Тренировки в домашни условия: Тема 46

  • 31 641
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 10 858
ТДИ, обяснението е следното:

За яденето на въгл. до обяд: тези, които са подържници на това схващане (което е по-остарелия и втълпяван от много години метод) смятат, че изяденият до обяд В. ще може да бъде изгорен в останалата част от деня. Това би било вярно, ако обаче изяденият В до обяд е 1 ябълка  Mr. Green а не например 1 шоколад и порция пържени картофки. Ябълката ще ни даде толкова въглехидрат, колкото да възстановим гликогена в мускулите, но няма да има излишък от глюкоза, която да се обърне в мазнини за складиране. Докато изяденият шоколад или картофи например, ще ни дадат огромно количество въглехидрат, който бихме могли да изгорим доста трудно, при условието че се движим/тренираме много и не ядем повече за този ден въглехидрати. И пак не е сигурно, че някаква част от това количество няма да бъде натрупана като мазнина.
Освен това, при ядене на В до обяд се повишава кръвната захар, което е предпоставка за постоянен глад в останалата част от деня, защото високата кр. захар има този ефект - глад.

За яденето на В вечер - новите теории, които Шон прилага (браво на него, явто чете правилни източници) са основани именно на това повишаване на кръвната захар и чувството на глад, което се получава при спада й - като хапнем вечер въглехидрата, лягаме си и докато спим кръвната захар е спаднала и нямаме нужда от още тъпчене, защото точно тогава, когато би ни се яло -ние спим  Mr. Green

Важно уточнение е, че няма треньор, който да препоръча яденето на гадни въглехидрати, като хляб, захар. Под Въглехидрати всички треньори визират плодове, трици/овесени ядки, максимум картоф или ориз в минимално количество. Демек няма никой да препоръча яденето на шоколад сутрин или вечер.
Но ако искаме да изядем шоколада, новите проучвания сочат, че е най-добре да го изядем вечер, защото пика и спада на кръвната захар ще се случи докато спим и няма да ни докара до ново желание за шоколад в следобедните часове, както това би се случило, ако го изядем сутринта.

Оф, дано го обясних добре.
И Инес, и Милко Георгиев, и Любо Иванов и т.н имат статии по този въпрос (от бг. авторите)

Така ... аз направих "оная тренировка" на Румяна, смъртна е и много добре ми натовари бедрата. В дупето не усетих кой знае какво парене. Сега не усещам да чувсвам нещата като към МТ, изобщо нито ми треперят нито ми парят, ще видим ...
Обаче Мери, установих душичко, че миналия път съм правила ето тази тренировка:
https://www.youtube.com/watch?v=bJSGnIR1jKM а не която трябва - демек тази днешната: https://www.youtube.com/watch?v=SlvcwK7_EFs&list=PLrI0hkVI3a … x0XLl48oeh9nA3f5z
Голяма съм патка  Mr. Green тая последната ми запали бедрата ... обаче ме удря в кръста.

# 736
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Люба, във Фламандската част съм. А шоколада ми е голямо изкушение, но вървя в посока подобрение.
Айде стягай багажа за пътуването ти, че не остана.

Бобченка, освен с антиалергични хапове да се закрепиш, друго не знам. Хомеопатията е много прехвалена, но на мен не ми помага.

Последна редакция: чт, 01 май 2014, 15:32 от Nuclear

# 737
  • София
  • Мнения: 10 858
Ох, добре че не съм при теб Nuclear ... Да живея в страната на шоколада за мен би било все едно алкохолик да живее във винзавода  Crazy  Как щях да се боря, не знам, сигурно никак ...  Whistling

# 738
  • Мнения: 475
Вивиан, страхотно си го обяснила! Учиш ли го някъде? Страхотна си!

# 739
  • Мнения: 5 405
Така ... аз направих "оная тренировка" на Румяна, смъртна е и много добре ми натовари бедрата. В дупето не усетих кой знае какво парене. Сега не усещам да чувсвам нещата като към МТ, изобщо нито ми треперят нито ми парят, ще видим ...
Обаче Мери, установих душичко, че миналия път съм правила ето тази тренировка:
https://www.youtube.com/watch?v=bJSGnIR1jKM а не която трябва - демек тази днешната: https://www.youtube.com/watch?v=SlvcwK7_EFs&list=PLrI0hkVI3a … x0XLl48oeh9nA3f5z
Голяма съм патка  Mr. Green тая последната ми запали бедрата ... обаче ме удря в кръста.
ооооох, мар божкееееЙЙЙ  ooooh! Joy Joy Joy
Не удря, не удря, ама на другия ден не можех да си стана от стола  Laughing
Да внимаваш с тоя кръст!

След малко ще ви пусна новата тема, че последните две страници сте писали със скоростта на светлината.

# 740
  • София
  • Мнения: 10 858
 hahaha hahaha hahaha
Не патица, а патарок  Flutter
Мерче, теб в бедрата ли те скова или в дупето МТ?
Така ми хареса тая тренировка, че искам да си я правя поне два пъти седмично  Mr. Green ааа, забравих да кажа, че допълних със 110 бр. глутеус мост/хип тръст или там както се казва  Laughing Ето от това вече ми запламтяха бузите  Joy

Магдалена, благодаря, засрами ме  Embarassed
Не, нищо такова не съм учила, но откакто съм ВМ режима навлязох доста в материята, в темата се пишат и публикуват доста проучвания и изследвания, много такива неща дискутираме. А и мен си ме влече доста медицината и винаги съм си чела на тази тема.

# 741
# 742
  • Мнения: 9
Вече си бях помислила, че имам проблем с метаболизма, но и такава литература изчетох, еми не е това. В последното четиво, с което се сдобих, http://iztok-zapad.eu/books/book/1292/4-%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%BE … D1%80%D0%B8%D1%81  човека ясно си го казва - движение, правилната храна и правилно хранене му е майката! Е, почнах да слабея по книга, колкото и да е смешно Wink  Движението и спорта обаче малко ми куцат. Не от липса на желание, да не говоря за мотивация, а затова, че никога не съм ходила на фитнес. Колежките ми нямат време за подобни следработни занимания, никога не съм спортувала в парка, а и ми е малко неудобно сама, но никой не иска да идва с мен. Не съм чак толкова дебела, че да ни се смеят хората, но явно само аз от околните ми хора имам нуждаааа Sad

Та, предпочитам да ходя на фитнес, който обаче да е посещаван от дами, защото леко се притеснявам, от мъжките погледи (надявам се скоро това да не е проблем) Не знам дали има такива, но ако някоя от вас има идея, моля ви да ми попрепоръчате подобен клуб в София?



Magy73 , въобще не е необходимо да ходиш на фитнес /или каквото и да било друго спортно активити/ с компания. Идеята не е, че в залата ще ти е скучно- напротив, нали отиваш там да се занимаваш със съответните дейности, а не да си плямпаш сладко- сладко с приятелки/ познати  Peace Отделно, това е и прекрасен повод за нови познанства- не визирам само индивиди от противоположния пол  Laughing
Ето линк на дамски фитнес- http://feeria-bg.com/?%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE,3.

БооОоожеее, момичета, не знаете колко съм ви благодарна на всички за куража, който ми дадохте   bouquet Започнах домашният фитнес! Е, няма да скрия, че опитах да преодоля страховете си от мнението на олколните в един клуб, но ми бяха нужни 10 тина минути престой, в който да разбера, че когато правиш нещо, в което не изпитваш комфорт, по-добре или да не го правиш или да смениш мястото. Постовете ви, ми дадоха куража да се облека, да си грабна раницата и да се измета от там.  Hug
Продължих с фитнеса/гимнастика... в къщи! Всички мили мой домашни люде се оказаха доста толерантни към опитите ми да вляза във форма и се съобразяват с моето желание да остана сама.
Сутрин си чета Тимъти Ферис, а вечер съм в хола по екипче  и ... jump Simple Smile
Ето и резултатите: От 8 залепени колограма, за който както бях казала, се чувствам като  женена и които не мърдаха въпреки опитите ми, сега съм с 3 надолу  Hug Не знам дали е само от книгата, която ми е като личен съветник  или само от спорта, според мен всичко се комбинира и съчета в моя полза.
Не мога да опиша какво изпитах когато се качих на кантара първия път и видях, че стрелката си смени старата позиция (аз съм с аналогов кантар, на него вярвам повече). Сега вече имам огромна вяра, че с останалите 5 килца ще се разведем съвсем скоро.

Предполагам, че след свалянето им ще се наложи някакъв продължителен режим на хранене за да задържа постигнатото (поне така чета из форуми, статии, книги...,) но съм горда, че въпреки Великденските празници, аз задържах постигнатите -3 кг.  Simple Smile

Благодарна съм на всички ви за споделените идеи, съвети и опит и кураж! Simple Smile Simple Smile Simple Smile


# 743
  • Мнения: 5 405
Мацко, има нова тема горе.

Общи условия

Активация на акаунт