PhytoCode - Качествена българска козметика /Тема 5/

  • 94 006
  • 761
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418
Преди пет години две жени решиха да напуснат зоната на комфорта в известна българска козметична фирма и да предложат на потребителите своето разбиране за начина, по който жената  може да се грижи за външния си вид. Имаха на разположение единствено знанията си,  упорството да намерят най-добрата формула за всеки продукт и желанието  да покажат, че и на българска почва може да поникне нещо иновативно.
Горе- долу по същото време,  в една друга тема писах на dragon8, че апелът  „Изберете българското“ сам по себе си не е достатъчен, за да ме накара да предпочета една марка пред  друга, ако българският продукт не предлага поне толкова, колкото и този, от който съм доволна за момента.  Имах късмета да попадна в първата тема за Фитокод още в самото й начало и да проследя развитието на фирмата – от първите комплекти за пътуване, през появата на матиращия крем и балсама за коса до последния продукт  Гел за интимна хигиена.  Причината да продължавам да ползвам  Фитокод вече пета година, определено не е патриотичната ми закваска, а ясното съзнание, че  тези продукти носят двете основни характеристики, които търся в козметиката – ефикасност и безвредност.  Идеята на създателките на Фитокод е намирането на този баланс във всяка формула, който ще помогне на организма да се справи с негативните последици от стреса или  възрастовите изменения.  Звучи донякъде патетично, но нещата, всъщност, са много простички – натуралните сертифицирани съставки са достъпни за всички производители. Комбинирането им  е въпрос на знания и умения.  И на честно отношение към клиента. Изборът,  да предпочетеш да вложиш средства в по-качествени съставки, вместо в масирана реклама, Юлия и Маргарита са направили още в самото начало. Нещо повече – избрали са риска да предлагат нови като усещане консистенции – шампоан, който измива без  „обилна пяна“, кремове, които постигат ефект без плътното „креместо и пуФкаво“ усещане, с несериозно лека, на пръв поглед,  текстура,  както и да разчупват наложени вече стереотипи в грижата за кожата.

Това беше оценено и от хора , които наистина разбират от козметика :
През 2013г серията   RedOut за чувствителна кожа спечели трето място в категорията ”Природни продукти” – „най-иновативен продукт " на BSB Cosmetic /предишната година този приз е спечелен от Веледа – фирма с 90 годишен авторитет в областта на натуралната козметика/
През 2014г успехът беше повторен с второто място на подхранваща маска за коса
Надявам се 2016г да е годината на   Гелът  за интимна хигиена , защото…
Защото

Официалния сайт . Тук може да разгледате и да поръчате продуктите на Фитокод.
Магазини, в които се продава козметиката
Фирмен магазин : гр.София, бул. Патриарх Евтимий N 9
Phytocode във Facebook

Предишните теми:
първа
втора
трета
четвърта

На петата година, започваме петата тема за  Фитокод
С любов.bouquet

# 1
  • Мнения: 699
Горе-долу преди 5 години pergola ми даде в друга тема Фитокод като пример за качествена българска козметика Simple Smile. Признавам, тогава подминах  ooooh!, толкова фино ми беше поднесена информацията. В едно търсене на съставка случайно попаднах на тях (а дали има случайни неща) и ...казват, че любовта започва с любопитство  Heart Eyes.
Изисквания към натуралната козметика:
 - суровини от растителен произход, от устойчиво биологично земеделие
 - суровини от животински произход, единствено добити без вреда за животните
 - суровини от минерален произход
 - допустими процеси за добиване на суровини - екстракция с вода, растителен алкохол, въглероден диоксид, растителни масла, глицерин; ензимни и микробиологични процеси, хидролиза, хидрогениране, оксидация, редукция, естерификация
 - допустими консерванти - бензоена киселина, салицилова киселина, сорбинова киселина,  бензил алкохол, дихидрооцетна киселина и техните соли
 - допустими аромати - натурални и такива от биотехнологичен произход
 - забранени суровини - синтетични оцветители, синтетични аромати, силикони, фталати, етоксилирани суровини, парафин и други петролни деривати, ГМО и др.
 - забранено тестване на суровините и продуктите върху животни
Този набор от правила се базира на следните принципи:
1. Отговорност
- към ресурса - поради съзнанието, че природата търпи ущърб от човешките дейности и, макар и щедра, тя има естествен темп на възстановяване
 - към потребителя - поради съзнанието, че грижата за външността е неделима част от общата грижа за здравето
2. Уважение
 - към естествените процеси в природата и в човешкия организъм, на които се базира подборът от допустими процеси за добив на суровини
 - към правото на клиента да бъде надлежно информиран, което е в основата на пълния списък от стриктни и ясни правила за сертифициране
3. Етика, породена от съзнанието, че ресурсът, производителят и потребителят са взаимносвързани, взаимодействащи си елементи от единно цяло.

Изброеното дотук е обобщено от няколко сайта на сертифициращи органи, обединени в новата организация COSMOS.

Знаем, че продуктите на Фитокод не са сертифицирани все още, но съставките им са. В контекста на написаното по-горе изборът на качествена натурална козметика е осъзнат ангажимент...защото ни пука Heart Eyes!

# 2
  • Мнения: X
Изключително въведение в новата тема!  Heart Eyes
Pergola, dragon 8, благодаря Ви, благодаря и на Фитокод, затова че ги има. Утре чакам поредната си поръчка, а моите продукти фаворити са гела за лице, интимния гел, маската за коса, лосиона за тяло, серията 35+ - крем и тоник (макар че съм на 30)...незаменими продукти!  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 05 окт 2015, 23:13 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 176
В момента цялата ми козметика е на Фитокод и кожата ми никога не се е чувствала така добре.
Радвам се, че ви открих, защото години наред търсех напразно сред т.нар. висок клас козметика своите продукти, без никога да повторя крем или почистващо средство - докато не опитах серията Red Out. А после набързо се влюбих и в гела за лице, тоника, душ гела, шампоана, маската, лисиона за тяло и интимния гел.
Благодаря и аз!  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 055
Интимният гел, серията red out, измиващия гел и тоникът са ми любими.

# 5
  • Мнения: 1 306
Интимният гел, серията red out, измиващия гел и тоникът са ми любими.
+1 Peace
Много харесвам изброените и благодаря, че поне за тези (много важни) продукти вече не ми се налага да търся, да се лутам, разочаровам и да изхвърлям само тествани продукти. Или "любимото" - да измазвам кремове, струващи доста, по крака, ръце и т.н.
Юлия, Маргарита  smile3525

# 6
  • София
  • Мнения: 546
Хайде и аз най-после да се включа в темата Simple Smile
Благодаря на pergola и dragon8 за страхотното въведение в темата  Hug
Благодаря на създателките на PhytoCode за прекрасната козметика, която развиват  Hug И специално искам да благодаря и тук на FDA, която тормозих на лични съобщения и винаги ми даваше супер полезни и компетентни отговори и дори сама се интересуваше после какво се случва след като приложа съветите й  Hug
Моето семейство е от най-големите "спонсори" на няколко дерматолози Grinning Аз съм със супер реактивна кожа, обривам се от всичко, което не е пречистена бебешка козметика или специализиран продукт за много чувствителна кожа. В момента ползвам измиващия гел за лице, интимния гел, серията Red Out, крема 35+, шампоана, дезодоранта, лосиона за тяло и тествам серията 45+. Така се получи защото започнах с едно нещо и не мога да се спра  Laughing Всичко ми харесва много и най-важното - забравих за реактивната си кожа, абсолютно никой от изброените продукти не ми е направил дори и минимален проблем, а напротив - действат ми чудесно.
Съпругът ми е с много сериозна розацея, която е борил с всякакви тежки артилерии за пиене, мазане и какво ли не. Откакто ползва сериата Red Out се чувства много добре. Не му помага на възпаленията, които са чести при него, но пък определено помага на зачервяванията, а и му дава комфорт, което го кара да продължава да я използва (нещо необичайно за него, досега от всички козметики се е отказвал, защото вижда, че не му помагат).
И последно - синът ми от известно време е с уртикарии, които не е ясно от какво се предизвикват, но никакви лечения не успяха да повлияят. Откакто започнах да го къпя с шампоана на PhytoCode (за съжаление изпуснах душ-гела, докато все още беше в производство), обривите са много по-редки и леки. Сега тествам последното нещо, което ми препоръча FDA - крема с невен. Използвам го, за да му мажа скалпа, понеже още не можем да се отървем от крустите, които изостанаха от бебешкия период. Още не мога да кажа дали помага, защото съм слагала само веднъж досега, но пък кремът е невероятен!!! Веднага го тествах и на себе си - много е богат и ми действа чудесно на сухата кожа на тялото. Излишно е да казвам, че няма никаква реакция към него както при мен, така и при детето  Heart Eyes
Постът ми стана много дълъг, но пък имах много какво да докладвам - надявам се да съм полезна все на някой  Laughing

Последна редакция: вт, 06 окт 2015, 12:30 от Felis

# 7
  • софия
  • Мнения: 134
Хайде и аз най-после да се включа в темата Simple Smile
Благодаря на pergola и dragon8 за страхотното въведение в темата  Hug
Благодаря на създателките на PhytoCode за прекрасната козметика, която развиват  Hug И специално искам да благодаря и тук на FDA, която тормозих на лични съобщения и винаги ми даваше супер полезни и компетентни отговори и дори сама се интересуваше после какво се случва след като приложа съветите й  Hug
Моето семейство е от най-големите "спонсори" на няколко дерматолози Grinning Аз съм със супер реактивна кожа, обривам се от всичко, което не е пречистена бебешка козметика или специализиран продукт за много чувствителна кожа. В момента ползвам измиващия гел за лице, интимния гел, серията Red Out, крема 35+, шампоана, дезодоранта, лосиона за тяло и тествам серията 45+. Така се получи защото започнах с едно нещо и не мога да се спра  Laughing Всичко ми харесва много и най-важното - забравих за реактивната си кожа, абсолютно никой от изброените продукти не ми е направил дори и минимален проблем, а напротив - действат ми чудесно.
Съпругът ми е с много сериозна розацея, която е борил с всякакви тежки артилерии за пиене, мазане и какво ли не. Откакто ползва сериата Red Out се чувства много добре. Не му помага на възпаленията, които са чести при него, но пък определено помага на зачервяванията, а и му дава комфорт, което го кара да продължава да я използва (нещо необичайно за него, досега от всички козметики се е отказвал, защото вижда, че не му помагат).
И последно - синът ми от известно време е с уртикарии, които не е ясно от какво се предизвикват, но никакви лечения не успяха да повлияят. Откакто започнах да го къпя с шампоана на PhytoCode (за съжаление изпуснах душ-гела, докато все още беше в производство), обривите са много по-редки и леки. Сега тествам последното нещо, което ми препоръча FDA - крема с невен. Използвам го, за да му мажа скалпа, понеже още не можем да се отървем от крустите, които изостанаха от бебешкия период. Още не мога да кажа дали помага, защото съм слагала само веднъж досега, но пък кремът е невероятен!!! Веднага го тествах и на себе си - много е богат и ми действа чудесно на сухата кожа на тялото. Излишно е да казвам, че няма никаква реакция към него както при мен, така и при детето  Heart Eyes
Постът ми стана много дълъг, но пък имах много какво да докладвам - надявам се да съм полезна все на някой  Laughing
Може ли снимка на крема с невен, моля?

# 8
  • София
  • Мнения: 546

Скрит текст:
Хайде и аз най-после да се включа в темата Simple Smile
Благодаря на pergola и dragon8 за страхотното въведение в темата  Hug
Благодаря на създателките на PhytoCode за прекрасната козметика, която развиват  Hug И специално искам да благодаря и тук на FDA, която тормозих на лични съобщения и винаги ми даваше супер полезни и компетентни отговори и дори сама се интересуваше после какво се случва след като приложа съветите й  Hug
Моето семейство е от най-големите "спонсори" на няколко дерматолози Grinning Аз съм със супер реактивна кожа, обривам се от всичко, което не е пречистена бебешка козметика или специализиран продукт за много чувствителна кожа. В момента ползвам измиващия гел за лице, интимния гел, серията Red Out, крема 35+, шампоана, дезодоранта, лосиона за тяло и тествам серията 45+. Така се получи защото започнах с едно нещо и не мога да се спра  Laughing Всичко ми харесва много и най-важното - забравих за реактивната си кожа, абсолютно никой от изброените продукти не ми е направил дори и минимален проблем, а напротив - действат ми чудесно.
Съпругът ми е с много сериозна розацея, която е борил с всякакви тежки артилерии за пиене, мазане и какво ли не. Откакто ползва сериата Red Out се чувства много добре. Не му помага на възпаленията, които са чести при него, но пък определено помага на зачервяванията, а и му дава комфорт, което го кара да продължава да я използва (нещо необичайно за него, досега от всички козметики се е отказвал, защото вижда, че не му помагат).
И последно - синът ми от известно време е с уртикарии, които не е ясно от какво се предизвикват, но никакви лечения не успяха да повлияят. Откакто започнах да го къпя с шампоана на PhytoCode (за съжаление изпуснах душ-гела, докато все още беше в производство), обривите са много по-редки и леки. Сега тествам последното нещо, което ми препоръча FDA - крема с невен. Използвам го, за да му мажа скалпа, понеже още не можем да се отървем от крустите, които изостанаха от бебешкия период. Още не мога да кажа дали помага, защото съм слагала само веднъж досега, но пък кремът е невероятен!!! Веднага го тествах и на себе си - много е богат и ми действа чудесно на сухата кожа на тялото. Излишно е да казвам, че няма никаква реакция към него както при мен, така и при детето  Heart Eyes
Постът ми стана много дълъг, но пък имах много какво да докладвам - надявам се да съм полезна все на някой  Laughing
Може ли снимка на крема с невен, моля?

За съжаление го няма в сайта, аз разбрах за него от FDA. Пусках поръчка за друго и в полето за съобщение писах да ми го добавят.

# 9
  • софия
  • Мнения: 134

Скрит текст:
Хайде и аз най-после да се включа в темата Simple Smile
Благодаря на pergola и dragon8 за страхотното въведение в темата  Hug
Благодаря на създателките на PhytoCode за прекрасната козметика, която развиват  Hug И специално искам да благодаря и тук на FDA, която тормозих на лични съобщения и винаги ми даваше супер полезни и компетентни отговори и дори сама се интересуваше после какво се случва след като приложа съветите й  Hug
Моето семейство е от най-големите "спонсори" на няколко дерматолози Grinning Аз съм със супер реактивна кожа, обривам се от всичко, което не е пречистена бебешка козметика или специализиран продукт за много чувствителна кожа. В момента ползвам измиващия гел за лице, интимния гел, серията Red Out, крема 35+, шампоана, дезодоранта, лосиона за тяло и тествам серията 45+. Така се получи защото започнах с едно нещо и не мога да се спра  Laughing Всичко ми харесва много и най-важното - забравих за реактивната си кожа, абсолютно никой от изброените продукти не ми е направил дори и минимален проблем, а напротив - действат ми чудесно.
Съпругът ми е с много сериозна розацея, която е борил с всякакви тежки артилерии за пиене, мазане и какво ли не. Откакто ползва сериата Red Out се чувства много добре. Не му помага на възпаленията, които са чести при него, но пък определено помага на зачервяванията, а и му дава комфорт, което го кара да продължава да я използва (нещо необичайно за него, досега от всички козметики се е отказвал, защото вижда, че не му помагат).
И последно - синът ми от известно време е с уртикарии, които не е ясно от какво се предизвикват, но никакви лечения не успяха да повлияят. Откакто започнах да го къпя с шампоана на PhytoCode (за съжаление изпуснах душ-гела, докато все още беше в производство), обривите са много по-редки и леки. Сега тествам последното нещо, което ми препоръча FDA - крема с невен. Използвам го, за да му мажа скалпа, понеже още не можем да се отървем от крустите, които изостанаха от бебешкия период. Още не мога да кажа дали помага, защото съм слагала само веднъж досега, но пък кремът е невероятен!!! Веднага го тествах и на себе си - много е богат и ми действа чудесно на сухата кожа на тялото. Излишно е да казвам, че няма никаква реакция към него както при мен, така и при детето  Heart Eyes
Постът ми стана много дълъг, но пък имах много какво да докладвам - надявам се да съм полезна все на някой  Laughing
Може ли снимка на крема с невен, моля?

За съжаление го няма в сайта, аз разбрах за него от FDA. Пусках поръчка за друго и в полето за съобщение писах да ми го добавят.
A в магазина им има ли го? Въобще, на Phytocode ли е този крем?

# 10
  • Мнения: 113
Представяте ли си бе хора, какво предизвикателство е да правиш разни неща за такива момичета? Благодаря pergola, dragon8 !..Направо е страшно да пуснем следващия продукт.

..а тоя Невен го имаме от много отдавна и дори го бяхме спряли, защото не се търсеше, ама едни упорити момичета настояваха, та отново се появи и в сайта също
http://www.phytocode.bg/shop/drugi/krem-neven-detail.html

# 11
  • Мнения: X
Моля да ме извините, помня че съм питала преди, но не помня някой да ми отговори. Blush
В сайта пише в описанието на крема 35+, че се нанася сутрин, а на опаковката ми пише, че може и сутрин и вечер. Има ли нещо особено в него, за да не става за през нощта? Аз засега съм на схемата с лосионите вечер и съм екстра, но ми е интересно, пък и зимата може да се налага и вечер да слагам крем.

# 12
  • Мнения: 418
Аз ползвам матиращия сутрин и вечер, така ползвах и РедАут. Не мисля, че има нещо, което да е по-особено при 35+

# 13
  • Мнения: 1 198
От около година ползвам изцяло бяла козметика на Ланком. Доволна съм на приливи и отливи, имам периоди, когато продуктите са ок, и такива, в които каквото и да сложа, кожата не е такава, каквато на мен ми се иска.
От две седмици ползвам тоник и противобръчков крем 45+, околоочния крем 45+,тествах и крема срещу хормонално стареене, както и шампоана, от мостри. Шокирана съм! Никога не съм имала по-изчистена, избистрена, хидратирана и плътна кожа! Това, което специално ми харесва е: 1/ кремовете са леки, попиват моментално, като същевременно ги усещам през целия ден, остава някакъв филм, усещането е прекрасно! 2/ ароматът е по-скоро медицински, което ме кара да мисля, че това, което нанасям е супер пречистено, точно формулирано и работещо по предназначение, 3/ не знам как е постигнато, но кожата блести след около 3-4 минути след поставяне на крема, 4/ на сутринта кожата е възстановена и тенът е равномерен, тургорът е подобрен, за петънца и неравности все още не мога да коментирам, 5/ най-много се радва, че открих околоочния си крем 6/ кремовете са отлична основа за грим и това го казвам след опит с доста бази за грим.
Знам, че най-полезните коментари са тези, под формата на препоръки, но на този етап наистина не мога да предложа такива, доволна съм изцяло от всичко тествано. Опаковките? Предпочитам практични и семпли такива, отколкото 20 лъскави бурканчета в шкафа, оставени наполовина пълни, красиви, ухаещи прекрасно, но неефективни.
Мисля да поръчам още продукти, като задължително единият ще е шампоанът. Вероятно нощен крем и маската за коса..
Имам и въпрос - противобръчковият крем 45+ мога ли да нанасям и като нощна грижа, понеже виждам, че съдържа титаниев диоксид?
Изказвам безкрайна благодарност към създателите на Фитокод, както и пожелания за здраве, креативност и успех  bouquet

Последна редакция: чт, 08 окт 2015, 09:49 от elian

# 14
  • Мнения: 699
3/ не знам как е постигнато, но кожата блести след около 3-4 минути след поставяне на крема
elian, постигнато е ето така, пост на FDA тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=513823.msg18714875#msg18714875
"Това е един много качествен продукт на  Merck, който може да се използва в еко продукти
В нашите кремчета присъства в малки концентрации, както е видно от изписания състав
Light Diffusing - Merck`s functional filler
Merck`s RonaFlair™  is a functional filler that has been developed to provide optical reduction of fine lines and wrinkles. It consists of silica spheres coated with titanium dioxide and iron oxide. The coating results in a product with a refractive index close to that of the skin, therefore the filler is practically invisible when applied. The light diffusing properties of RonaFlair™  allow the formulation of skin care and decorative cosmetics.
Merck`s RonaFlair™ is an off-white powder consisting of SiO2-spheres, TiO2 and Fe2O3. The spherical particles create a noticeably softer and more velvety skin feel. Due to the unique light diffusing properties of RonaFlair™ the skin immediately appears smoother and more natural.
The combination of SiO2 and the special coating increases the amount of diffuse reflected light from inside the wrinkles and leads to more even looking skin. In addition RonaFlair™  creates a special glide and roll effect on the skin as well as in the cosmetic product itself, and is able to reduce the gloss of skin. It has high light and heat stability, is mechanically stable and also stable over a wide pH-range"
Обожавам този ефект на перлено-сияйна кожа Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт