Алкохолизъм и семейство.....???

  • 21 942
  • 161
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
Ами когато става за разговор - идете заедно при човек, който може да му помогне, то е ясно, че тогава е различен човек, но не съм съвсем сигурна, че вие можете да помогнете, т.е. съвсем естествено е в следващия момент да вдигне чашата.

При хора, които признават, че има проблем това може да се опита. Колко ще е ефективно е друг въпрос. Работата е там, че повечето осъзнават проблема твърде късно, в началото дори самите те си вярват, че всичко е наред и могат да спрат да пият когато си поискат. Такъв не можеш да го накараш да отиде при специалист.

# 136
  • Мнения: 1 267


Както и анорексията, примерно.
Ако се разболее от нея ще го зарежеш ли или ще се опиташ да му помогнеш?


Е не, моля ви не ги сравнявайте тия неща  Laughing

Анорексик няма как да те пребие, па после да те изнасили. Примерно.
Или пък човек зависим от цигари. И зависимостта към тютюн и алкохол пак не може да са срявнява. Аз като пуша не буйствам.  Mr. Green
Дори и един алкохолик да не посяга на близките, пак е грозна гледка.

Една семейна позната от родния ми град беше със съпруг алкохолик, който всеки път като се напиеше я биеше, а за десерт изнасилване. Ежедневие почти беше. Като отрасна дъщерята почна и нея по същия начин. Познатата ми вече беше готова да сложи край на живота си. Тогава този хубостник го убиха в пиянска свада и тези нанесли побоя платиха много. Хем се отърва моята позната, хем с пари се оказа и си оправи живота.



Интересно ми е, що за човек допуска да му пребиват и изнасилват детето. Твоята позната е за съд.

# 137
  • Мнения: 32 288



Интересно ми е, що за човек допуска да му пребиват и изнасилват детето. Твоята позната е за съд.

Тази жена нямаше роднини от които да поиска помощ. Опита се да отиде в полицията, но той я спря и пак я преби. След което я държа доста време заключена вкъщи.
Приятелите и знаеха, че имат проблеми, но не знаеха всичко. Тя много и не споделяше. Всичко се разбра след смъртта му.

# 138
  • Мнения: 1 267



Интересно ми е, що за човек допуска да му пребиват и изнасилват детето. Твоята позната е за съд.

Тази жена нямаше роднини от които да поиска помощ. Опита се да отиде в полицията, но той я спря и пак я преби. След което я държа доста време заключена вкъщи.
Приятелите и знаеха, че имат проблеми, но не знаеха всичко. Тя много и не споделяше. Всичко се разбра след смъртта му.

Те роднините не ти решават проблемите, а ти сам си ги решаваш. Тази жена е виновна за травмата на детето си, също толкова, колкото и пияния изрод.
Аз съм се развела с бебе, на квартира и с бивш, на който съдът му издаде ограничителна заповед - такъв изрод. Никога не съм допускала насилие към детето си от никого.

# 139
  • Мнения: 19 226

Интересно ми е, що за човек допуска да му пребиват и изнасилват детето. Твоята позната е за съд.

В огромната си част жените, допускащи подобни издевателства да се случват с тях или децата им, идват от семейства, където са били свидетели или участници в същото. Да, виновна е майката, но, за да е толкова сдухана, че да реагира пасивно с мисли за самоубийство, вместо да реагира активно с мисли и действия как да си отърве детето, най-вероятно е била от семейство на насилници и насилвани и затова не познава друг модел. А и бащата вероятно идва от такова семейство, където е нормално мъжете да пият, да бият и да изнасилват. Затова не е хубаво да отглеждаш дете в кофти семейна среда, все едно дали има намесен алкохол, но пък алкохолизмът на някой от членовете на семейството обикновено води до такава среда. Колкото по-дълго време са децата в такава среда, особено вече като са в съзнателна възраст и помнят, и разбират, толкова повече я попиват и после много често си я възпроизвеждат в собствените семейства. И после се вайкат дъртите какъв лош късмет ги преследва - те не случили на мъже, ама и дъщерите им не случили...

# 140
  • Мнения: 32 288


Те роднините не ти решават проблемите, а ти сам си ги решаваш. Тази жена е виновна за травмата на детето си, също толкова, колкото и пияния изрод.
Аз съм се развела с бебе, на квартира и с бивш, на който съдът му издаде ограничителна заповед - такъв изрод. Никога не съм допускала насилие към детето си от никого.

Нещата при нея ескалираха с години. Насилието над детето не е било винаги, а към края.
Според мен вината и е, че е търпяла няколко години пиянството му и агресията и към нея. Абе логично е, че  ще пострада и детето накрая.

# 141
  • Мнения: X
Лошото при зависимостите е, че голяма част от хората не осъзнават, че имат нужда от помощ. Там е и големият проблем. Ако човек осъзнае, че има нужда от помощ ще я потърси. Тук е ролята на семейството, по някакъв начин да отворят очите на зависимия.
Аз съм пушач и осъзнавам, че имам нужда от помощ, но въобще не я искам.

# 142
  • Мнения: leet
Жаве, аз също бях пушач преди да се окотя и хич не ми дремеше какво мислят околните, докато не разбрах, че малкото човече зависи от моето решение Simple Smile Тогава осъзнато предприех стъпката да се откажа, поне докато не родя и не го отбия, след това може да продължа (със сигурност май Sad ) с вредния навик, напълно осъзнато, с голям кеф, но носейки риск само за себе си. Пушенето не ти замъглява преценката и сам можеш да кажеш край, докато при алкохола е по-трудно Simple Smile

# 143
  • Мнения: 26
Е хайде сега и аз съм пушачка .Като видях двете чертички изхвърлих всичко, е палела съм няколко цигари по време на бременността, но това е било по една цигара в месеца и то когато съм била заобиколена само от пушачи.Докато кърмех нито една и щом спрях си ги пропушех пак.Но цигарите не са като алкохола ,дори нищо общо.

# 144
  • Мнения: X
Разбира се, че не са като алкохола. Защото алкохолът уврежда моралът на човек, води до апатия, равнодушие, "изтрива" привързаност към близките, децата и родителите.
И дума не може да става "да отворим очите" на някой алкохолик. Той претрепва жена си и децата си, изпива им парите, а те видиш ли ще му отварят очите. Щото той слепецът, не вижда и не разбира какво прави. Майка му да се грижи за него и да го спасява. Майката на децата му си има други задължения.
Щото иначе рак, диабет и рано в гробищата. А децата - с повреден модел за цял живот и сума ти комплекси и паранои.

# 145
  • Мнения: X
А за разговор с него момент, в който е трезвен. Ако близките са изчакали да се стигне до момент, в който такъв вече липсва - тогава не знам.
Близките са изчакали?    newsm78
Той да не е бебе, че да го изчакат да се наака, за да му сменят памперса?
Става дума за възрастен човек, който сам е изчакал, т.е. се е докарал  до момента, когато вече не изтрезнява.
И аз не разбрах, защо нямам право да обвинявам алкохолика за алкохолизма му?Особено ако е наясно, че в рода му има алкохолици и "шанса" и той да е носи гена, е огромен.
Такива хора трябва да стоят далеч от чашката.

# 146
  • Мнения: X
А за разговор с него момент, в който е трезвен. Ако близките са изчакали да се стигне до момент, в който такъв вече липсва - тогава не знам.
Близките са изчакали?    newsm78
Той да не е бебе, че да го изчакат да се наака, за да му сменят памперса?
Става дума за възрастен човек, който сам е изчакал, т.е. се е докарал  до момента, когато вече не изтрезнява.
И аз не разбрах, защо нямам право да обвинявам алкохолика за алкохолизма му?Особено ако е наясно, че в рода му има алкохолици и "шанса" и той да е носи гена, е огромен.
Такива хора трябва да стоят далеч от чашката.


  202uu

Последното нещо, което трябва е да се обвиняват близките, които всъщност са най - потърпевши, а не "горкият алкохолик"

# 147
  • Мнения: 6 214
Алкохолизмът и наркоманиите са болести, но човек се разболява от тях съвсем съзнателно. Приравняват ги с други болести, но аз не съм съгласна. Няма начин да се напиваш всеки ден и да не станеш алкохолик и всеки човек го знае това.

# 148
  • Мнения: 96
Зависи от организма на човек. Някои стават алкохолици от първата чашка. Не случайно има тинейджъри, които са завършени алкохолици. Но иначе така си е, сами си го докарват, никой насила не им налива в гърлата алкохола.
Но не бих обвинявала алкохолик, който не може да се справи с проблема. Алкохолът е вещество, което променя съзнанието (променя мисленето без човекът да осъзнава това, самозаблуди, депресии, и т.н.) и реакциите на тялото, а това прави много трудно справянето с проблема.
Далеч не всички алкохолици са агресивни и пребиват и изнасилват жените си. Съпругът ми дори в най-тежкия си период, беше по-нисък и от тревата, само и само да не го закачам за пиенето. Много пъти съм го казвала, ако не бях му помогнала да осъзнае и да се справи с проблема алкохолизъм, днес детето ми нямаше да има един прекрасен баща. Най-малкото, заради това си заслужаваше всички усилия.

# 149
  • Мнения: 6 214
Много пъти съм го казвала, ако не бях му помогнала да осъзнае и да се справи с проблема алкохолизъм, днес детето ми нямаше да има един прекрасен баща. Най-малкото, заради това си заслужаваше всички усилия.
ПОздравления! Сигурно си писала назад как сте се справили?

Общи условия

Активация на акаунт