Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 132

  • 119 922
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 965
Аз не мога да разбера, защо си правите експерименти с измазването със сметана. За да го сложим на първа страница, при полезните съвети, значи е пробвано, пробвано, пробвано..... и доказано че НЕ СТАВА. Тези които твърдят че измазват само със сметана, да ме прощават, ама никога не съм им вярвала. Ако си направиш тортата така, и я предадеш след 2 часа и тя се изяде след още два, съгласна съм, ама, да си я правиш по "нашия" начин - днес сглобяваш, утре измазваш и чак вечерта довършваш, .... ами... няма да стане. Най-малкото, при покриването, не можеш да не набръчкаш и да не хлътне някъде. За ръб, да не говорим. Сметаната засъхва и се цепи, така че е нормално да прави проблеми във визията. За топенето на фондана, изписали сме  романи.
Ще правя торта "шах" за рождения ден на сина ми... имам нужда от малко помощ и напътствия:
Мисля си за шоколадов крем, и отгоре бели "квадратчета".... ама от бял крем ли, или как?
Каквото и да намажеш между блатовете, трябва да е тънко, за да не разваля ефекта на шахмата. За блата ти трябва рецепта за стегнат сочен блат, който по възможност да не сиропираш. Например, блатовете на Ири или Миленка.
Внимавай с крема. Не е желателно да е цветен, защото пак разваля ефекта. А, топлите кремове попиват и ще ти оцветят неравно белия блат. Тоест, пак ще развалиш ефекта от шаха. Другия подводен камък при шахматната торта: Постарай се лентите на кръга да са широки толкова, колкото са дебели.  Ако са тънки блатчета, а ти  нарежеш на 3 кръга, при разрязването на тортата, ще имаш правоъгълничета, а не квадратчета. Не е проблем, но се губи ефекта.
Квадратчетата отгоре, според мен са плочки шоколад. Разтапяш, и разстилаш на гладка повърхност. Оставяш да стегне максимално и с топъл нож режеш квадратчетата. Остави ги да стегнат изцяло и тогава налагай върху тортата. Най-добре е да ги наредиш върху кръг с точния размер на тортата и след като изстинат идеално, само да ги пренесеш едно по едно. После ще имаш ядове с рязането, бъди сигурна. Трябва ти горещ нощ, за да можеш да натискаш и да не сплескаш тортата надолу. Като дойде време за рязане, включи котлона и нагрявай директно на плочата за всяко парче. После бършеш и пак нагряваш.

# 721
  • Мнения: 1 173
Хехе , още си прави някой експерименти да измазва съм сметана  Laughing , Ванилийке точно от теб не очаквах да го прочета този въпрос .
 Няма "хамериканец" да измазва съм сметана - масово се слага поне 5 мм маслен крем , да не говорим че в доста от случаите даже не е масло а шортънинг  .

Ванче аз израснах с шахматна торта с варен крем ванилия , но може би защото е бил именно ванилия не съм забелязала да оцветява неравномерно блатовете .

# 722
  • Мнения: 616
Добре де, пробвах, видях, разбрах  Mr. Green Както казах - задържа си се достатъчно дълго време тортата, можеше да си се ползва, не беше голяма драма. А се пробвах със сметаната, защото не ми беше важна торта и не ми се харчеше толкова масло... По-лошото е, че не беше вкусна, пробвах някаква непозната рецепта за блатове ама нъц, хич не бяха хубави. Имам етаж и половина вече 4 дена в хладилника... никога не ми се беше случвало!
ani_d, много ти е хубава клетката, харесва ми!
И ми се дояде сладоледена торта сега... Simple Smile

# 723
  • Мнения: 11
donika dineva- страхотен дворец! Направо ми скри шапката! Прекрасно изпълнение, браво!
babybu- Много ти е хубава сватбената торта! Нестандартна и нежна, закачлива и интересна. Браво! Много смелост трябва да се хвърли човек в сватбените торти. Жалко, че нямаш повече снимки.
mimi0585- вярно, че трябва да потренираш панделките, но пък добре си се справила с опъването на чаршафа, а това си е успех.
ani_d- на това съвършенство мога само да му се възхищавам!
иви Simple Smile- сладка е тортичката, нищо й няма на външния вид, много вкусно изглежда.

Последна редакция: пн, 30 сеп 2013, 21:13 от enister

# 724
  • Мнения: 0
Благодаря много !!!  Hug Hug Hug наистина беше много вкусна  Wink

# 725
  • Мнения: 11
 Simple Smile

Последна редакция: пн, 30 сеп 2013, 21:16 от enister

# 726
  • Мнения: 99
Здравейте момичета търся си някоя мама от Карлово или в непосредствена близост за изработка на детска торта.Моля ако има някоя тук  в тази тема да ме насочите към нея! Благодаря!!!

# 727
  • Мнения: 948
Каквото и да намажеш между блатовете, трябва да е тънко, за да не разваля ефекта на шахмата. За блата ти трябва рецепта за стегнат сочен блат, който по възможност да не сиропираш. Например, блатовете на Ири или Миленка.

Много благодаря, Ванче и Мариета -
нямаше да ми хрумнат даже тези потенциални проблеми Laughing, опитът си е опит, добре че питах

Бихте ли ми пуснали линк към тези примерни блатове, гледах в Библиотеката, но не мога да ги намеря по имената.

Мислех да ползвам тези рецепти от Тандури, (шоколадов и лимонов блат), от една от нейните торти, http://www.anniesartbook.com/2008/06/long-overdue-cake-recipes-part-2.html

=========================
и за да ви разсмея, да ви покажа една от моите торти, която не може много да я сбърка човек, с нарочно изпускан вид. Моята публика ще е снизходителна (и 6 годишна), торта няма да върнат
оригинал от филма:                                                                         нашата торта:

# 728
  • Мнения: 1 965
Ванче аз израснах с шахматна торта с варен крем ванилия , но може би защото е бил именно ванилия не съм забелязала да оцветява неравномерно блатовете .
И аз, и аз!!! Имах впредвид обаче, че ако някой се метне на варен крем Ягода или Малина например, може да бере ядове.
Аз тази торта от ученичка я правя с пандишпанени блатове и варен крем ванилия. Тогава на украси не налитах, ама, като я разрежех и всички се изцъкляха. Много се гордеех със себе си.

# 729
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Привет момичета! Минавам, за да обявя поредното Тортено предизвикателство за открито.

Заповядайте!

17то Тортено предизвикателство с тема Нетрадиционни растения

Не се допуска измазване със сметана  Mr. Green

# 730
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Татитче благодаря за темата и че се грижиш за нас  Hug

# 731
  • Мнения: 186
Здравейте всички  Hug Моля за малко помощ   Praynig срам не срам ще питам   Embarassed Искам да направя торта с обувчица на принцеса отгоре за РД на голямата ми дъщеричка и открих този шаблон :http://m.foto.radikal.ru/0705/60/6235688ba093.jpg Са мо че не мога да се оправя със сглобяването на тази част отляво на шаблона...помощ  :oops Кое за къде е  newsm78 Ясно ми е ,че дясната част е за горната и долната част на обувчицата ,а останалата може би за токчето но ... Embarassed

Последна редакция: вт, 01 окт 2013, 14:56 от poxy 80

# 732
  • Мнения: 368
Здравейте всички  Hug Моля за малко помощ  Praynig срам не срам ще питам   Embarassed Искам да направя торта с обувчица на принцеса отгоре за РД на голямата ми дъщеричка и открих този шаблон :http://m.foto.radikal.ru/0705/60/6235688ba093.jpg Са мо че не мога да се оправя със сглобяването на тази част отляво на шаблона...помощ  :oops Кое за къде е  newsm78

Трябва да има и модел на обувката. Така, това от ляво за нищо не ми служи. Иначе това ми прилича на картонче, което се сгъва, за да се направи подпорката, върху която да съхне обувката, за да заеме форма и да можеш да ѝ сложиш токче Simple Smile

# 733
  • Мнения: 186
Mishoka благодаря много  Hug И  на мен ми прилича точно на подпора за токче ама нали съм начинаеща и самоука  welcome  все питам ли питам  atwork

# 734
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Eнистер, мнoгo е гoтина тази гимнастичка, страшна пoза си й барнала. Ама дай и цялата тoрта дееее Simple Smile

Аз да ви пусна разреза на клетката. Вътре са две тoрти една върху друга, всяка е с висoчина пo 9см, а oтделнo купoлът , та oбщo стана 22-23 Simple Smile





А етo и РЕЦЕПТАТА

Общи условия

Активация на акаунт