Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 132

  • 119 923
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 352
Ditsan, много си бърза с тортите ти, направо как успяваш не знам Simple Smile
Сега въпрос - за да измажа торта със сметана, тази сметана твърда ли да я разбия? И после в хладилника да оставя ли, ще втвърди ли, или да покривам веднага?

Ползвала съм сгъстител, само че не съм сигурна дали ако измажеш торта със сметана и покриеш, няма да започне да се топи фондана.
Иначе този сгъстител на мен не ми харесва (на д-р Йоткер), крема ми става на топченца. Смятам, че и без него и ако сметаната е хубава не би трябвало да се разтопи.
Аз съм очарована от измазването с ганаш. Става лесно и супер гладко. Само дето нямам навика и все маслен крем правя.
donika dineva, чуден замък!
ditsan, респект към труда ти, аз не бих се справила за толкова кратко време.

И аз правя торти, но не съм активна в темата. Много се изморявам и в свободното време гледам да почивам. Накупих си някакви джаджи, ами друго си е - много по-бързо, лесно и красиво.
Следващата седмица ми предстои да направя първата си сватбена торта. Ако ми хареса може да ви я покажа.
Лек ден на всички  Hug.

# 706
  • Мнения: 368
Ауууууууууу, Ванилке, марш в ъгъла да се срамуваш! Точно ти ли  намери да питаш за сметана, бе душа? Нъл' знаеш какво ще се случи? Инак, ако не покриваш, спокойно измазваш, мяташ в хладилника, тя ще се втвърди, дори и ще ти се напука. Екстра Simple Smile

# 707
  • Мнения: 790
Здравейте момичета отдавна не съм писала,ама все не ми остава време,но пък редовно ви чета.Миналата седмица направих първата си сватбена торта,модела не е мой,показаха ми снимка и от мен се искаше да я направя.Честно казано много се измъчих,взех от фондана на ксеркс(до сега съм работила само с домашен) - ужас с това как се работи,много се цепеше.Изхабих сума нерви.Но накрая бях доволна от крайния резултат,а и младоженците много си я харесаха,което май е най-важното.Само дето от бързане да я занеса,забравих да я снимам и имам само няколко снимки с много лошо качество.

а тук се вижда малко по-добре първия етаж,макар и малко не на фокус

забравих да кажа че вътре е с малини,ванилов крем и пандишпанени блатове.
За първи път правих цветя и телчетата в средата леко си личат.Каква тел използвате за цветята,защото аз си поръчих от хитрини и беше прекалено дебела и не гъвкава.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2013, 12:55 от babybu

# 708
  • Мнения: 153
Felina кулите вътре са кухи. Просто взех един мой парфюм, обвих го с хартия за печене, покрих го обилно с пудра захар и после изрязаното парче тесто.  http://donikadineva81.snimka.bg/other/moite-torti.540419.31627560

# 709
  • Мнения: 25
Момичета, във връзка с питането за сметана и фондан, споделям и моя опит - първият сблъсък беше, когато в Кюстендил поръчах облечена торта за годишнината на родителите ми. Тогава още не ми беше хрумвало изобщо, че някога мога да се занимавам с това, но може би беше една от причините да се замисля... Та, тогава нищо не разбирах от подобни торти, само веднъж бях поръчвала (но от човек, който знае какво прави, за разлика от повечето сладкарници) и това, което много ме озадачи беше, че ден по-късно външният слой на тортата се беше превърнал в супа, честно. Вярно, че си носихме половин торта от Кюстендил до Варна, но само пътят далеч не беше причина. По-късно осъзнах, че проблемът е бил в сметаната. Тортата със сигурност не беше измазвана с маслен крем.
Втори пример (отново от Кюстендил) наложи ми се да обличам торта поръчана в сладкарница, тъй като бяхме на гости на нашите заедно с кумците ни, но по цял ден скитахме из околностите, а кумецът беше рожденик и мен естествено ме сърбяха ръцете... Заради липсата на време помолих да ми направят торта, измазана с маслен крем, която само да си облека. Вече бях чела по темата. След като главната сладкарка ме увери, че те никога не работят с маслен крем и винаги измазват само със сметана и няма проблем, нямах избор и се съгласих. В резултат - това е най-трудно покриваната някога от мен торта, а фонданът още на сутринта (покривах и декорирах посред нощите, за да не проваля изненадата) вече се лигавеше. Ето това е злополучната торта, която все си мислех никога да не ви показвам, че е зле за гледане, а пък колко й се дразня, като зная с какво желание започнах...
Скрит текст:
PS не зная как да скрия снимката в текст-линк

# 710
  • Мнения: 616
babybu, разкошна е тортата ти!
Доника, хубав е замъка, с много детайли, и хубави кулички Simple Smile
Ех, явно е време за първи сватбени торти... Признавам си, че и аз се нагърбих с една такава задача, за след две седмици, та отсега обмислям. Направих вчера една торта за "рифреш", щото както казах - 10 месеца една торта.... Та, измазах с тъничък слой разбита растителна сметана, без захар. Ми вече 20 часа си стои перфектно покритието отгоре! Никак не е омекнало. Друг е въпроса, че има целулит като за световно, ама то с такава мека торта отдолу  ooooh! загубила съм тренинг, много се изложих с покриването, но не е заради сметаната! Утре ще кажа как е, след като я транспортирам на 200 километра.
Мишоче, благодаря за съветите за високия етаж! И що тъй за сметаната ... нали хамериканците все със сметана мажат.... тук мисля stasi беше казвала преди време, че само сметана маже. Ето че и моето не се стопи  Peace
Инак, сега съм захванала да се упражнявам с айсинга. Въртя джувки в несвяст, по всички бисквити из нас нацвъкан айцинг. А да! пробвах да намажа торта с айсинг - майкоооо няма тагава гняс. То много лепкаво това, като дъвка ми се точи, как се измазва с такова?! Е, успях криво-ляво, ама отгоре налепих цветя, че да не се вижда. А така добре изглеждат покрити с айсинг торти... явно греша някъде - може би е бил много разбит, трябва по-течен.

Хайде, отивам да крася целута, да видим как ще го прикривам Mr. Green

# 711
  • Мнения: 368
Ми, Ванилке, те Хамериканците викат айсинг и на масления крем. С роял айсинг не знам кой покрива... Аз не бих рискувала да измажа сватбена торта със сметана. Имай предвид, че този целулит може да се дължи именно на омекването на сметаната и разтапянето ѝ. Като украсяваш на стайна температура, сметаната се отпуска, топи и на места поддава и става целулит.

# 712
  • Мнения: 11
Не съм от майсторите, но да споделя своя опит: Аз винаги измазвам с растителна сметана, подсладена, "Май дей" и не съм имала проблеми. И по две нощи са изкарвали тортите в хладилник, без да мръдне покритието. Измазвам дебело, после оставям да се стегне няколко часа в хладилник и покривам.
Тук сме дискутирали преди време, че взаимодействието сметана-фондан зависи от вида на фондана. Аз правя този на Руми Ангелова със СМС. С Пикко също се понасят, спомних си, че съм ползвала.
Тази вечер ще покривам тортата на внучката и много се притеснявам, че съм изгубила тренинг.
Стискайте палци, дано да имам смелост да покажа резултата. Simple Smile

Последна редакция: пт, 27 сеп 2013, 11:14 от enister

# 713
  • Мнения: 3 271
Марина Д много сладурси мечоци.Отново изпипана торта  Hugani_d.donika да са ви живи и здрави дечицата а тортите са разкошни.radost тортата с каската ми харесва.ditsan добре дошла отново  Hug тортите са чудесни.И от мен една тортичка.Още бая панделки трябва да направя но това е.

# 714
  • Мнения: 616
Мишока, добре, взимам си думите обратно за сметаната - тортата ми протече  Joy Държе се все още съвсем прилично, но изпод поличките й се процежда разтопен фондан, имам си локвичка в хладилника. Добре, явно не е правилната сметана, щом enister казва че няма проблеми.
Сватбената нямам ни най-малко намерение да я мажа със сметана - масълце да сме си спокойни Simple Smile

# 715
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Дoника, страхoтен рoзoв двoрец Simple Smile
Ванилке, нищo че е oт преди 10 месеца, тoртата е супер! Да си кажа и аз , че не ми се пoлучава измазванетo със сметана. Енистер oбаче е права и сmдред мен зависи oт тoва каквo тестo за пoкриване пoлзваш.
Мими, мнoгo равна и чиста тoрта, малкo гoличка ми стoи, нo катo виждам пoвoда, май е разбираемo. Виж клипчетo на Една в ютуб за правене на панделки Simple Smile  Peace
Бейбибу, пoздравления за сватбената тoрта Simple Smile За цветята трябва да си вземеш мнoгo тънка тел. Тя е на нoмера, кoлкoтo e пo-висoкo числoтo тoлкoва е пo-тънка телта. Oриентирай се към 26,28,30. С ксеркса и аз не се разбирам, нo Ванчетo беше писала , че слага маслo и се oправя нацепванетo.
Диди, ти се метна oтнoвo с гoлемите прoекти! Сама си си написала за oцветяванетo, така че си знаеш Simple Smile

Етo и oт мен пoследната ми тoртичка. За първи път пoкривам нещo над 20см висoкo и самo 16см диаметър. Вътре са две тoртички една върху друга Simple Smile Купулът е oт смес за кейкпoпс. Тoртата е пoкрита с бял фoндан, пoсле гo пръсках с пулвелизатoр с бoя разтвoрена във вoдка и накрая пръсках с перлен спрей . Хареса ми какъв ефект се пoЛучи, за съжаление на снимката тoва не се вижда дoбре Simple Smile






o

# 716
  • Мнения: 15
Момичета, каква ММ ползвате за направа на по големи фигурки( в моя случай мече )?
Аз се мъча с гумпейст на Уилтън, но е много жилава масата и така бързо съхне, че е абсурд да оформя гладко тяло. Гледам клипчета в Ютуб, там ползват шугарпейст и тайло, но нали тази комбинация е заместител на гумпейста...или консистенцията става по-различна? Много ви благодаря предварително.

# 717
  • Мнения: 948
Много се извинявам, ако е обсъждано, потърсих, но не много усърдно  Embarassed

Ще правя торта "шах" за рождения ден на сина ми... имам нужда от малко помощ и напътствия:
- имам рецепти за блатовете, ще направя шоколадов и ванилия - ще гледам оттук за подреждането:
http://www.pinterest.com/pin/36943659416710135/
- въпрос 1: с какво се маже между тези четири блата - сладко, лек бял крем (какъв?)
- фигурките отгоре ще са от шоколад (намерила съм формичка) - няма да са много, 5-6 фигури, бели и черни
- въпрос 2: как да я покрия отгоре, така, че горе-долу да прилича на дъска за шах, без да използвам фондан

Мисля си за шоколадов крем, и отгоре бели "квадратчета".... ама от бял крем ли, или как?

Ето снимка, може би нещо такова трябва да ми се получи:
http://gallery.virtualireland.ru/v/Elena+H/IMG_1190.JPG.html

Много благодаря   bouquet

# 718
  • Мнения: 1 352
мишолина, тортата е много интересна.
За крема отвътре не знам и не мога да ти кажа, но ако ще е шахматно подредено, значи кремът трябва да е малко, за да си запази формата.
Тази торта, която си показала, отгоре е покрита с истински шоколад (или поне на мен така ми прилича) - бял и черен. Но, за да не е твърде дебело и трудно за рязане после, може да направиш квадратите от разтопен бял и черен шоколад (вътре капваш малко сметана), а отстрани да измажеш с ганаш.

Ще ми бъде интересно да видя крайния резултат  Simple Smile.

# 719
  • Мнения: 11
Аууу, момичета...и аз като Ванилка си взимам думите назад и се развеждам със сметаната!!!
Както до сега нямах  никакви проблеми, ми се случи следното: разточих по-тъничко за горния етаж...и тогава сметаната си показа зъбките! Не се разтече, но се нацелулити и на места, където имаше дупчици видях, че се е разлигавило... Долният етаж не мръдна, защото там разточих дебело. Пфуу, много се ядосах, защото горният ми беше по-важен...
Не успях да направя снимки вкъщи.
Дизайнът си е чисто мой. Гордея се с фигурката на гимнастичката и нея мога ще ви  покажа по-добре, защото я снимах преди да сглобя тортата.

Общи условия

Активация на акаунт