • Мнения: 8 601
 Joy като прочетох за "приключението"  ти с анимето  Bokura ga Ita /We Were There.
Целия проблем във филма знам къде е- в думата "школско". Дълго е за обяснение но в тази дума при японците винаги в редките моменти, кога все пак вече поглеждам такова заглавие,  knit е написал едно и също , по калъп. А аз винаги настръхвам от героите. За това и си искам награда , че съм го изгледала  Mr. Green.
Юрико, вярно че все играе отнесена от вихъра  Simple Smile, ама се справя. Актьорите в школския  жанр не ги виня а им съчувствам, какво им се е паднало да играят, пълни алогизми. Зрителя е за ожалване, като вземе да се мъчи с алогизмите.
Мда,  Osozaki no Himawari (2012) звучи добре, още няма превод на епизод.
Рано или късно и до мен ще стигне гласа на Хироши Язаки

Ммм наш Мицу вярно напомни за лятото,  което за жалост свърши.

# 704
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 550
Шошулчо, забележи кой е сценарист/ка на Osozaki no Himawari . За това не е чудно, че ми харесва дорамата, усеща се полъхът от Freeter Ie o Kau - любимият ни с теб сериал.

Хироши Язаки онзи ден си го цъфнах в подписа в Спирита (да знаеш само какъв "блестящ инглиш" има). Можеш да го видиш и там, а сега ти го пускам преди репетиция на Макбет, когато прочита нещо на английски, и го казва след това на японски. Едва ли ще усетиш добре гласът му, но ако го гледаш във филм, или на театрална сцена, или при озвучаване на аниме... Ммм... Обожавам го. Той и Рен Кирияма са ми фаворити.

А наш Мицу е огън. Забеляза ли, че тази снимка е от луксозното му купе?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт