Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 132

  • 119 925
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 731
Става. Вече няколко пъти съм покривала такава. Просто трябва да внимаваш малко повече, защото блатовете са по- меки.
А нещо по-специално м/у първия и втория етаж ще трябва ли да слагам?Само сламка с шишче вътре дали ще държи долния блат да не потъне?И да питам вие като облечете блатовете вече с фондан как ги местите ей туй прехвърляне такива нерви ми създава много ми е трудно?

# 691
  • Мнения: 368
Ванилке, аз лично бих направила 2 торти с подложка между тях, че 20 см. от височината, долните блатове ще се смажат и кремът ще изтече. Каквото и да сложиш - от тежестта ще поддаде

jiorjita, между двата етажа сложи твърда подложка, която отдолу е подпряна със сламки. Аз в средната сламка бутам едно шишче, което пробива подложката на втория етаж и фиксира тортата да не се мести Simple Smile

# 692
  • Мнения: 367
Тука ги правят по 20 см ама едни сухи торти, най-много маслен крем да им намажат между блатовете и ги правят едни плодови като английските пудинги, ако те бухнат по главата с тва ще те утрепят. Няма сиропче, няма кремче бляк ... Пандишпан и маслен крем - егати тортата ... smile3506

Дитсан мн яка торта , ти пак си ги джуркаш големи при теб друг размер няма , сигурно яко се кефят у вас . И двете са супер . Ти стиска стиска заради крака и избухна накрая Simple Smile

Маринкееее
пак яка торта изкара ей , тия мечки ги плясна и не казваш сега молд ли е какво е ... да се чудим ни заряза . Чийзкейк не либиш щот не си пробвала моя хахаха без печене е рецептата мн свежичък ( да си го похваля че умря циганката)
Ани Д  newsm10 за пиратския кораб  smile3502

Искам да помоля който е правил шугървейл да сподели как се прави че нещо не ми се получи първия опит . Напука се при ваденето. Явно нещо е яко сбъркано. Как се забърква колко се суши, какви тънкости има . Благодаря предварително

# 693
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета! Да ви се оплача -пробвах рецептата за торта "Династия", и още с блатовете стана нещо и не разбирам какво. Правих всичко както е в рецептата, с белтъчени истории не съм се занимавала, но ми направи впечатление, че след като добавих захарта към белтъците, те ми поспаднаха доста -Нормално ли е?
При мен нещата стоят така -белтъците ги разбивам по3-4 в робота и стават на твърд сняг, миксера ми не се справя до никкъде.Та бяха си твърди и след това преместени в купа започнах да добавям захарта и да бия с миксера, взе да става една гладка лъскава смес, но по-рядка от разбитите на сняг белтъци.Това ми е съмнителния момент.Моля опитните с тази торта да ми дадът акъл дали тук има тънкост После си прибавих сухите състтавки и бърках изключително внимателно колкото да се поомесят.Бях загряла фурната на 150С и като че ли доста бързо порозовя т.нар. блат, не съм препичала.За първия блат колкото покрих дъното на формата-25см, нито бухна нито нищо, при изкарването се разпадна не търпеше изобщо пипане, втория и третия още не смея да ги докосна ужасно тънки са, дори третия, за който остана най-много смес.Иначе ухаят чудесно,но при положение че направих цялата доза защо едвам излязоха два супер тънки блата и един разпаднат.Направих си и два пандишпанени,та да мога да спретна някаква по-прилична торта.Оффф, много дълго стана,но наистина не разбирам къде ми е грешката, много исках да зарадвам скъп за мен човек, а то...Дано поне крема стане читав.Сега го чакам да истине Thinking
МаринаД-много стилна и нежна торичка и аз се присъединявам към питането за мечетата... Умилявам се като я гледам   bouquet
АниД- да ти е живо и здраво детенцето, щастливо е, че има за мама такъв майстор, чудесна е тортичката, а корабът си го издокарала един път.Вътре с блат ли е или пасти, или...?
Дитсан,ах, Дитсан не можеш да стоиш мирна ти  Grinning Тортата за внуците ти е страхотна, единствено ми идват най-отгоре повече нещицата, но всички детайли в моите очи са перфектни.За бързата торта - УАУ... Shocked
felina-браво на теб напредваш с пълна сила, страхотни цветя майсториш-възхищавам ти се
Мими0585- мечо Пух ти се е получил мн добре, личат само малко неравности на тази торта, но съм убедена че на живо нищо не се е забълязвало, защото и при мен всичко криво се забелязва едва на снимката. С правенето на колички определено задобряваш  Wink
И за не бъбря толкоз много да покажа две торти. Барбито не го показах по рано, защото след последната торта с Барби и ме досрамя... Embarassed А за каската след като беше готова осъзнах, че трябваше да я направя доста по-висока, ча така изглежда поразпльоккана, но нищо ...другия път

# 694
  • Мнения: 368
Веднага ще ти кажа - твърде много бой им е дошло на белтъците. Значи - разбиват се на леко пухава пяна и тогава се добавя захарта.

# 695
  • Мнения: 3
Mishoka, благодаря! Макар че те това не го очаквах.Другия път ще си бия с миксера то и без туй освен точно пухкава пяна друго с него не постигам.Само да знам какво трябва да се постигне след добавянето на захарта - твърда ли става сместа или си остава пак леко и пухкаво? Питам защото ако се изложа втори път, трети няма да пробвам, а явно че е хубава торта и ще е жалко да не се поглезим с нея  Rolling Eyes

# 696
  • Мнения: 368
Значи - захарта сгъстява белтъка. Освен това е много важно и прибавянето на сухите съставки към белтъците. Когато имам чист белтък, ползвам фина цедка и ръся по малко, обърквам и така. Никога не ми се е случвало да ми спадне белтъчна смес

# 697
  • Мнения: 3 271
Благодаря на всички който коментираха тортите ми  HugТрябва ми трансферно  фолио в cooki всичкото е изчерпано а в другите дадени сайтове не видях да предлагат от къде мога да си закупя.

# 698
  • Мнения: 22
 Laughing Heart Eyes Hug Здрасти! Ето ме, бе! К'во съм пляснала сега- най-внимателно ви показах едни мечковци-сладури!!! Съвсем на ръка са си правени,голямо забавление падна  Laughing.Дори не знам дали има молдове за тях... Едва ли...
Радост, много симпатична е станала куклата!
На въпросите, чиито отговори знам, Мишочка е отговорила вече Heart Eyes , така че аз ви напускам/ засега.../  Hug Grinning

# 699
  • Мнения: 25
radost_bonbon, само два пъти съм правила тортата, като първия път нещо не улучих гъстотата на крема, но все пак се изяде Simple Smile И двата пъти никакъв проблем не съм имала с белтъчната смес. Не мога да дам препоръка като Мишока, нейният отговор е полезен и за мен, че обикновено действам на сляпа преценка кога какво да добавя. За трошливостта - най- вероятно е заради консистенцията на сместа, въпреки че се засилих да ти пиша, че си ги препекла и това е причината... Иначе са сравнително гъвкави даже блатовете при изваждане, когато всичко им е ок. Късмет следващия път, но не се отказвай, че рецептата си заслужава, даже само преди около час се обяснявах на колегите, че ми се е дояла точно тази торта...  Laughing

# 700
  • Мнения: 148
Благодаря на всички за коментарите.
Радост бонбон,права си повечко са фигурите на върха ама аз съм си такава.Като мечо Пух,колкото по-вече,толкова по- вече.А и дъщерята каза че иска да запази етажа за спомен,затова е и дъми и като не можах да реша кое да остане наплясках всичко.Еми нали  са двама ,та и за двамата да има.
И двете ти тортички са добре,за каската си се усетила кое куца и следващият път всичко ще е Ок.А на барбито формата на полата нещо не ми допада.Но пък те поздравявам за работата със поша.
Маринче,страхотно произведение.
А бързата си заслужаваше напълно.
Ето и още една още по спешна.Във деня във който се прибрах от гърция /19,30 вечерта/успях само да сглобя без циците.На другият ден я довърших и във 16,00ч беше готова.Има си кусури,неравно оцветяване,малко криви цици и т.н ама за спешни поръчки толкова.

# 701
  • Мнения: 616
Ditsan, много си бърза с тортите ти, направо как успяваш не знам Simple Smile
Сега въпрос - за да измажа торта със сметана, тази сметана твърда ли да я разбия? И после в хладилника да оставя ли, ще втвърди ли, или да покривам веднага?

# 702
  • Мнения: 367
Aз като мажа сметана се топи някак и все се каня да си купя стабилизатор за сметана и все забравям. Някой ползвал ли е такова нещо да даде мнение? Би трябвало с него сметаната да стане с по-твърда консистенция и даа се пайпва по-красиво и стабилно без да се топи. Иначе ако я разбиваш  по-дълго ще се превърне в масло - само тр да му изцедиш водата и да си намажеш филийка Simple Smile

# 703
  • Мнения: 153
ditsan  много  интересна се е получила,  имайки и впредвид времето за което си я направила
radost_bonbon   майка ми правеше преди 20тина години такива кукли барбита  със сметана Simple Smile, но  долната част тези петна защо са така?  И малко неестествено ми стои роклята в долната част
МаринаД много нежна торта, страхотни мечета.
ani_d много готина е станала, някак всичко си е на мястото...
Ванилия Мадагаскарска грабнаха ме цветовете

Сега е мой ред Simple Smile От детските площадки нямам време хубаво да ви изчета, а хвърлям по едно око само, но зимата ще е друго. Ето я и торта за моето момиченце, което стана на 4г. Тя сама си избра каква иска- розов замък, на който да подреди любимите си играчки Снежанка, джуджетата и русалката си. И се получи това
Лично на мен ми идва повечко розов, но инспекторката каза: "точно такъв искам". Повече снимки тук http://donikadineva81.snimka.bg/other/moite-torti.540419.31624004 и коментирайте наволя, моля!

# 704
  • Мнения: 367
Ау Доника Динева разкошна е тортата . Дъщеричката ти е супер късметлийка с такава мама . Браво. Много ми харесва.  newsm10 Би ли споделила как се правят кулите ? Вътре торта ли е или са кухи?

Общи условия

Активация на акаунт