Заключени теми!

  • 5 859
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 510
Снеже, кое точно ти беше интересно там?
с едни и същи мнения за всичко(и компетентни по всички въпроси), обръщат разговора в посока: ....
Точно това ми беше интересно.
Все пак има мярка за всичко и за всеки или по- точно за отношенията на двама при определени обстоятелства.
Темата беше придобила доста широки размери и обобщаваща доста неща- от да работя или не, кой "командва", кой възпитава, кой на кого е длъжен, кой колко има право на личен живот, кой как възприема брака, кой с какво се храни и защо,  кой какъв е в кревата, кой какви мечти има, кой как оценя за себе си  ценностите в живота. Кое е водещо материалното или моралното.
Защо толкова много се различаваме в отношението на моралните ценности и оценката ни коренно се променя в зависимост от положението?
Какво накрая остава? Има ли смисъл да променяш другите? А, да се настройваш спрямо тях до степен в която вече не си ти.
Темата беше зададена много миротворно и аз не виждах нищо лошо в крайните позиции. Все пак някои живеят и там, други искат, но не могат, а трети се движат и спират на различно растояние  криволичейки, въртяйки се в кръг и отново се връщат или напред /там където е напред според тях/. Въпросът е дали последните си намират своето място в живота от което да са удовлетворени.

# 31
  • Мнения: 9 990
Е, Човече, темата вървеше в типичен форумски стил, нищо ново...

В много спорове съм участвала, но последните месеци толкова обиди и грубост...
Знам ли, може и просто да остарявам  Laughing

Не знам, не обикалям по всички теми.Както писах, на мен ми стана смешно след търтеите или каквото беше там. Laughing Peace

Снеже, забелязах те и в други теми, че се чудиш как така хората могат да имат различни усещания за Нещата от Живота по начини, които не кореспондират с твоите.
Форумите не дават отговори на въпросите, които те мъжат.Намери си литература, почети ако щеш малко философска антропология, тръгни от някъде...

# 32
  • Мнения: 2 510
Jizzlobber, не се чудя на това,

а моите основи се клатят, а литературата дава отговор защо, но не и как.

Последна редакция: чт, 04 окт 2012, 09:05 от Снежа63

# 33
  • Мнения: 3 378
Конкретната заключена тема спрях да чета в момента, в който авторката написа, че е взела решение за себе си / не знам на кой страница/. От там нататък стана като на пейката пред блока. Чаках с нетърпение да я заключат, че да не ми излиза в непрочетени.

# 34
  • Мнения: 9 990
Снеже, твоите устои се клатят, защото виждаш Различни на твоите ценности, които са си работещи за другите.И подлагаш на съмнение твоите.Ами човек се мени постоянно, всичко тече, всичко се променя, дори твоите ценности могат да претърпят  кардинална промяна.Моите са претърпявали.Но е излишно да се тормозиш за това-следи за Теб дали работи, а не как работи при останалите. PeaceНай-много да се разклати още повече нещо при теб, ръководейки се по форумски писания.

# 35
  • Мнения: 4 841
За мен лично в подобни теми проблемът не е в полюсните мнения, а в личните нападки. Рано или късно се започва с квалификациите, и нещата загрубяват. Когато човек пуска тема с някакъв личен проблем, последното нещо, което иска да чуе по адрес на близките си, е "путьо", "търтей", "плужек", "мамино синче"  и т.н. и т.н. Не визирам никоя тема или потребител, но винаги се стига до там. Да не говорим за генерални заключения от вида "Той не те обича", "Той не те уважава", "Той не те заслужава"...

Много е лесно да се пиша така, хипотетично, но всъщност зад екрана стоят живи хора.
Познавам, а и прилагам теорията за "здравословния ритник по д-то", но и там има граници, които не трябва да се прекрачват.

Толкова ли е трудно човек да си излага тезите и вижданията, без задължително да обижда и напада инакомислещите?

# 36
  • Мнения: 25 872
Точно това ми беше интересно.
...
Въпросът е дали последните си намират своето място в живота от което да са удовлетворени.

Боже, колко много думи, за да оправдаеш любовта си към сеирите и женския кеч в кал.  Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 39 041
Хубаво нещо си е ключа!  Twisted Evil
Като не можем да се спрем, поне някой да не спре.
Уважавам този Форум, точно затова, че има правила.
Уважавам и хората/потребителите с различно от общото мнение.
И естествено, мразя да се заяждат с мен заради моето малко по-различно мнение.
Но да поспорим - може! Нали Форумът е за това.

Ако нямаше сеирджии, нямаше да има и форуми.

# 38
  • Мнения: 2 510
Точно това ми беше интересно.
...
Въпросът е дали последните си намират своето място в живота от което да са удовлетворени.

Боже, колко много думи, за да оправдаеш любовта си към сеирите и женския кеч в кал.  Laughing
Човек трябва и да се занимава с нещо.

# 39
  • Мнения: 9 990
Ами пускай тема де.

# 40
  • София
  • Мнения: 15 503
Има 2-3 ника, които не мога да ги дишам. Като се появят в дадена тема, бягам като дявол от тамян. Според мен трябва да има опция игнор и показател на предупрежденията както в абв-то. Там, ако някой е получил предупреждение това се отразява във всеки пост под аватара му. Не ме е яд, че се заключват теми, иска ми се модерацията да е по-строга. А иначе какво - във всяка тема си чешат езиците няколко особи, които навярно имат отчайващо скучен личен живот и използват форума вместо пейка в междублково пространство.
В абв-то спрях да влизам, като ми дадоха предупреждение,а само бях попитала нещо,което не разбирах какво означава.Имах съобщение да ползвам не единия, а друг вид на форума(дървовидни ли беше,клоновидни ли беше), попитах какво означава това и се оказах с предупреждение.Явно решиха,че знам,но им се подигравам и хоп предупреждение.А аз наистина не разбрах какво искат да ми кажат.

Цитат
Макарена
Спазвай..., 12/03/2007, 17:32
 ......дървовидния режим на отговор.


Цитат
......дървовидния режим на отговор.

Oк, въпреки , че не разбрах какво означава това

Последна редакция: чт, 04 окт 2012, 09:38 от Тайна

# 41
  • Мнения: 2 510
Когато съм пуснала тема, нито една не е вървяла  повече от 2 страници.

# 42
  • Мнения: 3 634
Когато съм пуснала тема, нито една не е вървяла  повече от 2 страници.

Преди ключ или отегчение на участниците?

# 43
  • Мнения: 2 510
Когато съм пуснала тема, нито една не е вървяла  повече от 2 страници.

Преди ключ или отегчение на участниците?
Оттегляне на участниците.
Само една тема съм имала заключена, но защото не й е било "там мястото". Тъй като не успях да схвана къде й е мястото, но не беше и посочено, реших да не питам. Нещо подобно като на Тайна.

# 44
  • Мнения: 3 634
Когато съм пуснала тема, нито една не е вървяла  повече от 2 страници.
Преди ключ или отегчение на участниците?
Оттегляне на участниците.

Изводите можеш значи да си направиш и сама.

Общи условия

Активация на акаунт